SOUTĚŽ: Vlhčené ubrousky aneb malý "zázrak" v domácnosti

lidka_hipp
6. jún 2014

Některé maminky si bez vlhčených ubrousků neumí vůbec představit svůj život a nosí je úplně všude sebou. Klidně s nimi očistí nejen špinavou pusinku či zapatlané ručičky, ale i kočárek, vlastní oblečení či kuchyňskou linku 😀 Jsou ale maminky, které vlhčené ubrousky skoro vůbec nepotřebují a považují je za zbytečnost. Do jaké skupiny patříte vy? Co všechno jste už utřela a očistila dětskými ubrousky? Pište a my pět nejvtipnějších odpovědí odměníme velkým balením našich vlhčených ubrousků s BIO mandlovým olejem.

samasa
6. jún 2014

ja so obrúsková.. používam ich na všetko .... skoro 😀 a keby sa dali vymyslieť aj také že by sa dieťa po nich už nazašpinilo...tak by som ich brala aspon 100 balíkov!!!

luliu
6. jún 2014

@lidka_hipp ja som tiez obruskova. Balicek vlhcenych obruskov mame v kazdej miestnosti v byte, v aute, v kabelke. Utieram s nimi vsetko - deti, seba, stol - no proste na vsetko 😀

lucy125
6. jún 2014

u nás tiež su TOP vlhčene obrusky či už doma, v kočikovej taške,u rodičov,proste všade.ked idem na nakup vždy aspon 10balikov nakupime,utieram nimi najma synčeka od tvaričky po riťku 😀 a ked je synček čisty tak zase vyborne poslužia najma v kuchyni. 😉 podla mna vyborná vec.

frozenelza
6. jún 2014

Obrusky su naaaajsupernejsia pomocka 🙂

ivka_jarko
6. jún 2014

@lidka_hipp takže ja som takisto obrúsková :D Obrúsky máme v aute, v kočáry, na prebaľovacom pulte, u svokrovcov, mojej mami. No prosto všade :D Keď idem kúpiť obrúsky, mám ich plný nákupný kôš a potom ich postupne všade vyvláčam :D Je to super vec. Malú s nim ráno vyutieram a tá sa rehoce. Ju uložím do postielky, tak vyutieram potom pult :D Ja keď idem večer spať, tak sa s nimi odličujem. A minule som vyliala kávu na zem, tak prvé čo som spravila išla som zobrať vlhčené obrúsky a utrela s nimi zem. Až po chvíli som si uvedomila, že som priam závislá, lebo už aj podlahu namiesto handrou utieram vlhčenými. :D

nikol147
6. jún 2014

ja si s detskými vlhčenými dávam dole make-up ... a môj tatko s nimi rád utiera prach, umýva zrkadlá ... raz ich použil dokonca na vyčistenie palubovky v aute 🙂

aduskatt
6. jún 2014

pouzivam, cistim s nimi dlazku v kuchyni okolo mojho pracovneho bordelu, kedze casto vypekam, tak cukor, muka a ine fajnvosti okolo stole popadaju🙂

zuzaana18
6. jún 2014

Samozrejme, vlhčené obrúsky nám slúžia od hlavy po päty (a sem tam na gauč, či rýchlu záchranu oblečenia...). A úplne najviac slúžia na zabavenie dcérky počas prebaľovania - chvíľu si s nimi šuchoce a tak vydrží ležať na chrbte (inak mi po štvornožky utečie s holým zadkom!). Prípadne ich vyťahuje z obalu pekne jeden za druhým a podáva mi ich - ona sa akože hrá a mne tak vlastne pomáha... 🙂

ewelinna
6. jún 2014

obrúsky sú výborná vecička 🙂 šikovné, skladné doma aj na cestách, už si ani neviem predstaviť, že by neboli... 😒 asi by musela nastúpiť klasika v podobe servítky a sliny 😖

jerryjanka
6. jún 2014

tak ja som závislák, nielen že s tym utieram deti zašpinené od čohokolvek, používam ich aj na vecku pre seba mám rozmaznanú prdel 😀 ale čistím s tým stôl, rozliatu vodu na zemi, zaschnuté špiny na podlahe, gauč, kočík, kabelku, zapatlané okno, televízor, a už sa mi podarilo umyvať s nimi aj Wecko - no na to už fakt nie je treba slov 😅 😅 😅

tichanska1
6. jún 2014

My sme tiež obrúsky pozitív, používame ich fakt na všetko, čistila som nimi kočiar, topánky (odporúčam), dokonca minule aj parapet (bol tam prach) a naposledy tatinovu ogrckanú hlavu 🙂

lidka_hipp
autor
6. jún 2014

@frozenelza
@ivka_jarko
@nikol147
@aduskatt
@zuzaana18
@ewelinna
@jerryjanka
@tichanska1

