Kdo věděl o miminku jako první?

lidka_hipp
4. nov 2015

Asi to bude znít hloupě, ale já vůbec nepoznala, že jsem těhotná 🙂 Měla jsem za sebou náročnou léčbu, byla krátce po operaci a ještě brala další léky. Těhotenství bylo podle lékařů velmi nepravděpodobné, a tak jsem si vůbec nepřipouštěla, že bych mohla tak rychle otěhotnět. O těhotenství dozvěděla v nemocnici, kde náhodou ordinovala moje kamarádka. Oznámila mi, že jsem těhotná a já byla v šoku 😀 Právě ona byla první, kdo o mém těhotenství věděl.

Jak to bylo u vás? Kdo se první dozvěděl, že čekáte miminko? Nebo to snad někdo poznal sám? 🙂

jarnicka
4. nov 2015

U nás to som bola ja 😀 a druhý v poradí brat potom manžel...

jana_eyre
4. nov 2015

ja a potom muz..

prada11
4. nov 2015

U nás to prvý vedeli v CAR-e a hned na to ja. Nasa cesta za miminkom bola dlha a náročná ale stála za to. Hned potom som volala manželovi, pretože do večera by som nevydrzala. Dalsia bola moja najlepšia kamarádka, mama a teta.

rora
4. nov 2015

Ja som najprv zacala tusit ze nieco je "inak", potom som to zistila teh.testom a nevydrzala a hned "vykvakala" naj kamoskam a az potom oznamila aj manzelovi 😀

bazarocka
4. nov 2015

pri prvom, vtedy ešte frajer, teraz už manžel, to sme boli len tak ruka v ruke na prechádzke v meste a len tak mimochodom prenesie a nemala si už mať tie tvoje dni a ja v tomto lajdák nikdy som nezapisovala vypleštím oči, že ehm čo ja viem asi už aj áno, tak ešte vbehol do lekárne a kúpil mi test, do rána som musela ostať u nich, aby vraj videl, do dnes ho vidím ako s hrdosťou vykríkol keď hneď vybehli dve čiarky, "vidíš aký mám silný materiál, ani minútu nemusíš čakať" 😀 . Inak nikdy by som nepovedala, že on má prehľad kedy mám mať svoje dni 😅
Pri druhom a treťom som to vedela prvá ja a potom manžel 🙂

alchemilkazltozelena
4. nov 2015

ja - z testu, potom som zavolala sestre a vecer ked prisiel priatel domov, tak som mu povedala 😀

terezka1947
4. nov 2015

pri prvom moja mamka 😀 darmo,mala skusenosti....ja som ani netusila,ze by som mohla byt 😀
a pri druhom som tusila,ze aaaasi budem...ale opat,prvy mi s plnou vaznostou povedal manzel,ze by som si mala urobit test,lebo jemu sa nezdam 😀
no a kto sa to dozvedel potom,no ja som tajnosti nerobila...skratka,vsetci moji blizky to hned vedeli...lebo som sa velmi tesila(aj velmi bala) a chcela som sa s nimi podelit o tie moje pocity hned.
V praci a sirokom okoli to vyslo najavo az ked to uz bolo vidiet,ze sa zaokruhlujem...ale ked sa ma niekto aj opytal,nerobila som tiez zbytocne tajnosti...

kacero007
4. nov 2015

Pár dní pred tým, ako som si urobila test, mi priateľ hovorí, že podľa neho som v tom- údajne som 10x náladovejšia ako bežne, na čo som sa naňho osopila, že to určitee!!! Hneď na to sme prišli domov, otvorila som schránku a tam zásielka, ktorá ma extra potešila, vytešovala som sa ako malé deco - obrat nálad o 100 stupňov. A o pár dní na to pozitívny test :D Asi ma predsa len po 13 rokoch chalan pozná 🙂

