Aké náhrady mlieka najradšej používate?

janette_tesco
22. feb 2016

Od kedy som prestala kupovať kravské mlieko, zistila som, že v kuchyni hlavne pri varení celkom chýba. Nehovoriac o mojej obľúbenej rannej káve s mliekom.
Skúšala som všetko možné, no nakoniec so si zamilovala kokosové mlieko. A čo vy? Tiež skúšate rôzne náhrady mlieka pri varení? 🙂
S ktorou alternatívou sa vám varí najlepšie?

katka1981
22. feb 2016

@janette_tesco, tavie mlieko, ale to je mlieko a z rastlinnych kokosove, len som ho leniva robit.

silvie101
22. feb 2016

Nám kravské vôbec nechýba. Používame ovsené, ryžové.

janette_tesco
autor
22. feb 2016

Dievčatá som veľmi rada, že používate aj nové alternatívne prístupy 🙂
A čo tak mandľové, máte nejaké skúsenosti 🙂 s kávou je super 🙂

janette_tesco
autor
22. feb 2016

Silvie101 🙂 chválim, len pozorne čítať etikety. Žiaľ, nie všetko čo je označené ako ryžové je aj ryžové 🙂

ivankajar
22. feb 2016

KOZIE MLIEKO JE TIEZ SUPER

gabikas82
22. feb 2016

Občas si dáme sójové, dcérke chutí

janette_tesco
autor
22. feb 2016

Dievčatá, pri výbere mlieka je tiež veľmi dôležité, či máte alergiu alebo intoleranciu na jednotlivé jeho zložky. Podľa toho je možné vyberať náhrady mlieka živočíšneho pôvodu, alebo rastlinného 🙂

janettan
22. feb 2016

Dnes si asi kúpim mandľové 🙂, mlieko do kávy u nás nesmie chýbať a som zvedavá na tú novú chuť 🙂

gven22
22. feb 2016

Ja som dcérke od pol roka striedala vzdy ine aby nemala stereotyp a aby sa niečoho "neprejedla", kazdy den mala ine a striedala som mandlove, sójové, ryžové, kokosové, pohánkové a teraz uz dávam aj kozie a sem-tam dam aj kravské 🙂 ale u mna káva s kokosovým alebo inym mliekom nie je ono ;)

katkarina
22. feb 2016

Ryzove, kokosove ale aj ovsene je fajn 🙂

janette_tesco
autor
22. feb 2016

@gven22 plne chválim, nielen si naučila dcérku aj novým chutiam, ale umožnila si imunite správne reagovať na jednotlivé potravinové antigény správnou rotáciou 🙂 mliek

jasminet
22. feb 2016

ja budem v tejto diskusii za exota, ale ak mlieko, tak mlieko - nie nieco, co ma zlozenie na pol strany.... cize ziadne nahrady 🙂

janulkan
22. feb 2016

Aj mne kava chuti len s obyc. mliekom, a hlavne financie obcas nepustia,ale detom davam ryzove alebo ovsene najcastejsie, kokosove mam rada ja, teraz sme testovali zj nesladene mandlove 🙂

ivec16
22. feb 2016

@jasminet ked si vyrobis rastline mlieko doma, obsahuje to zvacsa len 2 zlozky, a to napr kokosove kokos a vodu, makove mak a vodu, ryzove ryzu a vodu... atd ;) ak ma niekto problem s kravskym mliekom su tieto alternativy vybornym obohatenim jedalneho liska, nehovoriac o tom, ze aj vela malych deticiek mozu mat s mliekom problem, napr maju zapchu a mamicka nevie prist na to z coho, casto aj z kravskeho mlieka ;)

mimikas
22. feb 2016

U nas ide najviac kokosove, ale malemu velmi chuti aj ryzove, do kavy je najlepsie mandlove, kravske a ani sojove nepouzivame vobec a neako nam to vobec nechyba

majba
22. feb 2016

kupujeme ryzove a ovsene. obcas mandlove a casto aj kokosove.

