Ako sa správne stravovať, keď trápi štítna žľaza?

janette_tesco
27. feb 2016

Zvýšená či znížená funkcia štítnej žľazy vie poriadne potrápiť a netreba ju brať na ľahkú váhu. Ktoré potraviny vám pomôžu udržať hypotyreózu a hypertyreózu pod kontrolou a naopak, ktorým potravinám a stravovacím návykom je lepšie sa vyhnúť?

loginexistuje
27. feb 2016

No o speci stravovani pri hypo alebo hyper funkcii som este nepocula a to uz zopar rokov chodim s dcerou po endokrinologoch berie aj euthyrox.

Skor nam odporucali vynechat niektore potraviny pri strume / tu ma okrem hypofunkcie/ a to najma karfiol, kapustu.
Aktualne chcem skusit caj z aronie.

olivia77
27. feb 2016

Bohuzial, lekari nepriznaju, ze strava ovplyvni nejako stitnu zlazu a pritom ju ovplyvnuje neskutocne moc! V prvom rade treba dodat zlaze jod, o tom lekari nechcu ani pocut, ale citala som kopec studii, kde sa to spomina... Velmi dobre na nu pomaha aj polievkova lyzica panenskeho kokosoveho oleja denne a vacsie davky kvalitneho vitaminu C a selenu...
Vyborny web zamerany na zdravie celkovo http://www.badatel.net/znizena-funkcia-stitnej-...

bibistec
28. feb 2016

@olivia77 super že spomínate mne kamarátka tiež poslala link na konkrétny výživový doplnok a napriek tomu že jej žľazu odobrali neberie hormóny a vystačí si zmenou stravy + tým doplnkom ( bez hormónov samozrejme) chodí pravidelne na kontroly a je to ok

olivia77
28. feb 2016

@bibistec, to je super, velmi som zato, ak sa to da takto alternativou, ved mame tolko v prirode vsetkeho mozneho a bolo nam to dane, aby sme sa tym mohli liecit... Na kazdu chorobu vyrastla bylinka, verim tomu, ze je to tak, len ludia hned siahnu po liekoch bohuzial...

janette_tesco
autor
28. feb 2016

@olivia77 mas pravdu 🙂 a viacere z vas dievcata 🙂 zial problemy so stitnou zlazou nas trapia ovela castejsie ako muzov.Velmi casto sa moze toto ochorenie ziskat od nasej mamy .Vyvazena strava s dorazom na prisun jodu v dostatocnom mnozstve moze mat vplyv na znizenie problemov so stitnou zlazou,hlavne s jej nedostatocnou funkciou.Medzi potraviny s vysokym obsahom jodu patria hlavne ryby,vajcia,mliecne vyrobky,strukoviny ale aj napriklad ceresne 🙂