Ako zabrániť dieťatu vyvliekať sa z autosedačky?

petrinka
8. aug 2011

Ahojte, môj syn bude mať dva roky a správa sa niekedy ako Copperfield ☹ Uviažeme ho do autosedačky- máme Romer 9-18kg a on si vie odtial vyvliecť ruky a plecia, takže je uviazaný len okolo pása. Samozrejme, že sedačka tým nie je taká bezpečná ako by mala byť- a to sme kupovali podľa recenzií tú najbezpečnejšiu. Rozmýšlam ako mu zabrániť sa odtiaľ vyvliecť... Už som zháňala aj nejakú detskú poistku v detskom obchode, ale ešte sa s tým nestretli. Asi by som potrebovala niečo, čo by pásy držalo pri sebe a on ich nemohol potiahnuť a vyvliecť sa... Máte podobné skúsenosti alebo nápad ako ho udržať zapásaného? Ďakujem!

egyptanka
8. aug 2011

petrinka, tak to by zaujimalo aj mna aj moja mala drnda to robi pri tom istom type autosedacky.

snoopy1
8. aug 2011

Ahoj...máme ten istý problém a darí sa nám tomu zabrániť, ale neviem,či to tak zaberie aj u vás. Trošku viac sme mu to utiahli a vlastne len iba stále vysvetlovali, že to nesmie robiť a ukazovali, že aj my sme pripútaný. Zabralo to a všimli sme si, že sa vyvlieka vždy, až ked zaparkujeme.Ale pri dlhej trase občas vymýšla.

sisaha
8. aug 2011

ja mam tiez Romerku, ale pasy su vzdy utiahnute na doraz, cize nie je tam ziadna vôla aby si ich vedela vyvliect...Skus ich spojit gumickou, alebo snurkou..

missy97231
8. aug 2011

my sice Romer nemame, ale tiez David to zvladne uz par mesiacov,,, a to je sputany fakt natesno... neviem 😒

masinka
8. aug 2011

mali sme ten isty problem...do roka a stvrt som malu za jazdy kojila aby nevrieskala a tato mohol soferovat, odkedy som ju odstavila, bola jazda autom totalne peklo, vyvliekala sa a vrestala....
vzdy sme museli zastat a navliect ju naspat, raz som sa uz fakt nastvala (isli sme na dialnicu, tam sa neda zastavovat kazdych 100 metrov), vytiahla som z tenisky snurku a popruhy som jej na hrudniku zviazala dohromady - mame Romer, ten ma na pleciach take penove polstrovanie, tak som to cez to pretiahla. takto sme to potom este nejaky ten mesiac-dva robili a potom uz z hisakov v aute konecne vyrastla....teraz sa mi vyvlecie az ked zastaneme

marusik
8. aug 2011

nie som veľmi za strašenie, ale u nás fungujú policajti. Tí kontrolujú, či sú detičky v sedačke pripútané..

monika15
8. aug 2011

no mi mame ten isty problem a nas ma len rok :( tak budem musiet asi natesno aj ja.......

ani3012
8. aug 2011

@petrinka baby z našej témy by ti vedeli povedať,koľkokrát som písala,že sa mi počas jazdy odpútala...kúpili sme (síce už použitú) ale takéto niečo (len iná značka a ani nie je tak "vymakaná")
http://www.kocarkydavidek.cz/detail.php?zbozi=2...

teraz čítam,že zháňaš poistku alebo nejakú radu k tej autosedačke .....no v tom neporadím......na Evičku ani podobrom ani po zlom 😝 vymenili sme teda autosedačku

raona
8. aug 2011

jááj, tak tento problém máme aj my, a nezaberajú ani policajti, ani koškár ani neviem čo ešte../ ona by sa najradšej uviazala len pásom ako my, lenže na ten je príliš malá/... iba ak tak, že čert si po ňu príde, ale zaberie to na chvíľu, potom sa zas vyvlečie, keď to má na tesno príliš, kričí, že ju to ťaháá.. ale tiež ma napadli dáke popruhy, že zviazať pásy stredom.. ak niečo také nájdem, dám vedieť..

saxana123
8. aug 2011

Tiež by som to riešila zviazaním popruhov ale vzadu na chrbte, resp. za krkom. My máme tiež Kiddy a z tej sa teda nevyvlečie ani Copperfield. Krpec je v nej veľmi spokojný. Mali sme možnosť voziť sa počas dovolenky v kamoškinom aute a ona mala tiež Romer a krpec bol v nej hysterický, tiež si zvliekal ramienka a nechcel v nej sedieť. Je naučený na svoju Kiddy 😀

cmulinko
8. aug 2011

u nas to jedine vyriesi tatkov pohlad a tatkove pocitanie...povie mu,ze okamzite si daj ruky nazad inak zacnem pocitat...raz,dva...tri 😀 a maly uz vie co by nasledovalo a hned si pcha ruky nazad jak o zivot 😀 😀 u nas je to len o autorite...ja mozem pocitaj aj do 10 😀 mne sa len smeje.

katmi
8. aug 2011

poriadne utiahnut 😀 kamoska sa mi tiez stale stazovala nato,ze maly sa jej vyvlieka za jazdy z autosedacky az som zistila,ze tie pasy ma slabo zatiahnute.. ja som ho tam posadila,zatiahla ako sa patri a veru sa odvtedy nevyvliekol ani raz 😀

janka79
8. aug 2011

my sme mali tento isty problem...tvoj syn je uz velky, tak mu to vysvetli...zakazdym, ked sa deti vyvliekli, sme im vysvetlili, ze je to pre nich nebezpecne, aj pre toho, co sedi vpredu, ze ak nas zastavia policajti daju nam pokutu, ze sme priputani aj my s manzelom...par krat sme im to takto zopakovali a uz sa nevyvliekaju

ivana2909
10. júl 2012

ja som raz davnejšie niekde videla taku sponu na pasy, aby sa babo nevyvliekalo, lebo starším sa to možno vysvetlit da, ale ako to vysvetlit napr. 9 mes. dieťatku. Dnes sa mi ju konecne podarilo najst na nete, takže idem hned objednať http://www.kociky-babymania.sk/2063-besafe-spon... budem kludnejšia v aute a nebudem sa musieť stále obzerať dozadu

matax
11. júl 2012

@ivana2909 prosím ťa, napíš mi,či to pomohlo, kamoška má taký problem s malou, že sa vyvlieka s pásov.
my máme cybex pallas 2x fix s pultikom 9-36 kg , sme spokojní aj malá je spokojná, tam nie je sanca, ze by pultik dala dole :D

jankako
11. júl 2012

nám pomáha že jej poviem že idú policajti,už si to aj dáva späť 😀

fabienamata
11. júl 2012

nieco pre ispiraciu, neviem preco u nas take vobec neexistuje,
http://www.britaxusa.com/safetyyoucansee
ja som to vyriesila sponami z ruksaku, pevne ,pracne nasila na bezpecnostne pasy ,musia byt ale presne na hrudniku, ako na tej americkej sedacke z linku 😉 odvtedy sme mali pokoj.

annaaleah
20. nov 2018

ak niekto este potrebuje, tak tu je nieco. sice neviem, ci to v praxi funguje, ale treba vyskusat
https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_tr...