Pijete mlieko pre posilnenie kostí alebo užívate vápnik?

janka_naturamed
20. apr 2017

Už od detstva nám hovorili, že treba piť mlieko pre silné kosti a zdravé zuby. Pamätáte si to? Áno, mlieko je celkom slušným zdrojom vápnika, no ten sa sám do kostí nedostane. Preto je nevyhnutný vitamín K2, ktorý zabezpečuje presun vápnika do kostí a tým ich posilňuje.
Vitamín K2 od NaturaMedu je dokonca ešte efektívnejší– obsahuje totiž aj vitamín D3. Vitamín D3 podporuje a spevňuje štruktúru kostí. Významne tiež prispieva k vstrebávaniu vápnika a fosforu v tele. Vápnik a fosfor sú minerály, ktoré sú dôležité pre normálnu funkciu kostry a pevné zuby. Vďaka tejto kombinácii je produkt Vitamín K2 veľmi účinným pomocníkom v prevencii proti zlomeninám, ale tiež pomáha zachovať silu zubov, svalov a podporuje funkcie imunitného systému.

maminuska
20. apr 2017

@janka_naturamed ja by som povedala že úplne stačí mlieko a pohyb na slnku bez opalovacieho krému v bezpečných časových intervaloch .

ulicnik92
20. apr 2017

Ja som napríklad na mlieko a mliečne výrobky alergická. Ako alternatívu síce používam sójové alebo mandľové mlieko, ale tam asi vitamín K2 nenájdem :( čo majú robiť mamičky, čo trpia laktózovou intoleranciou?

janka_naturamed
autor
20. apr 2017

@maminuska nie je to úplne tak. Ak je telo v pohode tak to teoreticky stačí (spolu s inými potravinami bohatými na vitamín K2). No pri stresových situáciach ako je stres, fyzická námaha, tehotenstvo, dojťenie, ho potrebujete omnoho viac. A toho mlieka by ste musela vypiť naozaj veľa, aby ste do tela dostali dostatok vitamínu K2. Preto tu je na mieste dopĺňať ho vo forme výživových doplnkov. Ten pohyb na slnku je super.

janka_naturamed
autor
20. apr 2017

@ulicnik92 áno v rastlinných mliekach sa vitamín K2 nenachádza. Ak máš laktózovu intoleranciu, tak môžeš konzumovať bezlaktózové mlieko, ak máš však alergiu na mlieko tak nemôžeš ani bezlaktózová. Vtedy je potrebné dopĺňať vitamín K2 vo forme výživových doplnkov. Viac informácii o tomto vitamíne je aj na stránke www.vitamink2.sk

rostklec
21. apr 2017

Ja kojim, ale dcérka ma alergiu na kravske mlieko, preto sa mu musím vyhýbať. Uzivam vapnik v tabletach. Treba mi ešte niečo ine?

marcelatje
21. apr 2017

@ulicnik92 su potraviny s ovela vyssim podielom vapnika ako ma mlieko 😉

ulicnik92
21. apr 2017

@marcelatje super, dáš mi aj tip? 🙂

marcelatje
21. apr 2017

@ulicnik92 mak, sezam, orechy, riasy, susene bylinky, semena, tmava listova zelenina ....... googl ti vyhodi cele zoznamy aj s porovnanim obsahu vapnika.....

janka_naturamed
autor
21. apr 2017

@rostklec pridajte aj vitamín K2, aby sa vápnik dostatočne vsterbal

janka_naturamed
autor
21. apr 2017

@marcelatje áno spektrum potravín, ktoré obsahujú vitamín K je dosť veľký. Záleží však na kvalite danej potraviny a či je organizmus schopný daný vitamín prijať.

marcelatje
21. apr 2017

@janka_naturamed predpoklad je, ze normalny organizmus by nemal mat problem so vstrebavanim. Tych s problemami je dufam menej a ak je moznost im pomoct, super

radulkova
21. apr 2017

@marcelatje presne tak. mlieko robí v organizme len škodu! zahlieňuje a spôsobuje vlhko v organizme čo vedie k celému zoznamu chorôb 🙂

janka_naturamed
autor
21. apr 2017

@marcelatje tak to bolo myslené,, zdravý organizmus + dostatok vitamínu K = postačuje, inak je potrebné ho dopĺňať

soldi
21. apr 2017

Urcite je vzdy lepsie konzumovat vitaminy prostrednictvom pestrej a vyvazenej stravy nez sa napchavat tabletkami.

janka_naturamed
autor
21. apr 2017

@soldi samozrejme áno, no žiaľ nemá každý také šťastie

amoremio26
21. apr 2017

kravské mlieko odbúrava vápnik z kostí.

