SÚŤAŽ O DVOCH MACKOV BOBOV

danica_rajec
Moderátor
18. jan 2018

Nočná mora každého rodiča – keď deťom idú zúbky, nie je to vôbec jednoduché. Nervózne dni, preplakané noci. Ani u nás tomu nie je inak. Občas pomôže chladivý gel, inokedy musíme uprostred noci okrem tíšenia bolesti znižovať aj horúčku. A keď je úplne najhoršie, vyťahujem šatku a skúšam, či sa dá spať aj postojačky 🙂

Ako zvládate nedostatok spánku vy? Čo vám pomáha nezaspať a fungovať aj nasledujúci deň? Napíšte mi a dva z príspevkov odmeníme háčkovaným mackom „spinkáčikom“ – DVAJA NAŠI MACKOVIA BOBOVIA majú nový domov! Gratulujeme víťazkám @klauduska33 a @petrofka hádam sme ich trochu potešili 🙂 A všetkým ostatným skvelým bojovným maminám želám sladké sny a ešte raz vďaka, ste super!

orsi_h
18. jan 2018

Mne pomaha okrem kavy myslienka ze toto obdobie netrva vecne 🙂 a potom ten pohlad ked obaja spinkaju 😍

nellita
18. jan 2018

No my sice zubky uz mame,ale ked si spätne spomeniem tak tento zazitok a ranne vstavanie do.prace kedze som musela späť tak jeden zazitok stoji zato. Prisla som rano do.prace s kruhami pod ocami,co kolegovia uz ani nevnimali,boli zvyknuti,len vtedy som si nevsimla ze v hlave vo vlasoch mi zostal.zvyšok gelu na zubky reso.dasna ktory som davala dcérke,bolo to v hrubsej vrstve a ten pohľad a usmevy popod nosbod kolegov stali zato,nikto sa neodvážil opýtať co to.mam. az neskor to nedalo a kolegyna nacrtla taktne temu a skoro som sa od hanby prepadla,cely cas v buse si ľudia ktovie co ta ma na hlave takto z rana. Pomohla kava ranna,úsmev a povzbudenue kolegov ze na zubky budem vzdy len s úsmevom spomínať a mali.pravdu,uz som aj zabudla ze sme si tymto presli.

zuzka38
18. jan 2018

@danica_rajec káva káva káva, trikrát denne..v poslednej dobe sú spanky zle u 2z3 deti :P veru nič netrva večne a o chvíľu puberta :D a ďalšie väčšie starosti...snazm sa inak spánok dohanat kd deti spia cez deň, radšej kaslem na neporiadok ale doprajem si chvíľu spanku pre seba.

elka7
18. jan 2018

Káva, prechádzka, kavenky na povzbudenie, banán, no čo stále jem aby som nezaspala a fungovala keď je kríza.

kupcovci
18. jan 2018

Ahoj mne pomaha v prom rsde kavicka,pobyt na ceerstvom vzduchu hlavne teraz v zime dobre vystipe líca ☺

simusska
18. jan 2018

Dobrý deň. Síce už takmer všetky zúbky máme, ale stále sa nájde prebdena noc. Minule som spala až 2hodiny a celý deň som fungovala o káve a Ibalgin od bolesti hlavy. Vtedy okrem varenia doma nič nerobím....ani rozhádzané hračky ma nerozculia. Nemám kedy dospavat lebo cez obed mala vtedy spí ako natruc pol hodinku, akoby jej spánok nechybal. Večer spolu odpadavame do postele.

lenakiss
18. jan 2018

Moj malý nespaval poriadne až do jedného roka ...ale keď človek musí nie je ina možnosť...išli mu aj 3 zubky naraz ...vtedy nespal vôbec....A teraz v lete ma to čaká opäť 🤐

petawoman
18. jan 2018

Naša dcéra zaspáva o 9. Potom chcem este nieco postihat,tak chodim spávať o polnoci. O 4 si Tami pyta mlieko a medzitym ju asi 100krat zakryvam alebo zakryvam syna z druhej strany,ktory sa este medzi tým zakryvanim vypýta na záchod a z mojho spanku su tak iba ulomky😄
A rano sme hore o 7. Kávu nepijem, cez den neni čas lahnut si,takze som si musela zvyknut.

