Je pro vás důležité, aby jídlo, které kupujete svým dětem bylo v BIO kvalitě? Sledujete, zda najdete na obalu logo zaručují, že potraviny pochází z produkce ekologického zemědělství? Co všechno si představíte pod pojmem BIO kvalita? Je pro vás rozhodující cena BIO potravin nebo si raději připlatíte? Přemýšlely jste někdy nad tím, co všechno se skrývá za logem BIO? Přemýšlíte nad BIO kvalitou u dětských příkrmů?
Společnost HiPP používá pouze ekologické suroviny pěstované podle nařízení ES o ekologickém zemědělství. Všechny výrobky procházejí navíc dalšími velmi přísnými kontrolami, protože víme, že samotné logo EU pro označování BIO potravin nezaručí dostatečně, že výrobek neobsahuje škodlivé látky. Ihned po dodání surovin se provádějí první testy na škodlivé látky. Pokud se vyskytnou jakékoli výtky, není surovina přijata. Naším nejvyšším cílem je zpracovávat suroviny pouze tehdy, pokud jsou prokazatelně zcela bez jakýchkoli škodlivých látek. Z toho důvodu testujeme suroviny na přítomnost 850 různých reziduí. Naše firemní laboratoř HiPP v Pfaffenhofenu patří již mnoho let k předním institucím v oblasti analýzy pesticidů v Evropě. Do skleniček se dostanou pouze potraviny, které prošly naším přísným kontrolním systémem. Teprve pak si výrobek zaslouží, aby nesl HiPP BIO pečeť.
@sponkaa Jen mě napadlo, chtěla jste někdy na trhu vidět certifikát o BIO kvalitě? Tady s tím některé farmářské trhy dost bojují, a tak se ti slušní a poctiví provozovatelé rozhodli, že certifikát musí být viditelný na stánku, aby se všichni nakupující mohli přesvědčit o tom, co kupují.
Ad obchodní řetězce. Myslím, že si dovolí to, co si my jako spotřebitelé necháme líbit ☹ Mám mladší sestru s celiakií, takže běžně potřebuju znát složení i u nebalených potravin, například sýrů nebo uzenin, což je obrovský boj. Zvlášť když prodavačka MUSÍ jít dozadu a přinést mi podrobné informace o tom, zda některá šunka neobsahuje lepek.
@lidka_hipp priznám sa chcela 🙂 preto nakupujem LEN od overených predajcov. Nie vždy je totiž Bio skutočne Bio.
Tiež sa mi stalo, že som raz kupovala čučoriedky na trhu, a keď som sa opýtala, odkiaľ pochádzajú, predavačka nevedela odpovedať, alebo som kúpila med, ktorý mal byť zaručene bez cukru, domáci a po rozbore vysvitlo, že obsahuje 80% cukru ... 🙂
Reťazce: áno dovolia si to, čo im dovolíme. Horšie je, že ľudia pozerajú na cenu a nie na kvalitu a dostupnosť informácii o tovare. Áno uznávam je skupina ľudí, ktorá je na to odkázaná (kupovať,čo najlacnejšie potravín, lebo ich príjem im viac nedovolí), ale stále je obrovská skupina ľudí, ktorá im tieto prehrešky toleruje a stále v reťazcoch sporné potraviny nakupuje. Ja sa radím ku skupine, ktorá kúpi menej, ale kvalitnejšie..
Nalejme si čistého vína: zdravo sa stravovať a navyše v BIO kvalite je veľmi, veľmi náročné. Podľa mňa je to hotová veda 😉 Hlavne, pokiaľ sa jedná o čerstvé potraviny.
@sponkaa Naprosto chápu, určitá obezřetnost při nákupu potravin je vždy na místě. Osobně mi přijde "normální" zajímat se o to, co jím a dvojnásob to platí, když jde o potraviny určené dětem 🙂
@lidka_hipp Myslím si, že za mesiac dva tu budú dni s inou značkou a tej pokrmy a všetko budú rozhodne lepšie ako HIPP a podobne. Osobne mám doma dva papiere o akože "štúdiách" detských potravín vo fľaške a obidve značky sú v tom istom roku a v tom istom výskume na prvom mieste mňa by skôr zaujímalo ako je toto možné.
Nenakupujem BIO kupujem od susedov u mojej svokry, kupujem v jednej dedinke za Prahou a taktiež nakupujem občas aj niečo nezdravé. Maso kupujem len v jednom řezníctví v centre mesta vždy som tam spokojná a nakoľko maso často nejedávame ani vyššie ceny ma neodrádzajú.
BIO certifikát by som nechcela lebo trhom žiaľ po skúsenostiach moc neverím
@niki101988 Těžko můžu reagovat na "studie", o kterých vím jen to, že je máte doma 😉 Společnost HiPP si za kvalitou svých produktů stojí, což myslím dokazuje i to, že má za sebou tradici sahající až do roku roku 1932, kdy byla založena, byť její kořeny jsou ještě starší.
