Podľa čoho vyberáte kozmetiku pre svoje detičky?

simi_linola
24. okt 2016

V dnešnej dobe je mnoho rôznych prípravkov určených pre detičky a nie vždy je ľahké sa v nich zorientovať. Podľa čoho ste sa rozhodovali vy? Vyberáte si podľa odporúčaní kamarátok, zaujíma vás názor pediatra alebo rozhoduje aj to, či produkt poznáte z reklamy? Snažíte sa prihliadať aj na zloženie?

Teším sa na vaše príspevky 🙂

tomaskova
24. okt 2016

Dobry den. V prvom rade pozeram na zlozenie. Zial aj ked sa jedna o detsku kozmetiku, castokrat je v zlozeni vela latok, ktore by tam nemali byt. Ja sama som ekzematicka. Od malicka s tym bojujem doteraz. Raz je horsie raz lepsie. Stale trpnem, ci to deti neschytaju a pevne dufam ze budu mat imunitu po tatinkovi.

zuzanka.zuzu
24. okt 2016

zloženie, lekáreň, obvykle v Rakúsku, neparfumované, rokmi overené, čo najmenej výrobkov (netreba preháňať, novorodencovi stačí voda)... čím viac reklamované, tým moja menšia dôvera výrobku (dobré sa predá aj samo, nemusia mi každú pol hodinu pripomínať, aké je to skvelé)

jabucko
24. okt 2016

Ja som atopik, takze zlozenie je zaklad. Bez parfumov a alergizujucich moznych zloziek. Skor mi pomohli vzorky. Vyskusat 2-3x a vidiet reakciu. Je to Jednoduchsie, ako kupit 200ml niecoho a potom ho nepouzivat, lebo je nevhodne 🙂

simi_linola
autor
24. okt 2016

@tomaskova Dobrý deň 🙂 V tom úplne súhlasím. Mňa prebral až dcérkin ekzém vďaka ktorému som viac začala sledovať čo používame a niektoré zistenia o zložení detskej kozmetiky boli desivé... Budem s vami silno držať palce, aby detičky boli v tomto po ockovi a aby aj vy ste našli niečo, čo konečne pomôže aj na dlhšie 🙂 Ďakujem za váš príspevok 🙂

simi_linola
autor
24. okt 2016

@zuzanka.zuzu to je pekný prístup, páči sa mi a určite máte pravdu 🙂 Ďakujem za váš príspevok 🙂

simi_linola
autor
24. okt 2016

@jabucko áno, vzorky sú super 🙂 my sme tiež spočiatku chodili do lekárne ako na klavír a po pár razoch sme kozmetiku menili lebo opäť nesadla :( škoda len že na Slovensku je to ťažké so vzorkami registrovaných liečiv ako je napr. aj naša masť Fett a prísada do kúpeľa Linola Fett Olbad, ktoré mojej dcérke napr. pomáhali najviac. Distribuovať takéto liečivá vo forme vzoriek je veľmi ťažké a pritom by to pomohlo určite mnohým...

v_slavena
24. okt 2016

@simi_linola moje deti sú tiež alergici a známa mi poradila produkty od jednej spoločnosti od vtedy som vyriešila všetky problémy s kozmetikou,zabudnite na lekárne to všetko je chémia a biznis,ak chceš bližšie info napíš do správy alebo aj kontakt,ozvem sa

evka1247
24. okt 2016

Tiež pozerám na zloženie a teda Linolu mi odporučila kožná,dovtedy som o nej netušila a teda musím povedať že bohužiaľ medzi známymi používame len my,by som povedala, že je asi málo propagovaná lekármi

slnieckoevka
24. okt 2016

U mna to bolo tak pol na pol,v casoch ked som ja mala deti som sa vacsinou riadila odporucaniami kamaratok,aj lekara a hlavne tym,co bolo dostupne v obchode...skoda ze vtedy sme este o linole nepoculi...teraz ju mam velmi rada a urcite by som ju uz vtedy pouzivala pre svoje dcery...