m2612
18. jan 2018

@lenakiss deti mi nespavali do 14 mesiacov,ked im išli zúbky dá sa to vydržať silná káva,nieco sladké a trvá to len krátkodobo.Pevne nervy aj nám išli zúbky a maminky tak isto vydržali.

iniska
18. jan 2018

@danica_rajec nedostatok spanku zvladam doplnenin vitaminu B 🙂 kedze kavu ani energetaky nepijem tak tak 🙂 spinkacika chcem vyhrat pre dcerku Skarlet🙂

keena
18. jan 2018

Pri prvej dcere som bola permanentne nevyspata, ale druhy syn je za odmenu. Tak vsetko zvladam lavou zadnou. Klop klop 🤗💪🏻

moncach
18. jan 2018

Staršia ma 2roky, malý 9mesiacov, takže tiež mávame v noci veselo, aj keď vo všeobecnosti platí, že spia dobre. Malý je však dojčený a niekedy sa budi aj každú hodinu. Je to síce len o tom, že sa otočím a dam mu druhy cecik, ale aj tak to narúša spánok. Malá zas má blbé obdobie, že sa začala budiť, aj keď už bolo že prespala celé noci. Takže ráno káva a cez deň niekedy len odpočítavam hodiny kým príde priateľ a trošku si oddýchnem. Sem -tam aj do fitka sa mi podari vybehnúť a čuduj sa svet, fakt to nabija energiou 😀

cadulka2908
18. jan 2018

Rano to zachrani kavicka a potom stale v pohybe aby ma driemoty obchadzali. A poobede prechadzka a je po spanku

majocka24
18. jan 2018

Ja použivam každe ránko 2 lyžičky chia semiačok a fungujem pperfektne ale ja spávam s malým takže on sa v noci ked potrebuje prisaje a spinká aj krd máme noci ked prisatý spinká celú noc vychutnávam si to ako najviac viem a aj ked som neni vyspatá tie chia ma nakopnú teraz máme so staršim problémy zdravotné takže som v pohotovosti 2 x a celkom sama na to ☺

sabusik321
18. jan 2018

Mne stačí byt polhodinu sama , zrelaxovať vypnúť bez mrncania a som v pohode

ludkka0407
18. jan 2018

Kedze mame iba jedno dieta,tak zubky zatial v pohode,umrncana,ukricana bola zatial iba pri prvom zubku,tam pomahal gel na dasna😀a mamke psychohygiena u malej krstnej mamy s kavou na dvore a dietatom v inych rukach😁😂teraz akurat sa tlacia stolicky,takze noci su vesele a cez den okrem kavy a vody zaberaju prechadzky po vonku,postojacky sa pri kociku ci sankach spat neda.ale ten usmev vzdy stoji zato☺

ladyjar
18. jan 2018

Našej Dominike vždy keď išli zúbky (má rok aj mesiac a iba 5 zúbkov), sa zdvihla aj teplota, hnačkovala a v noci mala obdobie, kedy pomáhalo zabaliť ju do perinky a držať na rukách. Vtedy si opriem hlavu o čelo postele, podložím sa vankúšmi, aby som nespadla a sedím/driemem, kým sa neutíši. Na druhý deň mi pomáha magnezium s dobrým pitným režimom a samozrejme vedomie, že to robím pre moju "lásku" 🙂

vlcica81
18. jan 2018

Ja sama neviem ako to zvládam. Unavená bývam len občas. Mám synčeka, ktorý má rok a pol, v noci sa budí. Chodím spať neskoro v noci a vstávam skoro ráno s dcérkou druháčkou do školy. Kávu nepijem, ale veľa sa hýbem, cez deň okolo malého a večer robíme s dcérkou úlohy a učíme sa. Okrem toho sa venuje náročnému športu, takmer každý deň chodí na tréningy a my s ňou, nemáme čas sa nudiť. 🙂 Myslím si, že práve ten pohyb nám všetkým doma dáva energiu.

mala_katie
18. jan 2018

Tak ja som mama dvoch drobcov nespacov (2r 4mes, 9 mes) a veru spánku si moc neuzijem.. A aj vďaka tomu som závislá na káve, čokoláde a pohybe😉

oxana1212
18. jan 2018

Mne pomaha kava, aj ked po dlhodobom fungovani na 3 kavach denne uz prestava pomahat aj to. Jednoducho, asi som si na nedostatok spanku zvykla 🙂 a cez vikendove rana je to lepsie.

