Jak jste vybírali jméno pro miminko?

lidka_hipp
30. okt 2015

Vzpomínáte si na dobu, kdy jste vybíraly jméno pro miminko? Nebo právě teď řešíte, jak se váš brouček bude jmenovat? Právě pro vás je tato diskuse 🙂 U nás to bylo docela jednoduché, protože jsme se s manželem rychle shodli na tom, jaké jméno bude to pravé. Anička nakonec dostala jméno po svých prababičkách a jmenuje se Anna Marie. Líbilo se nám, že jí dáváme jména s rodinnou tradicí, a přitom bude pro ní v budoucnu snadné představovat se v zahraničí 🙂 Jak to bylo u vás? Pomáhala vám rodina s výběrem? Došlo u vás u na hádky kvůli jménu?

egiginka
30. okt 2015

mne bolo bo v 6tt jasne, ze to bude dievcatko a som si isls zdriemnut a hovorim si Karolinka, vsak dedko bol Karol, sice v rodine je, ale nekomunikuju s nami a ja neviem uplne to meno na mna prislo, ako keby si to babo samo vybralo, mamzel uplne ok, v 8tt sme uz oslavovali meniny🙂)))))) a ano mame 21 mesacnu Karolinku, ktora sa od 1r sama seba oslovuje Karolka🙂))) ..... a inak prr nas bolo aj podstatne, ze meno je ok aj v zahranici, ze ma vela zdrobnenin a aj numerologicky je uplne super a nechceli sme meno, co ma kazde dieta ako Sofia, Ema, atd...

pupavka123
30. okt 2015

@egiginka Suhlasim s tebou,okolo cca roku 2006 bol boom meno Ema,tak preto je aj kazda druha Ema,ked na ihrisku niekto zakrici Ema,tak ked nie kazde,tak aspon kazde druhe dievca sa otoci,tak isto aj Sofia,to uz su fakt otrepane mena aj ked mne sa pacia,ale ta frekfencia je fakt uz desna 🙂ja byvam na dedine a tam tieto mena pocujem dennodenne ci uz v skolke alebo vonku..sesternica robi ucitelku v materskej skolke a povedala,ze tolko dievcat s menom Ema,Sofia aj Vanessa,hlavne ta Ema,ze ked na ihrisku zakrici po niektorej tak sa polka skolky otoci

lenka150190
30. okt 2015

mne sa meno Natália páčilo asi 13 rokov, bola som malá a sledovali sme Divokého anjela...hlavna hrdinka Natália Oreiro a vtedy som povedala, ked budem mať dcérku, určite to bude Natália...aj keď máme na ulici dalšie dve Natalky, neodradilo ma to 🙂 🙂 🙂

evittam
30. okt 2015

@pupavka123 No, nech je frekvencia aká chce, mne ak sa meno, ktoré sme vybrali svojim deťom páči, tak mi je naozaj jedno či ho má ďalších 10 okolo. 😉
@lidka_hipp My sme sa vôbec nehádali, najviac sa mi páčilo, že keď prišlo na otázku, že keď budeme mať raz deti, že ako sa budú volať, tak sme obaja naraz povedali, že dievčatko Rebecca (a to sme sa o tom v živote nerozprávali a ešte som ani nebola tehotná) 🙂 . Takže máme dcérku Rebeccu a pri synovi sme rozmýšlali nad Filipom al.Jakubom - máme Jakubka.

kupcovci
30. okt 2015

my sme starsiemu vybrali meno jakubko manzel ho velmi chcel kedze je aj narodeni na jakuba.a mladsej sme dali meno po mne zuzka lebo je to krasne slovenske meno a zhodou nahod sa dcerka narodila dva dni pred mojimi narodeninami. 🙂

nikolkamar
30. okt 2015

U nas to bola trocha zložitejšie keďže manžel si bol isty že to bude chlapec a bude sa volať po ňom Marian ... No ja som zasa citila že to bude dievčatko. Pravdupovediac som nad chlapčenskymi menami ani nerozmyšlala. Ak sa to potvrdilo že čakame dievčatko.. mimochodom som bola 34tt ked mi to konečne potvrdil lekar začal aj manžel premyšľať nad menom pre dievčatko... hlavne sme chceli take čo nikto z rodiny ani znamich nemá.. študovali sme kalendare a zhodli sme sa na mene Nela 😉

