Archív: Jún 2011 - Mesiac so Samsung - fotoaparát na mobile nahradiť kompaktný?

samsung_tomas
3. jún 2011

Súčastne mobily ponúkaju na prvý pohľad dobre fotoaparáty. Skusme sa porozpravať aké mate skusenosti s fotenim mobilom oproti kompaktu.

adriana1712
6. jún 2011

Dobry den 🙂 nakolko nam sa digitalny fotak pokazil, momentalne fotim len mobilom (Samsung gts 5230 star). Som s tymto fotakom v mobile spokojna, robi pekne ciste, ostre fotky (3,2 mega pixelov) . 🙂 🙂

adriana1712
6. jún 2011

Ale aj tak,...je to len docasne riesenie, kym nekupime novy fotoaparat..lebo len predsa...fotak v mobile nema ani tolko funkcii ako kompaktny a aj ked su fotky celkom kvalitne, oproti fotkam z kompaktneho fotaku vidno rozdiel :/

benne
6. jún 2011

ja mám samsung s5230 a pekné fotky mám len pri dobrom osvetlení.. v interiéri je na fotenie málinko použitelny.. tiež je 3,2ka, aj mi chvíľu trvalo, kým som si našla ten správny postup pri fotení.. a neviem, či robím chybu, ale vždy si musím nastavovať ukladanie nových foto ručne na pamäťovú kartu, ked si fotky stiahnem do pc.. je to dosť otravné..

cmulinko
6. jún 2011

my mame doma 2 fotaky. Zrkadlovku Canon eos 450,digitalny Canon sx 200 IS ale najviac sa aj tak pouzivaju fotaky co mame v telefonoch.Manzel ma Nokia N8 a ja Nokia N900

jerryjanka
6. jún 2011

môj mobil momentalne fotí lepšie ako fotoaparat ktory mame doma 😀 nehovoriac o mužovom telefone ten ma sony ericsson vivaz ten robi fakt dobre fotky, ak by sme investovali do noveho fotaku bola by to zrkadlovka a asi by bola dosť draha no, ale na to teraz fakt nemame

samsung_tomas
autor
6. jún 2011

@benne Dobry den, ak Vam mozem poradit s ukladanim fotiek v Samsung S5230 tak si treba nastavit v telefone do akej pamate sa budu fotky standartne ukladat. Skuste nasledovne. V telefone stlacne menu / nastavenia/ pamat / predvolena pamat / kamera / a tu si zvolite kde sa budu ukladat fotky bud do telefonu, alebo na pamatovu kartu. Urcite by vam radi pomohli aj v nasom novootvorenom Samsung zakaznickom centre 😉
http://www.samsung.com/sk/support/customercare/...

benne
6. jún 2011

@samsung_tomas výborne, ďakujem.. som sa nahľadala tohto nastavenia 😵 😵 mám len anglické menu, tak akosi mi "default" vždy ušlo 😅

predvčerom odfotené s mojim mobilom.. síce som ani nevidela na displej, či som dobre odfotila (kvôli slnku), ale doma som bola prekvapená, že až veľmi dobre som odfotila 😀 😀 😀

adriana1712
6. jún 2011

S tymto mobilom (Samsung gts 5230) sa robia naozaj fotky najlepsie len vonku. ked fotim doma, tak vacsinou si fotky este musim poupravovat v nastaveniach aby vyzerali lepsie (jas, kontrast, farby..) ale aj tak sa fotime vacsinou vonku, takze v tomto az taky velky problem nevidim. No ale aj ked sme mali funkcny digi.fotak, malokedy som ho mala vonku zo sebou, takze tak ci tak som fotila mobilom 🙂

samsung_tomas
autor
6. jún 2011

@adriana1712 Fotenie s mobilom povacsine pripadov nepostacuje, aby vase fotky boli podla vasich predstav. Preto je nutne dodatocne upravovanie. Velmi dobrou alternativou je malicky fotoaparat Samsung ST30. Jeho velkost je prirovnatelna k velkosti kreditnej karty s mnohymi fukciami. Poradi si aj s podmienkami kde nieje az tolko svetla nakolko ma tiez stabilizaciu obrazu co telefonne fotoaparaty nemaju. http://www.samsung.com/sk/consumer/camcorders-a...

hviezda22
8. jún 2011

@samsung_tomas ahoj Tomaš, dostala som na vianoce fotoaparat Samsung ES30. Potrebovala by som radu. Neviem, či nemam chybny kus, pretože urobím 5-10 fotiek a vybijú sa mi uplne nové baterky. Už som ich menila vela krat, rozne. Aj nabíjatelné.
A este sa chcem opytať, ja fotím na automat, nemam vela času s nastavovaním a každa fotka je rozmazana. Uprimne, tento fotoaparat ma velmi sklamal. Ja som si ho nevybrala, mala som predtym tiež taky maličky inej značky a s tym sa mi fotilo lepšie, ale spadol na zem. Viem že to nie je ten z najlepších a najdrahších, to mal byť len taky kabelkovy, mame doma este digitalnu zrkadlovku.
Dakujem za odpoved