kliksem
24. okt 2016

Mam tri deti a ziadna kozmetika im neskodila. Som typ matky co zlizenie nesleduje, kupuje skor podla obalu. Pekne detske, obrazkove u nas musia vzdy byt 🙂

stanislavao
24. okt 2016

Syn ma atopicku dermatitidu a kozna nam odporucila Bupi. Odvtedy len tuto znacku kupujem a synovi sa ekzem nezhorsuje. S Linolou som sa este nestretla, ale citala som tu, ze je dobra. nevidela som ale este nikde yrobky tejto znacky.

lucka76
24. okt 2016

Ahojte, moja dcérka ma atopický ekzém. Kožu po celom tele má veľmi suchú, stále sa škriabe. Linolu používame 6 mesiacov, koža je krásna, čistá, atopický ekzém máme pod kontrolou, objaví sa len vtedy, keď malá niečo zje 🙂 Linola nám veľmi pomohla, určite odporúčam vyskúšať.

karolin2
24. okt 2016

Podľa recenzií a väčšinou siaham po takých, ktoré sú určené na citlivú pokožku.

alenka008
24. okt 2016

V prvom rade sa zaujimam o zlozenie. A potom je pre mna dolezita aj konzistencia aby sa dala dobre natierat (v pripade kremov) a trosku aj vona. Mam rada jemne detske vone 🙂

biolady
24. okt 2016

U mna tiez prvorade zlozenie. Ziadne chemikalie a skodlive latky, vyuzivam len prirodnu kozmetiku.

jany205
24. okt 2016

Ahojte, do určitej doby (než som prišla na to čo nám sadne a čo nie) vyberala väčšinou podľa reklamy pretože som predtým nemala potrebu zaoberať sa detskou kozmetikou. Takže sa u nás nachádzali prípravky väčšinou známe z reklamy. Lenže časom sme zistili že práve toto nie je najlepšie riešenie, nakoľko má dcérka citlivú pleť už od narodenenia. Preto v poslednej dobe siaham po nedráždivých prípravkoch odporučenými detskou lekárkou. Čím menej dám na dcérinu pokožku kozmetiky tým urobím pre ňu lepšie. Tým samozrejme nechcem povedať že ju ničím neošetrujem.

simi_linola
autor
24. okt 2016

@stanislavao Linola je dostupná v lekárňach, aj internetových a aj kamenných 🙂 ale máš pravdu, nie je tak viditeľná ako niektoré iné produkty a občas sa ešte stane, že niektorý produkt nie je ihneď k dispozícii v lekárni, ale vtedy ju väčšinou milí lekárnici objednajú a na druhý deň sa dá vyzdvihnúť 🙂
Som rada, že ste našli niečo, čo vám zaberá a držím palce, nech už sa ekzém nikdy nezhorší 🙂

simi_linola
autor
24. okt 2016

@lucka76 Ďakujem veľmi pekne za tvoju milú skúsenosť 🙂

simi_linola
autor
24. okt 2016

@v_slavena Ďakujem veľmi pekne, ale tvoju ponuku nevyužijem. Ja používam Linolu už dlhšie obdobie a som s ňou nadmieru spokojná, takže ju meniť nebudem. Navyše len vďaka nej sa moja dcérka zbavila ekzému a je bez príznakov už druhý rok...
A čo sa týka zloženia, konkrétne zloženie produktov Linola pochádza zo zloženia kožnej bariéry a jej hlavná účinná zložka- kyselina linolová je obsiahnutá aj v rastlinných olejoch, napr. slnečnicovom alebo pupalkovom, len sú upravené tak, aby sa na pokožke lepšie vstrebávali a aby nevytvárali lepivý a lesklý film na pokožke.
V každom prípade ďakujem za tvoj názor a prajem všetko dobré.

