SOUTĚŽ o LEGO DUPLO Můj první autobus

bara_lego
9. nov 2015

Učení může být velká zábava. S naší stavebnicí LEGO DUPLO Můj první autobus děti zažijí spoustu legrace a ještě si procvičí důležité dovednosti. Jízda se školním autobusem je naučný zážitek. Nechybí ani barevná tabule a figurka školáka. Speciálně navržené kostičky jsou vhodné už pro batolata od 1,5 roku. Skvěle padnou do ruky a inspirují k dlouhým hodinám hraní a učení současně.

Právě o deset stavebnic LEGO DUPLO Můj první autobus si teď můžete zasoutěžit. Napište sem do fóra, jak se s dětmi učíte objevovat svět. Deset vybraných odpovědí odměníme krásným balíčkem 🙂

moni244
9. nov 2015

@bara_lego ja som s mojou od začiatku podnikala výlety po meste autobusom, do parkov, na ihriská, chodili sme zbierať gaštany, listy, v lete lesné ovocie, teraz na jeseň huby, vždy všetko komentujem, čo vidí, nechávam, nech sa pýta, máme výhodu, že svokra býva na dedine, v lete tam trávime 2-3 týždne, chodievame na ryby, huby, k susedom za zvieratami, jazdíme vlakom, autobusom, vždy si niečo nájdeme, čo sa dá spoznávať

vladkapri
9. nov 2015

Ako sa mi ucime objavovat svet?
So zvieratkami z Lego Duplo . staviame dzunglu,safari a hlavne objavujeme svet okolo seba s prvym vlacikom. Tam su darby a podla nich vieme kedy vlacik ie ist a kedy nie. A hlavne je tam cas kedy prichadzame do stanice. Vlastne vsetko Lego Duplo je objavovanie sveta,farieb ... Jedine toto 🙂

hranolka22
9. nov 2015

My máme 3 deti a každé má iné záujmy 🙂 č všetko sme s nimi už zažili,zistili a "objavili" 🙂
s najstarším,ktorý je futbalový maniak ,že futbal sa dá hrať aj na najnemožnejších miestach-hradné nádvorie,vypustený bazén a podobne 😀 😀
dcérka miluje prírodu,krslenie,víly a bábiky takže zbierame kadejaké "smietky" a robíme z nich domčeky z lístia a drievok,koláže,doplnky a zisťujeme,že aj odlomená vetvička sa dá kratívne využiť 😎 😎
najmenší je maniak na lego duplo a na autá takže všade nosíme ruksak plný áut a najobľúbenejších panákov duplo a parkujeme kade tade,v daždi kúpeme postavičky v mlákach a podobne 😀 😀
hlavne sme zistili,že deti sú vďačné hlavne za čas,keď sa s nimi hráme,vieme sa s nimi vrátiť do nášho detstvaa nemusia byť obklopené drahými hračkami či výletmi 😵 😵

emka2610
9. nov 2015

U nás to bolo prve doma, chytanie hračiek vecí, rôznych predmetov. Keď už deti začali chodiť tak sme chodili (chodíme) von. Spoznávame stromy, zvieratká. Syna najviac zaujímajú veľké autá na tie by dokázal pozerať hodiny. Večer pre spaním čítame knihy hlavne o zvieratkách ktoré veľmi zaujímajú dcéru. Ale aj sa učíme formou hry (farby,tvary.......dcéra už písmena) staviame stavebnice tak aby nespadli a aby boli aj farebne rovnaké.

inka04
9. nov 2015

Svet objavujeme skúsenosťou, zážitkom a zmyslami. Všetko je potrebné vidieť, počuť, si chytiť, ovoňať a ochutnať. Čím viac zmyslov zapojíme, tým svet lepšie spoznáme🙂

bubloska135
9. nov 2015

prve lego dostal syncek od svagrovcov, bolo to lego duplo postav si zvieratka alebo prve zvieratka
synovi sa paci najviac husenicka a z ostatnych zvieratiek stavia mutantozvieratka 🙂 velka sranda
autobus by sa mu urcite pacil, lebo on je maniak na busy, kazdy den chodime na zastavku konecna a pozerame na busy trolebusy ako prichadzaju, otvaraju dvere, piskaju, zatvaraju dvere a potom odchadzaju. Pravdaze na konci velmi silno a tuho kyvame 🙂 takze u nas nie je o com 🙂 a to nehovorim aky ma zazitok ked ideme busom bez kocara,ale naozajstny pasazier 🙂 cely sa trasie od nadsenia

domin85
9. nov 2015

Moj skoro desatmesacny momentalne objavuje co sa da a ja len beham za nim a snazim sa, aby pri tom napr. nepadol.. Skusa vsetky zmysly, co sa da chytit, presunut a samozrejme hlavne ochutnat 🙂 😉

