Aké máte spomienky na prvé kúpanie vášho bábätka v pôrodnici?

simi_linola
28. okt 2016

Budem veľmi rada ak sa so mnou podelíte o vaše spomienky na prvé kúpanie 🙂 Máte nejakú peknú príhodu alebo naopak vaša skúsenosť nebola práve najmilšia? Boli ste spokojné s prístupom sestričiek? Kúpalo sa vaše bábätko v čistej vode alebo v nemocnici používali nejaké prípravky? Používate ich doteraz alebo ste svoju voľbu zmenili?

tyelde
28. okt 2016

U nas si v nemocnici kratko a odporucaju kupat raz do týždňa, takze sme kupali az doma, ale bolo to v pohode, mame sppkojne babatko...skor uz teraz sa jej kupat nrchce 🙂

artusa3
28. okt 2016

Skusenost to bola prijemna. Pekne spomienky nam zostali z kliniky. Babatko sme kupali vzdy iba v cistej vode. Takze i ja som pokracovala s takym kupanim i doma 😉
No u dietatka, ked malo 9. mesiac sa mu objavil atopicky ekzem, tak sme potom do kupela pridavali trosku "prirody" v podobe otrub s olivovym olejom od firmy Töpfer ->
http://topfer.sk/detska-kozmetika/detska-kozmet...
vtedy sme este nepoznali Linolu...

tomaskova
28. okt 2016

No zial rodila som v nitrianskej porodnici a ked som chcela ako prvorodicka vidiet kupanie, sice mi ho ukazali alw na cudzom babatku. Pamatam si vsak prve kupanie dcerky doma a bol to teda stres ci ju budem vediet chytit, aby sa nevysmykla, aby sme to stihli v klude pred papanim...no hotova veda 🙂

kupcovci
28. okt 2016

Ahoj, no prvé kupanie starsieho jakubka bolo velmi opatrne keďže som ako prvorodicka sa ho bála aj chytiť do rúk no bola tam veľmi príjemná sestrička a všetko poukazovala, umyvala som ho len čistou vodou prvého pol roka a potom sme používali bubchen, pri mladšej keďže mala veľmi citlivú pokožku so sklonom k ekzemu som používala len čistú vodu a potom linolu ktorú pozivam dodnes.

dankaa78
28. okt 2016

Juuj to bolo male kurciatko 2500 g...cela prepotena ale dala som to🙂

evka1247
28. okt 2016

So staršou v pohode lebo bola väčšia 3700g a 54cm ale mladšia paradoxne bola pre mňa horor...nevedela som ako ju chytiť.... bola menšia 2540g a 49cm

katka253111
28. okt 2016

Ja som mojho drobceka kupala den po narodeni za asistencie sestricky v nemocnici a - pravdu povediac - som sa aj trosku bala, taky bol malicky (ked sa narodil, tak mal 2680g) 🙂 druhykrat sme aj s babou na izbe kupali spolu - najprv moje, potom jej 🙂 a doma sme kupali kazdy druhy den drobceka... do roka len v cistej vodicke 🙂 teraz uz rok pouzivame Mixu z DM 🙂

lilien1914
28. okt 2016

Syncek mal 4220g a 56cm, sestricka zavolala celu chodbu mamiciek a ukazovala nam ako sa ma kupat babatko 😀 vsetko krasne a pomaly, potom mi ho dala do ruky, aby som to zopakovala, pravda mala som ako take skusenosti so sestrou(mala som 15 ked sa narodila) a maleho som okupala jedna radost....poznamenala ze v tom mam rutinu a dalsia maminka,ze to sa mi lahko umyva chlapcek s takymi proporciami 😀 a ze donesie tu svoju s 2900g 😀 dobre sme sa zasmiali 😀 mne sa pritom aj nas maly zdal byt taky pindurik malinky.... 😀 😀 😀

candii
28. okt 2016

moj drobcek mal 3040g .. na to ako som ja vysoka bol malinky. Ked som ho chytila naheho srce mi tlklo hadam aj v usiach ako som sa bala aby som mu neublizila .. ruky sa mi triasli ale sestricka povedala ze na vybornu 😁 .. jooj taky bol majinky 😍❤