radusiq
24. okt 2016

@simi_linola urcite pozeram zlozenie a pozuivame toho ozaj nie vela.
Tak napriklad si vezmem Linola Fett krem a zistim ze ako emulgator na lepsie vstrebavanie je pouzity aluminium-tristearát ktory sam o sebe sposobuje podrazdenie pokozky. K tomu Butylbenzylpro-pionaldehyd detto, a ako zaklad okrem voskov ktore su fajn je tam aj tekuty a tuhy parafin - derivovany z ropy. Takze ok, kratkodobo ako liecivo na konkretny problem sa to da, ale pouzivat to ako beznu detsku kozmetiku - nie dakujem Linola, neprosim si.

v_slavena
24. okt 2016

Atopický ekzém je predvesť alergie,takže všetka kozmetika na vonkajšie použitie len zmierny pokožku a svrbenie

biokozmetika
24. okt 2016

aj ja mám dcérku s citlivou až atopickou pokožkou. krémy som kupovala podľa zloženia a či obsahuje alergény a umelé konzervanty. momentálne používame bio kozmetiku od Pure Elements a dokonca keď mám alergické reakcie ja tak si z jej telového mlieka dám aj ja 😉 pleť sa dcérke výrazne zlepšila lebo hlavne v zime sme mali obrovské problémy (ale musím podotknúť že sa aj dobre a zdravo stravujeme)

pavcova
24. okt 2016

kupujem prípravky, ktoré sú určené deťom so suchou a citlivou pokožkou 🙂

cevrik5
24. okt 2016

Nikdy sa neriadim reklamou, vsetko dobre co je na trhu nepotrebuje reklamu. A kvalitna kozmetika ani nevravim, rozhodujem sa jedine podla zlozenia, nech to neobsahuje ziadne synteticke konzervanty, vone, farbiva, ropne derivaty.

miroslavan
24. okt 2016

Najprv to bolo na odporucanie kamaratok, ale postupom casu som sa naucila verit svojej intuicii a hladat recenzie na internete 😀

meginka88
24. okt 2016

Ja sa v kazdom smere spolieham na jednu lekaren v nasom meste,kde sa nepozeraju na to,aby bol vyrobok co najdrahsi,ale kvalitny.este nikdy ma nesklamali,niekedy im tam uz musim liezt na nervy 🙂 snazim sa ale kupovat kozmetiku bez parfemov,neprehanam to ale so studovanim zlozenia,takyto pristup velmi neuznavam,ale sto ludi sto chuti,neodsudzujem nikoho kto to tak robi.

dadikaz
24. okt 2016

Snažím sa prihliadať aj na zloženie, hlavne preto, že dcérky sú atopičky a ja mám citlivú pleť. Linolu som dostala ako vzorku od môjho pediatra a zobrala som ju na dovolenku. Ukázalo sa, že to bola super voľba a tento rok som ju kupovala opäť 🙂

tinulka174
24. okt 2016

Môj drobec mal problém s atopický ekzémom,dlho som hľadala dobrú kozmetiku,zo všetkého sa škrabal...
Náhodou som našla malú drogériu u nás v meste ktorá dováža výrobky z nemecká volá sa Sanas..
Obsahuje prírodné oleje a sprcháč je taký olejový...
Malému robí veľmi dobre vďaka Bohu,skusila som inú hneď sa škrabal...

simi_linola
autor
24. okt 2016

@dadikaz to sa veľmi teším a ďakujem za tvoju milú skúsenosť 🙂

lenka_samorin
24. okt 2016

my používame tuhé lanolínové mydlo a na premastenie špeciálnu masť zarobenú v lekárni. Dcérka má totiž suchú pokožku a často sa jej robia také lišaje, niekedy až zapálené. A na ochranu pokožky v chladnom počasí nám kožná lekárka odporučila Linolu Fett a sme spokojní. Ja ju používam aj bežne cez rok, mám suché ruky, tak si ňou pomáham.