Co děláte pro životní prostředí?

lidka_hipp
28. okt 2015

Věřím tomu, že každý z nás může svět okolo ovlivnit svým chováním, a tak se snažím chovat k přírodě co nejšetrněji i když to samozřejmě nejde pokaždé 😉 Přijde mi samozřejmé, že třídím odpad, když můžu, tak chodím pěšky nebo jedu vlakem, než bych se vozila autem, neplýtvám vodou a ani elektřinou, a také mě zajímá, kde a jak vzniklo jídlo, které kupuji. Co děláte pro přírodu vy? Nemusíte hned vysadit nový les stromů, počítá se každý malý krok -)

My v HiPP ekologii bereme opravdu vážně, a tak na našich loukách a polích nepoužíváme žádnou škodlivou chemii. Proti škůdcům bojujeme pouze přírodní cestou i když to často znamená víc lidské práce. Důležité pro nás také je, aby zvířata na našich farmách měla co nejlepší životní podmínky. Více o BIO kvalitě HiPP: http://goo.gl/fTrltc

foolie
28. okt 2015

Triedenie odpadu, neplytvame vodou a pod. to je samozrejmost ale predovsetkym sa snazime aby sme neposkodzovali nase okoli eved v nom zijeme cely svoj zivot a keby sme smetie hadzali kade tade a o nic sa nestarali zili by sme na jednom velkom smetisku. Bola som vychovana ze papier patri do kosa nie na zem, ze voda je dar ktory si treba vazit a ked som vcera videla ako mamka ocko a syncek vysli z obchodu a chlapec dojedol keksik a pri nasadani do auta ho hodil na zem a rodicia to videli a nic mu nepovedali tak som si pomyslela ze dufam takych nie je viac ako takych ako ja lebo ochvilu budeme zit na smetisku :( tak ako ja som bola vychovana budem vychovavat aj svojho syna aby si vazil zem a vsetko okolo nas ♡

dadka_bb
28. okt 2015

Ked sa tak zamyslim nad sebou,tak bola som tak vychovana,ze pocas umyvania zubov,a umyvania riadu napriklad odstavujem vodu. Odpad triedime len sklo,aj to ked sa da si odkladame na zavaranie. Aj hippacke sklicka nam buduci rok posluzia na zavarane vyzivky. Pocas strednej sme s kamaratkou chodili peso do aj zo skoly hodinku do centra . Su to male veci, ale urcite som rada. A krmime v zime sykorky slaninkou na balkone,aj ked potom je tam mega hovienkova spust,ale to asi neni ochrana prirody 🙂 ale je mi tych omrzliniek luto ze nemaju co papkat. Samozrejme ma boli ♡ ked vidim ako sa nezmyselne vyrubuju lesy, znecistuju rieky ked tovaren nieco vypusti a vyhubia ryby. Clovek az zaplace ked to vidi. ☹ paci sa mi trend velkych spolocnosti dbat o vyuzitie obnovitelnych zdrojov,ci vyrabat produkty a respektovat prirodu! Aj pre to je hipp u nas JEDNOTKA!!!!!e

haidi
28. okt 2015

Samozrejme triedime odpad ,s vodou zaobchadzame setrne hlavne pri umyvani riadu,a ja chodim skoro vsade peso hlavne kvoli svojmu zdraviu...v obchode skor ako tovar vlozim do kosika si pozriem kde bol vyrobeny a zlozenie na toto som pedant a taktiez datum spotreby .Doma zbierame papier ,ktory davame neskor do zberu.

tortelinka
28. okt 2015

triedime odpad, šetríme energiu, nepoužívame jednorazové plienky a nekupujeme zbytočnosti

libka1
28. okt 2015

nekupujem hotove jedla, pretoze v dnesnej dobe obalov je z toho plno odpadov 😉 napriek tomu ked pozriem do nasho kosa, tak aj zo zakladnych potravin je tolko plastov, papiera a spol. ze je to na zaplakanie.

anabella235
28. okt 2015

I keby sme neviem ako triedili odpad, z toho sa len dalšími chemickými procesmi, ďalej a ďalej len viac znečisťuje. Priznajme si, že väčšina vecí, ktoré spoločnosť vyrába, vôbec nepotrebujeme k životu. Ked sa nad tým viac zamyslím, aby som niečo viac robila pre náš Domov, musela by som priamo pretvoriť politiku, zákony, biznis. Nestačí iba domácnosť. Treba bojkotovať mnohé haraburdie, farmáciu, neudržateľné poľhospodárstvo, chemický priemysel. Treba to robiť v nadnárodných rozmeroch.
Áno, v prvom rade začať od seba a to isté chcieť aj od našich predstaviteľov. Lebo akokoľvek sa snažím, neviem to všetkým ľuďom okolo vysvetliť. Jednoducho masa nie je ochotná rozmýšľať a vzdať sa pohodlia. Aktivisti sú vo svojom okolí smiešny, ba až na obtiaž. Väčšina sa aj tak nechá manipulovať. Nie, žeby chcela. Žeby mala zlé úmysly. Ale je to jednoducho tak. K ochrane sa musí prikročiť na vyššej úrovni.

