Kupujete pravidelne BIO potraviny?

janette_tesco
25. feb 2016

Patríte medzi "pátračov" po zelených etiketách s označením BIO alebo to vôbec neriešite? 🙂 Ak áno, ktoré BIO potraviny najčastejšie nakupujete? 🙂

8291
25. feb 2016

Nie nekupujem,zeleninu mäso,syry,mam od rodiny alebo známych,co si dopestovali,vychovali,vyrobili doma.v obchodoch bio nenakupujem,neverím tomu.pokial potrebujem kúpiť,tak kupujem normálne potraviny bez označenia bio

slniecko35
25. feb 2016

Obcas nieco kupim, hlavne kuracie prsia a listovu zeleninu.

dasa71
25. feb 2016
Používateľ dasa71 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od dasa71.

Len ci su naozaj BIO..

majjka4
25. feb 2016

susene ovocie

bibistec
25. feb 2016

snazim sa ale najviac by ma zaujimalo maso ale nablizku ho nepredavaju tak musim cestovat ale zas zeleninu a veci pre dcerku rada kupim v bio kvalite

janette_tesco
autor
25. feb 2016

@bibistec máte pravdu dievčatá, niekedy je naozaj ťažko dopátrať k Bio a možno aj k podstate, či je to Bio 🙂
Takto máme aspoň dobrý pocit, čo je niekedy najdôležitejšie 🙂

tana85
25. feb 2016

ano, kupujem, nie vsetko a nie za kazdu cenu. najma ovocie, zeleninu, maso a vajicka.

iwusteeek
25. feb 2016
Používateľ iwusteeek je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od iwusteeek.

sem tam sa snazim kupit aj take potraviny

ivica7
25. feb 2016

Snazime sa, no ci je to ozaj BIO moze clovek len dufat, ci to na koniec zase nebude len cestarska sol ;)

stina
25. feb 2016

Pravidelne nie, ale snazim sa aspon kedy vtedy. 🙂

xenia2
25. feb 2016
Používateľ xenia2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od xenia2.

pre mna su dost drahe take potraviny tak ich nekupujem

curcuma
25. feb 2016

Keď bola dcérka malé bábätko tak som kupovala väčšinou len bio, teda aspoň nápisom, chcela som prenu to najlepšie, teda to chcem stále, už ale bio kupujeme len pri niektorých potravinách a hlavne to ide do peňazí, tých je predsa menej, keď sú mamičky s detickami doma.

pekkka
25. feb 2016

je smutné , že potraviny, na ktorých vyrastali naši rodičia označujeme ako bio a my konzumujeme kadečo. snažím sa nakupovať bio, no je to luxus, ktorý si nemôžeme vždy dovoliť.

lucy_m
25. feb 2016

Nie nekupujem, pretože ozajstné bio, je len to čo si sami dochováme a dopestujeme a vieme, čo sme do toho dali. Mäsko si dochováme - zajace, sliepky, kury, prasa, kozy aj ovečky - to všetko si chováme sami.

juhseverzapad
25. feb 2016

Nie nekupujem, nakoľko dnes už nie je nič BIO. Už len kvôli napr. dažďu.

janette_tesco
autor
25. feb 2016

Dievčatá a čo tak tzv. super foods 🙂 teda tzv. super potraviny
Moje dcérka miluje Acai a ja Goji 🙂

lulu2
25. feb 2016

Prepacte, ale v Tescu su podla vas BIO potraviny? Podla mna su Bio jedine to ci si doma dopestujeme a nehnojime, akebo dochovame a krmime len bio stravou, akebo sa mylim?

yogi123
25. feb 2016

Bio z tesca u nas dopadlo prudkou alergickou reakciou. Ze sa nehanbia to predavat. Z tesca ani zadarmo 🙄

jajkakk
25. feb 2016

Občas niečo kúpim, ale väčšinou si svojpomocne dopestujeme a vychováme 🙂

kupcovci
26. feb 2016

Kupujem prilezitostne kedze vacsinu si dopestujeme sami pri rodicoch na dedine 🙂

malabiba
26. feb 2016

@janette_tesco nie...známa pracovala v taliansku na zbere jabĺk ako triedička - jablká z toho istého stromu povyberali a zaradili ako "bio" a ostatné ako obyčajné...super je ísť v čase zberu na "dolniaky" a tam nakúpiť, čo domáci dopestovali

janette_tesco
autor
26. feb 2016

@malabiba myslim,ze mas absolutnu pravdu,zial 🙂 niekedy aj ja radsej pobeham znamych babky na dedine 🙂

butterfly22
26. feb 2016

ak nemám potraviny zo známeho zdroja , ktorému verím, tak áno, snažím sa nakupovať BIO /v dobrej viere, že aspon trosku je to lepšie, ako to nebio/
samozrejme , koľko mi moja peňaženka dovolí...a žiaľ pri tej almužničke s názvom rodičák sa veľmi rozšupnúť nedá...no aspoň pre dcérku sa snažím... 🙂

