Prečo by ste si kúpili zakrivený televízor?

julius_tpd
2. dec 2015

Zakrivené televízory sú pre nás mužov srdcovka. Páči sa nám elektronika a nové technológie, zakrivené televízory nie sú výnimkou vďaka svojim pozorovacím uhlom a prirodzenosťou obrazu pre ľudské oko. Aký na to máte názor vy? Čo na ne hovoríte? Prezraďte.. 🙂

sissy27
2. dec 2015

@julius_tpd mne sa strašne páči a to je jediný dôvod 😀 technické parametre ako žena samozrejme neriešim 😀 priznám sa, že už som ho obzerala v predajni, tak uvidím, možno ho raz budem obzerať aj v mojej obývačke 😎

monicka821
2. dec 2015

keby som vyhrala tých 500 eur tak ho mám určite doma 😀

99zuzula
2. dec 2015

@julius_tpd preto, aby mal moj chlap radost. Mozno by potom suhlasil, aby som kupila podobnu drahu blbost, ktora spavi radost mne 😆

deltaa
2. dec 2015

marketingovy tah. Rozdiel v pozerani medzi plochou a zakryvenou obrazovkou je volnym okom nebadany.

mimla
2. dec 2015

Kúpila by som si ho, keby sa mi páčil. A keby som mala financie navyše. Ale nemám 😉 Premýšľam, ako by sa tam vynímal ten veľký mimoň z rozprávky.

wieruska1
2. dec 2015

mam funkcnu teklku a kym funkcna bude nemam dovod ju menit ..... radsej za tych XY € kupim dovolenke ale jasne priority 🙂

drnda37
2. dec 2015

Ak by som si ho kupovala,tak iba kvôli dizajnu.Je fakt krásny.Teraz idem kupovať tv na Vianoce a mam dve podmienky-uhlopriečka 60 a kvalita obrazu.

drnda37
2. dec 2015

@julius_tpd a vedel by si mi pomôcť vo výbere a povedať,preco by som sa mala zaujímať práve o tento typ tv?Vazne ma to zaujíma,lebo tv musim do Vianoc kupit.

julius_tpd
autor
2. dec 2015

@drnda37 Tak za mňa je to hlavne dizajn a pôžitok zo sledovania. Je to prirodzenejšie pre ľudské oko, krásne to vyzerá a taktiež pozorovací uhol je oveľa lepši, keď niekto sleduje viac zo strany.

Napríklad Samsung uvádza: Obrazovka UHD je zakrivená v tom správnom uhle, aby poskytovala tú najlepšiu pozorovaciu vzdialenosť. Mierne zakrivená obrazovka UHD takisto poskytuje rovnomerný a vyvážený pohľad na všetky oblasti obrazovky. 🙂

drnda37
2. dec 2015

@julius_tpd a da sa dat aj na stenu?

matricia
2. dec 2015

Mne sa zakriveny televízor nepáči, asi by mi to doma dosť vadilo

julius_tpd
autor
2. dec 2015

@drnda37 Vacsina sa da dat aj na stenu, ano 🙂

drnda37
2. dec 2015

@julius_tpd no mozno ma prehovoris 🙂

lalinko2010
2. dec 2015

ja mám doma starú dobrú, malú oravu. a prečo? lebo sa do môjho retro domu hodí, ale tento kúsok TV je dokonalý! 😠

lalinko2010
2. dec 2015

normálne som sa zamilovala, fakt je dokonalý aj by som si ho vedela v mojom retro dome aj predstaviť, a keď pozriem na TV tak mám až také motýle v žalúdku....

natuska87
2. dec 2015

@deltaa Asi taky, ako medzi prackou Romo / 1980/ a automatikou Zanussi /so susickou/...Obe peru, nie?

natuska87
2. dec 2015

@julius_tpd Som za...

fra
2. dec 2015

televízor nepozerám takže by som si ho nekúpila, ale tú polárnu žiaru by som niekedy chcela vidieť naživo 😵

blbovina
2. dec 2015

Je krasny.

natuska87
2. dec 2015

@julius_tpd A trosicku navodzuje dojem kina...

bubloska135
2. dec 2015

mna osobne taky televizor neoslovil

alula100
2. dec 2015

Na zakrivenom displeji môžeme celú obrazovku sledovať v rovnakej vzdialenosti od miesta,kde sedíme vďaka čomu je obraz jasnejší na všetkých miestach. Táto vzdialenosť pri sledovaní je hlavným rozdielom medzi televízormi s plochou obrazovkou a zakrivenými televízormi. Okraje obrazu sú k nám bližšie a vzniká širšie zorné pole, vďaka čomu máte pocit, že obrazovka je väčšia ako v skutočnosti. Ak vedľa seba postavíme plochú a zakrivenú obrazovku, zakrivená obrazovka vyzerá väčšia a lepšia, a to aj v prípade, ak majú obidve obrazovky rovnakú veľkosť. Zakrivená obrazovka nám prinesie velké zážitky z obrazu, ktoré sa nedajú s ničím porovnať.Viem o čom hovorím,pretože môj sused si ho kúpil a je to bomba.Obraz je perfektný. 😉 😉 😉

martina2001
2. dec 2015

@julius_tpd sú ozaj krásne,už sme uvažovali aj okúpe, no minulý rok sme podľahli vtedy aktuálnej novinke s kopou funkcií ktoré ani nevyužívame a nevýhoda cena u LG, a táto značka je nás favorit na elektroniku

dankaa78
2. dec 2015

Ja neviem...ja som asi stara skola..mne sa taky zakriveny nepaci..

zonjushe
2. dec 2015

my sme nadavno kupili zakriveny LG..prehovorila som manzela 😀..je to fakt pozitok..

stardust
2. dec 2015

nekupila by som, lebo televizor v obyvacke mi vobec nechyba.

julius_tpd
autor
3. dec 2015

@alula100 sam by som to lepsie nenapisal 😉

8853
3. dec 2015

Takže je to telka pre jedného, aby bol dobrý zorný uhol? Keď si sadne niekto vedľa mňa, už je mimo a na druhej sedačke môže akurát tak pozerať na vonkajší oblúk. Ale áno, v obchode vyzerá efektne

julius_tpd
autor
3. dec 2015

@8853 hehe, nie prave naopak. Tu praveze ti co su na stranach vidia lepsie oproti plochej telke. 🙂

natuska87
3. dec 2015

@8853 nemate pravdu, treba v obchode skusit...myslite, ze by sa financne oplatilo vyvijat TV aparat pre jedneho? A v takych rozmeroch? Alebo, ze by boli konstrukteri tak tupi a neprisli na to, na co ste "prisli" Vy?