SOUTĚŽ: Jak uspat miminko?

lidka_hipp
4. apr 2015

Psaly jste si o soutěž o HiPP kaše a já vám velmi ráda vaše přání splním 🙂 Napište své zaručené tipy jak uspat miminko nebo klidně i větší dítě 🙂 Co se vám osvědčilo? Máte nějaký zaručený způsob? Pomohlo vám třeba nabízet sytou večeři? U nás to bylo docela snadné, protože bydlíme přímo nad non-stop barem a malá se narodila se narodila v létě, takže byla zvyklá na neustálý hluk. Kamarádka ale tvrdila, že miminko potřebuje ke klidnému spánku naprostý klid, takže se u ní každý večer jen šeptalo.

My v HiPP moc dobře víme, že i ty nejmenší děti mají opravdu mlsný jazýček, a tak nabízíme mnoho různých kaší a to jak obilných, tak mléčných. BIO mléčné kaše HiPP jsou vyráběny z přísně kontrolovaných BIO ingrediencí. Kromě toho obsahují také pokračovací mléčnou kojeneckou výživu vhodnou pro daný věk, důležité omega-3 mastné kyseliny a hodnotné vitaminy a minerály, vše s velmi přirozenou chutí. BIO obilné kaše HiPP obsahují hodnotné a chutné BIO obilné vločky bez přidaného cukru. Jsou mimořádně vhodné, pokud chcete svému miminku připravovat kaši sama. Více o našich kaších najdete: http://goo.gl/vBm0JW

tichanska1
4. apr 2015

No my keď sme prišli z pôrodnice susedia akurát búrali jadro v susednej izbe a malý spal ako zabitý.... Asi od troch mesiacov začal byť citlivejší na hluk. Teraz potrebuje ticho pri zaspávaní, ale zas nie také, že by sa šepkalo. Všetko s mierou. My neuspávame nijako. Malého dáme do postieľky, spapá mliečko, zaželám mu dobrú noc a spinká...Áno občas si ešte trošku porozpráva, skúšal na nás aj plače, no hold neuspel... V tomto sme boli veľmi tvrdý a od malička spí vo vlastnej izbe. Toto rozhodnutie sme nikdy neoľutovali.

moncsi1987
4. apr 2015

Ja tiez od malicka som ho uspavala cez den pri telke,alebo hudbe len aby nebolo ticho v dome aby si nezvykol na ticho v dome,ved nic by som doma neurobila.🙂 Vecer len ho ulozim do postielky a spinka bezproblemov.
Csom ako rastol som si vsimla ze na noc uz mu nestaci mliecko vzdy sa budil po 3 hodinach,zas ked som mu zacala davat hned pred spanim kasicku tak to bolo tazke na zaludok a potom som prisla na bezproblemovy spanok na celu noc:vecer o 18.00 kasa,19.30 sa kupeme potom 100ml mliecko a do rana sladko spinkame.🙂

margarita
4. apr 2015

ja mam skusenosti pestre a roznorode, pri prvom som uspavala aktivne, najprv pri dojceni, po odstaveni spievanim uspavaniek a citanim kniziek do bludu a do umoru 😝 . pri druhom som sa zaprisahala, ze uz opat taku chybu neurobim a bude pekne zaspavat sam. aj sa to darilo, ale po odstaveni od dojcenia som musela pri nom ostat a aspon ho drzat za ruku,kym zalomil. sice som uz necitala a nespievala, ale namiesto mojej ruky nezaberal ziaden plysak, nic.... 😝 tak som sa zaprisahala na stokrat, ze pri tretom, co sme planovali, si aj na toto dam teda ze bacha 😀 😀 😀
a tretiu teraz nadojcim, co ju ale paradoxne neuspi, skor upokoji a ziska energiu, a tak este pri nej chvilku lezim a som paradoxne rada, ze mozem a smiem, lebo pocujem manzela, ako tych starsich dvoch nahana a zahana po celom dome do postielok a som straaaaaasne rada, ze si konecne od rana na chvilu oddychnem.
a prisla som konecne na to, ze ved aj mne je lepsie a prijemnejsie zaspavat v manzelovom objati nez sama niekde za mriezkami postele 😉 a ze deti nie su male vecne a uz o par rokov by som bola rada, keby mi prisli dat pusu na dobru noc, a mozno jedneho vecera uz nepridu lebo im to pride trapne a mne to potom bude luto 😉 tak tomu teraz takto predchadzam.... 🙂

