3 ročné dieťa odopína pás a autosedačke. Poraďte poistku

dambldor
9. aug 2012

Maminky, neviete mi poradit či nie je nejaká poistka proti odopnutiu pásu na autosedačke....moje 3-ročné šidlo mi ho kedykolvek odopne...občas dokonca aj počas jazdy:(

nibiru
9. aug 2012

@dambldor ano su bezpečnostne alarmi,poisty skus pozret brendon.sk tam ho maju určite.

zuzana581
9. aug 2012

3 ročné dieťa by už malo byť rozumné na to, aby pochopilo čo môže a čo nie.. Jednoducho mu to zakáž a trvaj na svojom.. daj trest ak neposlúchne.. Budeš mať na autosedačke nejakú hlúpu poistku a keď ti nedajbože niečo stane v aute, že budeš musieť v sekunde dieťa vytiahnuť, tak sa budeš zdržiavať nejakými poistkami??

katren
9. aug 2012

@dambldor ja som vzdy zastavila a vysadila....pokial nechce byt pripnuta, nejde s nami dalej.....stacilo to 2-3x a bolo po odopinani.....

mmaatt
9. aug 2012

my sme riešili podobný problém a keď to manžela naštvalo, tak na parkovisku sa jemne rozbehol a prudšie stúpil na brzdu, tak aby sa malý nezranil, ale aby videl čo sa môže stať. Ja som mu to vysvetlila, o čo išlo a aké je to nebezpečné a od toho času sa zapínal sám a odopína sa až zaparkujem. Pripomína mi to situáciu, ktorú spomína mama, že som furt pchala ruky do šporáku (taký ako boli v starých domoch), tak ho raz nechala taký jemne teplý, aby som sa nespálila a priložila mi rúčky naň a keď som zistila, že to nie je žiadna sranda už som to nerobila. Možno zážitkové cvičenie bez následkov môže niekomu pomôcť.

dambldor
autor
10. aug 2012

@mmaatt
@katren
@zuzana581
@nibiru ...dakujem za všetky rady🙂

janamama
10. aug 2012

My sme to vyriešili tak, že som cez upínací mechanizmus previazala šatku, aby sa tam nedostal. Minútka naviac a istota, že sa neodopne. Nie že by môj drobec nerozumel, že sa to nemá robiť, ale on proste neposlúcha, takže vysvetľovanie nemá význam. 🙂

livia333
17. máj 2013

ahojte tak som dufala nieco , co by vyriesilo nas problem. Od vcera to robi syncek tiez. Dohovaranie nepomaha, zial potrebujem nieco na poriesenie, casto cestujeme dlhsie vzdialenosti a nemozem pripustit, ze sa bude na dialnici len tak odopinat a liezt k nam do predu, lebo zrovna nebude mat chut tam sediet. :( Takze ak mate niekto nieco osvedcene - mimo dohovarania, tak sem s nim 🙂
@janamama satka zabrala?

janamama
18. máj 2013

áno, zabrala.

1982zuzka
13. jún 2014

ahojte, obnovujem túto tému - máte niekto prosím nejaké dalšie rady ako zabezpečiť aby si dieta nedávalo dole pás. Rady typu treba mu dohovoriť a pod nepotrebujem pretože dohováranie je zbytočné. Taktiež ak idete po dialnici tak asi nie je možné len tak zastaviť a dohovárať. Syn si pás neodpína ale dáva dole popruhy. Kvôli tomu musíme kupovať pultíkovú sedačku ktorá je výrazne drahšia. Za normálnych okolnosti by nám už stačila autosedačka 15-36.

brumka
13. jún 2014

@1982zuzka 3rocne dieta je dost rozumne achapave, treba mu dohovorit a popripadne nasej dcerke sme povedali ze uz nebude chodit autm kym to bude robit aprestala, alebo jej nieco zakazat

monhla
13. jún 2014

@1982zuzka Toto robí aj moja. Od 18 mesiacov - takže "pohovor" by nič moc nevyriešil ☹
Keď sa dá sedím vedľa nej. A vec urovnám.
Alebo ju staršia "bonzne". No vtedy si moc nepomôžem. Občas pohrozím a dá ručičky späť, no niekedy to dlhšie trvá a ja mám o ňu strach. A popruhy sa už pevnejšie dať nedajú, lebo je trošku bacuľaješia.

