Ako vybrať najlepšiu autosedačku?

leila_b
4. sep 2019

Ahojte, chcela by som poprosiť o radu pri kúpe autosedačky, ja sa v Tom absolútne nevyznám a momentálne ho vozim len vo vajíčku. Chcela by som kúpiť poriadnu autosedacku, ktorá by mu bola aj pohodlnejšia a aj by sa dala polohovať. Maly má teraz 6.5kg, tak neviem či mám ešte pockat, kým bude väčší alebo kúpiť už teraz 🙄. Viem len, že kúpa závisí od KG dieťaťa 😂. Ďakujem za rady 😊

lula313
4. sep 2019

Britax romer dualfix je vyborna, mame ju aj my

malinajahoda
4. sep 2019

@leila_b napíš do skupiny Vyberáme bezpečnú autosedačku. Tam ti poradia.

fkata
4. sep 2019

@leila_b Závisí od mnohého. Aký je vysoký? 6,5 kg je ešte podľa mňa malinký nato, aby si menila kvalitné vajíčku za autosedačku. Ešte by mal určitý čas byť vo vajíčku a aj potom v autosedačke v protismere.

evkamotka
5. sep 2019

Cybex sirona si pozri, vitaz mnohych testov a otocna takze do 15m moze byt v protismere. Je od 45 do 105cm takze aj alternativa k vajicku

naty1511
5. sep 2019

@leila_b Tiež odporúčam Romer Britax Dualfix... používame ju od 4 mesiacov (to mal tiež ledva 6kg) keďže náš malý mal záchvaty hnevu vo vajíčku, nechcel tam z ničoho nič ani za nič sedieť. Kúpili sme tuto sedačku, otočili do protismeru jazdy, zrazu videl ako tak na okolitý svet a bol v pohode. Odvtedy jazdu v aute zbožňuje 😄 sedačka je pohodlná, polohovateľná, otočná... inú by som už skúšať nechcela, moj názor ✌🏼

mimmo
5. sep 2019

Hej hej súhlasím.. sedačky Britax sú podľa mňa veľmi kvalitné a aj na pohľad sú fajn. Sú síce trocha drahšie oproti iným značkám, ale to prepracovanie za to asi stojí. My máme Britax Romer Advansafix IV R (od 9-36kg), ktorá je polohovateľná na spánok a pri látke Air je aj lepšie odvetraná a myslím že dcérke sa v nej aj dobre cestuje, aj keď to sa dá len ťažko posúdiť, keďže zatiaľ nám to ešte nepovie 😉 a celkovo cestovanie autom veľmi nemá rada. Ja by som asi počkala ešte pár kíl a kúpila rovno tú 9-36kg, aby ste potom nemuseli o dva roky trebárs kupovať hneď ďalšiu od 18-22kg a podobne a hlavne tak za tie sedačky vo výsledku zaplatíte oveľa viac, než keď kúpite jednu kvalitnú na celé obdobie. My sme kupovali v obchode Kindermarket.sk, kde si môžete sedačky aj odskúšať a poradia vám, ale kúpiť môžete aj cez net na Alza, Feedo, Predeti, Mall a podobne. Skrátka kde nájdete najlepšie a ešte by som pozrela tie obchody aj na https://www.kodino.com/sk/ kde mávajú celkom zaujímavé ponuky zľavových kupónov pre rôzne obchody. Ja to pre istotu vždy aspoň čeknem 😉