btw, stvrte uz fakt ze neplanujeme 😀 😀 😀

erinkamaminka
4. apr 2015

u nas kase velmi ficia, maly ich miluje. je to maly velky papkac.a ako kazdy chlap - s plnym bruskom mu to lepsie myslí. S plnym bruskom sa aj horsie place, takze my papame kasicky o sto sest. Je to dietatko aj kojene, takze nic lepsie ako maminkine mliecko na dobru noc nepozname, pri papani zdy zaspinkame. Kasicky papame ako druhe jedlo (za zeleninkovym obedom) aby sme nezlobili v kociku. Moj starsi syn (uz sa nekoji) vzdy zaspava s nami v postielke, ci uz cez obedny spanok alebo vecer

evulienkaslx
4. apr 2015

Uplne na zaciatku zaspavala dcerka pri dojceni, lezali sme aj vedla seba, potom postupne som ju davala do jej postielky, ked este vnimala, ale uz bola ospala. Zaciatky boli tazke a mala vela nespavala, tak sme robili, co sa dalo, spievali, hojdali, skakali na fitlopte, kocikovali, par krat aj jazdili v aute. Pekne zabrala plienocka a decka, co si drzala a hrala sa s nou a tak zaspavala. Prikladala si ju na hlavku. Nastastie po zaciatocnych mesiacoch sa naucila pekne sama po papani spinkat vo svojej postielke.

tatiana135
4. apr 2015

Mne sa zda, ze syncekovi pomaha zaspat vecerni kupel, nejako ho to ukludnuje. A potom len sa dobre napapa, pustim mu nejaku uspavanku, klasicku hudbu, alebo aj sama mu zaspievam, a spinkame. 🙂 Aj dcere hudba pomahala zaspat a vidiet krasne sny. 🙂

topier
4. apr 2015

Tak toto ste Lidka trafila.. To sa pýtam už pár mesiacov 🙂 Tomáška som kojila do roka, kedy som už povedala, aj napriek tomu že som mala mliečka na rozdávanie, že stačí.. Budil sa každé 2 hodiny na papanie, prípadne aspoň pocickanie, neskôr to už začalo byť každú hodinu, čo som už prestávala zvládať psychicky, aj fyzicky a tak som ho odstavila. Povedala som si, že bude asi lepšie keď bude nekojený, ale bude mať maminku doma, nie na psychiatrii 😉 Odvtedy zaspával sám v postieľke so svojim plyšákom a spal celú noc.. A po prvej prespanej noci som plakala od šťastia 🙂 No a teraz máme zabehaný rituál - pri jednej rozprávočke si uprace izbičku, pri druhej ležká, potom pusa na dobrú noc a idem uspávať Mišku. Ak to stihnem kým zaspí, tak si k nemu ešte ľahnem na chvíľočku, aby sme si znova pošepkali ako sa ľúbime a potom ma vyženie z postele, lebo sa bojí, že ma pripučí 😀
Miška je náročnejšie dieťatko, aj ju kojím a zaspáva buď pri kojení, alebo ako som už spomínala pri sloníkovej súťaži - na rukách. V noci je to rovnako ako pri Tomáškovi - budí sa každé dve hodiny - alebo každú hodinu, keď ju trápia zúbky, alebo bruško, s čím máme problém od narodenia. Keďže som na detičky sama, partner chodí pracovať vonku, tak niekedy je toho dosť. Ale Mišku by som chcela kojiť tiež aspoň do roka, preto si stále hovorím, že nejako vydržím.
Večer jej dávam kašičku, vždy ju sfúkne ani neviem ako - len nesmiem trochárčiť aby nebola riedka 🙂 Príchute nevyberá, len hustota musí byť správna 🙂 No a potom čítanie s Tomáškom a kojenie..
Ale musím sa pochváliť, že včera aj dnes sa mi podarilo uspať ju v postieľke s tým, že som jej predtým pustila jednu pesničku, na ktorú ju už dlhšie učím pred spaním. Musím ju síce držať chvíľu za ručičku, alebo aspoň pri nej sedieť, aby vedela že som tam a keď sa začne mrviť, tak sa jej prihovoriť, ale môj chrbát plesá aj tak. Akurát zvažujem, že by som ju tiež naučila postupne na nejakého plyšáka, ktorý by ma zastúpil. Ale každopádne, aj toto je pre mňa veľký úspech a pôjdem na to postupne.. Len dúfam, že mi to zas zúbky nepokazia..
No nejako som sa rozpísala, ospravedlňujem sa a prajem všetkým mamičkám pekný večer 🙂

