SOUTĚŽ: Jak vybíráte kosmetiku?

lidka_hipp
11. okt 2014

Miminka potřebují veškerou naši lásku a péči od prvního dne. Platí to i o péči o jejich jemnou a citlivou pokožku. Jak jste vybíraly kosmetiku pro své miminko? Studovaly jste složení nebo jste daly na doporučení kamarádek? Diskutujte, ptejte se a napište nám svoje názory. My deset vybraných odpovědí odměníme krásným kosmetickým balíčkem HiPP 🙂

erika630
11. okt 2014

ja som kozmetiku pre môjho synčeka vyberala podla odporučenia kamarátky - vyskúšali sme zn. Bubchen - nooo ak vám mám pravdu povedať - očakávala som od tej značky niečo viac - všetci mi ju vychvaľovali a odporúčali že oná je top. Nooo po prvom použití sa mi malý vyhádzal skoro na celom telíčku. tak sme chvíľu nepoužívali žiadnu kozmetiku aby sa mi malý vyliečil. Potom som sa už bála používať hocijakú kozmetiku - tak som si popravde zašla do lekárne a po asi hodinovom rozprávaní, porovnávaní a ovonia vaní som sa rozhodla pre značku Hipp. Nedôverovala som jej ak vám mám pravdu povedať, ale neľutujem. Malý mi pekne vonia - mandľovo 🙂 - a kozmetike Hipp budem verná a nikdy ju neopustím 🙂 Balíček by potešil, nakoľko sa mi už míňajú zásoby 🙂 Ďakujem týmto aj pani lekárničke že mi správne poradila 🙂 Pekný deň a ďakujem že ste.

dobromila1111
11. okt 2014

my sme vyberali osvedcene znacky. Zrejme sme trafili,pretoze nas maly ma krasnu hebku pokozku na celom telicku,hlavne a aj ritke 🙂

ekinka82
11. okt 2014

Moja rodinka je úplne rozhodnutá pre kozmetiku Hipp. Nebudeme skúšať žiadnu inú - s kozmetikou Hipp sme spokojný a nemáme dôvod ju vymeniť za nejakú inú.

mawka
11. okt 2014

tiez sme museli poskusat kadeco. vseobecne milujem vone detskych pripravkov, vonaju tak babatkovsky. naposledy sme mali kacicku od hipp, velmi rychlo sme ju spotrebovali, ja som si ju davala ako penu do kupela 😀 krasne vonava som bola a nemala som cervene flaky na sebe ako zvyknem mat po beznej dospelackej kozmetike. takze som musela kupit nahradnu napln v nemecku, neviem, ci sa da kupit aj u nas alebo v CR nahradna napln, ale potesilo to. vobec by som sa nenahnevala, keby hipp vyrabal tuto kacicku nadrozmernu 😀 😀 milujem tu vonu a hebky pocit.
takze suma sumarum, je nam to fuk, aka kozmetika, ale musime sa po nej citit dobre. inak, teraz mam hipp olej detsky. pouzivam po depilacii. krasne sa vstrebava a osetruje. pouzivam ho aj na suche ruky alebo nechty. neviem, ci sa mi to zda, ale su po nom krajsie.

mawka
11. okt 2014

@erika630 suhlasim, bubchen je o nicom. tiez sme mali taku ako krupicku po tej kozmetike. hipp je fajn kozmetika. moc fajn. a keby som mala stastie na balicek, tak si s malou spravime babsky vecer vo vani a rozmaznavali by sme sa 🙂 milujem tieto nase spolocne kupacky, kedy mi robi dcerka vlasy a akoze kozmetiku a ja jej 🙂 a pena sa nam vali z vane von 😀

erika630
11. okt 2014

@mawka 🙂 presne - aj ja sa s malým kúpem vo vani spolu - vedsinou je na didke pricucnutí ale ešte si uživame spoločné kúpanie 🙂
a ta bubchen - ano taka krupicka to bola po celom tele skoro - najprv som si myslela ze to je po prásku - ale ten som nemenila - tak potom som skusila vysadit kozmetiku a bolo to v tom - pritom to je aká ospevovaná značka

tichanska1
11. okt 2014

Na zaciatku sme poskusali vela znaciek kozmetiky. Najhorsie skusenosti som mala so znackou Johnsons, ktoru by som uz nechcela ani zadarmo. Potom sme skusili Hipp a zistili sme, ze to je to to prave pre pokozku nasho drobca ;).

