Sú vaše deti zvedavé?

nelakuzelnecitanie
Moderátor
3. júl 2018

Objavovanie nových záujmov je u detí bežné a môže sa veľmi často striedať. Prečo nevyužiť aj tieto krátke obdobia, keď vaše dieťa niečo úprimne a od srdca zaujíma? Podporujte ho v poznávaní.

Napríklad aj prostredníctvom Kúzelného čítania od Albi 🙂

Sú vaše deti zvedavé? A spomínate si na otázku, ktorá vás dostala do kolien? 🙂

bambulka9999
3. júl 2018

Drobec je veľmi zvedavý a otázka typu prečo sú na dennom poriadku od rána do večera. Raz keď sedel na záchode, tak malý vyhlásil. "Mami, prečo moje hovienko nesmrdí ako tatove?"

nelakuzelnecitanie
autorModerátor
3. júl 2018

@bambulka9999 Tak toto je gól dnešného večera 😂

petrakl
3. júl 2018

@nelakuzelnecitanie pekný večer;)
Náš Miško bude mať v septembri 3 roky a áno je veľmi zvedavý a všetko sa pýta..napríklad Obuj si topánky a aké topánky..tie modré...a aké modré...tie čo nosis vonku a kde vonku....atd a takto to pokračuje stále...;)

erikaemkina
3. júl 2018

Poznáme to jasné 😉 mama a ja prečo nemám chlpí 😀😀

tinkatol
3. júl 2018

Mna sa nas takmer 4-rocny skolkar uz niekolko krat pytal, kde bol jeho bracek, pred tym, nez sa narodil... Samozrejma odpoved bola... v brusku... Ale nasledovala kontra otazka - A kde bol predtym, nez bol v brusku??? Niekedy odpovedam, ze bol v plane... a samozrejme otazka... A to je kde???? No a co teraz vymysliet 🙂 alebo tiez ma dostala otazka, ze: " maminka, kde som bol, ked si bola nevestickou a tato zenich? Bol som na vasej svadbe? A kde som bol?"

kallanchoe
3. júl 2018

maly (2 r.) je zvedavy to hej....musi vidiet,byt, vyskusat... vsetko a to hned. Zatial ma len trefne odpovede na otazky.Opytat sa este velmi nevie. Naposledy na nedelnom obede u svokry, si ale taku riadnu pustil pri stole....Sa ho pytam. Davidko niekto si tu prdol? On len pogulal ocami a krici babi, babi,.......No mali ste vidiet ten vyraz svokry🙈😂..... Uz teraz sa neviem dockat opytovacieho obdobia.....to este len bude zaujimave. .....😉

maminecka2
3. júl 2018

Nasa najmladsia teraz riesi otazky okolo podstaty ludstva- tata ma pipik, ja mam cikulku 🙈. A stredny sa stale toci okolo nekonecna- napr. ako rychlo ide stihacka ked ide rychlostou nekonecno. Najstarsi najradsej riesi smrtelne choroby, mikroby...- na otazku ci sa nemozeme bavit o niecom inom mi odvrkol: Mami, o autach ani o vesmire nic nevies, tak o com sa mam s tebou rozpravat??? A som vybavena 😁.

majik66
3. júl 2018

aanooo a veelmi 🙂 ale je to super, zabavne a tak to ma byt 🙂

sperka
4. júl 2018

@nelakuzelnecitanie Deti mojej kolegyne pri čítaní Biblii mali nespočetne veľa otázok. Top otázka bola, že aká veľká loď musela byť, aby pomestil všetky zvieratá na palubu a ako tam vydržal lev a ovca, včela.....

extrapm
4. júl 2018

Do kolien ma dostala otázka po rozhovore o tom, koľko mám rokov: Mami, ty keď si bola malá, žili ešte dinosaury?

slavuska237
4. júl 2018

@nelakuzelnecitanie vždy ma pobavia vymyslené názvy dinosaurov...to počúvam ako poúča brata 😂Podľa obrázka si vymyslí predponu a potom doplní -tops alebo -aurus minule bol obrázok ako je dinosaurus zo stromu tak to bol stromosaurus😂 a tiež si zle zapamätal veloceraptorara a tak x neho bol velkycickoraptor 😂
Čo sa týka odpovedí moja neter počúvala príbeh z biblie o Tom ako padol los (od slova losovanie) na jednu z biblických postáv keď sme sa jej opýtali čo sa učili tak povedala,že o mužovi na ktorého padlo zviera, 🙄 že aké? No tie čo ťahajú Mikuláša na saniach my že 😵 čo? Vyzera ako srnka. my stále nechapacka 😂a ona No niekde sob a niekde.... Aha hej Los😂😂😂

jabucko
4. júl 2018

moj 3rocny ma otazok naporudzi vzdy az nadmieru. maminka preco musim pit? maminka preco nepoznas vsetko vodne vtactvo? maminka, preco nemozeme doma chovat karetu morsku? ... maminka, preco ty si dospela a ja este nie? maminka, viee ze mna spravili? 😂🤣

