Č0,0 PIVNÁ DIÉTA? Áno, a ešte aj SÚŤAŽ!

matus_bazant
Moderátor
14. jún 2018

Možno ste už počuli a možno nie, pivná diéta existuje. No tentokrát vás asi sklamem, lebo je len pre nás chlapov, a to len pre tých najodvážnejších z odvážnych. Neveríte?

V 17. storočí bavorskí mnísi z rehole paulánov zvykli konzumovať počas 46-dňového pôstu iba svoje extra silné pivo. Boli prísnym rádom, ktorý v pôstnom období odmietal jesť tuhú stravu, a tak sa hu rozhodli nahradiť známym „tekutým chlebom“ plným sacharidov a živín.

V roku 2011 sa túto špeciálnu „pivnú diétu“ rozhodol vyskúšať aj americký novinár a pivný znalec J. Wilson. Náročných, no veselých 46 dní s pivom absolvoval pod dohľadom lekárov. Schudol síce pár kilogramov, predovšetkým si však uvedomil veci, ktoré predtým ani len netušil. Odhalil existenciu veľkého rozdiel medzi tým, čo človek chce a čo potrebuje, a že dokáže oveľa viac, ako si myslí. Každopádne pivnú diétu by neodporúčal nikomu, nakoľko znížiť hmotnosť sa dá oveľa jednoduchšie, bezpečnejšie a zdravšie.

A má pravdu! Na to, aby sme zhodili nejaké tie nadbytočné kilečká stačí, ak zmeníme zlé stravovacie návyky, pridáme do jedálnička viac zeleniny a ovocia, ale hlavne sa začneme viac hýbať a cvičiť. To odporúčame aj my s našim Radlerom 0,0% Light, s ktorým sa cvičí najlepšie!

Minulé leto sme pre vás pripravili parádne videá na jednoduché cvičenia s Radlerom 0,0% Light my. Máte nejaké obľúbené cviky? Podeľte sa o ne s nami a 3 z vás pošleme 6-pack Radleru a fuknčné športové tričko, aby ste pri behu či cvičení zažiarili v Radlerovej žltej...

vilki
14. jún 2018

@matus_bazant 3 cviky na leto?
1. Otvor chladničku
2. Vyber radlera
3. Zatvor chladničku

nikuska265
14. jún 2018

Kočíkovanie 😉 dlhé prechádzky s kočíkom, v rôznom teréne
- naháňanie detí po ihrisku
- plávanie a šantenie v bazéne s deťmi
-bicyklovanie....

A keď tak plank .... 👍

drdrdr
14. jún 2018

Momentalne asi dvihanie "ciniek" 🙂 jednej trojrocnej 17 kilovej a druhej patmesacnej 7 kilovej 🙂 a potom este prechadzky v pomalom tempe s kocikom alebo v rychlom tempe nahanajuc starsiu dceru na odrazadle 🙂 a kedze byvame na tretom poschodi bez vytahu, tak este aj behanie po schodoch 🙂

kvetinka75
14. jún 2018

u mňa je to ľah na gauči. Ale už keď chcem niečo pre seba spraviť, tak si idem zaplávať. Hlavne v teple. Voda ma osvieži a príjemne unaví. Potom prichádza na rad ten ľah. 🙂

misinka0611
14. jún 2018

Ja cvičím každý deň a to:

- zdvíhaním syna a premiestnovaním na podložku, kedže sa plazí za zakázanými vecami.
- chodza so zavazím rozumej so synom ked nemá svoj den a mrnčí o dušu na zemi
- drepy s ním kedze ho to neskutočne baví
- prechádzky s kočíkom

ci cvicit chceme alebo nechceme nase deti nás cvičiť prinútia 🙂

maruski99
14. jún 2018

myslím, že my matky špeciálne veľa cvičiť nepotrebujeme... pri sústavnom naháňaní a behaní za malými to už nie je potrebné... raz som si zapla sport tracker aby mi meral koľko km nabehám a môžem povedať, že to bolo fakt dosť veľa 😀 ...ale aj napriek tomu, keď mám čas a má mi kto postrážiť dcérku tak si rada idem zabehať alebo idem na trampolíny s kamarátkami, kde sa dokonale odreagujem od všetkého 😉

majocka24
14. jún 2018

Najoblubenejsí sa stal denne plank a drepy

erikaemkina
14. jún 2018

Moje cvičenie ? Ráno nesiem Dcérku do škôlky , idem pre ňu .. a nemáme to blízko .. potom domou ... takže mám chodenia až-až
Potom prechádzky , na dvor a všeličo možné ....
ALE !!! robím to s láskou ❤❤❤❤❤❤

veronique2508
14. jún 2018

1) Každodenné dvíhanie mojej 9kg dcérky, 2) dlhé hodiny kočíkovania, prechádzky a nosenie v nosiči 3) ak je čas tak nejaka tá minútka planku 🙂

matricia
14. jún 2018

U mna je to behanie za synmi, ked sa vozia na bicykloch, ranny beh do skolky a dvihanie chlapcov z vane po kupani, takze aj posilujem😊.