sardinka335
30. okt 2015

Ja mám doma knihu ,,Modlime sa za naše počaté dieťa,, v kapitole o vybere mena pišu o tom ake je meno pre nositela dolezité, ze netreba podliehať len trendom a ako meno vyberali naši predkovia - to meno zväčša vyjadrovalo niečo, nejaku vlastnost a pod. Často som si sadla v tichu a klude doma a premyšala ako sa asi dieťa ,,chce,, volat a pytala som sa ,ho,, rozpravala som dieťaťu v brušku o tom ako rozmyšlame nad tým ake mu vyberieme meno. Mna hned napadlo meno Anna...prišlo to len tak, spontanne,práve v tých momentoch ,,ticha,,a stišenia sa, nikdy som o tom mene ani nejako neuvazovala. Dnes si myslím ze sme vybrali spravne - na dceru uplne sedí. Pri vybere mena teda pozerám na jeho vyznam, charakteristiku...čitala som aj knihu ,,Meno váš osud,, niekto tomu verí niekto nie, každy nech si to vyhodnotí sam, kazdopadne davam na charakter mena a na vlastnu inuticiu, ktora mi verim ze spravne našepká.

jana_eyre
30. okt 2015

ja sa volam dobromira, co sa mi vzdy pacilo.. a kedze som liberalna, tolerantna a snazim sa akceptovat kazdeho nazor, pokial nikomu neublizuje..

a kedze v liberalnom duchu by som rada viedla aj svoje deti a chcela by som aby sa nehanbili za nic co sa nebude zhodovat s vacsinovym nazorom davu, rozhodla som sa, ze budu mat aj nezvycajne mena..

este ked som svoje deti nemala ani na plane, tak som citala jeden blog, kde autorka pisala o svojom nenarodenom synovi - "pracovne" meno mu dali Edgar.. ked to kazdy vraj pocul, tak ju odhovarali a oni sa pri narodeni rozhodli pre uplne ine meno.. mne sa ale meno velmi pacilo, napisala som si ho do kalendara a kazdy novy rok, ked som si menila kalendar na pracovnom stole som si to meno prepisala aby som nezabudla.. a ked som zistila, ze som tehotna tak meno uz mal.. bola aj chvila, ked sme o mene s muzom pochybovali, ked sme hladali ine.. nakoniec mu ale meno Edi, alebo Edgar uplne prischlo a mame tak prvorodeneho..

Pre dceru sme mali meno vybrate uz pri prvom synovi, ak by bol dievca.. Manzelovmu kolegovi /z talianska/ sa narodila mala Alma.. ja som to meno pocula prvy krat, krasne znie aspon v mojich usiach.. kedze sa mi ale paci, ked maju surodenci nieco spolocne, zacala som hladat na nete, ci existuje aj Elma.. a nasla som - je to spojenie dvoch mien Elizabeth a Maria - co u mna uplne vyhralo.. meno Elizabeth sa mi pacilo vzdy a Maria bola moja mama.. a tak sme mali zapisane aj meno Elma.. ked som sa dozvedela, ze cakame druhe dievcatko ani jeden z nas nevahal a volali sme ju tak hned.. podla mna maju moje deti tie najkrajsie mena ake som mohla vybrat..

mam vybrate mena aj pre tretie dieta.. 😉 a ano, vsetky sa hodia k nasemu priezvisku - grman..