deyna
22. feb 2016

zacala som so sojovym, ale ako som zistovala informacie, presla som radsej na rastlinne mlieka, najviac mi chutilo makove, este chcem vyskusat mandlove. ked sa inak neda, pouzivam bezlaktozove, hlavne ked vari pre celu rodinu, ktora je 50/50 bezlaktozova ale ostatny chcu normalne jedlo🙂

pamiki
22. feb 2016

kokosove a sama si ho vyrabam, manzel nemoze laktozu - takze je pre nas spravnou alternativou...aj ja sa citim lepsie od kedy som vylucila kravske mlieko

vonava007
22. feb 2016

Veru ked sme zistili, ze musime synovi vyradit z jedalnicka zivocisne mlieko, nastal velky problem ako a cim ho nahradit. Presne ako pisete treba velmi pozorne citat etikety....najlepsie si vyrobit kokosove alebo aj makove mlieko doma. Makove ma aj vysoky obsah vapnika a je vhodne skor do pecenia. Do zemiakovej kase davam opat domace sojove. Clovek si makne ale vie co pije. Aj ked ta soja je dnes uz tiez nie vzdy koser🙂

janette_tesco
autor
22. feb 2016

@vonava007 úplná pravda 🙂 preto je asi najlepšie vyrobiť si doma, ale pri pozornom sledovaní etikiet nájdeme určite aj alternatívu vhodnú a kvalitnú v obchode 🙂

vonava007
22. feb 2016

@janette_tesco tak,tak.....som taka zienka domaca ale uz mam vodičak tak mozem vyrazit aj do Tesca🙂

saurian
22. feb 2016

@janette_tesco
sojove - celom ok ale s mierou, najma pri detoch, a soja je predsa len alergen, a dnesna "soja" uz nie je soja, ina konzistencia
mandlove - super, ale vyrobene doma, iba zriedkavo kupit kvalitne, bez pridanych sladiv (agave a pod)
kokosove - prilis vyrazna chut a vona
ryzove - vela sacharidov, ina konzistencia
spaldove - to sme este neskusali
ovsene - obsahuje gluten takze sme neskusali
pre nas najlepsia alternativa mlieka - doma robene kokosove a mandlove.
nevyhou mnohych je aj cena.
za pokus stoji vyskusat aj menej zname - napr makove.
jedna vec su mlieka, tu je ponuka sirsia. ale na varenie sa casto pouziva smotana, a tu je to horsie - kazda sa trocha inak sprava pri vareni, chvilu trva sa do toho dostat, a aj chut a vona je ina, nie vzdy vyhovujuca.
takze z mojho pohladu uvarit "spravodlive" slovenske jedla ako kura na smotane ci klasicke polievky nie je s nahradami uplne jednoduche.
tiez so skusenosti s blizkym okolim - vacsina ludi ktora voli alternativu je to kvoli zdravotnym dovodom, nie dobrovolne (najdu sa vsak aj taki).

jabucko
22. feb 2016

Ryžové mlieko výborné aj na varenie, kaše. Domáce mandľové na pitie

trudy1717
22. feb 2016

Po porode sa mi prejavila alergia na mlieko. Jedine co mozem je acidko a selske jogurty. Popravde poviem ze som nenasla ziadnu nahradu ktora by mi vyhovovala. Vylucila som ho uplne z jedalnicka. Rodine varim normalne ale sebe oddelujem. Obcas ka vsak povhyti taka chut na pohar studeneho mlieka.

lenka_tesco
22. feb 2016

@jabucko ja si prosím recept na domáce mandľové a ako dlho vydrží v chladničke 🙂

janette_tesco
autor
22. feb 2016

@saurian úplne s tebou súhlasím, len niekedy nie je toho nazvýš 🙂

martinka55
22. feb 2016

mám skúsenosť len s ryžovým a sojovým mliekom

janette_tesco
autor
22. feb 2016

Skús aj alternatívu kokosovú a madľovú 🙂 tá je naozaj mňam 🙂

slavka11
22. feb 2016

jedinu alternativu ktoru pouzivam je kravske mlieko odlaktozovane. Zial na vsetky ostatne alternativy ma moj organizmus spatny chod. Jedine este tak kokosove susene do kavy ale to je vsetko ziaden ryzovy ci sojovy grc 😝

lenkakrskova04
22. feb 2016

mne mlieko nerobi dobre, keby na to bolo kupovala by som kozie to som pijavala ako dieta ked este zili stari rodicia a z neho mi nebolo nikdy nic