1982zuzka
13. jún 2014

@brumka náš mal teraz len dva roky :( ešte ani poriadne nerozpráva a dohováranie je velmi ťažké hlavne ak nám nastupilo obdobie vzdoru

kaktusik007
13. jún 2014

@1982zuzka mne pomohlo zastavovanie.. na dialnici teda nic moc - tam pomoze akurat sa jej vyhnut... ale na beznych cestach som proste zastavila na kraji, dala blikacky a cakala, kym mlady pan si tie popruhy nedal naspat tak ako ma...
a vysvetlovanie, vysvetlovanie... ze aj ja mam pas, ze vsetci maju pas a ze na to je zakon - aby bol pas.
Zakon vseobecne je u nas autorita - odmala ich ucim, ze co je zakon, to sa musi dodrzat (u nas v rodine je napriklad moje slovo zakon - teda musia posluchat 😀 ) no a tiez vedia, ze policajti dohliadaju na to, ci dodrzujeme zakon -- a tiez vedia, ze ak zakon dodrziavat nebudeme, policajti nas vezmu do vazenia ---akoze ano, niekomu to pride ako strasenie malych deti, avsak realne maju moje deti pred policajtami respekt a je to pre nich autorita --- a ono to, ze ked porusime zakon ideme do vazenia, je vlastne fakt 🙂 teda malo by to tak byt.

este pripadne skus zobrat podusku nejaku mini, a tu daj ako sedacku pre oblubeneho plysaka -- a toho samozrjeme taktiez priputaj pasom na sedadlo.

2 rocne dieta je dostatocne rozumovo chapajuce, aby vedelo, ze pasy v aute treba mat.

marcah
14. jún 2014

@1982zuzka no my ked sme kupovali tak som niekde narazila na celkom logicku informaciu ze sedacka by sa nemala kupovat len podla kg ale aj podla odporucaneho veku a to prave z toho dovodu ze dvojrocnemu sa este tazko vysvetluje a dohovara a preto do troch rokov sa odporuca to trojbodove zapinanie z ktoreho sa dieta nevyvlecie. Aj u nas to zafungovalo az ked maly pochopil ze kazdy musi mat pas ebo inac je to nebezpecne a policajti to kontroluju atd atd.... to mal asi 2,5 roka

vulka
14. jún 2014

@1982zuzka Riešenie je jednoduché. Na popruhy našiť pracku( takú pevnejšiu) a zapnúť ju. Takú čo sa dá kúpiť v galantérii a použiva sa napríklad na traky alebo batohy. To dieťa svojimi rúčkami isto nerozopne.

marylis
30. sep 2014

@marcah Ja len pre informaciu. Moj ma 19mesiacov, mame tuto autosedacku http://www.babytrend.sk/kategoria/autosedacky/a... Je trojbodova a vyvlecie sa z nej jak nic. Nic nepomaha. A v druhom aute mame tiez autosedacku a z tej sa dostane este lahsie- tiez trojbodova. 😒

hagalis
16. júl 2015

@1982zuzka
Ahoj, práve riešim rovnaký problém - moj 2 ročný krpec sa mi hocikedy vypne z pultovej sedačky. Najhoršie je, keď zastavím na červenej a on si myslí, že už vystupuje....Ja som predbežne "upchávala" zacvaknutý pás hocijakou handrou, no najlepšie je previazať šatku. To je ale krátkodobé riešenie. Tiež hľadám dáke púzdro či ochranný kryt na pás... ☹

lenuska2103
22. jún 2017

Aj mi sme riesili tento problem a basli sme nueco co existuje, linky pridacam nizsie a dufam ze sme niekomu tym pomohli

https://www.youtube.com/watch?v=SJ-HudA0t1k


https://www.youtube.com/watch?v=Sxr9GkWD7yo