stacey46
30. okt 2015

Prvýkrát sme zobrali kalendár a išli po jednom...ešte sme nevedeli pohlavie tak sme vyberali meno aj pre dievčatko aj pre chlapčeka. Nakoniec ostal celý kalendár vyškrtaný, rozhodli sme sa, že to necháme na neskôr a nebudeme nič siliť. Potom sme sa rozhodli, že dcérka bude moja menovkyňa. 🙂

ivulkakm
30. okt 2015

Vyber jmena byl celkem zajimavy. Kdyz jsme zjistili ze cekame holcicku tak jsme dlouho vybirali. Ja chtela vzdycky Emu ale tu posledni dobou ma kazdy takze tohle jmeno jsme zavrhli. Pak ze to bude Lucie ale tohle jmeno uz v rodine mame. Pak me napadlo ze kdyz manzel chce jmeno pro chlapecka stejny jako ma on tak me napadadla myslenka ze bych chtela taky pro nasi princeznu jmeno podobne mojemu. Nechtela jsem stejne proto jsme zvolili podobne. Takze jsme vybrali jmeno Iveta ja osobne moc Ivet neznam takze tahle varianta se nam libila. V te dobe zrovna zemrela zpevacka Iveta Bartosova a ja jako dite jsem ji mela rada,takze volba byla jasna 🙂 myslim si ze to.jmeno ji opravdu sedi 🙂

petulawink
30. okt 2015

Spomíname si, pravdaže🙂. Je to jedna z najkrajších otázok, keď sa budúci rodičia dozvedia, že čakajú babätko. Výber mená je určite dôležitý, človek si ho "nesie" celý život. Meno musí pasovať k priezvisku a naopak, avšak pri výbere dievčenského mena by som bola opatrnejšia, vzhľadom k tomu, že sa to dievčatko raz aj vydá. Máme doma už sedem ročného syna, má tradičné slovenské meno- Jakub. Pre dcéru sme tiež chceli slovenské meno k synovi, volá sa Miriam, teraz nie veľmi tradičné a momentálne ani nie zvučné, ale stretávame sa s pozitívnymi ohlasmi na toto meno. Veľmi sa mi aj páči meno Alžbetka. Z takých tých zahraničných sa mi páči meno Ebba- švédske meno. Keď sa tak zamyslím, tak pre syna a dcéru vymyslel meno náš tatino 🙂. Takže výber mena je dôležitý, aby sa aj deti za meno nehanbili.

pokladik5
30. okt 2015

prvorodena ma meno po mne Veronika pacilo s ami od detstva a povedala som si ako male dievcatko ze moja dcera s a tak isto bude volat. a druha dcerka to bolo mien Lilien , liliana , a rozhodla s om s a ze to bude Lilien , a tato zistil ze mozu byt dve mena tak hned povedal ze to bude Lilien Elizabeth .lahke sme to mali ze sme dlho rozmyslat nemuseli .

bonaqa2013
30. okt 2015

U nás to bolo veľmi zaujímavé.
Syn z prvého manž. dostal meno po svojom otcovi. takže aj meno aj priezvisko má po ňom. Aj keď po rozvode sa ku synovi zachoval ako naj. debil.
Z druhého manž. deti:
dcéra dostala meno resp. vybral jej ocinko, chcel ZUZKU. Nikdy sa mi nepáčilo, ale ja som vybrala pre syna - Lukáš, ale narodila sa ZUZKA.
ďalšia dcéra mala byť chlapec, mala byť Alexander, ale sa narodila dcéra a keďže meno nebolo, dostala od lekára meno po mne. Lekár dal meno, lebo sa mu už nechcelo toľko čakať...
ďalšia dcéra - už sme si dali určiť pohlavie, dostala meno od ocinka. Zas vybral ocinko Kristína. Nepáčilo sa mi moc, chcela som Klaudiu, Dominiku, ale nechcel ani počuť.

ivanka46
30. okt 2015

😀 u nas bol vyber mena hotova komedia 😀 Uz som bola v koncoch, pretoze vybrat meno, take aby sa pacilo aj mojmu manzelovi bolo obtiazne 😀 manzel je cudzinec, meno sme chceli slovenske,takze to bolo na mne 😀 kazdy den som mu vymenuvavala xy mien, ktore sa mi pacia. Vzdy aom dostala odpoved nieeeee take nieeè. Jedneho dna ma to uz nahnevalo 🙂 Prisla som za nim a hovorim mu, ze babatko sa bude volat Sabina 😀 a on zrazu ze dobre, to sa aj mne paci 😀 A este taka perlicka na zaver...Sabinku sme si "doviezli" z dovolenky v Nemecku 😀 Dostala povodom nemecke meno - Sabina, a pouzivame pre nu to najlepsie Hipp tiez z Nemecka 😀