meiwe
11. okt 2014

My sme nevyberali podla zlozenia muz sa a Hipp umyval kazdy den nakolko je alergik tak mu kozna odporuccila bud bubchen Niveu alebo Hipp. Samozrejme vyhral Hipp bo vonia najkrasie a najcistejsie. Ked sa
narodila krpana tak som uz nic nekupovala a umyvala a kupala v tom co uz doma bolo a bolo overene. Samozrejme do zbierky Hipp pribudol kremik na zadocek a na tvaricku do chladneho pocasia plus mokre servitky... Hipp ma
me
radi.

miroslavan
11. okt 2014

...skúšame, striedame...podľa vône, podľa počasia... 🙂

zzuzanah
11. okt 2014

určite nevyberám podľa vône, ale podla zlozenia. Od kozmetiky ocakávam minimálny obsah ropných derivátov, uprednostnujem cisto prírodnú kozmetiku - kokosový, mandlový, marhulový olej, bambucké maslo...

mawka
11. okt 2014

@erika630 inak teda co absolutne nemozem je palmolive akykolvek. to je strasne ako ja potom vyzeram. a hlavne, tieto detske veci, ked aj stecu pri sprchovani, kam nemaju, tak nemam nasledky. ale staci bublinka palmolive a mam mykozu ako vysitu. aj ta nivea, co sa tu spomina, no neviem, tiez je dost drazdiva 😖

katka708
11. okt 2014

Od zaciatku som bola rozhodnuta xe malemu nedam na telo ziadnu chemiu. Hladala som len prirodne a bio znacky. Do kupela a na telicko davame len 100% bio oleje. Kedze je vsak potrebne aj nejake to mydielko a sampon bez vahania som siahla po kozmetike Hipp. (Najnovsie idem hladat ci ma hipp aj penu do kupela lebo syn sa z bubliniek strasne tesi)
Syn je jesenne babatko a takisto aj nas prvy krem proti vetru a zime bol od Hipp-u. Mala som z neho sice trochu obavy lebo kazdy ma presviedcal na Biodermu ale nelutovala som. Aj tento rok opat zakupime rovnaky kremik na tvar. A musim povedat ze zvysok stareho kremu som dopouzivala ja aj na tvar aj na ruky a pochvalujem si. 🙂

lidka_hipp
autor
11. okt 2014

@erika630
@ekinka82
@mawka
@tichanska1
@meiwe

Maminky, jsem moc ráda, že máte s kosmetikou HiPP dobré zkušenosti 🙂 Holčičku už mám velkou, ale HiPP má u nás v koupelně stále svoje místo 🙂

@mawka

Mycí kačenka HiPP s jemnou pěnou je dostupná i na Slovensku a to včetně náhradní náplně. Tady najdete víc informací: http://goo.gl/WJ7Vg4

@dobromila1111

Hebká řiťka je základ miminkovského štěstí 😉

@erika630

Společná koupel s mrnětem je MOC příjemná pro maminku i dítě 🙂

@miroslavan

Také na zimu potřebujete "hutnější" kosmetiku než v létě?

@zzuzanah

Číst složení kosmetiky je určitě moc důležité. Je super, že to děláte a hledáte opravdu přírodní kosmetiku.

@katka708

Máme jemnou mycí pěnu HiPP, které říkáme kačenka 🙂 Více: http://goo.gl/WJ7Vg4

lucill81
11. okt 2014

my sme hladali co najcistejsie a neparfumovane pripravky, nakolko syn mal od narodenia problemy, ze po comkolvek sa vyhodil, alebo mal suchu pokozku. Tiez mi vadili prenikave vone u detskych pripravkov. U nas vyhral Urtekram baby rada, ktoru pouzivame dodnes na kupanie a doplname znackou Bioturm na zadocek.
Obe su neparfumovane a plne nam vyhovuju.

erika630
11. okt 2014

🙂 presne a budem si tu spoločnu vanu užívať pokial mi to synček dovolí 🙂 Hippom sa umývam už aj ja 🙂 aj šampon aj gel aj krém - skoda že to nevyrábajú aj pre dospelých 🙂 Hlavne so sampónom som spokojná - mávala som lupiny vo vlasoch - nepomohli ani zázračné mastičky a šamponiky za hrozne vela penazí z lekárne - zbytocne vyhodené peniaze - ale raz ked som nemala vytiahnutý sampon zo skrine - lebo sa nám minul a prvé co som chytila bol maleho sampon na telo a vlásky tak reku mi odpustí ze mu trosku miniem a asi do týzdna - lebo som ho pouzila potom este raz 🙂 - ma prestala svrbiet hlava a nemala som uz skoro ziadne lupiny - reku heeej co to? tak som vyskusala este raz a teraz si hlavu umyvam len s maleho hippom 🙂 respektíve už s Hippom sa umýva celá rodina

