Aká je vaša obľúbená stavebnica a akú by ste odporučili ostatným mamičkám?

danonino_lucia
18. jún 2014

Drevene kocky, plastové nebo plastové spojovacie kocky........všetky majú svoje pro a proti. Drevené sú drahšie, u plastových je treba si dát pozor, aby splňovali prísne hygienické požiadavky na hračky a mali certifikáciu. Podľa čoho vyberáte hračky vy?

sashabb
18. jún 2014

Ostatným mamičkám by som odporučila, aby sa hrali už s niečim iným ako so stavebnicami 😀 Tie treba prenechať deťom 😝

kockapetra
18. jún 2014

jednoznačne u nas vyhrava lego lego lego a ešťe raz lego. 🙂 😎

mimla
18. jún 2014

Hlasujem za Lego. (s veľkým L)

Ale aj Lego treba vyberať, najjlepšie sú tie veľké krabice základných komponentov.
A je to výborná hračka pre deti, mamičky aj oteckov 😉

tichanska1
18. jún 2014

Lego Duplo, už máme nakúpené. Je drahé, tak verím, že bude aj dobré...

titkovamiriam
18. jún 2014

lego .lego a potom mekano,seva,bloco,drevenna genii kreatin ,klasicke drevenne kocky so stavanim obrazkov,

danonino_lucia
autor
18. jún 2014

@tichanska1
Duplo je orientované na nízku vekovú skupinu a môj názor je, že je dobré. Ona nie vždy vysoká cena značí kvalitný výrobok, ale v prípade dupla to platí 😉

moni244
18. jún 2014

moja má ešte len 17 mesiacov, ale u nás je tom woody stavebnica, je drevená, má 100 ks a na otvore má vkladacie diery, čiže si cvičí aj túto stránku, dá sa z nej pekne stavať

danonino_lucia
autor
18. jún 2014

@titkovamiriam
Plne súhlasím s mimla aj s kockapetra, lego má veľa variant a krásne sa s nim dieťa vyhrá, ale pre mňa vždy drevo bolo drevo. Ale keď som pozerala moje staré kocky, pekne nafarbené, tak začala premýšľať, čím sú natreté…..asi ostanem u nového lega

ocko78
18. jún 2014

Jednoznacne valachia drevena..je ich vela druhov a deti sa s nou neskutocne prebavia

titkovamiriam
18. jún 2014

@danonino_lucia neboj sa dnesne hracky ak su vyrobene u nas z dreva su natrete vacsinou vodourieditelnymi farbami ,horsie je to s tymi z číny...ja som 17 rokov robila vo firme čo farby vyrabala a milovala som pracu s drevom,pre vyrobcov su sialene skušky-pre dovozcov nič :(,je kopec sikovnych ludi co dokaze vyrabat nielen stavebnice ale aj nabytok a ihriska no ked ma dat testovat urcitu vec na 10 skusok po 10 000 eur-sa na to može....,takže ak najdes drevene hracky vyrobene na Slovensku,Česku su OK 😀

danonino_lucia
autor
18. jún 2014

@titkovamiriam
Ja mám iba hračky vyrobené v Československu, aspoň 25 rokov staré, tak to hádam bude ok 🙂
Mňa teraz desí tie lacné z Číny, keď vidím, že to všetci kupujú, bo je to lacné, ale neviem, čo si o tom mam myslieť, aj keď výrobca tvrdí, že sú nezavadne....ale redšej dávam prednosť značkám, ktorým dôverujem, veľké firmy ako Lego a veľa vyše menovaných si nedovalí mať aféru, lebo by ich to položilo, ale zase sú o veľa drahšie. 😒

monicm
18. jún 2014

@danonino_lucia u nás frčí lego,obyčajné drevné kocky (spravili sme si ich sami,takže vieme,z čoho sú 🙂 ), seva,elektrická stavebnica a seko(aj ked posledné dve menované sú už menej obľúbené).vyberáme kvalitu a kedže tá niečo stojí,tak sa na darček skladáme viacerí a spokojní sme všetci

epana31
18. jún 2014

Pre malé deti lego Duplo. My sme starsi a u nas fici Playmobil aj ked to stavebnica nie je sice najprv ho treba poskkadat 😉

soniatko
18. jún 2014

u nas sa mala dokaze pekne zahrat s legom Hello Kitty.