karolina297
4. nov 2015

manžel :D a o dosť dlhú dobu aj rodina

jajamalka
4. nov 2015

Moja mama. 😀 AJ sa trochu za to hanbím, že to vedela skôr ako môj manžel. Ale zas na druhej strane, v kútiku duše dúfam, že aj ja budem mať so svojou dcérou taký skvelý vzťah, že mi dôležité veci povie skôr ako svojmu mužovi. 😀

cukricek12
4. nov 2015

Ja som to vedela ako prvá a potom som hneď volala priateľovi, źe čakáme bábo.Teraz trochu ľutujem,že som mu to nepovedala osobne, ale potrebovala som to hneď niekomu povedať 😀

kupcovci
4. nov 2015

U nás ja potom manžel a mamina ostatným sme povedali až po 3 mesiacoch 🙂

bibinka78
4. nov 2015

Do 3mesiaca iba ja bala som sa ze zas o to pridem (mesiac pred pozitivnym testom som v 2m potratila :'( ) ked preslo riziko tak som to povedala muzovi neskor dcerke a rodine.

nikenzi
4. nov 2015

Ja..a potom to spoznal kolega - nechcela som snim pit na troch oslavach po sebe 😀

alena6232
4. nov 2015

My sme s kamošom u nás sedeli pri pohári vína (to som ešte nevedela, že bude na dlhý čas ten posledný 🙂 a bavili sa, už ani neviem presne o čom a on zrazu povedal, že to vyzerá, ako by som bola tehotná. Najprv som sa začala smiať, lebo som nad takouto možnosťou vôbec nerozmýšľala (napriek tomu, že som mala vysadenú antikoncepciu a s mužom sme si povedali, že keď to náhodou príde, tak ok - odvtedy sme však stihli iba raz 🙂 ). Potom ma kamoš naočkoval, že ideme do lekárne po test. Sám mi ho dokonca kúpil a čakal pred našim záchodom :D Nedávala som tomu ani jedno percento, pripadalo mi to úplne odveci a zrazu bum... a som tehotná. Keďže bola noc a môj priateľ už spal, kamoš (je to gay 🙂 ) vbehol na môjho muža a začal ziapať že bude otec. Muž ho rozospatý vyhodil z izby, že chce spať 🙂 Na druhý deň som ráno odišla skôr do práce a muž mi volal, že čo to ten Ivan včera trepal :D Nevedel, či sa mu to nesnívalo 🙂

zuzka276
4. nov 2015

Môj manžel. Pozrel mi na brucho a vraví, ty si tehotná! a čakáme dievčatko. Tehotenský test bol ešte negatívny, nemala som dostatočne vysoké HCG ale skutočne som už bola tehotná a čakali sme dievčatko. Vadilo mi aj ľahnúť si na brucho, ale tak veľmi som túžila po bábätku, že som si to radšej nechcela pripustiť že som tehotná aby som nebola sklamaná. Neskôr som začala tušiť ale bála som sa zopakovať test. A keď mi už meškali 4 dni tak tak som si spravila test a bol pozitívny 🙂

bubloska135
4. nov 2015

my sme sa o babatko snazili takze najskor ja a hned som volala priatelovi do prace, nech kupi pre istotu testy a tak druhy bol on 🙂 az potom po troch mesiacoch nasi rodicia 🙂

anka2103
4. nov 2015

@lidka_hipp u mna to bolo rovnako. Dr. mi vravela, ze po operacii,liekoch je normalne ze mi meska no z testu z krvi vysiel opak. A prvy to vedeloj 2,5 rocny syn, ked mi povedal-mama ma v brusku babatko a o tyzden sa to fakt potvrdilo 😄

susu29
4. nov 2015

Pri prvom a druhom som to vedela ja, jednoducho som to citila. A pri tretom manzel, v obchode som si chcela kupit zavinace (ryby v kyslom naleve) 😀 kukol na mna a hovori, ze som tehotna,lebo zavinace si kupujem presne tretikrat v zivote 😀

eila88
4. nov 2015

Ja som to tušila cca od polky cyklu, proste som cítila že sa niečo deje a môj tušák potvrdila naša labradorka, keď ku mne prišla, začala mi oňuchávať bruško a potom si oň oprela hlavu. Dovtedy to nikdy neurobila. Až keď som si urobila test povedala som to manželovi a rodičom až po troch mesiacoch.