jajamalka
11. okt 2014

@katka708 áno, majú aj penu do kúpeľa a super vonia, odporúčam 🙂
@lidka_hipp niekedy v regáloch strávim dlhší čas nad študovaním zloženia ako pri pokladni 😀 môj najnovší úlovok je hipp do nepriaznivého počasia, oslovil ma tým, že ako jeden z mála detských krémov určených do mrazov a zimy neobsahuje vodu

ivanka.7
11. okt 2014

Prveho pol roka - cista voda.
Potom sme pridali ciste prirodne mydlo (marseillske, resp. od firmy sonnett).
Na premastenie bud bambucke maslo (najlepsie bio a nerafinovane) a cisty kokosovy olej, ktory nakupujeme na kila aj kvoli kuchynskemu vyuzitiu 😀

Inak toho pouzivam minimum a sledujem vzdy zlozenie, na prirodnu kozmetiku som presla ja a ciastocne i manzel.
Inspiracie som hladala u podobne zmyslajucich kamaratok a znamych 🙂 doporucenie na minimum kozmetiky som mala i od nasej pediatricky.

sarra01
11. okt 2014

do troch mesiacoch sme umyvali len v cistej vode a potom som skusala vzorky z babyboxu z porodnice, ktore sa osvedcili a odvtedy pouzivam len ich 🙂 davam ich aj dcerakam a aj my s manzelom sa s nimi niekedy (casto🙂) umyvame 🙂

lucy125
11. okt 2014

Ja som dala na odporučanie lekarničky a ta odporučila Hipp kozmetiku,tak ju použivame aj do kupela,aj na vlasky,milujem jej mandlovu vonu.Najskor som bez odporučani skusila Niveu ale maly sa vyhadzal jak na ritke tak mal vo vlaskoch lupiny,tak Niveu detsku nechcem ani vidiet.

jendzela
11. okt 2014

Ja cakam babetko v decembri, je to moje prve babo a priznam sa, este stale nemam kupenu ziadnu kozmetiku. Neviem sa rozhodnut pre konkretnu znacku, kedze skusenosti nemam ziadne.

norwayka
11. okt 2014

prvy pol rok cista voda s troskou olivoveho, kokosoveho alebo co dom dal oleja. robim si sama levandulovu sol do vody pre deti ( i ked pri prvom som pouzivala aj penu- co uz, clovek sa uci...) inak roznu bio kozmetiku, najviac estelle a thild. je to svedska mamicka, co nevela najst vhodnu kozmetiku pre svoje deti a tak zacala sama vyrabat. kokosovy olej a bambucke maslo, ale aj weleda cold cream na zimu. najmladsi ma trochu ekzem, tam sa moc priroda neosvedcila, takze tam eucerin a la roche possay vyrobky- olejovy sprchac, rozne kremy/maste na ekzem z tychto znaciek a objednala som aj biodermu teraz, tak uvidime. zasadne chcem, aby detska kozmetika nevonala. ani prasok na pranie, ani nic. cim menej, tym lepsie. a to sa tyka aj biovyrobkov, niektore 'smrdia' viac ako 'umele' a nie vzdy plati, ze bio je lepsie. treba stale citat a citat zlozenie.

mawka
11. okt 2014

@norwayka suhlas, niekedy bio a domace veci mozu byt viac na skodu ako na uzitok a na druhej strane, aj ta "chemia" moze byt osoznejsia ako bio. ja ako atopik by som prave do la roche possay nesla ani do biodermy. tam uplne staci modra indulona na premastenie, pripadne zarabana mast leniens alebo obycajne maslo a poriadne votriet do pokozky. maslo /nie rama/, klasicke kravske maslo uzasne premasti, zjemni a mliecna bielkovina pomoze - ak teda zrovna nie je na nu alergia.
oleje ostavaju na pokozke, kde sa zachytava prach, teda ciastocky prachu a moze to vyvolavat dalsie svrbenie, drazdenie. a uplne idealne je olej do kupela. alebo ponatierat este mokru pokozku. niektore bio veci su strasne silne, vyvolavaju reakcie. a vo vela "bio" veciach je tiez kopa chemie. aj priroda vie ublizit, preto to beriem s rezervou. v zasade mi moze byt jedno co to je za znacku a ci to je chemia alebo bio, pokozka atopika je perfektny indikator kvality kozmetiky. sama to poznas... po com nasa pokozna nezareaguje, tak je to ok 🙂

