Aký názor máte na tému klasická chladnička vs. americká chladnička?

kristina_tpd
21. jún 2017

Chladnička je spotrebič, ktorý máme doma všetci. Nie však každý takú istú, rôzne výšky, rôzne šírky a všemožné technológie. Kto sa v tom má vyznať?

V TPD vám s radosťou poradíme a značka gorenje dá aj niečo navyše. Darček k vybraným typom chladničiek gorenje v hodnote do 149 EUR.

Ponuku nájdete tu: https://www.tpd.sk/ziskajte-darcek-az-za-149-15...

warholette
21. jún 2017

Tak uz nejaky ten rok zijem v Amerike a veru som si musela vyguglovat, co je to ta americka chladnicka... a doma ju nemame. Na mieste pre chladnicku totiz nemame privod vody a americka chladnicka s nadrzkou na lad a vodu by nam bola na nic, takze mame klasiku, hore chladnicka, dole mraznicka.

vroni
21. jún 2017

My americku chladnicku mame. Vyhody: je prehladna, lahko upratatelna, robi lad, ladovu triest i ladovu vodu, ku vsetkemu je hned pristup a male okno dost setri elektrinu. Nevyhody: je siroka ako krava, cca o 10 cm hlbsia ako kuchynska linka a ma nemoznu vysku, takze ani skrinka nad nou byt nemoze. Ale ak by som mala dnes znovu kupovat chladnicku (a neobmedzoval by ma rozpocet), brala by som znovu americku.

barcelona94901
21. jún 2017

@kristina_tpd vyberáme podľa výsledku testov ,objemu ,hlučnosti ,en.trieda,,atď , samozrejme aj cena závaží ,na americkú miesto mame ,ale vyhráva zatiaľ opäť Samsung u nás,výška tiež napríklad 185- 190 cm casto je slabý výber ,vysoké ceny za obal ,,,mrazaky ani nehovorím

jabucko
21. jún 2017

My mame ameruicku. Neviem si vynachvalit!

hela_tn
21. jún 2017

Zatial mame klasiku,ale pri stavbe domu a planovani kuchyne sme pocitali s americkou..kedze sanam rodina rozrastla a klasika zacina byt mala,chystame sa v blizkej dobe kupit americku

deti95060810
21. jún 2017

uprednostním bežnú chladničku pred americkou....Americká mi pripadá zbytočne veĺké hebedo...

janulla142
21. jún 2017

my mame americku nakolko sme potrebovali maxi😀

h2
21. jún 2017

My americkú chladničku nemáme, napriek tomu si už viacero návštev myslelo, že ju máme. Máme totiž dve klasické chladničky s mrazničkou vedľa seba, ešte aj otváranie dvierok som zmenila tak, že sa otvárajú ako na americkej, jedny ľavé a jedny pravé. Potrebujeme viac priestoru, ako ponúka jedna bežná chladnička, dve nám už stačia v pohode. Americká by bola určite super, ale výrobník ľadu by sme vôbec nevyužili. Takto mi to veľmi vyhovuje. A vyzerá to skoro ako americká. 🙂

kristina_tpd
autor
21. jún 2017

Čo hovoríte na túto BEKO chladničku? Lepšie usporiadanie ako v klasickej amerike nie?
https://www.tpd.sk/beko-gne-114613-x-nerez-top-...

h2
21. jún 2017

@kristina_tpd Krásna. Nejako podobne to vyzerá, keď otvorím všetky 4 dvierka na mojich chladničkách.

majik66
21. jún 2017

moj nazor je taky, ze americka chladnicka je super, najma pre viacclenne rodiny, avsak nie kazdy si americku chladnicu z hladiska miesta v kuchyni moze kupit. cize zatial klasicku, ale tiez si treba vediet vybrat, aby bola priestranna ;) cize googlit a zistovat a vyberat a potom doma mat :D

dai
21. jún 2017

@vroni ale da sa v pohode zabudovat - nam nevytrca a nad nou mame aj skrinku...😉

vroni
21. jún 2017

@dai, mozno iny typ, my mame kuchynu klasicku 60 (hlbku) a dvere chladnicky sa otvaraju do stran, no way toto zabudovat (iba ak by dvere trcali von). A skrinka “vznasajuca“ sa vo vyske 180 cm + nema pre moju trpasliciu vysku ten pravy povab 😇 Lenze to su potom nasledky, ked hlavnym kriteriom na chladnicku bolo, aby bola cervena.... 😂

dai
21. jún 2017

@vroni ja mam v ciernom lesku🙂 tiez kriterium😉 a tiez krpec - ale tak sezonne veci a vseliake vyzdoby na prilezitosti si tam nasli miesto😉

vroni
21. jún 2017

@dai, nemas nejaku intimnu fotku z toho zabudovania? (viem, ze fotky nezverejnujes, ja fakt len to vstavanie) Mne sa teraz lahko mudruje, lebo chladnicku sme kupili do noveho domu, kuchyna konecne pre rodinu a nie miniatura ako v byte a tak priestor nad chladnickou som ozelela. A zle, lebo nejako sa nam casom priesto v skrinkach zmensuje a take vianocne/velkonocne formy na pecenie by tam veru nasli miesto....