erika630
4. nov 2015

Ja som sa to dozvedela pri darovaní krvi - nevzali ma darovať - a to som bola presvedčená že už dieťatko mať nebudem - lebo po 7 rokoch trapenia, pokusoch 🙂 a milionoch liekov som v to ani nedufala a bola som s tym už zmierená. No keď mi pri darovaní krvi povedali že mi ju nevezmu ostala som v šoku - ked som sa opytala že prečo - a to ju daruvavam velmi dlho - tak mi povedali aby som sa stavila v lekarni a kupila si tehotensky test - vyvalila som na doktora oci a potom aj doma ked sa na teste urobili 2 čiarky - nepovedala som to nikomu - mlcala som az kym som to nemala potvrdene aj od mojho gynekologa a nedrzala v ruke teh.knižku. Potom sa to dozvedel partner a rodina.

jabucko
4. nov 2015

O mojom tehotenstve ma musel viac raz presvedčiť ženský lekár, ku ktoremu som sa akurát prehlasila a mala to byť vstupná preventivka. Odišla soms materskou knizkou. Volala som hneď manželovi, ktory bol na sluzobke vo Francúzsku, potom telefonát mamine 😀

liebling98
4. nov 2015

Pri prvom (IVF) to vedeli najprv lekári a sestry z CARu, potom ja, potom kolega, ktorý stál vedľa mňa, keď som volala kvôli výsledkom HCG do CARu. Začala som ho od radosti objímať, on mi na to, neobjimaj ma tu, radšej volaj svojmu chlapovi. Manžel sa to teda dozvedel hneď potom. Pri druhom (KET) boli prví tiež ľudia z CARu, potom ja a potom manžel. Pri treťom (zázrak prírody) som si robila asi 4 testy, čo som tým dvom čiarkam nechcela veriť, že nemožné sa stalo skutočnosťou. Volala som s plačom mužovi, že som tehotná. On že a prečo plačeš? Od radosti alebo zo smútku. Ja že neviem. On mi na to, tak sa teš, kde sa uživia dve deti, uživí sa aj tretie.
Rodine sme to vždy oznamovali až po prvom trimestri.

mircalla
4. nov 2015

Ja z testu a uzv, priatel, CAR, sestra....kedze som 2 krat potratila, tak rodicom som to povedala az po 3 mesiacoch. Pri prvom tehu som v praci oznamila hned, nakolko som mala ist na 3 tyzdne do ciny a to som neriskovala, pri druhom az v 17tt, este v 16tt som letela do londyna

janettan
4. nov 2015

pri prvom môj manžel a musela som to pár hodín držať v tajnosti, lebo mi nemohol v práci zodvihnúť telefón a pri druhom to bolo komplikované, nemohli sme to chvíľku tajiť pred rodinou, v 7tt sa to dozvedeli všetci

haidi
4. nov 2015

o tom ,ze som tehotna sa dozvedel ako prvy manzel a tajili sme to az do 3 mesiaca ,kedy sa to prevalilo 🙂

macopka
4. nov 2015

Pri oboch tehotenstvach som to prvemu povedala manzelovi 🙂

lavinis
4. nov 2015

moja mama

cimage
4. nov 2015

ja som to povedala muzovi po nocnej, ked lezal v posteli a len povedal, ze aha a spal dalej. Myslim, ze ani nevedel, ze co hovorim. Potom kolegovia ma odhalili, kedze som nepila kavu, lebo mi nechutila. A rodina sa to dozvedela v 20tt, ked sme dosli domov na dovolenku, kedze sme v tej dobe zili v zahranici. Bolo tazke to nevyzradit 🙂

madeleine
4. nov 2015

U nas sestricka :D Bola som u doktora s tym, ze asi nieco nie je v poriadku a sestricka dala pre istotu spravit vsetko... A tak mi volala a nadchla nas vsetkych :D