Rozoznáte rozdiel chutí u kureniec?

timotej_hsh
13. dec 2016

Milé žienky,
pre mňa ako zákazníka je prvoradé, aby potravina, ktorá sa dostane na môj tanier, bola kvalitná. Chcem vedieť, že sa môžem spoľahnúť na chovateľa, a preto, ak kuracinu, tak len Kura Kráľovské. Avšak niekedy sa mi stáva, že “svoje kura” neviem v obchode nájsť, môžem sa hrabať v chladiacom boxe aj 15 minút a kura bez krvi a podliatin nenájdem. Čo mám teda robiť? Vegetarián sa zo mňa dobrovoľne nestane. Myslím, že každá mamička je gurmánom a dokáže rozpoznať zdravú kuracinu na prvý pohľad. Trávite aj vy tak veľa času v obchode, kým nájdete “to pravé”? Stáva sa vám, že chcete kúpiť Kura Kráľovské, no už ho nemajú? Cítite aj vy ten rozdiel, že kura z welfare chovu chutí tak odlišne od bežných kureniec?

meluela
13. dec 2016

@timotej_hsh cez tesco donasku sa mi vela krat stalo ze mi namiesto objednaneho hsh ktore jedine kupujem z tych co dostat v supermarketoch doniesli hyzu ci tesco polske/madarske. no odniesli si ho naspat a na obed bolo tofu 🙂

timotej_hsh
autor
13. dec 2016

@meluela Hľadám vracajúceho smajlíka... :D ale neviem ho nájsť. Je to bohužiaľ tak, že sa rozchytá veľmi rýchlo... Aspoň že to máte možnosť vrátiť...

lucik194
13. dec 2016

no ja napr. z kurata uz dlhe roky nerobim vyvar, rozhodne robim vyvar zo sliepky, lebo ten vyvar chuti uplne inak a aj ta farba je uplne ina.... a chut kurata, jaska ja som este z generacie ked kazde jedno kura z obchodu naozaj chutilo po kuracine a nie po plaste.... len co ked v sucasnosti 80% kuracieho masa je HYZA a to teda za kuracie maso nepovazujem.... takze naozaj v sucasnosti kupit dobre a chutne kuracie maso je unikat... a 15 minut vyberat kuracie nie je problem ani u mna.... hold sportovcov (noha obalena len slachou) / tucibomby s ATB (jedna noha by zasytila aj dve deti) nie je problem najst a tak sa prehrabavam a prehrabavam....

timotej_hsh
autor
13. dec 2016

@lucik194 Vyskúšajte naše Kráľovské.... Myslím si, že budete spokojná 😉

mirka183
13. dec 2016

@timotej_hsh áno, na chuti kurčaťa, ale hlavne na vôni, je ľahko rozpoznateľné, akým spôsobom bolo kura chované. Kupujem len celé kurčatá z farmárskeho chovu.

lucik194
13. dec 2016

to z casu na cas kupujem, ale nase baby maju radsej morske prisery 🙂

stastna17
13. dec 2016

Rozoznam, kedze doma chovame takze ked kupim v obchode tak to okolo kurčaťa ani nešlo 😀

michaelkanr
13. dec 2016

Ja sa snazim uplne vyhybat kupovanemu supermarketovemu kuratu. Ci uz kralovske ci uprimne ci ake, to nema chut. Nastastie mame dobry zdroj najma na morcacie maso, nedavno sme ziskali aj domaci zdroj na kuracie a kralicie, hovadzie mame od dedkovych susedov na dedine. Absolutne neporovnatelne s masom z obchodu, samozrejme aj cena. Ale radsej si dam to kura (naposledy nas vyslo 14€) raz mesacne ako kazdy druhy den lacne ale plne hormonov.

carrie4
13. dec 2016

Určite áno, kupujeme kurence z domáceho chovu a to je chuť maska ako z čias môjho detstva...a ked občas kúpim v obchode je bez chuti, mdlé ☹

timotej_hsh
autor
13. dec 2016

@stastna17 Skúšali ste kúpiť už aj naše kuriatko?

stastna17
13. dec 2016

@timotej_hsh ešte nie ale vyskušam

timotej_hsh
autor
13. dec 2016

@carrie4 Skúste to naše, Kráľovské... Toto je totiž presne to, čo počúvame od našich zákazníkov. Že sa pri jedení nášho kuriatka vrátili spät do detstva 😉

timotej_hsh
autor
13. dec 2016

@michaelkanr naše ste ozaj skúšali? Máme totiž presne opačné reakcie. A s Kráľovským Kuraťom sa báť hormónov a antibiotík báť nemusíte. Garantujeme, že sú chované bez toho.