macopka
30. okt 2015

Ja som ucitelka na ZS a bola tam ziacka s menom Rebeka. Dovtedy som nepoznala osobne ziadne dievca s tymto menom a tak sa mi zapacilo, ze ked sme cakali prve babo a manzelovi som povedala ake meno sa mi paci, tak nanamietal a mame teraz Rebeku. No a teraz vyberame druhe, uvidime ako sa bude volat. 🙂

anka2103
30. okt 2015

Prvy je Alex a svokra mi 3x volala hned po porode nech zmenim meno-no katastrofa. Teraz bude Marko a znova hadky preco nie po manzelovi Marek. No vo vam poviem do placu mi je 😭

deninka233
30. okt 2015

Keď som bola prváčka, v šlabikári bolo Ema má mamu. (Poznáme 😀 ) tak som dobehla za mamou že aké je to meno, Ema. Odpovedala mi, že je to skrátená Emília. Tak som sklamane zaklapla šlabikár že veru moje dieťa Emília nebude. (Ani nie je).
Keď som mala okolo 10r bavilo ma čítať historické romány, okrem iných tam často vystupovala Sofia. Uuuu parádne meno, to bude mať moja dcéra (Má 😀 )
Keď sa o tom dopočula moja mama sklamala ma. Na Slovensku žiadna Sofia nie je, jedine Žofka. Brrr Žofka.... Vraj sa musím odsťahovať za hranice aby som mala Sofiu. Reku, hranice už sú otvorené, vrátim sa do Neusiedlu - odtiaľ bol dedo.
Potom som vyrástla a veci sa zmenili. Mohli ste si lusknúť prstom a mať Emu, Emmu, Sofiu aj Elizabeth. Dokonca aj Victoriu aj Nelu. A tak som si v duchu Emu a Sofiu zakázala, šak to má dnes takmer každá. (Paradoxne moje meno, bola som hádam jediná v republike, teraz je top 3 za rok 2014 😀 )
Keď sme čakali prďolu, nie a nie sa s mužom dohodnúť. Bola som 40+1 a stále sme nemali babské meno!!! Tak som v rámci nostalgie začala spomínať, reku keď som bola decko, bolo to jednoduché. Bola by Ema alebo Sofia. A mužíček zastrihal ušami a hovorí že Sofiaaaaa. A ja som zastrihala ušami lebo za 40 týždňov to bola prvá odpoveď ktorá nezačínala Nieeeee. A sklamane hovorím že už je na svete milión Sofií odkedy som bola malá. Tak sa muž plesol po kolene a hovorí - tak bude milión+1 😝
Inak chceli sme meno kt. by nebolo v rodine a kt. by nemali ani menovci. Hádam nám to vyšlo a máme prvú Sofiu 😉

drahoslavam
30. okt 2015

My sme mysleli na to, aby sa meno pacilo detom, (aby mi raz nevynadali za to ze maju meno ako z marsu, alebo nejakej hlupej telenovely..... chapeme sa 🙂 ) a este na to ako ich budu moct volat kamarati, aby sa z neho dala urobit nejaka normalna "skratka" , a samozrejme nam muselo krasne zniet 🙂. Nase su: Juraj, Frantisek, Veronika, v dnesnej dobe su naozaj originalni.

kajca84
30. okt 2015

Pri synovi som na papier napísala 10 mien a z toho vybral drahy Jedno a druhé má po otcovi.Dcérka má meno z jednej rozprávky,velmi sa mi pácilo,tak nemal drahy na vyber😊

bonitka7
30. okt 2015

Podla toho, ktore sa mi pacili, plus tak, aby sa hodilo aj k priezvisku plus, aby bolo meno - meniny trosku dalej od dna narodenia...a tak nam k dcerke vyslo meno Viktorka 🙂.
Teraz vymyslame meno pre druhe bejby - chlapceka...🙂

vtacatko3
30. okt 2015

Na poslednú chvíľu 🙂

purinkaa
30. okt 2015

Chceli sme nieco slovenske, kratke a aby sa im nedalo povedat skarede......🙂

jamnicka
30. okt 2015
Používateľ jamnicka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jamnicka.