macopka
28. okt 2015

Ked som nebola este na materskej a chodila som do prace(ZŠ), tak sme boli ako skola zapojeni do environmentalneho projektu Zelena skola. Pritom som sa vela dozvedela o ZP a o jeho ochrane- triedenie odpadu,recyklovanie, setrenie energie, ochrana rastlin a zivocichov a vela vela dalsieho. Snazili sme sa viest k takymto veciam aj deti , a veru je to velmi narocne, ale darilo sa. Teraz ked som doma, tak sa snazim vsetko preniest aj do rodiny - separovanie, nepouzivat igelitove tasky, plastive flase, a nemali sme vlastnu zahradu, tak sme vsetko kupovali, ale tento rok sme mali uz vsetko dopestovane doma 🙂

kupcovci
28. okt 2015

triedim odpad,setrime energiu,neznecistujem prirodu 🙂 🙂 🙂

mirecka0809
28. okt 2015

Triedime odpad, setrime energiami a vodou, nekupujeme hotove jedla, z ktorych je zbyocne vela obalov, po vyletoch do prirody po nas neostavaju stopy. Mame umyvacku riadu (myslim, ze je tam vseobecne obrovska uspora vody oproti rucnemu umyvaniu riadov), ktoru pustam na eco program - je sice dlhy, ale s najnizsou spotrebou vody) Bohuzial mi pohodlie nasho syna a moja vlastna pohodlnost nedovoluju vzdat sa jednorazovych plienok. Ale ja velmi dufam, ze sa prekonam a dokazem to 😀

bubloska135
28. okt 2015

ja mam vystudovanu environmentalistiku takze sa snazim preniest na mojho partnera a moju rodinu to , ze k prirode sa treba spravat. lebo priroda je nas obraz

nasta55
28. okt 2015

@lidka_hipp Snazim sa nepouzivat igelitky v obchode , ale nosim.si vlastne tasky. Odpadky hadzem.do kosa.

zuzana814
29. okt 2015

Nasli sme silokalneho pestovatela zeleniny, filtrujeme vodu filtr. kanvicou (nemame vacsi filter), latkujeme a bezplienkujeme, a nekupujeme zbytocne oblecenie navyse. Skaza ziv. prostredia ma velmi trapi, no nedavno sa mi dostali do pozornosti dokumnety Toxicka moda a Rifle na youtube, kde vidim strasne zivotne aj ekologicke podmienky chudobnych ludi v Cine, Indii, Azii, ktori siju druhej bohatsej "polke" sveta lacne topanky, odevy, ci vyrabaju ine produkty... a tam je ekologicky dopad ozaj katastrofalny, o znicenych ludskych zivotoch , na kt. nezalezi zapadnym firmam nehovoriac. tie duse ma trapia viac, ked si kuknete dokument, koncia s rakovinou (z toxic. latok), v bolestiach, nechavaju po sebe nezaopatrene deti... Boli by ste prekvapeni, ze bezne retazce u nas aj v Europe, ktore sa hrdia certifikatom Oko Tex, vyrabaju oblecenie a obuv v otrasnych ekologickych aj ludskych podmienkach. Snazime sa doma preto , ak sa da, nekupovat taketo vyrobky, myslime na tychto ludi, a sukromne aj sirime tieto info spolu s linkami na filmy. nedavno ma potesila iniciativa Change your shoes skupiny Druzina, kt. urobila skvele videa na tuto temu. Jedno je s p.hereckou Polivkovou v hlavnej ulohe:
http://strategie.hnonline.sk/spravy/reklama/vie...

https://www.youtube.com/watch?v=au0A0sopRjo
vroni
29. okt 2015

Recyklaciu a separovany odpad uz dnes povazujem za normalne. Setrime vodu, zahradu polievame len uzitkovou vodou nie pitnou (mame zvlast privod), snazime sa co najviac obmedzit pohyb autom, nekupujeme sojove veci, snazime sa vylucit kukuricu.
K tym hippkovym flaskam - tiez ich odkladam ale cakam, kedy k nim zacnu robit vrchnaciky, ktore sa naozaj daju opakovane pouzit a nie tie tenucke hlinikove (alebo ake su to), ktore vacsinou opakovane pouzitie neznesu (netesnia)

kim_rossi_stuard
29. okt 2015

taka som rada ze este existuje firma co dba na zdravie a recyklaciu 😵

vilaamala
29. okt 2015

Mamičky prosíiiiiiiiiim, nekupujte deťom toľko plastových hračiek. Keď sa dnes pozriem do bežnej detskej izby a to množstvo plastu vynásobím počtom pôrodov v SK, tak je z toho obrovská hora plastu. A to je len jeden rok a maličké Slovensko. Tie plasty sa rozkladajú v prírode viac ako 400 rokov! Chceme im dobre, aby sa rozvíjali a vzdelávali a pritom im oveľa viac škodíme... Voda v plastových flašiach to isté... Tečie nám predsa kvalitná z vodovodu.