meiwe
4. apr 2015

Mala ma uz skoro dva roky a zaspava na ceciku ci poobedny spanok alebo vecerny spanok. K poobednemu aj vecernemu spanku vvyvetram chvilku pred tym ako sa ulozi. Spinka s nami ma svoju postielku pri nasej posteli. Pred oboma kojeniami dostava stravu normalnu. Mali sme obdobia ze kasu odmietala
tak skoncila hore dole na nej tazke ritual bol cistenie od kase🙂
Potom papavala hipp srdiecka najviac gulas a na to striehol tatino aby dojedol🙂)) a potom ma vzdy chyti za ruku povie mama hajat a to viem ze v spalni ma caka este maznanie hladanie ruky a nohy v pyzamku smiech. Zhasneme svetielko slecna totizto zahlasi mama tma a spinkame na ciciku ....
vychutnavam si tie chvilky a to je nase spanie🙂

sarah00
4. apr 2015

Náš malý má veľmi rád kaše hipp na dobrú noc, najviac banánovú so suchárom. Je stále kojený, ale kašičku pred spánkom sme zaviedli asi mesiac po začatí príkrmov, lebo sa začal v noci častejšie budiť. Ešte stále celú noc neprespí, ale vďaka kaši na dobrú noc vydrží aspoň do polnoci. A zaspávanie sme mali rôzne, ako bábätko musel byť celý zaviazaný v perinke s rúčkami dnu a museli sme ho držať na rukách, potom preložiť do postieľky, časom zaspával na veľkej rodičovskej posteli a potom šup s ním do postieľky a teraz je už veľký chalan a zaspáva vo vlastnej postieľke, ale mamina musí byť pri ňom, kým nezaspí. Chystáme sa zaučiť na zaspávanie aj tatina, lebo aj mama potrebuje sem tam niečo pre seba urobiť.

cmelinka06
4. apr 2015

U nas to boli a su kase pri ktorych som uspavala najprv synceka a teraz dcerku, a tiez cumlik. Moji obaja spavaju este s dudlikom a myslim si, ze je to super vynalez ;) nie je nad to mat plne brusko a cumlik v pusinke - vtedy nepotrebuju ani mamu ani otca 🙂 a spokojne zaspia

janettan
4. apr 2015

my sa od narodenia spolu "tuľkáme" v posteli a potom ho preložím do postieľky ... tieto chvíľky s mojím malým miláčikom si veľmi užívam ... 🙂 niekedy si vyberie cumlík z ústočiek a naznačí, že chce ešte jednu pusinku ... 🙂

miminkacik
4. apr 2015

Ako uspať? Najjednoduchšie ako sa dá 🙂 Na prse 😉

futu
4. apr 2015

Moja mala ma 2roky a zaspava vo vibračnom lehatku v každej ruke ma 2 dudle aj v puse 🙂

fazulka17
4. apr 2015

od narodenia som sa snažila robiť pri nej všetko či už vysávať umývať riad pozerať TV ,len aby sa nenaučila na ticho no keď mala 8mesiacov sa to zmenilo vyžaduje si ticho, nie zas úplné ale musí byť tichšie.Na večeru vždy papá kašu a v posteli si ešte niekedy vypýta mliečko. Čo sa týka uspávania tak u nás je to tak že ju položím, zhasnem svetlo zavriem dvere a nechávam ju samu funguje nám to od narodenia a som rada.

karolina297
4. apr 2015

u nás sa zaviedol večerný rituál, cca o 18tej kašička, o pol hodky okupkame , potom dáme ešte trošku mliečka, odgrcneme a cupkáme do postele a tak to máme od narodenia doteraz, len bez tej kašičky

veronique_1
4. apr 2015

Starsej dcere stacilo, aby som si k nej lahla a rychlo zaspala. Mladsi syncek vedel zaspat hocikde a nerusil ho ani bezny hluk - nenadarmo sa hovori, ze druhe dieta je za odmenu 🙂 Avsak ak syncek pred nocnym spanim nie je dostatocne nakrmeny, zobudi sa 1-2krat pocas noci. Ak je syty, spi spokojne do rana.