Koukám, že jsme se spíš měla zeptat na na co vlhčené ubrousky nepoužíváte 😀 Teď už mám velkou dceru, v září jde do první třídy, ale přesto mám vlhčené ubrousky pořád doma. Na odlíčení jsou nepřekonatelné 😎 Nedávno jsem jimi čistila kabelku, protože se mi, nevím jak, poškodila propiska, a já měla všude modré fleky. Ale ubrousky zabraly 😀 😀 😀

ewelinna
6. jún 2014

@lidka_hipp no ani ako prílohu k jedlu by som nepoužila 😝

nikol147
6. jún 2014

@lidka_hipp ja som mala problémy odmaľovať sa .. zo všetkého či už krémiky na odličovanie alebo vodičky vždy ma štípali oči a mala som ich krvavé ... vlhčené utierky ma zachránili 🙂 vlhčené sa dajú použiť naozaj na úplne všetko

alenka777
6. jún 2014

Obrúsky vlhčené, na čo vás použiť?
Na rúčku špinavú, na make-up pre mamu,
na prach, aj kávu rozliatú,
na špinu, na vodu,
na osvieženie, na pohodu.
Obrúsky so sebou, nosím už rokov pár,
a navždy zostanú, môj verný kamarát.
🙂

putney
6. jún 2014

U nás sú vlhčené utierky úplne na všetko. Keď sme na cestách obslúžia ritku, pusu, ruky, vlasy, kočík a dokonca umyjú aj našu maďarskú vyžlu, keď na nej omylom pristane nejaké to jedlo, alebo obsah žalúdka 😉

aduskatt
6. jún 2014

@lidka_hipp prave som sa zamyslela - ked su jedine, ktore zabrali na prepisku, co to potom robi s jemnou pokozkou malickeho dietatka? resp, co to bsahuje, ked zabera na prepisku. Netrba sa potom bat, ze je to pre babatko az prilis agresivne?

sissy27
6. jún 2014

@lidka_hipp vlhčené obrúsky sú top vynález storočia a úprimne nepoznám nikoho, kto ich nepoužíva, ešte aj moja superbioeko mama ich používa a to už je čo povedať 😀
popravde, na detskú prdelku sme ich využívali asi úplne najmenej, ale vonku na ruky, tvár, v lete aj na zaprášené nohy, doma klasika nábytok od prachu, interiér v aute, prípadne keď pri jedle tu kvapne, tam spadne na podlahu, majú skrátka univerzálne použitie 😀 viem, že je dostať extra obrúsky na podlahy, na prach, do auta, na monitor, proste na všetko, ale keď tie detské sú úplne univerzálne 😀

juliet221
6. jún 2014

od kedy mame deti su neoddelitelnou sucastou ci uz kabelky alebo tasky od kocika. doma ich mam tiez v zdy po ruke v policke pod stolom. okrem okakanej dupky , pouzivame na ruky, na pusu, ak je zaspineny stolik v obyvacke, uz som nimi utierala aj podlahu ked sa maly pogrcal alebo poolieval , dokonca naposledy ked starsi spadol do blata taj aj nohavice. jeto vyborna odlicovacia pomocka. uz ziadne odlicovace a tampony.rano ked uz je syn obuty a ideme do skolky tak mu pretriem botasky, alebo zakyckane tricko. proste vsetranne vyuzitie. a teraz ked cakame 3. babo sa zidu este viac, kedze mladsi je este na plienkach. proste bez utierok ani nevyjdem z domu

titkovamiriam
6. jún 2014

@lidka_hipp Tak ja mam velky rozdiel medzi detmi,pri staršich som to nepoznala ale pri Marekovi som ich teda vyuzila a vyuzivam v domacnosti dodnes-samozrejme prvotne pouzitie bolo na zadok-hlavne ked sme boli mimo domu a voda ako taka nebola po ruke a potom to zacalo-na ruky ked sa hral a chcel jest
-na utieranie oblecenia ked bolo čerstvo zakvacane,
-na topanky ked sa stupilo do....
-na utieranie stolika vo vlaku-milujeme cestovanie vlakom,takze na toto funguju dodnes a ked sme pri vlakoch tam samozrejme na toaletu a po nej
-doma na prach na stolikoch
-moja mama je imobilna a ked nieco robi tam jej kvapnem sem jej kvapne tak aj na utretie dlažky/prvá pomoc/
-v lete osviežia tvar
proste u nas su stale s nami 🙂

donna11
6. jún 2014

@lidka_hipp ..tak ja som nimi uz párkrát celé auto vyčistila :D,aj na okná celkom zaberaju a používa ich aj partner ako "prvú pomoc" pri robote..uz sa aj stalo,že psom.sme narýchlo nemali cim packy utriet,tak utierky to vyriesili,veď co su psí horší :D

lidka_hipp
autor
6. jún 2014

@aduskatt Určitě se nemusíte bát, že by naše ubrousky byly příliš agresivní. Naopak jsou vyvíjené tak, aby plně vyhovovaly citlivé dětské pokožce.