stellamaris
26. feb 2016

@janette_tesco kupujem pravidene bio potraviny,bohuzial nie v Tescu,nakolko som tam raz kupila 2 avokada a doma po rorezani sa ukazali ako vopred zmrazene pokazene avokada.Reklamaciu mi neuznali a este ma vyhresili,ze som znehodnotila ovocie a teraz chcem vratit....................Takze zelenine a ovociu predavanom v Tescu neverim.Najlepsie bio potraviny pozhanam po susedoch a kolegoch,kupujeme ovocie,zeleninu ,vajicka,med,hydinu...Viem,ako to pestuju a ako chovaju zvierata,suhlasim s nepouzivanim hnojiv a vsetko chuti vyborne.Co potrebujem,dokupim v obchodoch so zdravou vyzivou.
Celkove v Tescu vidim vsade zvädnutu zeleninu,casto zhnite paradajky a nehovorim o inych vyrobkoch ako osusenej mortadele.Ked som chcela kupit mortadelu,chceli mi predat oschnutu a nechceli nakrajat par cerstvych platkov.Toto by si v zahranici nedovolili..................treba znizit cenu,ak ma vyrobok chybu ,ale nepredavat za plnu cenu.Alebo predavat balicek bodyniek pre babätko za plnu cenu,ked vnutri 2 bodynka chybaju.Konkretne pripady v Tescu Poprad.

ukulela
26. feb 2016

tak ja sa snazim zhanat malemu maso v kvalite bio. da sa aj vo vybranych obchodoch. co mame zarucene bio je mlieko, to je od susedov od kravy 🙂 a tiez si malemu radsej priplatim za lepsie vajcia .... zelenina /ovociev kvalite bio v obchodoch - to povazujem za otazne (co moze byt bio na bananoch, co k nam cestuju cez pol zemegule), ale teda aspon sa snazim kupovat zeleninu/ovocie dopestovan na Slovensku. a vo vseobecnosti uz som v mode, ked uprednostnujem zdravsie varianty potravin. muka spaldova, cukor hnedy a podobne.

ivetkab.
27. feb 2016

V obchodoch bio zásadne nenakupujem. Neverím týmto potravinám v tom zmysle, že sú ozaj bio. Skôr mi záleží na domácej zelenine a ovocí. Mäsko obľubujeme zásadne v domácnosti odchované 😀

maminee
27. feb 2016

pozri, zdravsie veci kupijem v DM, alebo v obchode do zdrsvou sttavou. ale nalepke bio neveriˇ. chodim na trh! tam kupim otlcene skarede ale chutne zdrave jablcka, hrusky a ine ovocie, vzdy sezone. a masko taktiez. jedina zaruka domaceho chovu

meluela
27. feb 2016

@maminee bio certifikatu ako-tak verim u niektorych vyrobcov (napr. zuruck zur ursprung v hoferi, tatranske bio mlieko, mozno ceske bio hovädzie, farma turova) ... veciam z talianska nie ... tam ma velkoobchod s potravinami pod kontrolou mafia a najviac sa falsuju tie drahsie (vratane bio) .. samozrejme vzdy je lepsia potravina znameho povodu od doveryhodnej osoby ktora viem ako bola dopestovana - co ludia ktori ziju z niekolko generacii vo velkomeste velmi nemaju na rozdiel od tych co prisli z vidieka/malomesta a maju este rodinne väzby na pestovateľov/chovateľov. Chodim aj na trh, ale aj tam je to vselijake ... uz mam par predajcov ktorym ako-tak verim, ale vacsina su total priekupnici .. vidno to aj na strukovinach .. pozres mileticku a 20 predajcov ma nasackovane strukoviny v rovnakych sackoch, s rovnakymi maslickami a rovnaka ponuka (vratane cervenej sosovice ktora neviem ci sa vobec pestuje u nas). Preto som sa potesila ked sa mi podarilo nast sosovicu ktora mala aj par kamienkov a nejaky kukol ktory bolo treba pretriedit .. ta bola ocividne aspon od ineho zdroja. A na vlastne oci som pocula predavacov v zadnej casti mileticky (kde by clovek necakal priekupnikov) sa rozpravat ako ma vysypat gastany z velkeho sacku aby ho nebolo vidno nech ich mozu predavat ako slovenske ... samozrejme vsade cedulka slovenske a aj na priamu otazku vacsinou zaklamu ze jasne, slovenske ... to su tam vacsinou take figurky ktore tam niekto postavil a dodavaju im ten isty tovar ... v lepsom pripade z velkoskladu v dunajskej strede, v horsom pripade co mali prave v akcii v lidli. Ale fakt su aj vynimky, hlavne na trhu na zilinskej mam 2-3 takychto predajcov ktori naozaj aj pestuju a to je na tych ludoch hned vidno ze sa vyznaju a ze sa zivia pestovanim. No a vacsinou aj tie veci z velkoskladu hlavne v sezone su stale lepsie nez to co dostat v beznom supermarkete.

maminee
27. feb 2016

@meluela chodim na zilinsku a tiez tam presne viem u koho co kupit.. chce to torchu casu a zistit kde co najdes ale ide to

meluela
27. feb 2016

@maminee zilinska ma tu vyhodu ze je vcelku prehľadna a pekne vidno kto pestuje a kto len predava ... dufam ze ju nezrusia