haidi
4. apr 2015

So zaspavanim nemame viac menej ziaden problem ,musim povedat ,ze malicka si hned prve dni ako sme prisli z porodnice zvykla zaspavat sama v izbicke bez toho ,aby sme nad nou stali .Samozrejme pred spankom u nas nesmie chybat kasa na dobru noc a teply kupel 🙂
Co ma ,ale nasa dcerka velmi rada je hudba ,a tak jej vzdy ked ju ukladame do postielky nechame zapnute radio 🙂

lienkaxy
4. apr 2015

Tiež by som rada vedela ako uspať deti...Malá (7m) vstáva o 6 ráno a ak ju nevezmem von do kočíka, tak o 11:30 ešte nespí a mrnčí a mrnčí a mrnčí. Keď jej hrozím, tak sa smeje. Cez deň, ak nepôjdeme von, pomáha len vibračné kresielko s hudbou a večer sa ho snažím vynechať a zaspáva pri kojení, len odkedy je mobilnejšia, tak sa napije, otočí na brucho a lezie preč :( A skúšame uspávať odznova...a odznova a odznova

bubloska135
4. apr 2015

moj syncek k dobremu spanku a zaspinkaniu samotnemu potrebuje len jeho milujucu satku, hracku, postielku a plne brusko. Od malicka sme ho ucili ze zaspinkat a spi kat sa da aj pri hluku, cize jemu sa dobre zaypi ked ho ulozim do postielky a este vykonavam nejake cinnosti, napriklad pracem veci v kuchyni, alebo upratujem jeho hracky. Je to taky ritual. Ked bol mensi potreboval nasu pritomnost, tak sme ho nastriedacku uspavali s priatelom tak ze sme pri nom lezali. Ked uz to neslo takto dalej naucila som ho zaspavat v postielke sameho a spomojnost na oboch stranach. Ale podstatne je plne brusko a hajuska(satka)

lubicazoe
4. apr 2015

Naša dcérka od narodenia zaspáva pri kojení. Je zvyknutá na hluk z okolia, naši susedia sú neskutočne hluční. Teraz má 3 mesiace a začala byť trošku citlivá na zvuky, ale nerobím s ňou nič zvláštne. Položím ju do postielky, tam si chvílku sama spieva a potom sladko zaspí 🙂

martinkaha
4. apr 2015

Keď boli deti malé, tak som ich uspala nakojením...aj najmladšiu dcérku tak uspávam, alebo keď sme vonku na prechádzke, zaspí mi aj v kočíku, ale musí mať niečo v ruke (hračku, rožtek, detský keksík) 😀 . Väčšie deti (4, 5 a 7r.) sa stále boja spať samé (spia spolu v jednej izbe), tak ich uspáva manžel tak, že si s nimi ľahne do jednej z postelí, chvíľu sa rozprávajú a postupne zaspia. Väčšinou manžel zaspí ako prvý. 😀 😀 😀

martinkaha
4. apr 2015

@bubloska135 A ako si ho naučila zaspávať samého, keď bol zvyknutý na prítomnosť dospelých? My to nevieme deti naučiť... 😖

tova
5. apr 2015

tu netreba popis, len si to pozriet

https://www.youtube.com/watch?v=5UcbasswAN0
erika630
5. apr 2015

Bývame v rodinnom domčeku, maly od narodenia zaspaval pri hluku - resp. pri zapnutom televizore alebo radiu 🙂 lebo potom by som nemohla nic urobit a muselo by byt naprosté ticho aby sa nezobudil. Takze maleho som uložila do postielka, pohladkala po tvaričke a nechala spinkat. Teraz ked je uz trosku väčší tak si pri nom trosku polezim aj ja a zaspi pri mne a pri vzájomnom hladkaní.

