Ako upevniť autosedačku vzadu v strede?

cecilh
15. sep 2015

ahojte. urcite to riesi kazdy kto ma tri male deti a preto by ma zaujimalo ako ste to vyriesili.

kupili sme velke auto vw sharan aby sa vzadu v pohode zmestili tri sedacky ale teraz mame problem ze v strede nie je trobodovy pas ale len ten dvojbodovy okolo brucha. z bezpecnostnych dovodov chcem aby vsetky tri deti mali velke poriadne autosedacky, len sa mi zda ze je to malo ak ta stredna ma byt pripevnena len tym "malym " pasom.

dakujem za rady.

kikanastrome
15. sep 2015

pokial viem, vzadu nesmu byt 3 sedacky

vroni
15. sep 2015

ak je tam len dvojbodovy pas, tak nijako

vevesh
15. sep 2015

@kikanastrome a preco by nemohli byt? 🙂 co maju potom vsetci, co maju tri deti, kupovat autobusy? 😅

pribinak
15. sep 2015

@vevesh pozri si vyhlášku a po ďalšie nemajú tam ako riadne upevniť

vevesh
15. sep 2015

@cecilh ak mate iba dvojbodovy pas, tak to tretie dieta tam sediet s autosedackou nemoze... Riesenie: bud nove Auto (a vzadu vsetky tri sedadla trojbodove pasy!), alebo zajst do VW a dat vzadu namontovat trojbodovy pas,alebo tretie dieta bez autosedacky vzadu...

mamulienka30
15. sep 2015

@cecilh mame sharan a je tam trojbodovy pas v strede. Ale aj dvojbodovym to ide - ak mas bazu (easy base 2 napriklad) k maxi cosi vajicku, to tym pekne priputas a vajicko budes naklikavat. My mame styri deti a malu vozim vpredu s vypnutym airbagom. Vzadu v pohode mozu byt tri sedacky v sharane, to co pises je hlupost, su to tri plnohodnotne miesta na sedenie @kikanastrome

vevesh
15. sep 2015

@pribinak upevnenie jasne - musi byt trojbodovy pas, pretoze sedacky na dvojbodove upevnenie sa uz nevyrabaju...
A vo vyhlaske nie je limitovany pocet na Kusy, ale na moznosti spravneho umiestnenia - takze ked mas tri trojbodove pasy, tak mozes mat aj 3 sedacky vzadu 😉

e_z
15. sep 2015

Používanie autosedačiek a pásov upravuje Predpis č. 554/2006 Z. z.: http://www.zakonypreludi.sk/zz/2006-554#f6519319 Tam nájdeš odpoveď na všetky otázky. Preštuduj až dokonca. Toto nariadenie platí pre SK. Ak idete do zahraničia, tak treba dopredu overiť ako je to tam. Je to lepšie ako dostať zbytočnú pokutu. SK nariadenie napr. nezakazuje voziť dieťa v autosedačke na prednom sedadla, niekde to majú zakázané. Ak dáš väčšie dieťa v sedačke v smere jazdy na predné sedadlo, odporúčam posunúť sedadlo čo najďalej od airbagu. Airbag je stavaný na dospelého a nie na detské telíčko.