Ako sa chránite pred otravnými telefonátmi?

eva_eset
24. nov 2016

Aj keď som opatrná a snažím sa svoje telefónne číslo nedávať niekomu, s kým by som nepotrebovala komunikovať, predsa sa stane, že mi zavolajú mobilní operátori alebo rôzni predajcovia.

Funkcia blokovania hovorov a SMS správ dostupná v produkte ESET Mobile Security v rámci balíka ESET Family Security Pack, vám umožní blokovať všetky hovory a správy z vybraného čísla alebo skupiny čísel alebo blokovať hovory vo vybranom čase s možnosťou povolenia hovorov pre vybrané čísla. Konečne tak môžete mať pokojný večer. Viac o ESET Family Security Pack nájdete tu: http://goo.gl/xUHHGq

Volajú vám často neznáme čísla? Vypínate si večer telefón alebo ste vždy dostupní?

oslo1
24. nov 2016

U nas v UK staci povedat, ze si neprajem, aby mi viac krat zavolali a prajem si, aby vymazali moje telefonne cislo z databazy. Oni tak musia vykonat.
Sem tam potom este je nejaky telefonny hovor, ale tak to je tak raz za mesiac. Pred tym aj 5 za den.
Ono, databaza s telefonnymi udajmi (a aj cislami kreditnych kariet a podobne) sa predava.

bosoriak
24. nov 2016

Nedviham nezname cisla. Ak mi nezname cislo zavola, pockam kym dozvoni a vygooglim si ho. Vacsina reklamnych a otravnych telefonatov je vo vselijakych portaloch uz zaevidovana. A rovno dam to cislo pod kontakt "Otravna reklama", ktore je nastavene ako "send directly to voicemail" 🙂

A ak sa mi predsa len niekto dovola, ze to omylom dvihnem, vtedy po prvej vete poviem dakujem nemam zaujem a skladam.

A na noc si samozrejme telefon vypinam do rezimu "len dolezite", kde mam zoznam ludi, ktori mi mozu volat aj nadranom, ostatni sa nedovolaju.

Inak je to asi dobra sluzba pre ludi, ktori nemaju cas a chut sa zapodievat takymto hladanim.

pribinak
24. nov 2016

@oslo1 aj tu na SK sa taketo databazy predavaju, dokonca asi mesiac dozadu bol v smecku clanok, ze rozne firmy co robia telefonny predaj si mozu databazu s cca 5000 cislami kupit za necelu stovku

sadul
24. nov 2016

nastastie moje cislo nie je tak zneuzivane tretimi osobami..volaju len ti, co maju cislo alebo ti, kde som sa registrovala...ostatni su tak sporadicki ze to nema vyznam riesit 😎

oslo1
24. nov 2016

Mne tak raz tiez volali a ponukali nejaky skvost. Som im viac krat spomenula, ze nemam zaujem, mleli dalej ako mlyncek. Tak ked skoncili, hovorim dakujem, nemam zaujem. Na to mi dotycna osoba este aj vynadala, ze ju oberam o cas 😲 .

@pribinak u nas bola teraz afera, ze sa dali normalne kupit databazy z informaciami kreditnych/debitnych kariet aj s PIN cislami a tymi security numbers.

namornicka
24. nov 2016

Ja poviem, že šoférujem a nemôžem telefonovať. Potom už to číslo nezdvihnem. Netrúfnem si nezdvihnúť neznáme číslo, lebo môžu volať napr. zo školy a podobne...

slivka5
24. nov 2016

mne vkuse vyzvana toto cislo: 0232300200, raz som zdvihla a pytali sa ci nepoznam toho a toho, ja ze nie, prislo mi to ako snazenie sa udrzat ma na linke co najdlhsie 🙄 Potom volalo este asi 50 krat toto a taketo podobne cisla, nedviham. Ak volaju nejake reklamy, rovno skladam, nemam cas pocuvat par minut kym sa vyhovoria ze co vlastne chcu..