Když nakupujete na venkově, zajímáte se o to, zda ovoce a zelenina nebyly chemicky hnojené? Je pro vás důležitá kvalita půdy, ve které rostliny rostou a třeba i to, zda nebyly použity pesticidy či herbicidy? Naše testy se týkají více než 800 škodlivých látek, což je mnohem více, než vyžaduje zákon. Naše zkoušky jsou tak přesné, že bychom našli i jedno zrnko soli v 50 metrů dlouhém plaveckém bazénu. Navíc existují škodlivé látky, které zákonodárci v kojenecké stravě dosud ani neregulují. Společnost HiPP si dobrovolně stanovila mimořádně přísné limity týkající se všech v současné době známých škodlivých látek. Jsme rozhodně přísnější, než vyžaduje zákon.
Som sestra tak sa pohybujem na kongresoch celkom často a pravidelne a teraz som obdržala dva listy z údajnej štúdie od dvoch spoločností kde každá z nich bola samozrejme na prvom mieste. Moja dcéra na HIPP vyrástla ale na tom z Nemecka. Môj muž nie je moc kuchár a aby to zvládol fľaštičky se vším u nich doma vládli.
Neodsudzujem ani jednu spoločnosť každá si robí reklamu pre seba. A aj škodlivé veci idú k ľudom ak si prehodíme čísla tak aby nám vyhovovali
Snazim sa kupovat bio ked sa da. Pre mna vsak bude najdoveryhodnejsie bio to, co si sama vypestujem pripadne kupim z farmy, ktora pouziva malo pesticidov.
@lidka_hipp zaujalo ma na druhom obrazku 'krmenych iba travou a senom', cize prezentovane ako 'grass-fed only'- poznam len velmi malo fariem, ktore takto funguju a taka velka firma ako Hipp, to sa mi nezdalo...tak som si pogooglila
Davam link na kratky rozhovor s Clausom Hippom kde sam hovori o trave, sene a OBILNINACH- hoci sa to zda malicherne, ak niekto kupuje vylucne 'grass-fed' , ten Vas obrazok je zavadzajuci (co sa tyka krmiva pre zvierata, bio znamena, ze 60% musi byt trava a seno; 40% ine- ako obilniny atd, aj ked vsetko prirodne a nechemicke). Grass-fed kvalita je este o krok vyssie, cisto trava a seno, ziadne obilniny, strukoviny atd.
http://www.hipp.hk/index.php?id=17602
a odpoved na otazku, deti este nemam, ale urcite ano- tak, ako sa snazime aj my stravovat najlepsie ako sa da- a hlavne najchutnejsie, bio zelenina a ovocie- trhy, kde sa clovek pozna s predavajucimi su naj; vyskusane a spolahlive znacky v supermarketoch; a tiez farmy na syr, maso, mlieko (najlepsie tie iba trava&seno). Takze ani nejde o tu nalepku Bio, ako o to, poznat povod toho, co mame na tanieri doma. Co sa tyka zvysku (jest u priatelov, v restauraciach, na dovolenke...) tam sa nad tym nezamyslam a zjem co mi je servirovane 😀
Takže dievčatá a maminky, praví pestovatelia BIO produktov nepustia svoje výrobky a potraviny do sieti obchodov, ani na trh. Nepoužívajú ani termín BIO, ale termím ČISTÉ !!! Ich produkty nekúpite za peniaze, obchod je barter, čiže výmenný. To znamená, že ak chcete čisté broskyne, vymeníte ich napr. za čisté vajcia, atd. Ďalšia vec, ide o sieť ľudí, ktorá kým si Vás vezme do svojich kruhov, si Vás riadne preklepne a stačí jeden prešlap a už Vás medzi sebou nevezmú... toto je BIO, ako to nazývate. To čo kupujete v obchodoch, je bio asi v tom zmysle, že miesto 10krát pohnojené, tak iba 5 krát.
@bridgetfidget Moc děkujeme za upozornění. Máte pravdu v tom, že v našem obrázku je chyba. Krávy na farmách, odkud bereme mléko jsou krmeny jak travou, tak senem i obilninami. V tomto vznikla při přípravě našich podkladů chyba, za kterou se omlouváme, a děkujeme vám, že jste nás na ni upozornila. Společnost HiPP používá pouze mléko od farmářů, kteří pracují striktně podle směrnic pro ekologické zemědělství. Dojnice se chovají v podmínkách vhodných pro jejich druh a pasou se na přírodních pastvinách více než 200 dní v roce. Tyto pastviny se obdělávají bez minerálních hnojiv nebo chemických a syntetických postřiků.
Ad stravování na dovolené. Když můžu, ze všeho nejraději ochutnávám to, co jedí místní a zatím jsem se nezklamala. Byť chudák manžel si v Polsku objednal polévku vývar a na talíři objevil dršťky, které nedokázal pozřít 😀
@nagulinka Situace, kterou popisujete je pro mnoho lidí ideálem, kdy mají možnost si sami pěstovat ovoce i zeleninu a třeba i chovat slepice, králíky, ovce... Jenže nemalá část z nás žije v podmínkách, kdy takový způsob života není možný, ale přesto nám záleží na kvalitě toho, co jíme, a pak mohou být certifikované BIO potraviny cestou.