zuzana814
30. okt 2015

dokument Jedovata moda, 26 min., ak nemate tolko casu, kuk na 20:04 .tam su zabery z fabrik, kde sa vyrabaju veci made in india, China, a podobne to bude aj Bangladesh, Indonesia, Sri Lanka, phillipines... kukajte stitky a nakupujte s opatrnostou

https://www.youtube.com/watch?v=4IWl2_SH0GQ
dadka_bb
30. okt 2015

Mna este napadlo,ze najlepsie je odniest veci vzdy ciganom. Bez srandy baby! Zijem na vychode sk, a vsetky stare haraburdy,hracky,oblecenie,dvere,nabytok,vanu,wc atd atd sme nevyhadzovali,ale nosime do "osady" takym poloslusnym ciganom. Lepsie nez to kopit na smetisko! Aj ked sme prerabali byt, mot muz odmietol dat 170eur za velke kontajnere,a vsetky zbytocnosti vyviezli s kamosmi do obce Telgart cestou domov,ciganom. Povodne to chceli dotrepat tymto tu, u nas,ale cestou videli tam osadu,a len kyvol vraj rukou,a uz tam dohrmeli to brat ti ludia. Tak, niekomu to pride mozno divne,ale mna to dnes napadlo ze aj tak sme prispeli k ochrane žp

xperia1985
30. okt 2015

Urcite delame dobre i spatne veci. Snazime se nicim neplytvat, ikdyz to ne vzdy vychazi. Snazime se neznecistovat prirodu a ani ji jinak nicit. Pro prirodu udelam to, ze se konecne nakopnu a budu tridit odpad, nebudu kupovat igelitove tasky a budu u vseho vice premyslet, ja ulevit prirode od vseho toho bordelu.

magdicka111
31. okt 2015

Snazim sa recyklovat a ucim to aj svoje deti a este na nakupy nepouzivam plastove tasky. Radsej so donesiem svoje pevne tasky.

jarnicka
31. okt 2015

Recyklujem a recyklum o tom aj rodinu informujem

sasa1983
31. okt 2015

Pouzivam ekologicky odburatelne plienky,recyklujem,kupujem naplne namiesto celych novych.baleni,snazim sa chodit peso,nekupujem kozusinove.oblecenie. nakupy si nechavam nosit,ak sa da uprednostnim take,co donesu v debnickach a zase si ich pri dalsom nakupe len vymenime,ziadne tasky...co sa da,zrusila som vypisy a faktury postovou podobou a uz len online. Samozrejme vypinam vodu,to robi asi vela ludi. A snazim sa to ucit aj svoje dieta.

igiana
2. nov 2015

Snazim sa pouzivat v domacnosti co najmenej chemie, namiesto toho pouzivam ocot a sodu bikarbonu. V zahradke pouzivame iba organicke hnojiva. Cez leto zachytavame pouzitu vodu z domacnosti (bez chemie) a polievame nou zahradku. Pijeme vodu z vodovodu a zbytocne nekupujeme tu v plastoch.

jabucko
3. nov 2015

U nás doma triedime odpad, nekupujeme balenu vodu, nákupné tašky používame látkové /skladné V kabeli, nie mikrotenove, na zahrade hnojime výhradne svojim humusom, nie umelé preparáty. Začala som aj S eko detergentmi, uvidím, ako sa osvedčiA 🙂

sono2
3. nov 2015

Triedime odpad. Bio, plasty, papier konzervy. Používam tašky. Máme Britu na lepšiu vodu.

anabella235
3. nov 2015

@zuzana814 Dakujem za výborný typ

zuzana814
3. nov 2015

@anabella235 prosim, nech sa siri, budte pozehnana 🙂

dankaa78
6. nov 2015

Naozaj sa snazime triedit odpad ale ked som raz pocula ze aj tak vsetko konci v jednom aute..tak preco to robime?

mamutka
6. nov 2015

pouzivali sme latkove plienky. Jednorazovky daju mozno aj tonu nerozlozitelneho odpadu z jedneho babatka. Dost desiva predstava