eru331
4. júl 2018

Myslím si, že odozvou správnej výchovy je hlavne záujem detičiek o okolitý svet a s tým sú spojené samozrejme aj otázky. No sama viem, že na niektoré proste neexistuje uspokojivá odpoveď :D

mufka1
4. júl 2018

U nás je to tiež to isté otázky typu kde? prečo?načo?zaco? Atď....😊 No ale minule to bol bonus , pozerali telku a dcéra(4r) sa pýta ocino co je to sex ?😂😂 no velí ťažká odpoveď, keďže som videla ako sa manžel nádychom velmi s hlboká 😊

sense
4. júl 2018

Typicku Preco fazu.nemala nejak.extra...par otazok bolo: mami preco ja nemam deti,ako mas ty mna aby musel posluchat? Raz na poste a dost hlasno: mami preco ma ta teta taku velku prdel a ja mam len malu ritku? 😊🙈

maruski99
4. júl 2018

myslím, že každé jedno dieťatko je zvedavé...to moje malé šidlo je síce ešte malinké ale už ju zaujímajú veci, ktoré som si ani nemyslela, že ju budú zaujímať.. 🙂 🙂

nelakuzelnecitanie
autorModerátor
4. júl 2018

@extrapm Tak toto je dosť dobré 😂

baby213
4. júl 2018

Ked mal syn 2,5 roka, boli sme na zachodoch v jednom obchodnom retazci.Potrebovala som na malu ale aj ustrazit maleho.Tak som ho vzala so sebou na wc.Ani nedosadla na zachod a uz som pustala.Syn sa zhrozene spytal: mami a ty pleco cikas cez ritku?

baby213
4. júl 2018

Jaj a este ma napadlo v obdobi neustaleho cvachtania.Mami aj dnes sa idem kupat? Nie kupal si sa vcera.A to mam ist do skolky smradravy?

miriskaz
4. júl 2018

Moja mala (4roky)dnes zahlasila svojmu bracekovi
:"A co ty moj maly spekulant?Co si sa narodil,ci vyliahol?"
Kazdy den dava nejake top hlasky,ci otazky.😊

baby213
4. júl 2018

Neda sa mi nepodelit s vami.Dnes ma do kolien nedostala otazka ale moj zrak.Prideme domov, znicena z cvicenia pustim sprchu.Odbehnem sa rychlo napit do kuchyne a ked bol pohar napolceste k ustam, napadlo ma ake je v dome zrazu ticho.Ziadny vreskot piskot ani buchot.Boze Alexik!!! MOJ ZVEDAVKO

kliv
4. júl 2018

Prečo som sa narodil? Lebo sme Ťa chceli. A prečo ste ma chceli? 🙂

minyminy
5. júl 2018

Juuj ano, má obdobie ked sa na všetko pýta a celí deň nezatvára pusu :D ... a kedy a prečo a načo :D :D :D tiež má obdobie že sa pýta ako sa narodila, čo robila v brušku a pod :D

7veve7
6. júl 2018

tak obdobie prečo bolo extrémne, 150 krát tú istú otázku, to bolo s najstarším, teraz toto obdobie má stredný, tých otázok bolo veľa 🙂 najviac toho staršieho zaujíma svet, zemetrasenie a sopky, chcel by žiť na tektonickom zlome 😀 takže táto téma stále dookola 🙂

nelakuzelnecitanie
autorModerátor
6. júl 2018

Pamätám si, že moja sestra mala obdobie, kedy sa na všetko pýtala, "z čoho sa to vyrába". Rodičia boli trpezliví a všetko vysvetľovali. Teda, potom už sa odpovede skracovali, nakoniec zostal už len materiál (z dreva, zo železa, ...). Ale teda otázkou z čoho sa vyrábajú deti - tak na tej sa smejú doteraz 🙂 Vtedy sa šikovne vynašiel jej krstný, ktorý jej sľúbil, že jej to vysvetlí, keď bude staršia....a potom nasledovali otázky "prečo"? 😀
Detská zvedavosť - to je asi to najmilšie čo môže byť 🙂

majka99999
6. júl 2018

Mama, kolko je 159 + 159? Je po mne, matematika je najzabavnejsia. 😂

kajkach
7. júl 2018

Mna dostalo minule keď som obliekala do škôlky obliekam jej nohavice a ona nechápavo na mňa kuká ja na ňu čo sa deje a ona na mňa: “Maminka, som dievčatko nemyslíš? Cem šatičky.” Inokedy zas mi vraví” Mami čo to tam máš?” Ukazuje na pazuchu a pokračuje “Pichliačiky?” 😂😁 hlášok a otázok by bolo na knižku. No mňa vždy najviac dostane jej pohľad keď rozmýšľa už len čakám akú otázku položí 😁😎😁

nelakuzelnecitanie
autorModerátor
7. júl 2018

@kajkach Zlatá 🙂