dobromila1111
28. okt 2016

Ked som rodila prveho,tak sa babatka kupali kazdy den. Bola som vyklepana,nevedela som ho drzat na sucho poriadne,nie to este mokreho smyklaveho..bala som sa,no zazracne mi to islo,zacala som verit na silu prirody. Ked sa ma ale muz pytal,ako som ho otocila na umytie bruska,nevedela som :D akosi mi to slo od ruky. Sme sa na tom na izbe nasmiali,ze zajtra si to vsimnene a fuk,nevsimli 🙂 druhe bolo v pohode,to sme kupali len raz a to som si pamatala 🙂

vydrnik
28. okt 2016

Dceru som rodila este v Ceskej republice odkial pochadzam,tym ze bola so mnou na jizbe hned dalsi den po porode k veceru som ju kupala sama,iked sestricka pozorovala do body sa nedavalo nic,u syna ti bolo ine ten uz je narodeny na Slovensku,sama som ho mohla okupat az 4 den po porode,bol na infuziach,babatka sa tam kupali po obede,

cevrik5
28. okt 2016

V porodnici robili ukazkove kupanie na mojom prvom dietati, lebo mala zlomenu klucnu kost, tak aby som vedela ako s nou narabat sestricka ukazala. Samozrejme prerevala cele kupanie, ale to kazde ukazkove kupanie som zazila prekricane aj s inymi detmi😀 a stale v ruzinove kupu babatka kazdy druhy den a len cistou vodou... inac co sa kupania tyka mojho prveho osve ked sme dosli domov, tak strach som necitila ziadny ani respekt, nejako mi to samo ide od vzdy aj s druhou uz. Sme od zaciatku tim :-P

lusilla
29. okt 2016

Vsetky tri deti som rodila v ruzinove, prveho syna mi brali kazdy den a kupali ich este vtedy Johahsone co vela ludom vadilo, mne v principe nie ale po prichode domov som tuto kozmetiku nikdy nepouzila dodnes, smrdi mi. Ukazkove kupanie bolo na nasej izbe, sestricka babetko umyla my sme sa pozerali bolo nas tam vela zavolali cele oddelenie, mamina dcerku nekupala, takze len vizual, v podstate pre mna zbytocnost. Druha bola dcerka tu uz kupali bez kozmetiky a kazdy dryhy den zobrali, priniesli, ukazkove.kupani bolo vo vedlajsej izbe zasa nas zavolali nech sa prideme pozriet, ani som tam nesla. Treti syn no toho brali, nie kazdy den a kupali len vo vode, potom vsak dostal zltacku a na osvecovanie dostal silnu koznu reakciu cely bol vyhadzany cerveny a pupakovy no hroza, od vtedy.mu robili hypermanganove kupele a v tom sme pokracovali aj doma, bolo to specificke, ukazkove kupanie som odignorovala neviem ci aj neake bolo boli vianoce a bolo nas tam 7 ked chceli aby to malo efekt tak to mali spravit vtedy ale to asi nema kto robit lebo boli vianoce. V principe to bolo v pohode. Doma to uz bolo v nasej rezii kazde tri dni a kozmetila od lekarky a z lekarne. Prihoda od prveho syna narodil sa poobede tak v ten den sa nekupal dalsi den ho zobrali a vratil sa bez nohavic, no november dieta hole v perinke, pytam gate ze nemaju, rano pytam gage nemaju, vecer jo zobrali kupat ze daju mu nohavice vratl sa hole nohy, pytam zasa oblecenie odpoved ked prisiel bez nohavic tak nedostal, islo ma porazit, dufam ze uz sa take nedeje, kym muz priniesol dupacky tak mu dali a isli sme domov. Ukazkove kupanie nula bodov v ruzinove na standardnom oddeleni ziadna zmena za 6 rokov a bezne kupanie na novkrodeneckom zlepsenie aj vo frekvencii aj v kozmetike(myslim ze bez je to v prvych dnoch lepsie)

simi_linola
autor
29. okt 2016

Jáááj baby, normálne som nostalgická a spomínam s vami <3 Ďakujem <3

Moja prvorodená bola ževraj sloník (4,7kg), no doteraz mám kvapky potu na čele keď si spomeniem ako som sa ju bála čo i len chytiť, že také "malé" krehké telíčko polámem :D
Inak, baby (neviem či to špecifikovať len na maminy chlapčekov), ale to len mňa ten môj krpec stále ocikával? :D nedalo sa ho nijako prelstiť a vždy vystihol ten naj(ne)vhodnejší moment a začal s tým práve v pôrodnici pri kúpaní :D Po dvoch pokusoch to vzdali aj sestričky a odvtedy som si ho kúpala sama <3
@lusilla
@cevrik5
@dobromila1111
@vydrnik
@lilien1914
@candii
@katka253111
@dankaa78
@kupcovci
@evka1247
@artusa3
@tyelde
@tomaskova