anuska3107
18. jan 2018

Neviem prečo ale mne obdobie zúbkov vôbec nepríde najhoršie. Nikdy som ani nepoužívala žiadne gély ani nič podobné. Možno viac uplakané dieťa? Ja neviem teším sa s každého nového zúbka. Ja si vychutnávam každý deň strávený s mojimi deťmi a necítim sa byť až taká unavená. Viac som bola unavená keď som preflámovala celý víkend alebo keď som pracovala.

opica_skorica
18. jan 2018

Prechadzka po cerstvom vzduchu (aj vtedy, ked vonku prsi alebo fuci alebo sniezik pada), potom pitny rezim (voda Rajec cista alebo Rajec s prichutou napr. bazovy) a viac-zalievkovy zeleny caj Kabusecha BIO Premium🙂
Keď by toto nezabralo, ostava este skusit pred spanim vypit kakavko😉 To je overene uz od detstva🙂 😉
Potesil by ma aj macko spinkacik😉 ked budem mat dnes stastie🙂

niobe7
18. jan 2018

Mne pomáha hlavne káva. A zvykám si na nedostatok spánku a gély nám celkom pomáhajú. Hoci keď jej idú zúbky je viac plačlivá a najradšej by sa len nosila na rukách. Je to náš miláčik😍❤

babybazar1
18. jan 2018

@danica_rajec pevna vola kava a vefomie ze to raz prejde 😉

michaelata
18. jan 2018

@danica_rajec
Asi myslienka ze mam dalsie babo na ceste uz o necele 3 tyzdne takže sa tak či tak nevyspim este ďalšie roky :D

poisonblu
18. jan 2018

Moj syn bol od narodenia nespavec..najskor kolika, potom zuby, neskor nocne mory a ani neviem uz co vsetko...za noc bol schopny sa zobudit aj 15 krat...asi rok som si pisala aj dennik, ze kedy sme boli hore....teraz ma 5 rokov a este stale sa raz za noc zobudi, aby presiel ku nam do spalne...uz 2 roky pracujem, vstavam rano 5:45 a nepoznam horsie, ako ked sa syn zobudi nadranom a ja uz do tej 6tej nezaspim..neviem, ako dlho toto este vydrzim, som unavena strasne...nemam dospane este to, co som k nemu vstavala ked bol mladsi...a to nehovorim o tom, ze chodi vecer spat okolo 21 a zaspava o 22hej..takze ked chcem mat chvilku len pre seba alebo manzela, tak idem spat neskoro...😔
a kedze kavu nepijem, tak unavu zahanam aktivitou okolo domacnosti...

erikaah
18. jan 2018

Nám (nielen) v tomto období veľmi pomáha nosenie 🙂 Doma nosí ocko krpčeka na rukách a ja si ho šupnem do nosiča, alebo akoby povedal náš oco - do toho vreca 😂. Vonku sú to nekonečné prechádzky v kočíku na čerstvom vzduchu a ja si aspoň na chvíľu oddýchnem pri kávičke (ak sa dá). A v neposlednom rade dojčenie, to vie ukludniť môjho drobca asi najlepšie ... aj keď sa priznám, že ja od môjho tehotenstva už ani neviem, čo je to plne prespatá noc a vyzerá to tak, že tento pocit bude trvať u mňa ešte dlho, takže som si na nedostatok spánku proste zvykla 🙂

danica_rajec
autorModerátor
18. jan 2018

@majocka24 drzime palce!

pandica
18. jan 2018

Je to jednoducho prirodzené obdobie detí, ktoré ako prišlo, tak odíde. Beriem to tak, ako to je, neriešim a vydržím, veď musím. Nejaké špeci triky nemám, dám si kávičku a vitamíny ako vždy. Malému dám šikovné prípravky z lekárne, ktoré pomôžu zmierniť bolesť a mrzutosť, a zavoláme kamarátov, ktorí nám spríjemnia deň, aj keď sme plačliví, príp. ich navštívime aj my. A keď mi pomôže niekto z rodiny, keď môže, tak hneď naberiem nové sily. A potom sa už len tešíme z nových zúbkov. Krásny deň