mawka
9. nov 2015

svet objavujeme realne s detmi. cize stale niekde sme. zazitky, vylety, spoznavame, uzivame si. jazdime autom, vlakom, busom, lietadlom, na koni, na lodkach. pre mna je podstatne, aby deti poznali svet, jeho rozmanitost. aby vedeli, ze mineralka, ktoru piju prameni v horach, ze dunaj nie je len na slovensku, ze krava nie je fialova. a ze ich vypestovana zelenina chuti lepsie a ze to nie je o tom, ze si ju len kupime. ze za tym je kopec prace. sme dost aktivna rodina a som nesmierne rada, ze deti maju tiez potrebu spoznavat a objavovat nove miesta, kultury, ludi a situacie. rovnako s nimi objavuje aj moj otec - ich dedo, chodia na "prieskumy" do hustin, do lesa na hriby, uci ich majstrovat vselico, chovat a pestovat. a co sa tyka lega je to u nas asi take, ze tak ako nemoze pod stromcekom chybat kniha, tak ani lego 🙂

marion
9. nov 2015

Moje deti sa hraju s duplom od 1roka. Stale len stavaju a rozvijaju fantaziu. S vlacikom sa rada pohram aj ja 🙂 Je to velmi dobra a kvalitna hracka. Lego je proste nesmrtelna hracka a nikdy ju nic neprekona. 😉 😉 😉

atiz1
9. nov 2015

@bara_lego ako kazda mamina a ja sa snazim naucit moje dcery co najviac, ci uz pri hre doma , na ihrisku, alebo pri domacich pracach .....snazim sa rozvijat ich fantaziu a i ked to je niekedy tazke necham ich mi pomahat pri roznych veciach napr. upratovani , vareni dakedy mam potom viac prace dat vsetko do poriadku ale inak to nejde .....

luma1
9. nov 2015

My objavujeme svet z kazdeho rozka troska 🙂 zvieratka na ozajstnej farme alebo v zoo a potom doma opakujeme bud s legom duplo zvieratkami alebo takymi plastovymi zvieratkami alebo na obrazkoch. Chodime plavat aby sme objavili caro potapania sa 🙂 skaceme na trampoline objavujeme zemsku pritazlivost 😂 momentalne nas najviac bavi bublifuk nosime ho von a objavujeme ze vietor rozfuka bublinky po celom okoli tak ako aj listy zo stromov a najvacsie caro ktore sa snazi moj syn objavit a rozlustit je moje rastuce brusko zatial moc nechape ale o 1mesiac sa mu narodi sestricka a myslim ze to bude ten zatial najvacsi objav sveta pre neho 😇😍😘

evulienkaslx
9. nov 2015

S Emkou objavujeme svet od narodenia, od vnimania zvukov, farieb , materialov pomocou vnimavych hraciek, neskor vychadzky vonku, vylety , najma za zvieratkami , pesnicky a rozpravky, rozne MOntessori aktivity, najviac cez vnimave hracky, akymi lego urcite je. Ako prve mala lego Postav si lodku, ktore si bravala aj na kupanie. Zboznuje najma zvieratkove hracky a vozidla 🙂 Kedze je moje prve dieta, objavujem tento "novy" svet s nou a je to zabava 🙂

jane0123
9. nov 2015

My objavujeme svet vonku aj vnutri. Vonku chodime na prechadzky, zbierame listy, gastany, kamienky, hranie sa s vodou, vekom sa aktivity rozsiruju.Vnutri su to rozne predmety-plastelina, ale aj sosovica fazila :D a samozrejme lego duplo-a to hlavne odvtedy, co mame podlozku k lgu.kym sme podlozku nemali, az tak to malu nezaujimalo, ale odkedy ma podlozku, stavia skoro kazdy den.

tiumen
9. nov 2015

Najlepsie objavovanie je dovoliť mu chytať veci (ktorými si neublíži) nechať mu vonku voľnosť,môcť sa hrať ako chce a nech sa aj zašpiní veď sa to operie 🙂 všetko opisovať, aj keď táto moja skaza si zapamätá len to čo chce, posledné sa mu zapáčilo slovo vtáčiky takže všade kam ideme spomína len vtáčiky 😀

anka2103
9. nov 2015

Kazde dieta objavuje svet inak a kazde nieco ine zaujima. Mojmu synovi sa pri kazdej novej aktivite snazim vysvetlit co to je a sko s tym nalozit a vsetko nove je pre neho radost. A najviac z kociek lego chce staviat garaze a kominy. 😉

usmievava31
9. nov 2015

Kedze moj syncek nie je zdrave dieta tak objavujeme svet po jeho.no ma rad auta,hracky co vydavaju zvuk a snazi sa napodobnovat ich.chodime vela von a tak objavuje nove veci a tesi sa s toho.🙂