vydrnik
29. okt 2016

@simi_linola nam sa parrazy stalo ze ked som maleho vyberala z vanicky tak zacal cikat este do vody,alebo cikal priamo do vody,tak so ho hned vybrala,dceru aj syna som sa bala chytit ked beboli v peronke dcera mala pri narodeni len 2680g,a syn este menej 2450g,

kupcovci
29. okt 2016

@simi_linola nie si v tom sama aj môj kubík mal dobrý zásah zopár krát aj mňa aj muža obcikal rovno do tvare 🙂ale aspoň sa máme časom na čom zasmiat 🙂

tyelde
29. okt 2016

@simi_linola moja ciká výhradne na našu sestričku 😀

katka253111
29. okt 2016

@vydrnik aj moj mal 2680 😊😊😊 tiez som sa baaaala

katka253111
29. okt 2016

@simi_linola moj ma neocikaval vo vani 🙂 ale pri prebalovani to robil celkom rad 😂

dobromila1111
29. okt 2016

@simi_linola starší vkuse ocikaval naholo okolo🙂 bonusovka vždy aj body, čiže nakomplet prezliekacka :D

dobromila1111
29. okt 2016

@simi_linola m mladší mi to robil v noci, joj či som somrala taká rozospata🙂

vydrnik
29. okt 2016

@katka253111 obe deti #37tt

cevrik5
29. okt 2016

@simi_linola ja mam baby tak tomuto sa vyhnem 😀 mna ocikal pri prebalovani jedinykrat moj sused, ktoreho som strazila, ale ten ma uz teraz 19nast rokov 🙂 ale teda ta tvoja prvorodena bola riadny kusisko 😀

simi_linola
autor
29. okt 2016

@cevrik5 veru a to mi týždeň pred pôrodom povedal doktorant na USF, že odhadovaná váha 4kg je blud a že budem rada ak bude mať 3,5kg... že to určite nie je dôvod na cisársky...ako príčinu uviedol že mám proste obrovské brucho a veľa vody v ňom :D Vládať tak po tom pôrode normálne fungovať tak si ho nájdem a veľmi pekne pozdravím :D

s1m.one
30. okt 2016

Ja si pamat ze som sa kupania velmi bala.plechove velke umyvadlo v nemocnici ktore ma vobec nelakalo...sestricky mi ho vzdy umyli.mal sice 4100g ziadny 2 kg drobcek.doma to islo prirodzene mala som pud ze ak ho neumyjem ja tak nikto.tak to islo v pohode 😉

s1m.one
30. okt 2016

@simi_linola mne pri oboch detoch povedal dr vahu 3,5 kg pri oboch sa o pol kila zmylil.pri druhom som mu rovno povedala ze takza bude mat 4 kila..

lusilla
30. okt 2016

No tak pridavam aj ja vahu 😁 najstarsi syn 4330 g, dcerka 4190 g, najmladsi syn 4640 g takze sa velmi tesim ze sa nekupali kazdy den. No a cikanie, tak to som cakala ze bude asi ale u nas nic zasadne akurat najmladsi si vzdy jed som ho omocila do vanicky tak sii tam nacikal ale vzdy, no vodu som neme.ila ani nahodou 😄

s1m.one
30. okt 2016

@lusilla ved niektori sa urinou aj umyvaju😉 takze v poho 😉

s1m.one
30. okt 2016

@simi_linola inak Simčatko (tak aj mne hovori moj tatino) vsetko krasne aj tebe k dnesnym meninkam!!!strngni si so mnou imagonarne😉 vela stastia,zdravia a lasky tebe a celej rodinke zelam 😉

simi_linola
autor
30. okt 2016

@s1m.one jééj, ďakujem krásne 🙂 veľmi rada si s tebou virtuálne štrngnem a aj ja ti prajem všetko len to najlepšie, nech sa ti splní všetko čo si želáš <3