25daniela
24. nov 2016

Jednoducha okamzita reakcia: "dakujem, neprosim".

kvetinka75
24. nov 2016

sem tam volajú s nejakou ponukou ale poviem že nemám záujem a neželám si aby mi vaic volali a mám pokoj

grandzero9
24. nov 2016

aj ja to riesim tym ze im poviem ze nemam zaujem a vacsinou to pochopia alebo zlozim viem ze to nie je slusne ale bohuzial niekedy to inak nejde viem ze by sa dali blokovat niektore hovory al nevyuzivam to

miskamaj
24. nov 2016

ja sa chranim tak, ze svoje tc nezadavam vobec nikde. Mam este jedno nahradne tc, a prave toto na net zadavam, ked treba. A zapinam ho len vtedy, ked cakam hovor (kuriera a pod.) A veruze neprijatych hovorov je tam neurekom. Na telefon, ktory nosim pri sebe mi volaju len znami.

kupcovci
24. nov 2016

Ja tiež svoje číslo nikomu nedavam okrem blízkych, ak sa náhodou stane že mi aj tak niekto nezelani zavolá, podakujem a zložim.

eva_eset
autor
24. nov 2016

@pribinak @oslo1 S databázami osobných údajov zákazníkov máte pravdu, v mnohých firmách tvoria významnú položku majetku a predávajú ich za vysoké sumy.

Ja neznáme čísla dvíham, keď mi v rámci práce volajú rôzni ľudia... doteraz sa škriepim s mojím ocom, ktorý neznáme čísla zdvíhať odmieta a už sa mi stalo, že som volala z pracovného čísla, ktoré nemal uložené a jednoducho mi nezdvihol a musela som potom ísť za ním cez celé mesto kvôli úplnej maličkosti 😀 😀 😀

Povolenie volania len určitej skupiny ľudí oceňujem najmä večer, keď moja malá dcérka už spí, častokrát si totiž zabudnem alebo nestihnem stíšiť zvonenia a pár krát sa stalo, že ju telefonát zobudil 🙂

viera27
24. nov 2016

zdvihnem, poviem nemam zaujem a cislo hned prihodim do zoznamu blokovanych pre hovory a spravy atd, pripadne keby som uz chcela byt puntickar, tak da sa povolit prijimanie hovorov iba z cisiel v zozname telefonu - standardna funkcionalita Android, naco k tomu ESET.

eva_eset
autor
24. nov 2016

@namornicka pokiaľ sa aj mne prihodí, že mi volá reklamný telefonát, zvyknem sa tiež podobne vyhovoriť, prípadne, poviem, že som v práci a nemôžem rozprávať 😀

eva_eset
autor
24. nov 2016

@viera27 ESET Mobil Security je samozrejme v prvom rade antivírusový softvér, takéto doplnkové funkcie uľahčujú život používateľov... samozrejme, že každý si nájde riešenie, ktoré mu vyhovuje, a ktoré bude používať 😉

viera27
24. nov 2016

@eva_eset ja som z IT a vsetok respekt voci ESETu, skvelu pracu robite. Len toto mi jednoducho prislo uuuplne zbytocne, duplicitne, kedze uz to ludia maju standardne v ramci svojho OS.

eva_eset
autor
24. nov 2016

@viera27 Ďakujeme za uznanie 😉 Mnohí o blokovaní hovorov priamo v rámci svojho operačného systému netušia alebo sa im nechce preklikávať rozličnými kategóriami v nastaveniach a v aplikácii im to príde prehľadnejšie. Často sa stáva, že na funkcie, ktoré máme dostupné aj priamo v operačných systémoch, radšej využijeme aplikačné riešenie. Toto je bonusová funkcia, niekomu pravdaže môže prísť nepotrebná, inému zase pomôže.

cecilia68
24. nov 2016

@oslo1 Ich rozhovory sú nahrávané, takže si v žiadnom prípade nemôže dovoliť ti vynadať. Netreba si vymýšľať 😀

eva_eset
autor
24. nov 2016

@cecilia68 nie pri všetkých spoločnostiach je to tak... chvíľu (až 10 dní 😀 ) som robila telefonistku v jednej firme a hovory sa vôbec nezaznamenávali, jediný kto naše hovory monitoroval bola šéfka vo vedľajšej kancelárii 😀

oslo1
24. nov 2016

@cecilia68 nemam potrebu si vymyslat. Ale skoda, ze som to nevedela, ze ich rozhovory su nahravane, lebo to by som stazovala. Ak mas potrebu rypat, tak si si nasla zlu obet.