petrarac
14. jún 2018

momentalne tlacenie dvojickovskeho kocika a prechadzky na nakupy namiesto auta, ked sa o chvilu vratim do prace pridavam este beh zo skolok a z roboty na autobusy.. keby som mala na to cas a klud asi by som chcela cvicit jogu.

iwulqa
14. jún 2018

Moje kazdodenen cvicenie
1. Nahanat turbo dieta
2. Nahanat turbo dieta po schodoch hore dole aapon 60x za den
3. Zdvihat 10 kg zavazie
4. Domace prace s 10 kg zavazim na rukach ale vsetko robim z laskou a radostou. A aby som nezabudla dlehe prechadzky a ihrisko.

jarnicka
14. jún 2018

@matus_bazant 17 dnova dieta a pravidelne 17 minutove prechadzky so psom

zuzikaa29
14. jún 2018

Pridavam sa asi k vacsine, tj aj u nas sa cvici s detmi. Dvihanie a nosenie ciniek/deti, beh za detmi,na autobus, beh cez prekazky/hracky, nakupy s detmi, chodenie po schodoch pre radost, a pod... Taka kazdodenna klasika.

terey
14. jún 2018

Nosim nase dieta.
Nahanam nase dieta.
Prechadzam sa s nasim dietatom.
Bicyklujem s nasim dietatom.
Cvicim vlastne cely den 😍

matus_bazant
autorModerátor
14. jún 2018

@vilki S tým by som sa vedel stotožniť :D

sabusik321
14. jún 2018

Od januára som schudla 8 kíl 🙂
Ako píšeš zmena stravy a pohyb..cvičím doma max polhodku denne najradšej mám drepy,plank a výpady 🙂
Milujem kolieskové korčule tak som spojila príjemne s užitočným posadila princeznú do koča Aa ideme!!! Dali sme úžasných 5km a spokojne domov

matus_bazant
autorModerátor
14. jún 2018

Veľký obdiv vám všetkým!

lienka525
14. jún 2018

No pri tom malom mojom nezbednikovi mi staci behanie za nim a kedze teraz som tehotna tak kika idu hore aj pri dennom pohybe😂😂😂🤰

nevestienka
14. jún 2018

Okrem toho, ze dviham deti a chodim s nimi na prechadzky, tak si najdem cas aj na cvicenie. Neviem si predstavit, ze by som necvicila. Mam svoje oblubene cvicenia 30min denne. Ci uz cardio alebo posilovanie. Avsak oblubene a zabavne cvicenie je s dievcatami. Vylezu mi na chrbat a robim drepy a striedaju sa dookola. Deti maju z toho velku radost a ja osoh. Samozrejme si vecer zacvicim aj s manzelom, ked si otvorime pivko a dvihane case pri dobrej veceri. 😁

daarcis
14. jún 2018

Ja som taky sportovy antitalent, ale ide leto, tak si snad zaplavam 🙂

pekkka
14. jún 2018

naháňam moje 6 ročné dieťa ktoré beží predo mnou s radlerom 00 v ruke a nechce sa somnou podeliť...keď jej odchlipnem z ,,jej" piva tak sa hnevá

tatianak24
14. jún 2018

@matus_bazant
1.dvihanie mojho maleho 10kg zavazia subezne s 3kg zavzim cakajucim este v brusku
2.varenie
3.upratovanie
4.nahananie dietata intenzivne utekajuceho pred akymkolvek oblecenim .....
Je tolko cvikiv,co zne na RD ci MD zvlada a ani si to neuvedomuje...a potom,ze mam vacsie svaly ako moj muz 😀

denisa2019
14. jún 2018

1 Postaranie sa o deti

2. Urobiť domáce práce.

3 Priniesť nákupy.

A k tomuto je treba veľa energie, ktorú nám poskytne Radler Bažant.

beky1813
14. jún 2018

Na cvicenie moc casu momentalne nie je, ale ked cas bol, travila som ho na korculiach, bicykli a plavanim. Teraz jedine dlhe prechadzky, to sa snazim aj do kopca najst trasu a nahananie zo starsou.

janka2812
14. jún 2018

behanie za detmi 🙂

kittyjuliette
14. jún 2018

Uplne najoblubenejsi je vykotit sa do hojdacej siete v style-dajte mi pokoj-nevidim a nepocujem🤣
Ale ked uz sa teda seriozne bavime o pohybe,tak lubim vypadnut so psom niekam mimo ludi aspon na 4 hodky.Prejdeme sa,pes si zaplava,chytim bronz a po ceste naspat sa stavime na vychladeneho radlerika a chrumkavu pizzu,aby sme tie kalorie pekne nabrali naspat😎

xxxxxnnnnn
14. jún 2018

U mňa dokolečka to isté
1. Ráno vystrojiť dvojičky do školy
2. Kočíkovať drobca
3. Učenie s dvojičkami
4. Na tréning - z tréningu s deťmi
5. Vyložiť nohy, keď všetci zaspia 👍

marianka777
14. jún 2018

Drepy - vždy len na jednej nohe, výkopy a zbožňujem kardio ❤