My sme sa raz s muzom bavili len tak ze ako by sa volalo nase dietatko keby sme mali, boloto asi len rok po tom ako sme sa dali dokopy a aj tak bolo na mene ktore sme si vtedy povedali sme sa zhodli a mame maleho tea 🙂

gretocka
30. okt 2015

ked sme cakali prve babo, tak som doma po byte rozvesala papieriky s menami, ktore sa mi pacia aj v zakladnom tvare a plus rozne obmeny ako by sme mu hovorili. Manzelovi som povedala, nech si tie mena cita a ak sa mu nieco urcite nepaci, nech to rovno zlepi.
Ale kedze sme si meno pre cele okolie chceli nechat utajene, tak bol problem co s navstevami, tak som to po par dnoch musela zlepit.
No a potom v 35. tyzdni mi odrazu odtiekla pl. voda, tak sme narychlo v aute riesili a zhodli sme sa na Adrianovi 🙂
Pri dcerke sme vedeli, ze bude dievcatko, tak sme vyberali po veceroch a vybrali sme Rachel.
No a teraz cakame tretie, otocene je tak, ze lekar ho nevie rozlustit, takze pojdeme rodit s variantou mena aj chlapcenskeho aj dievcenskeho,... viac menej uz mame asi rozhodnute a uvidime co nakoniec bude 🙂

Zastavam nazor, ze meno je zalezitost mna a manzela, rodina sa vzdy dozvedela meno az po narodeni.

jankaam
30. okt 2015

Misko po pradedovi

lavinis
30. okt 2015

len ma tak napadlo a bolo, potom sme spísali širší zoznam, ale už sa iné neujalo 🙂 žiadne z rodinných mien sa mi nepáčilo, ako fakt nie Jozef ani Štefan, to by som synovi neurobila 😀

andrejka159
30. okt 2015

Ja som vedela, už v 10 rokoch, že moje dieťa sa bude volať Nelka. Preto aj v deň, keď som zistila, že som tehotná som hneď povedala, že čakám malú Nelku. Môj manžel bol tak šťastný, že budeme mať bábo, že súhlasil. Keď sa dievčatko potvrdilo na sone, inak ako Nelka ju už neoslovil. Z časti to urobil lebo vedel, že budem šťastná ale názor si presadzuje aj on 🙂 a hlavne musela som slúbil, že druhé dieťa bude chlpaček 🙂

mijo53
30. okt 2015

Mne sa veľmi páčilo meno Katarína /Katka/. Toto meno som si dala ako birmovné. Chcela som, aby sa moja dcéra volala Katka, ale sestra sa vydala skôr a svojej prvorodenej dala meno Katka. Ja už som dala svojej prvej dcére iné meno ale tiež pekné. Keď sa narodila druhá dcéra dostala predsa len meno Katka. Ona sa svojmu manželovi aj s menom tak páčila, že ich prvá dcérka sa tiež vola Katarínka. Pre chlapca som dlho mala vybraté meno Peter, ale nepodarilo sa, tak máme zaťka Petra, toto meno sa páči aj manželovi, čakáme vnúčika, chcel by, aby sa volal Petrík, ale rodičia mu chcú dať iné meno

egiginka
30. okt 2015

@pupavka123 , presne krasne, ale otrepane🙂

maminkynafazulka
30. okt 2015

My s tým problém nemáme..:D Ja si vyberiem svoje pre dievčatko a muž svoje pre chlapca aké sa mu bude páčiť..🙂 ači sa to bude páčiť niekomu inému ma vôbec trápiť nebude..:D Ale zatiaľ sme sa zhodli na Sofia Lilien a Lucas..🙂 Takže uvidíme dokedy nám toto vydrží..:D