cecilia68
24. nov 2016

@eva_eset takže určite by si nikomu nevynadala z obavy o miesto
@oslo1 nemám potrebu rýpať, len som uviedla fakty

eva_eset
autor
24. nov 2016

@cecilia68 určite nie, ja som všeobecne taký nekonfliktný typ, hádkam sa vyhýbam... aj preto som tam dlho nevydržala pracovať, veľa ľudí telefonistom nadáva a povie im kadečo... na tú prácu treba mať žalúdok a musí človeka baviť... ľudí otravuje to, že im volajú a nečudovala by som sa, keby niekto z telefonistov vybuchol, veď aj to sú iba ľudia...

lorela
24. nov 2016

@cecilia68 Niektorí vedia byť veľmi nepríjemní, tlačia, hovoria zvýšeným hlasom... A, veru, neboja sa o miesto, vlastne aj "toto majú v popise práce". Niečo ako "šmejdi", len po telefóne 😉 .

oslo1
24. nov 2016

@cecilia68 dakujem za uvedenie faktov, nabuduce budem vediet. Ako som povedala, skoda, ze som to nevedela skor, lebo by som sa urcite na neprijemnu telefonistku stazovala. Nastastie v UK su staznostiam otvoreni a tak by to nebolo zahrabane pod koberec.

katrinka8
24. nov 2016

Ja som kedysi bola veľmi slušná a veľmi trpezlivá 😀 Teraz som u len slušná, pretože naozaj nezaberá povedať, že nemám záujem - väčšina sa vykeciavala bez problémov ďalej. Keď počujem vetu: Dobrý deň, som tá a tá z takej a takej spoločnosti , máte chvíľku čas? Tak poviem len: Ďakujem, nemám záujem o Vaše služby, dovidenia. A zložím. Viem, že je to ich práca, ale ja nechcem míňať svoj čas a energiu na zbytočnosti.

stevvvka
24. nov 2016

ja som robila pol roka telefonnu anketarku, takze to poznam aj z druhej strany.

niekedy poviem hned - dakujem, nemam zaujem, majte sa pekne..
inokedy si ich aj vypocujem, lebo mna to az tak neotravuje a ked brblu do mojho telefonu, usetrim od otravneho telefonatu niekoho ineho :D

ale na isteho operatora mam uz take nervy, ze raz ked mi volali s "najlepsou" ponukou 100 minut do vsetkych sieti, povedala som - dakujem, ale ja uz mam 500 minut do vsetkych sieti aj v ramci EU a este aj internet k tomu za polovicnu cenu..
na druhej strane "vazne? a to kde maju taku ponuku ak sa smiem spytat?"
a ja ze - spytat sa smiete, ale si to zistujte sami, ked tvrdite, ze lepsiu ponuku ako vasu uz nenajdem.

a raz som si s jednou pani prijemne pokecala asi hodinu, spestrila mi pobyt v nemocnici 🙂

andreasiskova3
24. nov 2016

Ja dviham všetky čísla aj neznáme, nedovolím si nezdvihnut, nakoľko mi môže volať niekto kto potrebuje pomoc alebo známy, ktorí majú nové číslo, prípadne ich číslo nemám. Otravné reklamy riešim, ďakujem, nemám záujem. Nezaberie to veľa času.

sense
24. nov 2016

Nezname cislo mi vola malokedy, na prvykrat ho nedvihnem ak zavola dva tri krat tak zdvihnem, ak su to nejaky poistovaci alebo niekto ponukajuci sluzby po pozdravenie a predstaveni nazvu firym poviem nemam zaujem,...ak volaju opakovane a nechapu pojem slova dakujem nemam zaujem , tak cislo zablokujem....ale uz mi velmi davno nikto nevolal ani utajeny ani nikto nukajuci svoje sluzby...telefon mam sice zapnuty nonstop ale od 19.00 je nastaveny len na vibrovanie, vibrujej dost hlasno, a ked od 22.00 je na tichy rezim ani zvuk ani vibrovanie...ak by sa dialo nieco ozaj zavaze a surne tak mozu zavolat muzovi na mobil ten ma nastaveny telefon tak ze ozaj najblizsi mozu zavolat...

izabellik
25. nov 2016

tiez vacsinou dviham vsetky telefonaty ale akonahle vidim nejake zvlastne cislo, viete take tie 200 300 a podobne tak tie nedvihal lebo viem ze su to len nejake reklamy a proste na to niekedy cas nemam. niekedy sa mi podari aj take dvihnut ale hned ich zrusim. pokial to je ale klasicke cislo a len ho nemam ulozene tak to zdviham za kazdym