Ubrousky jsou napuštěny jemným pleťovým mlékem, které obsahuje výtažek z BIO mandlí (osobně si myslím, že je to právě toto pleťové mléko, které dokáže odstranit make-up i fleky)
Bez minerálních olejů, s cílem minimalizovat riziko vzniku alergií
Bez aromatických látek, které mohou vyvolat alergickou reakci (podle Nařízení pro kosmetiku)
Bez éterických olejů
Bez alkoholu, mýdla, barviv, PEG emulgátorů, parabenů
pH neutrální
Neběleno chlórem

@putney

O použití na maďarskou vyžlu jsme v HiPP ještě neslyšeli. To je skutečně novinka 🙂

@titkovamiriam
@juliet221
@sissy27
@alenka777
@nikol147

Taky mají vaše děti tu skvělou vlastnost, že doslova přitahují špínu? Já jsem dcerku nedokázala udržet čistou déle než pár minut 😉

juliet221
6. jún 2014

@lidka_hipp jasne nieky sa zvladnu zaspinit tesne pred odchodom z domu. a tomo ze kazdy den do skoky ciste veci ani nehovorim. nieky sa nestihnem otocit a je ako prasiatko 🙂 no som zvedava ako na tom bude nasa ocakavana princezna. no nedavam si iluzie pri 2 starsich bratoch

jerryjanka
6. jún 2014

no ja mam dve dievčata a teda zaprasené sú nonstop a môžem umyvať prezliekať aj niekolkokrat denne, už som si zvykla že su stale špinavé

lidka_hipp
autor
6. jún 2014

@juliet221
@jerryjanka

Mám doma princeznu, co od malička vyžadovala růžové šatičky, sukýnky a mašličky. To jí ale nikdy nebránilo zašpinit se jako čuník 🙂

janulicok
6. jún 2014

🙂 moje obľúbené 🙂
a použitie majú široké: zadoček, ruky, tvár, telo, spotené vlásky, zaprášený kočiar, topánky, prach v byte všeobecne, notebook, gitara, hračky.... a samozrejme na mne, napr. ruky po návšteve secondhandu 😀 , ako som písala už v predchádzajúcej diskusii, ich vôňa sa mi neskutočne páči (brala by som aj parfém), takže pretieram nimi aj seba za účelom prevoňania pokožky počas dňa. Samozrejme, že primárne používam vodu 😀, ale obrúsky Hipp sú všade tam, kde voda nie je a a sú nenahraditeľným pomocníkom.

nirak28
6. jún 2014

Môj otec má 50 rokov a posledných 10 rokov si nedokáže predstaviť bez vlhčených obrúskov na záchode. Minule mu došli a nešťastný mi rozprával, aký ostal nesvoj.
Mladšia sestra si ako krpec zvykla umývať riťku po každej veľkej potrebe tak, že si sadla na kraj vane a umyla sa. Odkedy sú bežne v predaji vlhčené obrúsky, nevídavam ju sedieť na vani ako na bydielku 🙂

adelajda2012
6. jún 2014

@samasa keby sa po nich uz dieta nezaspinilo, tak ti staci jeden 🙂 To by nebol bohvieaky biznis 🙂

monhla
6. jún 2014

My ich tiež používame takmer na všetko okrem jedenia 😀
Hlavne vonku na vychádzke sú na nezaplatenie. Nielen na utretie zadočka, ale aj staršej na ručičky, na tváričku, na rúčku kočíka... raz som nimi dokonca "vyliečila" udrenú ručičku 🙂 Jednoducho zázrak - stačilo povedať, že sú liečivé, utieť ruku a hľa, dcérenka zasa šantila s detičkami na uhrisku 😀 😀 😀

bleee
6. jún 2014

mám vždy poruke niekoľko balíkov. V kabelke - na špinavé ruky, pusu, drobné nehody. Doma - okrem synovho zadočku sa mi osvedčili na utieranie prachu z nábytku, šmúh na stolíku. Super sa mi osvedčili v aute. Okrem drobných nehôd syna ním utieram aj "drobné nehody" vtákov, ktoré pristanú na našom aute 😀 😀