futu
11. okt 2014

Hipp do nepriazniveho počasia miluju aj moje kožene topanky 🙂) sem tam mojim topankam doprajem tento krem 🙂

pipinka4
11. okt 2014

@lidka_hipp my sme zo taciatku nepouzivali nic iba cistu vodicku no neskor sme kupili nejaku kozmetiku ale len malilinko sme pouzivali a teraz uz normalne aj samponik aj mydielko.mne sa na vasej kozmetike strasne lubi ako vonia.taku peknu vobu som este necitila.momentalne mame mydielko na telo a vlasky . Je sice dost draha vasa kozmetika ale zas kvalitna.aj s obruskami na ritku som spokojna.

fazulka17
11. okt 2014

ja používam kozmetiku Hipp pre seba a preto som začala používať aj pri mojej dcérke, nerobí jej žiadny problém a nemá po nej vyrážky.

mandelina
11. okt 2014

Ahoj, ja som toho názoru, že čím menej kozmetiky tým lepšie. Na ritku používam Bepanthen masť a je úplne dokonalá, používam ju aj na škrabance, keď sa Eli na tváričke škrabne, raz-dva sú zahojené. Keď mala Eli 3 týždne tak sa na tváričke vyhádzala, vtedy som požila Sudocrem, aby sa sa jej to vysušilo a potom som ju natierala Bepanthenom, odvtedy má nádhernú pleť 🙂. Do kúpeľa používam Weleda kúpeľ, ten je tiež super, malú nemusím už po kúpeli ničím krémovať a má nie len na pohľad, ale aj na dotyk úžasne sametovú pokožku 🙂 Šampón som najskôr nepoužívala, ale keď sa jej vo vláskoch začali robiť mliečne chrasty, vyskúšali sme šampón od Bubchen a ten nám výrazne pomohol, samozrejme aj vyčesávam kefkou. Staršia 8-ročná dcéra mala tiež mlečne chrasty na tie som použila Weledu šampón, ktorý u nej používam stále a s chrastami je pokoj 🙂 Staršie deti krémujem len v zimnom období a to krémom od Nivei+ krém na tvár Nivea na nepriaznivé počasie, ten nám super pomohol, keď sa synovi, práve v zimnom období začali vyhadzovať také nepekné lišaje. Čo sa týka značky Hipp kozmetika, priznám sa nemám skúsenosť, ale rada vyskúšam, hlavne keď čítam samé pozitívne ohlasy. 😉

mandelina
11. okt 2014

A ešte som zabudla napísať, že pri výbere kozmetiky majú u mňa veľkú cenu vzorky, ktoré sme dostali v pôrodnici, tak som sa vlastne k tým našim používaným značkám dostala 😅

bandurka1979
11. okt 2014

Najprv som vyskušala podla odporucania znamych ale casom som sama zistila co moje dieťa potrebuje co mu vyhovuje a čo mu robi dobre.. Pri tretom a stvrtom som už najprv skušala kozmetiku ktora sa mi osvedcila pri starších a ak vyhovovala i im tak sme pouzivala taku a ak nie skusali sme ine-

barunka
11. okt 2014

U nás to bolo o skúšaní. Najlepšie sa človek učí na vlastných chybách a nie je nič horšie, ako kozmetika ktorá môže ublížiť. Pri dcérke som dala na reklamu, že každé bábo musí mať olej. Lenže čo čert nechcel, jej upchával póry a bola celá vyhádzaná. Potom som začala "študovať" zloženie, testy a kadečo iné, vypýtala som si vzorku a takto som si pri nej našla vhodnú kozmetiku. Pri synovi to bolo ľahšie, pretože už nebol "prvý" a ja som vedela, čo isto nie 😀
Nie som typ, čo verí reklamám. Som ženská, čo všetko rozpitvá do detailov 😀 😀

lulistek
11. okt 2014

@lidka_hipp prve dni sme malicku kupali iba v cistej vodicke , neskor sme v hypermangane kedze sme mali problemiky s kozickou ale pouzivame rozne znacky - babylove, tesco... aj mydla BUPI a v pohode malinka 🙂 Iba HIPPku sme neskusali 🙂 asi by sme mali🙂))