renaatka
9. nov 2015

Malý má zajtra 14mesiacov,viete si predstaviť tu jeho zvedavosť, aby si neublizil musíme mať doma očí aj na zadku 🙂 ale objavovať ho samozrejme nechám v rámci bezpečnosti 😉 chodime von, na ihriska, medzi deti, do prírody pre trošku čerstvého vzduchu a ticha 🙂zzaujímaju nas kamienky rôznych veľkosti a tvarov, paličky, opadane lístie, všetko živé i neživé 🙂 rada s Paťkom xhodim do Zoo a ukazujem zvieratka, učíme tohto malého človiečika láske k zvieratkam 🙂inak samozrejme všetko chutname a chytame a stverame saa 🙂 aj teraz pri pisani týchto riadkov sa dozaduje mojej pozornosti a lásky.. a ja by som tak moč chcela vyhrať pre môjho nezbednikáá 😀 pekný večer prajem, dieťa ma potrebuje 😉

cathie23
9. nov 2015

objavujeme svet okolo seba na každom kroku, či už doma - všetko robíme spoločne, pomáha mi v domácnosti, pečieme, varíme, upratujeme, čítame knižky, pozeráme rozprávky, hrá sa so všetkým /aj to, čo nie je hračka/ a samozrejme lego nesmie chýbať, robíme z neho zvieratká, trénujeme farby, tvary...našej fantázii sa medze nekladú 🙂 Von študujeme každý jeden kameň, list, mláku a komplet celú záhradku, otázky prečo? počúvame s mužom bez pauzy

cory
9. nov 2015

Mam dve dcerky, prvu skoro 6 rocnu a druha ma rok a pol. So starsou sme odmalicka chodili do prirody, do lesa, k potocikom, do parkov, zbierali sme listy, sisky, gastany, vytvarali sme zvieratka z gastanov, odtlacky z listov, tvorili sme rozne vytvory z prirodnych materialov. Taktiez rada kresli, kreslenym postavickam pridava doplnky z vlny, spiliek, farebneho papiera, dotvara im "smrnc" . Rada tancuje, ma rada hudbu, bavi ju pocuvat aj zvuky prirody, myslim ze pri tom pekne relaxuje a hudba jej robi kulisu pri inych cinnostiach. Vsetko ju zaujima, smazim sa jej vsetko vysvetlit ako najlepsie viem. S mladsou sa snazim taktiez od malicka riesit rozne ulohy, mame tiez vela cinnosti, vyrabam jej rozne montessori aktivity, postupne pridavame na obtiaznosti. Vela veci uz chape, je vnimava a bystra. Ale samozrejme ze sa hrame aj s legom - mame lego friends, kde starsia dcerka podla obrazkov v navode vytriedi dieliky, ktore patria na konkretnu "stavbu" a potom sa to snazi poskladat, ak sa jej to nedari, pomozem jej. A mladsia sklada klasicke velke legove dieliky, len tak na seba, alebo ich rozobera 🙂 , lego Duplo zatial zial nemame, ale takemu autobusu od vas by sme sa urcite velmi potesili 🙂

erinkamaminka
9. nov 2015

syna sa snazime vsede bravat so sebou, aby si zvykal ako sa ma spravat medzi ludmi. od mala mu tiez kupujem hracky rozvijacuje vnimanie, motoriku. snazime a mu ukazat co najviac, aj cestovanim, a navstevou roznych miest. aby sme vychovali co najrozhladenejsieho cloveka a neskor si sam mohol vybrat co ho najviac zaujima

igiana
9. nov 2015

Kedze mame viacej deti roznej vekovej kategorie, musime im vymyslat pestry program, tury, vylety, aby sa ziadne z nich nenudilo. A kedze chceme chodit vsade spolu ako rodina, nosime vzdy to najmensie v babyvaku ako kengura 🙂. Odtial ma super vyhlad a moze spoznavat krasy tohto sveta spolu so svojimi surodencami od malicka. Kedze kojim, stravu mava zabezpecenu a postielku tiez, lebo sa v nom aj vyspinka.

