Pomóóóc, prišla NEOČAKÁVANÁ NÁVŠTEVA! Aký dezert ponúknuť ku káve?

nela_cukor
10. júl 2015

Určite to poznáte aj vy, leto, to je okrem zavárania aj čas návštev – príjemných posedení s priateľmi, rodinou, či susedmi na čerstvom vzduchu. Okrem ohlásených pozvaní sa z času na čas zastaví aj neočakávaná návšteva, ktorá určite poteší, no hostiteľku môže v prvom momente obliať aj studený pot. „Čo im ponúknem?“ Napadne v takej situácii nejednu z nás. Máte nejaké osvedčené tipy, čo sladké pridať k obligátnej káve, či limonáde? 😝

katka1981
10. júl 2015

V lete zmrzlinu, znacku pisat nebudem, hoci by som vedela 🙂 Ja som tiez chcela piect rychlu tortu ale kedze som nestihala a bolo horuco, kupili sme krabicu zmrzliny a vsetci boli spokojni. Ak nie zmrzlinu, tak nepecenu tortu, alebo ovocny pohar so slahackou. Inak v dnesnej dobe ako je dokazane, ze cukor je biely jed a je uplne jedno, ci je trstinovy alebo biely, obdivujem konika, ze ide robit reklamu na cukor.

vika35
10. júl 2015

narychlo smotanovy pohar s ovocim a musli (moze byt aj susienka), ovocna misa, zmrzlina s prelivom alebo aj bez. u nas je skoro vzdy v mrazaku mrazeny jogurt alebo ovocna dren. prinajhorsom dostanu tablicku cokolady 😀

nela_cukor
autor
10. júl 2015

@katka1981 Ovocný pohár je výborný nápad! V lete má určite každý v chladničke, alebo komore nejaké ovocie, stačí ho potom len očistiť, pekne "nainštalovať" do pohára, ozdobiť napríklad šľahačkou a krásny dezert je na svete 😉

nela_cukor
autor
10. júl 2015

@vika35 Dobre zásobená mraznička vie byť skvelým pomocníkom 😉 Aj sušienky má doma každý a neurazia nikdy. Navyše sa aj výborne hodia ku káve.

babulka1978
10. júl 2015

V zime nejaka fajnova bonboniera, v lete zmrzlina, kavicka, nejake keksiky, linecke kolaciky (kupovane) 🙂

ivankajar
10. júl 2015

V chladničke mám stále gaštanové pyré.. recept je gaštanové pyré, smotana na šľahanie ak je potrebné trochu cukru a dezert je na svete 🙂

irenaliza
10. júl 2015

Keďže máme 4 dcérky zásobu sladkostí máme dosť veľkú, dcérky milujú čokoládky, cukríky, ja viem, že to nieje prílišdobré, ale občas prečo nie? A tak určite by som do misky rýchlo nasypala sušienky, gumene cukríky a rýchlo by som upiekla hrnčekový koláč, s marhhuľami a borovnicami zaváranými, tie sú super, koláč aj s prípravom mám hotový do 40minút, takže super, je chutný a rýchly, dovtedy by sme uvarili kávu, pokecali a tie cukrík& a keksy a moja dcérka jedna má rada čistý cukor iba tak s lyžičkou a najradšej tan Váš,o ktoro tento týždeň píšete a informujete , síce čítam, že nie všetky sú tomu nadšené, ale občas cukor je dobrá vec,no nie? Takže ste super a teším sa aj vyhodnotenie súťaže,sladké predsa v živote občas treba tak malým ako aj veľkým. pekný deň

tykat
10. júl 2015

Neočakávaná návšteva by mala niečo priniesť nie? Zo slušnosti, keď už idú neohlásení. 🙂
Ak neprinesie tak sa musí uspokojiť s tým čo mám doma. Dnes by to ku káve bola šľahačka a kvalitná 75% čokoláda 😀 plus v chladničke mám polku melóna a kto má chuť môže si natrhať maliny a nejaké čučoriedky v záhradke. Sladkosti doma takmer nemáme, max. detské piškóty. Alebo by sme skočili na kávu do cukrárne u nás v dedine, majú tam aj fajné zákusky a príjemné posedenie vonku.