janka_naturamed
autor
21. apr 2017

@radulkova no názory na mlieko sa rôznia, nemyslím si, že pokiaľ je konzumované v normálnom množstve tak telu skôr prospeje ako ublíži, vo veľkých množstvách to tak môže byť, no tak je to so všetkým, veď všetkého veľa škodí aj toho zdravého

janka_naturamed
autor
21. apr 2017

@amoremio26 fú tak s týmto názorom som sa ešte nestretla, ak mlieko obsahuje vápnik a aj vitamín K2 tak predsa nemôže odburávať vápnik z kostí, môžete mi dať vedieť kde ste sa to dozvedela, lebo prečítala som toho veľa, ale toto som ešte nepočula

radulkova
21. apr 2017

@janka_naturamed nesúhlasím, každý informovaný človek vie, že mliečne výrobky neprospievajú ani v malom množstve 🙂 🍏🥕🥑🍉🌳

janka_naturamed
autor
21. apr 2017

@radulkova tak sa svojich pekných pár rokov nemám ten pocit, že by to tak bolo, každý má na to svoj názor, ale v odbornej literatúre a ani z praxe nemám skúsenosť, že by boli škodlivé, rada by som vedela z akých zdrojov ste to získala, nech si to môžem poriadne pozrieť

radulkova
21. apr 2017

@janka_naturamed ja si myslím že sa stačí úplne jednoducho zamyslieť nad faktom, že telo matky produkuje mlieko len pre novorodenca, z čoho vyplýva že človek ho nemá piť celý život. tým pádom by telo matky po celý život produkovalo mlieko, nie? príroda nie je hlúpa 🙂 mlieko je výživa pre novorodenca, nie pre dospelého človeka

radulkova
21. apr 2017

AKÉ ČISTÉ JE KRAVSKÉ MLIEKO? Pred 50. rokmi vyprodukovala priemerná krava ročne asi 900 l mlieka. Dnes v najväčších mliekarniach “dokáže” krava vyprodukovať ročne až 22000 l mlieka. Ako je to dosiahnuté? Liekmi, antibiotikami, hormónmi, agresívnymi stravovacimi plánmi a špeciálnym oplodnovaním kráv.

mňam 👏😵

amoremio26
21. apr 2017

@janka_naturamed venujeme sa s mužom uz roky výžive . tým že mlieko prekysluje organizmus tak na jeho opatovné zneutralizovanie organizmus potrebuje vápnik a ten čerpá z kostí a zubov. k tomu pasterizácia este viac bráni akémukolvek vstrebaniu vápnika. preto tolko malých detí ma mliecne zuby v katastrofalnom stave

tweetinka.co
21. apr 2017

Nie. Mlieko zahlienuje, minimum vapnika, tazko vszrebstelneho.

lorela
21. apr 2017

Pijeme mlieko, nie však denne, pretože nekupujeme UHT z bežných obchodov.

janka_naturamed
autor
21. apr 2017

@radulkova áno súhlasím s tvojím názorm, že dne sto mlieko nie je také čisté ako bolo voľakedy. No v dnešnej dobe nie je nič také aké bolo voľakedy, ani ovocie a zelenina. Sú viac prechemizované, majú menej vitamínov, minerálov. Takže teoreticky aj to nám škodí. Ja stále hovorí, že sto ľudí, sto chutí. a nemyslím si, že dospelí človek konzumuje také veľké množstvo mlieka, aby to jeho telu škodilo. a ak to ustriehnete aj u detí ani im to neuškodí. A zasa na druhej strane, jogurty, kyslé mlieko a podobné výrobky nášmu telu prospievajú a sú vyrábané z takého istého mlieka. Ja Ťa nepresviedčam, aby si súhlasila so mnou. Ale veľa som na túto tém diskutovala aj s lekármi a našli sa také aj také názory. Ja som presvedčená o jednom, ty o druhom. U mojich klientov moje rady fungujú, nikto nemal žiadne problémy ak konzumovali mlieko, alebo ho používali pri príprave. takže i napriek tvojmu názoru, ja ten môj budem odporúčať ďalej.

janka_naturamed
autor
21. apr 2017

@amoremio26 aj ja so už venujem výžive roky a za tie roky som sa stretla s rôznymi názormi komunikovala som to napríklad aj s pani doktorkou Béderovou, ktorá je významna odborníčka vo výžive. Aj ona sa vyjadrila v takom zmysle, že v malom množstve mlieko ešte nikomu neublížilo a má napriek zlej povesti aj veľa pzitívneho

janka_naturamed
autor
21. apr 2017

@tweetinka.co opäť sa budem opakovať, sto ľudí, sto chutí, pokiaľ sa všetko konzumuje s mierou, tak to nášmu telu neublíži

janka_naturamed
autor
21. apr 2017

@lorela preto aj máš dobrý zdroj domáceho mlieka, siahni po ňom, je určite kvalitnejšie aj výživovo hodnotnejšie

amoremio26
21. apr 2017

@janka_naturamed jasne , v malom mnozstve neublizi, 2 deci je uplne v pohode. problem, je ked matky davaju svojim detom aj liter mlieka