capy
8. jún 2011

ja fotim aj fotakom aj mobilom Samsung galaxy S a s fotkami so spokojna. ak zabudneme zobrat fotak, alebo na momentky tak na to jje mobil uplne super 🙂

katren
8. jún 2011

Ja mobilom nefotim.....mam HTC wildfire a teda fotky su nic moc....stale nosim v taske kompakt Canon Ixus 210 a mame este zrkadlovku Canon 60D 😉

samsung_tomas
autor
8. jún 2011

@hviezda22 Ahoj, v pripade, ze sa ti tak rychlo vybijaju baterky vo fotoaparate Samsung ES30 odporucam navstivit nase novo otvorene "Zakaznicke Servisne centrum Samsung", kde ti ochotne pomozu vyriesit problem. http://www.samsung.com/sk/support/customercare/... (spolu aj so zarucnym listom, alebo dokladom o zakupeni). Pokial su fotky rozmazane odporucam zapnut blesk. A fotky by mali byt krasne ostre.

hajanka
9. jún 2011

ja si myslim, ze bezny clovek - spotrebitel az tak vela od fotoaparatu neocaka a zachyteny moment je pre neho cennejsi ako jeho kvalita a preto mu staci aj fotoaparat v mobile. Skusenejsi fotograf vsak od fotky ocakava ovela viac a tak vie, ze kvalita snimky z telefonu a kvalitneho fotoaparatu sa nikdy neda porovnat 🙂

hviezda22
9. jún 2011

@samsung_tomas dakujem za odpoved.

denisocka
9. jún 2011

mne nahradza,žial mala som drahy Olympus a starši syn ho hodil na zem,a napriek tomu že bol kovovi,skrivili sa dvierka na objektove,tak stochu haproval pri otvarani a nakoniec sa ulomil hačik na dvierkach a len oprava by vyšla 100e v servise,kedže sa to ako naschval stalo po 2roč,zaruke

momentálne mam super fotak na mobile - N6220C 5mpix, fotil hadam lepšie ako ten olympus,ale zas bol asi 10x v oprave kvoli zlyhavaniuživotných funkcii 😀

ale nemožem sa stažovat , aspon že foti a celkom pekne občas ,aj ked -fotak je fotak,kým nastavim mobil,tak je niekedy po funuse

upomienka
9. jún 2011

mobilom nefotím vôbec. máme fotoaparát Sony a fotky má pekné... nefotíme nič extra, len bežné foto - deti, rodina.. ale už má svoje odžité, takže zvažujeme kúpu nového. 🙂 alebo že by sa nám podarilo vyhrať tu v súťaži 🙂?

samsung_tomas
autor
9. jún 2011

@upomienka zapoj sa do sutaze a co nieje moze byt 😉

upomienka
9. jún 2011

@samsung_tomas zapojili sme sa. sútažime v meste Trnava 🙂

samsung_tomas
autor
9. jún 2011

@upomienka tak prajeme vela stastia

kablika
10. jún 2011

Mám 2 foťáky, analógový Canon a digitálny Panasonic, no napriek tomu mám skoro naviac fotiek v mobile 🙂 O kvalite radšej pomlčím, tu ide o dačo iné...

Tá rýchlosť, akou sa mi tu moje dvojičky predvádzajú mi totiž nedáva šancu omýšľať, ktorý foťak do ruky vziať a čo tam nastaviť....
Už som sa s maminou dohodla, že jej posuniem digitál a zvažujem niečo naozaj malé, kompaktné...no som náročný spotrebiteľ, ale čo som pokukala tento samsung EC-PL120, zaujalo ma to 🙂

Skúsime elektro v Žiline...dúfam, že zajtra na súťaž ešte nie je neskoro 🙂

magimary
10. jún 2011

@samsung_tomas aj my sme sa s radosťou zapojili v Rači... špeciálne kvôli tomu sme si tam spravili výletík... 😅
ale nevšimla som si tam to najhlavnejšie-cenu toho foťáku 😅
koľko vlastne stojí....
hoci, my ho plánujeme vyhrať 😅 😵 , nie kupovať
ale aj tak ma to zaujíma... 😅

magimary
10. jún 2011

ale teda k téme, aby som sa vyjadrila...zatiaľ žiaden z fotoaparátov na mobile neurobil také fotky, ako klasické (resp. digitílne) fotoaparáty (hoci mužov nový mobil HTC fotí krásne, ale len vonku 😒 )...ja jednoznačne nosím so sebou vždy aj foťák, kdekoľvek idem (aj preto už dosluhuje 😝 😉 )

samsung_tomas
autor
11. jún 2011

@kablika Ahoj Kablika 🙂 este nieje neskoro, drzim palce pri foteni s rodinkou 🙂

tadotami
21. jún 2011

ja zial fotim len mobilom,vonku sa celkom da ale ak sa spoja vsetky mraky a vonku je vsetko mozne len nie slnko-mam smolu.na fotkach vtedy nevidno ci je tam dcera alebo ja a obodkovany sme ciernymi fliacikmi ako pri nejakej chorobe 😀 😀 😀 takze u nas sa foti len ked je svetlo a slnko 😀 😀 😀 pridavam 2 fotky na porovnanie 😀 😀 😀 umelecky zazitok 😀