Ako obliecť dvojročné dieťa v zime do autosedačky?

maybemom
22. aug 2021

Ahoj maminy, snáď poradíte. Chystám už synovi, ktorý bude mať v zime 2r, výbavu na chladné mesiace a lámem si hlavu s tým, ako ho budem obliekať do autosedačky. Viem, že hrubé fusaky sú nevhodne z hľadiska bezpečnosti, ale čo použiť keď sa nechystáme dnu do tepla, ale ideme napríklad do prírody? Moc sa mi nepozdáva predstava, že bude v autosedačke v mikine prekrytý dekou a na mieste do trebárs v -10°C v tej mikine vyberiem z auta a začnem ho navliekať do fusaku.. minuly rok to bolo jednoduché, keďže išiel rovno do kočíku, no teraz bude chcieť aj behať a tak neviem ako to vymyslieť. Ďakujem za rady 😊

antoniatonka
22. aug 2021

@maybemom kombinézu?

maybemom
autor
22. aug 2021

@antoniatonka neviem aký typ myslíš, ale klasické zimné kombinézy sa do autosedačky používať nemajú, kvôli bezpečnosti..

patka06
22. aug 2021

do autosedačky v mikine a keď vystúpite z auta oblečieš vetrovku
za pár sekúnd čo ho oblečieš sa mu nič nestane, resp. môžeš ho obliesť aj v aute predtým než vystúpite

danieli
22. aug 2021

V aute som mala decka vzdy v mikinach a bundu som obliekala von, dodnes takto fungujem, parkujeme dnu, v aute je teda udrziavana teplota vzdy okolo 15-17 stupnov, do par minut 20, teda by sa mi uvarili, zastavim pred skolou, obliekaju bundy ciapky a odchadzaju, naviac v bundach az tak dobre nedrzia v sedackach, nie je to prave bezpecne, neviem vsak poradit ak parkujes von a auto je rano ako nanuk...

marzuz89
22. aug 2021

@maybemom 2 rocne dieta vonku do fusaku? Myslim, ze nevyuzijete ani na sankovanie, to je uz velke dieta, ktore si bude chciet sniezik uzivat. A kym sa povezie kusok na sankach, nezamrzne. Normalne obliekame ako von, oteplovacky, bunda, v aute "podkurime", vyzlecem bundu, zapasem, na mieste odopnem pasy, oblecem bundu a vyberam z auta. Za tych 30sekund sa mu nic nestane, neboj. Hlavne nie kombinezu do auta, nie je to bezpecne kvoli pasom.

pribinak
22. aug 2021

Zimy na Slovensku sú biedne, - 10C už dlho nebolo. Vyberiem dieťa z dieťa a za pár sekúnd mu oblečiem bundu. Čiapku na hlavu mu dám ešte v aute.

maybemom
autor
22. aug 2021

@danieli však práve že parkujeme vonku a keďže je ešte malý, najradšej by som mu v zime nedávala len bundu, ale zimný overal.. to obliekanie v aute si nechcem ani predstavovať, neviem kto z nás dvoch by prišiel skôr o nervy 🤣

lindusss2016
22. aug 2021

@maybemom ved ho oblecies vonku, za tu mi utku sa mu bez overalu nic nestane 😊

danieli
22. aug 2021

@maybemom asi by som sla do oteplovaciek na nozky a hore mikina, zapnut pasy a mat po ruke teplucku deku, ked sa vyhreje auto deka dole, az budete na mieste vybrat drobca s ciapkou na hlave z auta a obliect bundu, sal, rukavicky, my sme nikdy neobliekali v aute, malo miesta a vonku chladny vzduch, decka rozumeli preco im navliekam bundu

maybemom
autor
22. aug 2021

@marzuz89 ďakujem, toto mi príde ako najschodnejšie riešenie, do auta oteplovacky a mikina a keď vystúpi tak už len bunda. 👍🏻

maybemom
autor
22. aug 2021

@danieli áno máš pravdu, toto je naj riešenie 😊 už na tuto zimu nebudem overal asi ani kupovať, oteplovacky a bunda budú využiteľnejšie.

amelie2017
23. aug 2021

My musime za snehom a mrazom cestovat hodinu a pol. A hodinu a pol by sa v oteolovackach uvarila. Normalne ide v mikine a leginach, ked dorazime, bud obliekam v aute alebo vonku. Za minutu ani nezamrzla, ani neprechladla. Netreba si komplikovat zivot.

dzejsik
23. aug 2021

@maybemom no ak je von -10 , tak je -10 aj v aute, davala som bundu tak ci tak, sama by som v mikine a deke premrzla, nie este dieta … ak sme isli dlhsiu trasu, tak po vykureni sme zastali a dali bundy dole

dzejsik
23. aug 2021

@maybemom samozrejme neplati pri garazovanych vyhriatych autach, cize vzdy podla okolnosti sa riadit 🙂

amelie2017
23. aug 2021

@dzejsik neviem, ake mate auto, ale v nasom je za 5 min teplo. Treba nastartovat, nechat vykurit a potom nastupit. Raz mozes tie bundy v aute lutovat.

margaretka_
23. aug 2021

My tiez fungujeme tak, ze doma deti normalne oblecieme, pri aute dame bundy dole a nimi ich zakryjeme v sedackach. A potom povyskakuju a rychlo obliekame. To je fakt chvilka a oni s tym nemaju vobec problem. Nemame auto parkovane dnu.
Kolko krat sme mladsieho aj vyzuvali, lebo on sedi este v protismere

margaretka_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz