Kdo vám radil při výběru mléčné výživy?

lidka_hipp
6. okt 2014

Rozhodnutí nekojit nebývá vždy dobrovolné. Vždy by mu ale měla předcházet setkání s lékařem, porodní asistentkou nebo laktační poradkyní. Případný přechod zpět ke kojení v případě změny plánu je velmi obtížný, protože používání náhradního kojeneckého mléka může snížit vlastní produkci mateřského mléka. Pokud už ale u vás došlo k definitivnímu přechodu náhradní kojeneckou výživu, podle čeho jste jí vybíraly? Sledovaly jste složení a přemýšlely nad obsahem jednotlivých látek? Nebo jste daly na doporučení pediatra či kamarádek? Co u vás rozhodlo při výběru konkrétní značky?

lorela
6. okt 2014

Okrem samoštúdia aj, a hlavne, odporúčanie pediatra (na ktorého sa, chvalabohu, môžeme spoľahnúť, čas tiež preveril 😉 ).

lidka_hipp
autor
6. okt 2014

@lorela Samostudium u nás probíhalo metodou pokus omyl 😉

petrarac
6. okt 2014

v nemocnici nam odporucili jednu znacku a dcerka nemala ziadne problemy tak sme pri nej zostali. moje prve dieta- nechala som si poradit, velmi som sa vtedy o znacky nezaujimala..

lovetoken
6. okt 2014

v nemocnici nám odporučili nutrillon, ale Emmkino bruško ho veru nechcelo, prešli sme na Hipp a sme spokojné a vysmiate 🙂 (takto nás kŕmi dedko)... 🙂 😉 rovnako budeme pokračovat aj s kašičkami keďže sa nám osvedčili... Na Hipp sa môžem spolahnut, aj mydielko, šamponik, olejček ... nedáme na ne dopustiť 🙂

lidka_hipp
autor
6. okt 2014

@petrarac Měla jste štěstí, že hned první mléko dcerce vyhovovalo. I ta nejmenší miminka umí být pěkně vybíravá 😉

@lovetoken To jsou ale spokojení lidé 😀 Moc díky za krásnou fotečku! Jsem moc ráda, že vám výrobky HiPP vyhovují. Doufám, že se zapojíte do našich soutěží...

lovetoken
6. okt 2014

@lidka_hipp no spokojnosť jednoznačne, chcem pre malu len to najlepšie, ved je naša jediná 🙂 zapojime určite .... len musime nejakú aktuálnejšiu odcvaknúť 🙂

lidka_hipp
autor
6. okt 2014

@lovetoken Taky mám doma jednu krásnou princeznu, ale ta šla před pár dny do první třídy a já marně vzpomínám, kam zmizelo to malé miminko 🙂

lorela
6. okt 2014

@lidka_hipp Našťastie, u nás nie.

lovetoken
6. okt 2014

@lidka_hipp hej všímam si to na tých fotkách tiež, akoby to bolo včera co som prišla s porodnice a už o pár dni sa chystáme papat naše prvé kašičky a mrkvičky 🙂

klincek
6. okt 2014

@lidka_hipp materska intuicia..len ma mrzi, ze som ju nepocuvala skor, nemuseli sme sa tak dlho trapit s nespravnym mliekom. a tak trosku aj skutocnost, ze ja som vyrastla na mlieku rovnakej znacky 😉 (ano, stary dobry Sunar).

ada510
6. okt 2014

@lidka_hipp Ahoj my sme mali od narodenia reflux takže sme sa natrápili kojila a prikrmovala som UM od narodenia no vadsina nas zapekala na odporučenie kamarátky som od 5 mesiacov používala Hipp mliecko najprv sa upravilo kakanie to bola veľká spokojnosť po mesiaci zmizol aj reflux od vtedy som aj nadalej verna Hipp aj kasickam aj mliecku budeme mať 14 mesiacov a môj syncek este ani raz nebol našťastie chorí a stale nám dobre trávy a mliecko budem podávať do 3 rokov;)

lidka_hipp
autor
6. okt 2014

@klincek Když se malá narodila, měla jsem pocit, že mi každý dává "zaručené" rady a má vlastní intuice sotva šeptala ☹

@ada510 Věřím, že první měsíce musely být hodně náročné ☹ A jsem moc ráda, že vám mlíčko a kaše HiPP vyhovují 🙂 Jinak je moc dobře, že chcete mléko podávat, i když malý povyroste. Určitě tak dostane všechny potřebné vitamíny, minerály i probiotika a praebitika a omega 3-mastné esenciální kyseliny.

klincek
6. okt 2014

@lidka_hipp presne tak..inak Hipp mame tiez radi - ale kozmetiku🙂

tichanska1
6. okt 2014

Nám začali dávať v pôrodnici Nutrilon tak sme v tom pokračovali ešte mesiac. Potom sa začali strašné problémy s bruškom. Malinký sa nevedel vykakať, mal koliky, plakal od druhej do siedmej večer dva týždne. Po dvoch týždňoch som povedala stačí. Išla som do lekárne a kúpila mliečka Beba. Toto mliečko mi odporúčali všetky kamarátky, ktoré mali podobné problémy s deťmi. A po dvoch dňoch sa stal zázrak. Môj malinký pekne papal, kakal, bruško ho už viac nebolelo. Viem, že to nie je reklama na vašu značku. No chcem tým povedať aby mamičky nedali na radu pediatra zostať pri jednej značke. Je to blbosť. Treba skúšať aké mliečko dieťatku sadne. Pretože nie je nič horšie ako sa pozerať na dieťa, ktoré plače a mama mu nevie pomôcť.

lidka_hipp
autor
6. okt 2014

@tichanska1 Díky za osobní zkušenost. Myslím, že nad všemi radami, ať už od kamarádek nebo od pediatra je dobré popřemýšlet a najít si svou cestu 🙂

pipinka4
6. okt 2014

@lidka_hipp ja som chcela hrozne kojit ale skrz moje problemy so zlcnikom to nebolo mozne skrzen som stratila mliecko :( tak sme davali nutrilon ale to bola chyba krce a zapcha.a mala celkovo nepokojna. Tak sme dali sunar ale on nebol dobry ten malu zapekal.ale nakoniec ze kasleme na vsetky rady vsak vidim na malej ze jej tie mliecka nerobia dobre a vyskusali sme hipp a musim povedat ze sadlo ako ritka na serbel :D . A aj kasicky malej velmi chutia a presnidavky.kedze uz sme starsi 15 mesiacov.

lidka_hipp
autor
6. okt 2014

@pipinka4 Mrzí mě, že jste musela projít těmito problémy ☹ Myslím, že pro každou mámu není horší pocit, než když vidí svoje miminko nemocné a nešťastné a nemůže mu pomoct. Jakou kaši má malá nejraději? Přemýšlím, že bychom tady na MK mohli udělat soutěž o naše kaše 🙂 P.S.: Pozdravujte jedlíka 🙂

pipinka4
6. okt 2014

@lidka_hipp malej chuti vsetko :D ona lubi vsetky kase. Ona je taka ze co nespapa ju spapa ona :D mozete dat sutaze o vase kase velmi skvely napad 🙂 urcite sa zapojime ;)

lidka_hipp
autor
6. okt 2014

@pipinka4 To je super, že je taková hladová :D Velká soutěž o naše produkty začala už dnes a na další se můžete brzy těšit 🙂

pipinka4
6. okt 2014

@lidka_hipp uz som sa aj zapojila 🙂 .

martinkaha
7. okt 2014

Ja musím prikrmovať moju dcérku od narodenia, lebo sa mi vraj netrvorí dosť mliečka - malá nepriberala, neprospievala... 😒 Tak dávame tú značku, čo nám odporučili ešte v pôrodnici, maličkej chutí a pekne rastie. 🙂 Veľa mamičiek, čo poznám, ostalo verných tej značke, z ktorej mliečko zarábali na príkrm v pôrodnici. 😉

miroslavan
7. okt 2014

Nemohla som zo zdr.dôvodov kojiť, takže...pri prvom dieťati sme dali na radu lekárky, že vraj Nutrilon je najlepší 😒 (a keď mal syn zápchy a koliky a reflux-mysleli sme si, že s toho musí dieťa vyrásť-lebo sme dr. verili...) Dnes sme starší, skúsenejší (a máme inú lekárku) a tak sme pri druhom dieťati nechali "výber mliečka na neho" 😉 Vyskúšali sme tuším 4druhy, kým nám "sadlo" a nemali sme pri ňom žiadne koliky, ani zápchu!!! 🙂

anita
7. okt 2014

Ja som tiež musela dávať UM od druhého mesiaca. Odporučili nám ešte v pôrodnici Nutrilon, od ktorého mal maly neskutočne kŕče a bolesti. Teraz papame Babylove Bio a všetko je v poriadku.

bubloska135
8. okt 2014

Od porodu som malamalo mliecka, velmi ma to mrzelo, lebo som navstivila aj laktacnu poradkynu a nerozbehlo sa to. Preto som musela dokrmovat maleho a aj UM a nakoniec bol uz uplne na UM. Moj vyber ovplyvnili kamaratky ktore uz podobne skusenosti mali a hlavne to ci UM robilo mojmu chlapcekovi dobre 🙂

oira
8. okt 2014

UM som zacala davat od 4 mesiaca, lebo som nemala tolko mliecka, aby hladosa zasytilo... zacali sme na radu pediatra s Nutrilonom, ale to bolo peklo, ako malinkeho zapekal. Skusila som dla rad tu na MK mliecko Babylove, a bolo fajn - avsak malo casty vypadok a stale som ho musela pracne zhanat. Ked nastal velky vypadok tak som stretla 2 kamosky a tie boli obe na BEBE, tak som si povedala, ze skusime. No a BEBA nam sadla este lepsie ako Babylove a odvtedy Bebujeme...