nela_cukor
autor
10. júl 2015

@irenaliza Ahoj, tak pozerám, že Ty by si sa veru vynašla 🙂 Inak, rýchly hrnčekový koláč je perfektný tip, najlepšie ešte aj taký, ktorý sa nemusí šľahať s mixérom. V tomto ohľade sú vďačné aj muffinky, tiež sa cesto len tak rýchlo premieša a hotové sú raz-dva. Výhodou je, že v koláči aj v muffinách môžeš zapiecť čokoľvek "čo dom dá". 😉 Ďakujeme za Tvoj optimistický a pozitívny náhľad na kúsok sladkého potešenia v živote. 🙂

nela_cukor
autor
10. júl 2015

@tykat To je super nápad s tou cukrárňou! Ja by som ale určite dala prednosť tomu, keby som si mohla natrhať za hrsť malín, alebo dokonca čučoriedok + tá čokoládka 😉 Ani kávu by som nepotrebovala 😉 U Teba je radosť byť neohlásená návšteva 😉

janinah
10. júl 2015

neočakávaná návšteva môže byť rada,ak dostane aspoň tú kávu 😉 k tomu ovocie,ani by mi nenapadlo utekať čosi chystať 😉 ale také najrýchlejšie sú smotanové poháre s piškótami a ovocím,len potrebujú byť chvíľu v chladničke

nela_cukor
autor
10. júl 2015

@janinah Toto je ozaj ideálny dezert. A kludne aj pre ohlásenú návštevu. Piškóty má doma skoro každý a ovocie v lete tiež 😉

janinah
10. júl 2015

@nela_cukor nooo,tak ohlásená by inak dopadla,lepšie 😉 taký závin z lístkového cesta s hubovou praženicou si jedla?

nela_cukor
autor
10. júl 2015

@janinah Ojoj, to som nejedla, ale veru by som si dala. Hoci aj hneď, robíš mi chute!!!! Normálne na cesto dáš praženicu aj hubami, cibuľku, zavinieš a upečieš?

nikenzi
10. júl 2015

Nečakané navštevy su u nas časté - hlavne po narodení drobčeka. 🙂 Preto obvykla hláška: "Utekaj ich privítať a ja idem mixovat". 🙂 Marhulovu marmeládu vymiešame so šťavou s pomaranča. Tvaroh rozšľaháme so smotanou (na slahanie) dotuha. Striedavé vrstvy plníme do pohárov a ozdobíme nastrúhanou čokoládou. (kto ma moze pouzit aj ovocie na vrstvenie, ci zmenit marmeladu za rozmixovane ovocie s par kvapkami citrona) - cely dezert je 5-minutovka a nemusi sa chladit lebo vsetko sa skladuje v chladnicke 🙂 Na fotke rozmixované jahody s pár kvapkami jahodového likeru pre nešoférov 🙂

jukov
10. júl 2015

Keďže mám doma kobylky na sladkosti, často krát robievam mikrovlnkový 4 minútový koláčik v jánskej mise
8PL múka hladká, 1 ČL prášok do pečiva, 4PL cukor práškový, 4PL granko, 2ks vajce - celé, 6PL olej, 6PL mlieko
najprv zmiešam sypké, zmiešam tekuté v ktorom rozmiešam vajcia, potom všetko spolu zmiešam
vlejem do misy a šupnem do mikrovlnky - plný výkon - na 4min., po cinknutí nechám ešte 1min. tam odpočívať
vyberiem, rozkrájam, ozdobím šľahačkou
niekedy nalámem aj čokoládu do testa, alebo trošku posekaných orechov

janinah
10. júl 2015

@nela_cukor áno,ako píšeš..dá sa to jesť za tepla aj na studeno....