beton
21. jún 2017

@kristina_tpd americku chladnicku sme si chceli kupit do doby, kym sme nezistili, ze to nie je chladnicka, ale chladnicka s mraznickou. (na slovenskom trhu sme nenasli model, kde by to tak nebolo a my taku chceme este stale :O)))) Sklamalo nas, ze objem chladiacej casti v americkej chladnicke je mensi ako v obyc. chladnicke, ktoru mame teraz. Velku cast mraziacej casti zabera pre nas uplne nepotrebny vyrobnik ladu. No v konecnom dosledku rozhodli naklady. "Zerie" omnoho viac ako ked si kupim zvlast chladnicku a zvlast mraznicku.
Na tejto sa mi paci jedine to, ze ma 4 dvierka, co vedie k energetickej uspore. Ked mi ponúknete, to co hladam, budem vdacna.

kristina_tpd
autor
22. jún 2017

@beton Tieto kritéria spĺňa americká chladnička BEKO: https://www.tpd.sk/beko-gne-114613-x-nerez-top-... , ktorú som pridávala vyššie.
Chladiaca časť má objem až 385 litrov. Mraziaca časť 155 litrov. Najväčšou výhodou je, že nie sú tieto dve časti rozdelené ako v klasickej americkej chladničke (mraznička vľavo, chladnička vpravo) , ale chladniaca časť je hore a mraziaca časť dolu. Takže veľký plech sa zmestí do chladničky.
Priemerná spotreba klasickej kombinovanej chladničky s energetickou triedou A++ je 0,64 kWh/4hod. spotreba tejto BEKO ameriky je 0.97 kWh / 24 hod. Nie je to až taký veľký rozdiel.

janulla142
22. jún 2017

@kristina_tpd u nas spokojnost😆

ciusinka
22. jún 2017

Keby som mala v kuchyni miesto na americku chladnicku,tak beriem prave ju vsetkymi desiatimi 🙂Lenze byvame v panelaku a nasa kuchyna to zial nedovoluje,teda jedine na ukor ulozneho priestoru v skrinkach a ten potrebujeme..Ale teta ma v dome americku chladnicku a tisko jej zavidim 🙂Keby sme raz mali dom,tak v nom miesto pre americku chladnicku najdem aj keby co bolo 😂

kvetinka75
22. jún 2017

istý čas som nad ňou rozmýšlala ale nemala by som ju kam dať, a keď som zistila, že toľko miesta nám ani netreba, z polovice by bola prázdna, tak nám je zbytočná.

Ja nakupujem iba to, čo zjeme v priebehu 2 dní. Žiadne potraviny do zásoby, iba keď chystáme oslavy alebo idem viac toho piecť, variť.

Inak mi stačí obyčajná.
Ale keby sme boli veľká rodina a klasická chladnička by nestačila, určite by som si ju kúpila. Práve ten typ s mrazničkou naspodu sa mi veľmi páči.

kvetinka75
22. jún 2017

@kristina_tpd áno je krásna, keby som uvažovala nad americkou, asi by som si pravdepodobne kúpila túto. Už aj z toho dôvodu, že tie dvojdverové sú užšie a v konečnom dôsledku by som do nej napratala menej ako do obyčajnej. Ale táto sa mi zapáčila hneď ako som ju zbadala.

kristina_tpd
autor
22. jún 2017

@kvetinka75 My máme doma klasickú dvojmetrovú kombinovanú chladničku a zatiaľ ako 3-člennej rodine stačí. Ale tiež som z tejto BEKO očarená.
Riešením sú ešte chladničky, ktoré majú na šírku 70 cm (čiže o 10 cm viac ako väčšina klasických chladničiek). Predsa je toho priestoru viac.
Napríklad: https://www.tpd.sk/bosch-kge49aw41-p60731

beton
22. jún 2017

@kristina_tpd Beko nasu poziadavku nesplna. Hladame chladnicku v takejto velkosti. Mraznicku nepotrebujeme a v tejto (aj ostatných americkych) polovicu tvori mraznicka. Preto sa pytam, ci mi viete ponuknut taku, ktora splna tuto nasu poziadavku, lebo ked sme to svojho casu riesili, tak taka na trhu nebola a kuchynu nemame este dokoncenu, takze je to stale aktualne. Dakujem.

12marec
22. jún 2017

Pripojim sa lebo ma zaujima ci aj americke chladnicky maju mraznicku?aspon taku ako tie klasicke chladnicky kde maju na spodku mraznicku.

kristina_tpd
autor
22. jún 2017

@beton Tak to sme sa asi nepochopili. Vy hľadáte chladničku, ktorá bude mať litráž cca 540 litrov? Bez mrazničky? Dobre som pochopila?

kristina_tpd
autor
22. jún 2017

@12marec Áno samozrejme, americké chladničky majú chladiacu aj mraziacu časť.

h2
22. jún 2017

@beton Ahoj, riešenie Tvojho problému je jednoduché, ako som písala vo svojom prvom príspevku, my máme chladničky dve, vedľa seba. Ak je pre Teba mraznička zbytočná a potrebuješ veľký priestor chladničky, tak si kúp 2 samostatné chladničky bez mrazničky, daj ich vedľa seba a máš to skoro to isté, ako keby to bola jedna dvojdverová.

kristina_tpd
autor
22. jún 2017

Tento model Beko má v pravú dolnú časť, ktorú si môžete nastaviť buď ako mrazničku, alebo ako chladničku. Teplotný rozsah od -24°C až +10°C.

mojmacik
22. jún 2017

Tak ta je super .... Mne by maximalne vyhovovala.....lebo moja kamoska ladoska co mam doma ma v lete dnu tiez leto ☹ no zial na novu rozpocet nevyda a na tuto Beko isto nie