sakura77
18. jún 2014

u nas Seva cislo jedna..potom lego 🙂 Sevu mame aj "babsku" 🙂

ivanakir
18. jún 2014

Jednoznacne lego 🙂

jaruska8
18. jún 2014

Lego.🙂

evulikm
18. jún 2014

lego duplo a drevená železnica 😀

danonino_lucia
autor
18. jún 2014

Vidím, že máte všetci doma malých staviteľov 😉

orlik4
18. jún 2014

my mame drevene kocky, a je pravda, ze sme ich dostali, nekupovali sme ich sami, takze neviem cenu posudit. ale hra sa s nimi od 1. roka a teraz ma 3,5 a stale ho to bavi. najskor len bural a teraz uz triedi farby a robi domy, veze, hrady alebo mosty. a stale bura 🙂
a samozrejme, lego duplo...

stanislavao
18. jún 2014

@danonino_lucia lego, lego a lego. a potom klasicke drevene kocky. ale lego je lego a s tym sa deti hraju dlhe roky. stale nieco nove vedia vymysliet, postavit a potom sa s tym cele tyzdne aj hrat. len original lego. nie tie lacnejsie nahrady, lebo to nepasuje poriadne do seba a rozpadava sa to a to deti velmi rozculuje.

cobhan
18. jún 2014

u nas Mega Bloks, nieco ako Lego pre najmensich, o triedu vacsie ako Lego Duplo. K tomu kocky s obrazkami a ked pojdeme na SK tak bude mat aj klasicku drevenu stavebnicu po mne 🙂

lia6
18. jún 2014

Lego síce doma máme, ale nejak neoslnilo-asi dva/tri dni, keď sa kúpilo...a v podstate tak dopadli všetky stavebnice...u nás fičia u staršieho asi od dvoch rokov dinosaury, a keďže mladší nezaostáva, tak zbierka týchto zvieratiek sa nám rozrastá a rozrastá...či už menšieho vzrastu, alebo vačšieho-obávam sa, že už ich nebudeme mať kde dávať 🙂

sykorka84
18. jún 2014

My sme vyskúšali viacero druhov stavebníc od tých lacnejších až po tie drahšie...ked bola dcérka maličká, cca.1-1,5 kúpili sme jej penové kocky, ktoré sú síce fajn, lebo si s nimi neublížila, kedže sú mäkké, ale začala ich brať do pusy a obhrýzať, tak som ich musela zo strachu na dlhší čas odložiť do skrine 😒 mali sme aj drevené kocky, s tými to už ´´schytal´´ luster, televízor´, pár fotorámikov vrátane našej malej dcérky 😖 aj tie nakoniec skončili v skrini...kúpili sme ´´lacnú alternatívu lega´´ na vyskúšanie, dcérka s nimi búchala, tak niektoré nevydržali 🙂 a mnohé vôbec nedržali po pripevnení jednej kocky k druhej.. 🙄 tak som sa rozhodla investovať do LEGA DUPLA, a môžem povedať, že sa konečne vyplatilo 😀 kocky sú dostatočne veľké, takže dieťa ich neprehltne, sú krásne farebné, perfektne držia a vôbec sa nelámu( máme ich už 3 roky a ani jedna polámaná, ani jeden škrabanec)...a to si už niečo prežili 😀 odvtedy dokupujem dcérke nové druhy tohto lega a som maximálne spokojná 🙂 vrelo odporúčam...vtomto prípade sa oplatí investovať do kvality...

danonino_lucia
autor
18. jún 2014

@sykorka84
Keď ide o deti, tak sa vždy vyplatí investovať, aj ja mam veľa skúseností s hračkami, ktoré neprežijú prvý deň 😒
A skúšali ste aj drevené hračky? To sú moji favoriti a vydržia všetko 😉

katuska80
18. jún 2014

lego duplo - máme doma plný box takže sa velmi teším ked ho denne 100x vysypú 🙂 ale najlepšia kupa z lega dupla boli jednoznačne podložky, od vtedy si pekne na ne stavaju, ukladaju zvieratka aj postavičky a niekedy si zoberu drevene kocky kupili sme im 4 sady tak si stavaju veže.

najjulinka
18. jún 2014

Lego som ja mala rad ako decko.... takže pre mna je naj.. ale moje deti nei su legove...... duplo bolo celkom oblubene a páčilo sa aj primo pre malačov od Lega......

drevene ani omylom...... drevene su tak neprakticke hračky...... fest to boli pri dopade po lete vzduchom..... a tak.. proste drevene ee....

slavkicek
18. jún 2014

U nas vyhrava japonska stavebnica LAQ a klasika lego 🙂

verbal
20. jún 2014

Rondi od znacky lena...

samasa
26. jún 2014

@sashabb 😀 😀 😀