foolie
9. nov 2015

Nase srdiecko odmalicka ovjavuje svet a hlavne cez pusinku 🙂 vsetko musime ochutnat aj to co nie je na papanie. Chodime s nim vela do prirody na prechadzky a najviac sa mu paci na zahrade odkial putujeme rovno do pracky 🙂 a ma velmi rad prostredie na dedine u stryka lebo byvame v meste a vsade naokolo su len same panelaky a betonpreto dedinu zvieratka prirodu a vsetko si uziva na maximum 🙂 ked sme tam na navsteve

asire
9. nov 2015

Náš Simon je od malička neskutočne aktívny 🙂 hoci má plnú zbierku hračiek, plyšákov, najlepšími hračkami sú štipce, ktoré už zapína kdekoľvek, ručný vysávač, baterka, mamine misky, ktoré dáva na seba, varešky, sitká, spolu so mnou vysáva, dáva veci do práčky, zametá, rád sa hrá aj s kockami a hoci bude mať len 11 mesiacov je to už riadny člen našej rodiny vo všetkom 🙂

erika630
9. nov 2015

objavujeme svet v prírode, so zvieratkami, zbierame gaštany, pomaha tatkovi a maminke v záhrade 🙂 Tatko synčeka berie na bicykel - na hríby - na rybacku 🙂 A ak je náhodou škaredé počasie doma vymyslame rozne hry, skladáme kocky alebo lego 🙂

lejlla
9. nov 2015

u nas syncek deno-dene objavuje svet,aj poznava veci vokol seba.vo vnutri ho zaujimaju najme "dospelacke" veci,tak sa mu snazim vsetko vysvetlit co na co sluzi...(aj tak si urobi vzdy zaver aky on uzna za vhodne 😀 )
vonku miluje kamienky,hadzeme do vody,chodime krmit kacicky a pozorujeme vlacik ktory chodi nedaleko....po ceste ku vlaciku sa zastavime vzdy pri oveckach 🙂
musim davat veeelky pozor ,lebo vsetko zo zeme ide do pusinky,,,,a este musim napisat ze ovladac,telefon a kluce by "objavoval" nonstop 🙂
takze tak sa u nas v malinkej skratke "objavuje "

kika46
9. nov 2015

Dcerka je velmi zvedava. Kedze zijeme na dedine sme stale vonku, chodime sa pozerat na domace zvierata u babky, sliepky, kacky prasiatka. Susedia maju aj koniky a ovecky. Mala ich rada krmi a hladka. Teraz na jesen zbierame sipky, oriesky, gastany, listy na ktore potom malujeme. Ked je vsak sychravo a sme doma, posledny mesiac sa zacala hravat s legom. Zacalo ju to velmi bavit, dokaze sa s nim dlho hrat a ked sme sa jej spytali co jej Jezisko prinesie tak povedala, ze lego. Takze mi uz mame napad na darcek. 🙂

trinity888
9. nov 2015

Autobusu jeden mame, ale mam dvoch synov 🙂, takze koľkokrát. Je bitka Zrovna o to, co drzí ten druhy v ruke 🙂

mary_m
9. nov 2015

Máme radi cestovanie tak často svet objavujeme vonku, v lese , na horách, pri vode, poznávame prírodu , zvieratá , doma= čítaním /pozeraním knižiek, staváme si skladačky, hráme sa s vodou ,s kamienkami, s pieskom.. Syn je zvedavý , rád všetko skúma, objavuje, nechávam ho nech si vyberá čo chce objavovať .

matka67
9. nov 2015

😉 🙂 je to mozno zvlastne, ale mi sme doteraz ziadne lego nemali. Dcerka ma 4 roky a hrame sa s drevenymi kockami, citame spolu knihy, vela kreslime, hrame sa s plastelinou, varime, upratujeme, chodime na ihriska, hrame sa s babikami a skladame puzzle a hrame pexeso.Tiez sa hrame na obchod, predavame ovocie a zeleninu s detskou pokladnou, mame penazenky a kabelky, varime v detskej kuchynke, hrame sa na skolku, na policajtov atd... Lego sme akosi vynechali. Ale kedze aj nasa slecna velmi rada chodi autobusom a rada pise na tabulu, tak si myslim ze i ona by sa velmi potesila prvemu Legu🙂))

adulla2
9. nov 2015

Máme tri dievčatá, každé dieťa je iné, takže objavovanie sveta bolo pri každej rôzne 🙂 Najstaršia miluje knihy, takže od mala sme veľa čítali, pozerali encyklopédie, skúmali všetko naokolo a samozrejme odpovedali na množstvo otázok. Stredná je skôr športový typ, pri nej sme boli stále vonku, chodili na rôzne výlety, bicykle, korčule, plávanie a iné športy. Najmenšia je veľmi spoločenská a opakuje po starších sestrách, rada má knižky ale tiež rada chodí von a skúma všetko naokolo. Čo sa týka hračiek tak odmalička majú rady rôzne stavebnice, hry pri ktorých sa môžu niečo nové, tiež im kupujeme hračky, ktoré rozvíjajú motoriku, myslenie. Momentálne u nás veľmi "frčí" lego friends, dievčatá si samé naň našetrili a veľmi ich to chytilo, takže na Vianoce určite nejaké pribudne, lego duplo ešte nemáme, no by určite potešilo našu najmenšiu 🙂