matricia
5. apr 2015

Prvého synka som často uspavala spievanim, hlavne ludovkami, alebo zvučkami z rozprávok, lebo uspavanky som žiadne nepoznala, ale pomáhalo aj kolísanie alebo nosenie po izbe, svoje urobil aj večerný kúpeľ, druhý drobček nie je až taký náročný a zaspí vacsinou počas pitia mliečka z fľaše, ak nie, tak ho už ukolisem miernym a pomalým hojdanim, párkrát zaspal aj sám, keď sme ho položili do postieľky, ale teraz už nerád býva sám a chce nás vidieť, tak to by sa mi rozplakal

sunibrutal
5. apr 2015

starsieho sme ucili spat v postielke - po kojeni som ho dala do postielky, pohladkala, zelala dobrú noc, dala dudel a spal o 10min, ale ked mu prisli zubky, tak uz to dalej nefungoval, zaspal len na prsniku. teraz uz má 2 zaspi tak, ze s nim lahnem, pije mliecko z flasky a potom hladká moju ruku,kym zaspi.
Mladsi zaspi bud v kociku , uz alebo v hojdacom kresle. Nechceli sme ho naiucit na to, ale ked uz nic nepomohol, a len reval a reval... No dúfam pride cas, ked budú uz zaspat bez nasej pomoci. Budem citat vase prispevky, ako nato 😉

zuzka38
5. apr 2015

kazde dieta je ine, kazde vyrasta v inych podmienkach a kazde si u nas v kazdej faze vyzadovalo ine uspavanie 🙂 raz na prsniku, raz kolisanie na rukach vo vertikalnej polohe, inokedy v horizontalnej polohe, inopkedy na fitlopte, inokedy stacilo len hladkat po chrbatiku, ci placat po plienke, v nosici ci v satke, alebo naskakovanie na fitlopte, uspavali sme doma dokonca v kociku pri vysavaci a niekedy nezabralo nic len nalozenie do auta a uspanie tam 😀

johankahanka
5. apr 2015

Mne sa všetci smejú, že raz tú moju prehnanú starostlivosť oľutujem, že mám malú nechať vyplakať, no ja som na tieto praktiky ešte neni pripravená 😀 Večer zaspávame pri papaní, výnimočne sa ešte trošku pohrá s kolotočom. Cez deň je to ale horšie. Dcérka má totiž pocit, že ak zaspí, niečo jej ujde 😀 Prešli sme fázou uspávania uspávankami, nosením na rukách aj nosením v manduce. Áno, tie kilá sa už nosia horšie, zvlásť ak drobec vzdoruje hodinu a nosiaca osoba musí byť v neustálom pohybe 😀 Občas zaberie kočík, no v poslednom čase ju to ležanie nebaví, rada by už sedela a to už prechádzky nebudú veru na oddych lebo ona je strašne zvedavá, tak sa bude isto premáhať, len aby videla všetko.

luchajda
5. apr 2015

Juuuj, uspávanie... kým sme nešli prvýkrát očkovať (3m), položila som o pol8 blšku do postielky a ona pekne zaspinkala... Teraz si vyžaduje aby som bola pri nej, hladkala ju, nosila, rozprávala jej... Akurát včera som po prvýkrát išla na necelé dve hodinky na šípkarský turnaj trošku oprášiť staré zvyky a chúďa babina sa veru natrápila... nosila a nosila... blška aj zadriemkala ale akonáhle ju položila do postielky bolo po spánku... zato keď som prišla domov, pohladkala som ju, babina ju dala do postielky, tak som sa jej prihovorila a blška sa na mňa len usmiala a hneď zalomila 😀 Manžel mi síce vyčíta, že ju mám nechať vyplakať aby na mňa nebola taká naviazaná, ale ja nevidím dôvod... veď sa ani nenazdám a blška mi vyrastie a to by som si vyčítala každú minutu čo som nebola s ňou.

petronelak
5. apr 2015

Dokedy som kojila (do 15 mesiacov) moja malá už teraz 18 mesačná slečna Vaneska zaspávala pri večernom kojení na prsníku a stačilo ju len preložiť do postielky pohladkať, povedala som jej že ju maminka lubi a popriala dobrú noc a búvala, odkedy som prestala kojiť začiatky boli ťažké ale dnes zaspáva tak že ju položím do postielky chytí si svojho niníka (tigrík plyšový) pohladkám ju po líčku, poviem jej že ju lubim prajem dobrú noc a sladké sníčky, lahnem si do svojej postele a ona zabúva stačí jej ked som v miestnosti dokedy nezabúva asi má tak pocit istoty, takže ju netrápim tým že by som ju nechala vyplakať ale vždy tých 10-15 minút ležím v izbe dokedy nezaspí a potom idem preč a búva tuk tuk až do rána 🙂 čomu sa ja teším lebo ráno vstávam odýchnutá s úsmevom na tvári ja aj moje malé 18 mesačné slniečko 🙂