nela_cukor
autor
10. júl 2015

@nikenzi Tie sú fantastické! Určite sa necháme viaceré inšpirovať! Zaujal ma aj ten jahodový likér. To sa dá kúpiť, alebo si ho sama vyrábaš?

nela_cukor
autor
10. júl 2015

@jukov Toto je totálna úžasná rýchlovka a skvelý nápad aj dezert v jednom! Máš nejakú špeciálnu mikrovlnku, alebo môže byť aj taká obyčajnejšia? Prosím Ťa, nemáš fotku tohto koláčika? Úplne ma dostal...

nikenzi
10. júl 2015

@nela_cukor no robila som´iba raz. 1kg jahod do 5l demizonu zaliat litrom prevarenej vody z 0,5 krys.cukrom (este teplou - nie horucou), pridat liter alkoholu (vodka, borovicka) a flasu uzavriet. Nechat dozriet 3 tyzdne.- kazdy tyzden pretrepeme. Na zaver precedime cez sitko alebo gázu a nalievame do flias.

amadora
10. júl 2015

ja od detstva milujem banán v čokoláde! a ak je k tomu ešte zmrzlina a šľahačka, tak nemôže byť nič lepšie 🙂 a hotové za chvíľočku

peneloppe
10. júl 2015

Urcite by som sa teraz nesla potrhat kvoli neocakavanej navsteve. Kedze su neocakavani, neohlasili sa, tak nemozu nic cakat. Urcite by som narychlo nezacala piect ani chystat puding ani nic podobne.
Kebyze mam nejake keksy tak by som ich ponukla s kavou, popripade chipsy, tycinky na stol. Alebo zmrzlinu teraz v lete.

Niekto to tu pisal uz, mozno by sa patrilo aby neocakavana navsteva nieco priniesla. 😝 😝

jukov
10. júl 2015

@nela_cukor no, nemám fotku, mikrovlnku mám 1000W -ovú, obyčajnú, žiadna špeci

nela_cukor
autor
12. júl 2015

@peneloppe Veru áno, aspoň bonboniéra by sa patrila. 😉 inak, keď má človek v zásobe také základné veci, ako sú nejaké keksíky ku káve, slané tyčinky a podobne, často to na takú rýchlu návštevu aj postačí.

nela_cukor
autor
12. júl 2015

@amadora Hm....To už znie ako jeden z najlepších dezertov na svete (aspoň pre mňa 🙂 )BANANA SPLIT!!! Na dovolenke nesmie chýbať, ale keďže tento rok oddychujem len doma, musím sa inšpirovať Tvojim postupom 😉

amadora
12. júl 2015

@nela_cukor preeeeeesne! banana split! tomu nikdy nepoviem nie 🙂

topier
12. júl 2015

Ja som tiež za to, že ak nemá niekto toľko slušnosti aby sa ohlásil na návštevu, tak nemôže čakať žiadne špeciálne pohostenie 🙂 Ale ten Banana split milujeme aj my - s mojim synom si ho spravíme hocikedy, keď máme chuť mlsať 🙂 S kopou šľahačky..

sardinka333
12. júl 2015

@nikenzi k vám idem na navštevu!!! Skvelý napad!!

juliet221
12. júl 2015

zahram sa na marusku.vytiahnem jahody alebo ine ovocie z mraznicky ktore si mrazim do kelimkov s cukrom, rozmrazim a zmiesam s kyslou smotanou. mnaaaaaaaaaaaaamka na svete

niente321
13. júl 2015

My k nikomu nechodime neohlasene, tak nevidim dovod preco stresovat. Ked sa neohlasili minimalne 2 hodiny pred, mozu byt radi ze maju keksiky 😉 Velakrat sa nam stalo ze sme mali kesiky zo sacku aj ked sme boli ohlaseni niekolko dni dopredu a nevadilo nam to. Neprisli sme s cielom sa najest ale niekoho vidiet 😉 . Jeme predsa doma. 😀
V lete je obcerstvenie jednoduche davame ovocie, mnohych to potesi viac ako cokolvek ine.