Je pre mna doležité dať môjmu dieťaťu to najlepšie, a preto sa snažím kupovať BIO kvalitu, aj ked nie vzdy je lahke sa k nej dostať. Máme výhodu, že svokra býva na dedine a zeleninu, ovocie a vajíčka máme vo vlastnej BIO kvalite🙂
@pivonia14 Možná se zeptám hloupě, ale kde nejčastěji kupujete BIO potraviny? V Česku je nabídka v supermarketech spíš průměrná, byť je to o hodně lepší než před lety. Ale postupně se u nás otevírají farmářské prodejny, které nabízí regionální a "poctivé" potraviny, často také v BIO kvalitě. Ráda takhle nakupuju sýry, nejlépe kozí 🙂
ano, snazim sa kupovat potraviny v BIO kvalite (od jedeho uz overeneho dodavatela, pripadne v Rakusku), sezonne ovocie a zeleninu a tiez celorocne vajicka dostavame aj priamo od rodicov zo zahrady, kde sa ziadne hnojiva nepouzivaju 🙂 Nekupujem zo zasady ziadne polotovary, varim z cerstvych surovin.
@kikuleenka Vařit z čerstvých surovin je myslím základ úspěchu 🙂
@lidka_hipp Nie je to hlúpa otázka, práve naopak. V supermarketoch je naozaj ponuka priemerná, ale mám pocit, že aj vďaka osvete sa rozširuje portfólio BIO potravín v reťazcoch.Najčastešie kupujem v supermarketoch, sporadicky v BIO obchodíkoch,pretože supermarket je pre nas pohodlnešia voľba 🙂
@pivonia14 Samozřejmě, že víkendový nákup na farmářském trhu, kdy si pochutnám na něčem dobrém má něco do sebe, ale jaksi takhle nemůžu zvládnout všechny nákupy. Pak je supermarket dobrý 🙂
Skor ako bio konzumujeme hlavne ovocie a zeleniu zo zahrady. Vacsinu ostatneho sa snazime kupovat lokalne, farmarske trhy a podobne. Vsetko varime cerstve. Prikrmy mi kupovane nechcela ani jedna dcera jest, napriek tomu ze sme skusali viacero. ale po pravde okrem ovocnych by som ziaden ani ja nezjedla...
my sa snazime kupovat bio, nie len pre synceka, ale aj pre nas. Ci uz zeleninu, ovocie, masko, mliecne vyrobky. Nie vsak vzdy sa to da, aj z financneho hladiska. Pretoze mam pocit ze dnes ked je niekde napisane bio ma tovar prehnanu cenu. Uprednostnujeme teda nie bio veci zo supermarketu ale napriklad mliecne vyrobky z druzstva, zeleninku a ovocie z trhu a masko z bio farmy, alebo z masiarstiev kde maju osvedcenie ze masko je slovenske 🙂 Samozrejme ze ostatne potraviny zaisti supermarket a niekedy aj vsetky. Ale tesim sa teraz na obdobie ked vela veci bude z nasej zahradky a to viem na 100% ze bude bio 🙂
Strava môjho dieťatka (ako i naša strava, aj keď už nie v takej miere) je pre mňa veľmi dôležitá. Priznám sa, ale, že skôr ako BIO, nakupujem od farmárov a využívam predaj z dvora. Čo sa dá, to si dopestujem sama v záhrade (nehnojím, nestriekam), vajíčka aj kurence chovám na chalupe. Samozrejme nedá sa chovať a pestovať všetko, čo by som svojej ratolesti rada dopriala, preto nakupujem ako som vyššie spomínala väčšinou od farmárov, ktorých mám overených, pokiaľ sa mi nepodarí kúpiť, čo potrebujem skočím do Farma-marketu a objednám, čo potrebujem. Samozrejme, takto som závislá na sezóne. Cez zimu nekúpim ani marhule, broskyne, no vystačím si s jablkami a pod. 🙂 K otázke: BIO, ktoré sa predáva v nákupných reťazcoch typu: Tesco a pod. neverím. Viackrát sa som si všimla, že im chýbal údaj napr. o krajine pôvodu a takisto neverím skladovaniu a transportu... Minulý týždeň som videla ďaťľové paradajky, vyzerali kráásne, chytím do ruky krabičku a šup, oni boli na spodu zhnité!! a to ich vykladali chvíľu predtým ako som prišla... a mohla by som písať pomerne dlho o podobných zážitkoch z obchodných reťazcoch.. ☹ ☹ ☹
Pokiaľ sa dá, robím príkrm doma, viem, čo v ňom je 🙂 pokiaľ nie siahnem práve po Hipp bio (aj keď cena je povedzme si úprimne pomerne vysoká..) a momentálne Hami bio (broskyňa, banán, jablko) - od nich som našla zatiaľ len tento bio príkrm.