hivanik
13. dec 2016

Nieco mi tu nesedi, zeby reklama?

timotej_hsh
autor
13. dec 2016

@hivanik No... je to týždeň s Kuraťom Kráľovským.... 😅
Robíme ho od roku 2010 a stále ho veľa ľudí nepozná, tak nás napadlo, že by sme sa vám tu radi predstavili a odprezentovali kto sme a za čím stojíme. Vedeli ste, že sme sa stali zamestnávateľom roka?

hivanik
13. dec 2016

No ja len, ze ste v prvom prispevku napisali ze sa v obchode hrabete v chladiacom boxe? A myslela som ze ako zakaznik a nie ako firemna kontrola. Troska ma to zmiatlo. Pekny den.

certi
13. dec 2016

@timotej_hsh a preco ich nedodavate viac, ked sa teda tak rychlo minu?

timotej_hsh
autor
13. dec 2016

@certi no... my by sme aj dodali... len asi sú tlaky z iných strán aby sa ponúkalo niečo iné... viete asi čo myslím, že? ☹

timotej_hsh
autor
13. dec 2016

@hivanik tak... chcel som sa dať trochu do tej pozície klasického zákazníka. Často to v obchodoch vídam, že človek je viac menej donútený kúpiť čo ani kúpiť nechce, lebo nemá na výber a to čo kúpiť chcel už proste nemajú.

zuzin78
13. dec 2016

@timotej_hsh hydinu kupujem jedine v HSH v podnikovej predajni . Tovar maju vzdy cerstvy,nakolko im chodi tovar kazdy treti den. 🙂

hivanik
13. dec 2016

@timotej_hsh osobne uprednostnujem domaci chov alebo podnikove predajne. V hypermarkete zo zasady maso nenakupujem. Ak bude moznost tak vyskusam aj vase 🙂.

mishicca
13. dec 2016

Rozoznat chut jasne... HSH a Mojmirovce u nas boduju ;)

vierka0
13. dec 2016

@timotej_hsh ja kupujem v zasade len kralovske, pripadne vodnanske zlate kura, nastastie v kauflande ho zvyknu mat vzdy v ponuke

andra77
13. dec 2016

Keď som bola malá, teraz som už veľká🙂tak otcovi rodičia gazdovali...živo si pamätám, koľko roboty mala babka s kvočkou, kým ju dala vysedieť, potom vypiplať tie malé kuriatka😎vždy som sa čudovala, prečo si nekúpia hotové kurča z obchodu a robia si starosti s kurčatami😎na moju otázku prečo je to tak...bola jednoduchá odpoveď....domáce je domáce🙂až teraz čím bližšie som k dôchodku si uvedomujem čistú pravdu tých slov...) nič sa nevyrovná domácej slepačej polievke s domácimi rezancami na kachľovej peci👍p.s. vyskúúúšam to Vaše V.i.P. kurča.....)

mikys1
13. dec 2016

Chvalabohu kurence nekupujem, alebo teda kupujem, ale len minimálne, mám to šťastie, že máme malú farmu a tak čo sa dá si dochováme sami. A je to teda obrovský rozdiel. 🙂

geegee
13. dec 2016

samozrejme, že rozdiel cítiť! Ak mám kúpiť obyč kura, tak to ozaj len v krajnom prípade. Ak je možnosť voľby, kupujem kura, ktoré sa malo dobre 😉

glorikarebeka
13. dec 2016

ja mam kralovske kurence doma v kurine,kura v obchode je smrrrrt a nie len kura,ale aj kuracie vyrobky,robila som 11 rokov pri mase 😉

bzzzz
13. dec 2016

Dobrý deň. Mohli by ste mať nejakých predajcov aj na východe (okrem Prešova). Nepoznáme nikoho, od koho by sa dala kúpiť domáca hydina a v obchodoch je na výber akurát poľská a Hyza.

kim_rossi_stuard
13. dec 2016

tie domace kurata maju taku inu chut, ako kupovane, mame znameho na veterine a ten nam zo zart hovorieva ze to co kupite bezne v obchodoch su atb kurata dajte si na obed a hned aj chripka prejde😨

katy318
13. dec 2016

Nepoznám rozdiel chutí iných kureniec, pretože kupujem len z HSH. Obchod mám cca 10 minút pešo, takže ak sa mäso predá, viem ísť do druhej firemnej predajne, prípadne si mäso kúpiť na druhý deň. Rada od nich nakupujem aj ďalšie výrobky z kuraciny, ale aj mlieko či bravčové mäso. Z mojej strany spokojnosť s mäsom, ale aj predávajúcim personálom 🙂