Spia vaše deti v noci pri svetle?

radka_pribinacek
Moderátor
31. okt 2017

Milí rodičia, ako riešite strach z tmy u svojich ratolestí? Malvínka sa blíži do veku, v ktorom by sa mohla začať báť strašidiel, a ja by som na to chcela byť pripravená. Nechávate svojim deťom v noci zasvietené svetlo, alebo máte iné riešenie?

alicazazrakova
31. okt 2017

Vsetci spime spolu 😀

erikaemkina
31. okt 2017

Tak moja Ema dokým nezaspí tak máme to svetlo , a to svetielko na mojom mobile 🙂 ked vidím že už spinká ta ho už vypnem a sladko si spinká 😉

astarte123
31. okt 2017

Má zapnuté malé svetlo, ale to je skôr pre mňa ako pre dcérku, aby som ju po tme lepšie našla, keď v noci mrnká 😀

ludka140281
31. okt 2017

mi máme svetlo na senzor pohybu v detskej,,,,,neboja sa po tme,len ked chcu na wc,,tak sa báli,ale ked sadnu,zasvieti sa a ja možem kludne spat 🙂

radka_pribinacek
autorModerátor
31. okt 2017

@ludka140281 to je fajn nápad! 🙂

janica009
31. okt 2017

zaspavame pri nocnej lampe, ale kvoli citaniu rozpravok, nie pre strach z tmy 🙂 aktualne sa odvsadial pripomina halloween, a vidim na nom (3), ze je skor nadseny nez bojazlivy.... strasidla ho bavia, ci uz vo forme masiek alebo tienohry na stene 👽 mozno by som mala byt spokojna, ze je taky sebaisty a odvazny... ale jeho nebojacnost zase nahana strach mne 😨

masinka
31. okt 2017

nasa najmladsia dostala pod stromcek korytnacku, co na strop premieta hviezdicky, po nejakej dobe sa to samo vypne 😀
ta Pribinacek lampicka vyzera zaujimavo, len sme pozreli pravidla a sklamane skonstatovali, ze sutaz sa netyka celeho sortimentu - mojim chutia iba Mixik a Piskotik a tie nie su do sutaze zapojene ☹

jana_eyre
31. okt 2017

Starsi maju korytnacku a motylika s hvirzdickami, ktore sa vypnu same po cca 20minutach.. V noci sa moc nebudia, takze to staci na zaspanie.. S najmladsim spim pri tlmenom svetle, asi akoby nam svietilo svetlo z ulice.. Len aby som vedela rozoznat kde lezi..

babatkoo
31. okt 2017

2 a pol rocny spava v tme (zatiahnem vonkajsie zaluzie) a cez den aj v noci.

katus1406
31. okt 2017

Moje baby zaspávajú s nami pri telke a potom sa telka vypne takže spinkanu po tme

tinkatol
31. okt 2017

Nas spunt spava pri lampicke, co dostal ,,od Jeziska". Nechce bez nej zaspat... A taktiez musi mat pootvorene dvere, ale nie moc, iba na sparinku. Raz mi povedal, ze to aby ked ho zobudi bubak a bude nahanat v izbicke v noci, tak tam strci prstik, otvori si dvere a uteka mame a tatovi do postele.👶

radka_pribinacek
autorModerátor
31. okt 2017

@janica009 myslím, že nemusí 😉 Je to malý šikula 🙂

radka_pribinacek
autorModerátor
31. okt 2017

@masinka tak si koupí tři Pribináčky maminka s tatínkem? 😉 Já si taky někdy dám.. 😇

radka_pribinacek
autorModerátor
31. okt 2017

@katus1406 a nemají z toho pak divoké sny? 🙂

bundle
31. okt 2017

Moje deti vždy zaspávali pri malej lampe. Báli sa tmy. Syn dokonca potreboval, aby lampa svietila až do rána. V momente, keď sme ju vypli, tak bol hore a plakal. Dodnes si necháva malú lampu zapnutú, ale keď mu ju po zaspaní vypnem už neplače... už má 15 rokov 😀

radka_pribinacek
autorModerátor
31. okt 2017
rimanko
31. okt 2017

@masinka dajte detom zbytocny cukor a za par rokov nebudu jest nic ine..

rakywanda
31. okt 2017

Ako bábätko spávala normálne po tme, potom sme sa presťahovali, to mala cca 16 mesiacov a odvtedy musíme svietiť - už má 8 rokov. Skúšala som v priebehu noci zhasínať, ale má nejaké vnútorné čidlo, či čo, okamžite je hore, vstane a ide si znovu zapnúť lampičku. Takto mám istotu, že prespí celú noc nerušene.

radka_pribinacek
autorModerátor
31. okt 2017

@rakywanda zajímavé, že se to změnilo po tom přestěhování, že?

rakywanda
31. okt 2017

@radka_pribinacek to veru áno, v nevhodnom období sme jej zmenili známe prostredie, stratila akúsi istotu, predtým spávala sama, odvtedy s nami, v noci sa podvedome budila a pozerala, či sme s ňou, našťastie už sa nám ju podarilo odsťahovať do inej izby, ale to svetlo sa nejako nedarí. už to ani neriešim 🙂

radka_pribinacek
autorModerátor
31. okt 2017

@rakywanda jo, to dává smysl. Stěhování je velká změna!

masinka
31. okt 2017

@rimanko moje deti maju 6,8 a 10 rokov, jedia pecivo, zeleninu, ovocie, maso, ryby, zemiaky, polievky.....a sem-tam aj Pribinacika alebo sladkosti ..... tancuju, sportuju, lietaju po vonku so psom takze tie zbytocne cukry spalia

2kocka7
31. okt 2017

máme doma lampu na senzor, takže pri každom pohybe sa zasvieti... malý je tak kľudnejší a už sme si zvykli 🙂

jany205
31. okt 2017

Ahoj mali sme pred letom obdobie kedy sa jej lepšie spinkalo v postieľke pri malom svetielku, potom sa to úplne otočilo a museli sme mať tmu No nakoniec spinká v našej posteli a vtedy jej je jedno či je svetlo alebo tma. Hlavne že je maminka pri nej 😍

radka_pribinacek
autorModerátor
31. okt 2017

@jany205 u maminky je prostě vždycky nejlíp 😍 😊

ada510
31. okt 2017

Vyriešené 😂

danielahamar
31. okt 2017

máme 11 a áno svietime malou lampou

lilu7
31. okt 2017

zvykla som svietit kym bol hore, ked zaspal, som zhasla, ale teraz prislo prave obdobie strasidiel a casto sa v noci budi, tak mu necham svietit malu nocnu hviezdicku nad postelou.

zeytin
31. okt 2017

V zásuvke im svieti jedna malá ledka 🙂

vivian27
31. okt 2017

U nas to zacalo pred mesiacom po prichode z porodnice s jeho sestrickou. Rok v noci ked sa prebudil prisiel spat k nam, lenze jeho miesto obsadilo babatko a on si dal podmienku ze bude spinkat sam ale chce svetielko. Tak ma take male intimne v zastrcke 🙂 neviem ci je to strachom alebo cim....