Začínáme s příkrmy. Jaká byla první lžička u vás?

lidka_hipp
4. jún 2014

Nevím jak vám, ale mně přišlo zavádění první příkrmů jako hotová věda 😉 Přečetla jsem spoustu doporučení, radila jsem se s pediatričkou a když jsem konečně nabídla první lžičku mrkvičky, Anička jen prskala a plivala a rozhodně nebyla nadšená z toho, že jí dávám něco jiného než její mlíčko. Snažila jsem se opravdu dlouho, ale mrkvičku malá prostě nechtěla, ale když jsem jí nabídla brokolici, byla nadšená! Taková "divná" zelenina a jí chutnala jako největší lahůdka 🙂 Jak to bylo u vás? Co jste nabídly jako první? Byla to mrkvička nebo jiná zeleninka? Jaké jste měly s prvními příkrmy "úspěch"?

Pokud stále váháte, jak začít s příkrmy, tak na našem webu najdete spoustu tipů i podrobně zpracovaný plán výživy: http://goo.gl/Xjw2EM

Těším se na vaše zkušenosti 🙂

juliet221
4. jún 2014

moj mladsi syncek papa krasne od prvej lyzicky mrkvicky. cokolvek som mu dala hned krasne spapal len nech toho bolo vela. mal 5mesiacov a spapal 3dcl misku. no so starsim bojujeme do teraz za kazdu lyzicky aby daco zedol.

ichbinich
4. jún 2014

Kupovana mrkva nehrozila ani u syna, ani u dcery. To sa ksichtili, ako keby som ich chcela otravit...
Takze som skusila jablko, ale ani to nebolo bohvieco. U syna som potom presla na BLW (baby-lead weaning), teda jedol viac-menej to, co my (samorzejme iba to, co bolo prenho vhodne) a krmil sa sam. Potom niekedy neskor akceptoval aj pohariky. No a potom v 13 mesiacoch sa sekol a z ovocia ostalo jablko a banan 😖 Naucil sa jest viac ako suchy chleba az v jasliach... Takze mna velmi rychlo preslo chystanie a kupovanie extra jedla pre neho 😝 Proste som varila pre vsetkych tak, aby mohol jest minimalne prilohu aj on.
Dcera vytrvalo odmietala aj odmieta akekolvek babatkovske jedlo, jedine zje instatne kase a sem-tam ovocne pohariky alebo tie sacky s ovocnym pyre. Tak ma to preslo este rychlejsie ako pri synovi, zvlast, ked chcela zasadne iba z mojho taniera a mojou vidlickou 😉 😀
Takze pan Hipp ma u nas smolu, okrem keksikov a kase 😀 A kozmetiky 😉
Niekedy by to bolo prakticke, mat po ruke nudzovy hotovy poharik, ale ked ho musim dojedat sama, tak naco... Takze moje deti jedia s nami a hotovo...
Inak, brokolicu maju tiez radi obaja 🙂

marylis
4. jún 2014

No my sme mesiac skusali a skusali vsetko mozne, no nic. Po mesiaci trapenia sa sme uspeli s bananom. 🙂 Apropos aj mojmu neskor najviac chutila a aj chuti brokolica 🙂

trelenka
4. jún 2014

Moja mala ako prvu zeleninu a to mrkvu a davala som jej ju 3dni vkuse a ani jeden den nic nezjedla, len susto prevalala v ustach a vytlacila jazykom von a celu dobu sa tvarila akoby 'prezuvala' blato alebo piesok. I ked, detickam blato aj piesok asi chuti, ved to papaju bezne, nie? 😀 😀