Levanduľa ako symbol pokoja

marton_popradske
Moderátor
16. okt 2018

Milé dievčatá, tak čo ako trávite utorkové poobedie? My z Popradu pokračujeme v predstavovaní našej čajovej novinky. Po Ruži a čerešni tu máme fantastickú Levanduľu s marhuľou. Levanduľa má upokojujúce účinky. Nádherne vonia a my sme ju položili do marhuľového kúpeľa. Čaj s prívlastkom: „Pokojný“ Vás zahreje, ale aj dostane do absolútnej rovnováhy. Ak Vám dnes ostane chvíľka pre seba, vychutnajte si ju s čajíkom Mistral. Každopádne, dajte nám vedieť, keď sa nájde chvíľka iba pre Vás, ako ju využívate? Tým najzaujímavejším tipom pošleme celý rad ovocných čajíkov z kvetmi. Krásny deň všetkým 🙂

irenaliza
16. okt 2018

Krásny deň, ja ako mina 4 dcér až tak veľa chvíľ len pre seba nemám, cez deň v práci ale večer, keď dcérky zaspia, niekedy okolo 22:0hod a hoci je v byte ako po výbuchu, ja sin sadnem vychtnám ticho, vyložím nohy dám si väčšinou čajík s citrónom a iba sedím a to je pre mňa to naj, a ajke´d to trvá iba pár minút, tak naberiem energiu a potom upratujem, chystám do školy... ale život je aj o tom, inak krásny super týždeň, mne stále spríjemnite deň a čajíky kvetiové sú úžasné, už sme s dcérkou najstaršou skúšali a wau a aj ostatné čaje a cez deň, ale referujem Popradskú kávičku tá je super .

henuskah
16. okt 2018

Keď mám chvíľku pre seba vždy sa ju snažím využiť čo najlepšie 🙂buď si napustím vaňu a relaxujem, kľudne si doprajem k nej aj dobrý čajík 😊 alebo si ľahnem, urobím čaj a čítam knihu. To mám najradšej a takto si dokážem najlepšie oddýchnuť a vychutnať chvíľu len pre seba ♥️😍 niekto chodí nakupovať a ja sa radšej zakryjem s dekou, do jednej ruky kniha a do druhej čaj 😍🔝 no nie vždy len oddychujem, keď mám takúto chvíľu. Popravde, väčšinou sa chytím do upratovania a upratujem celý dom, či záhradu 😀i tak sa dá a baví ma to. Potom mám aj dobrý pocit z toho, že som ju fakt, že naplno využila 😉🙂

jankaajanko
16. okt 2018

ahoj ja tiez nemam vela casu na svoju chvilku cez den ja ju mam az vecer ked dam deti spat apotom si uzivam s muzickom svoju pohodu aj s cajikom ktory som uz aj ja vyskusala levandula marhula je super dokonca aj muzovi chutil on nema rad taketo kvetove caje ani bylinkove . rada vyskusam aj ostatne caje amyslim si ze budu tiez super tato znacka vie vzdy prekvapit paaa😍

nikulka1133
16. okt 2018

Pri troch deťoch veru nemám veľa voľných chvíľok. O to sú mi, ale vzácnejšie ☺️ keď naozaj môžem relaxovať tak si rada vezmem dobrú knihu, uvarím si voňavý čajík a zabalená v deke si užívam kľud 🙂. A nedávno som začala kváskovať a piecť chlebíky pre moju rodinku, a aj také miesenie chleba môže byť veľmi relaxačné a ukľudňujúce 😉

marton_popradske
autorModerátor
16. okt 2018

@irenaliza Krásny dobrý deň. Ďakujeme za Váš tip aj Vaše slová. Pekný deň. - Jano

katarina414
16. okt 2018

Som mama, takže nikdy nie som sama. Ale chvíľku pre seba mám, keď malý spinká a robím všetko, čo ma napĺňa a na čo nemám už veľa času - maľujeme, čítam, cvičím jogu. Ale najviac milujem, keď si sadnem na gauč so šálkou čaju a užívam si pokoj, ticho a počúvam len zvuky chladničky :D Toto je moja chvíľka :D

marton_popradske
autorModerátor
16. okt 2018

@henuskah ĎAKUJEME za tip. Krásne babie leto prajeme. - Jano

marton_popradske
autorModerátor
16. okt 2018

@jankaajanko tak to je super. pozdravujeme manžela.

marton_popradske
autorModerátor
16. okt 2018

@nikulka1133 ĎAKUJEME. - Jano

lenkuliak
16. okt 2018

Chvíľku pre seba mám, keď uložím 1,5 ročné dvojičky na obedný spánok a starší dvaja sú ešte v škôlke, škole...to si uvarím kávičku a chutný čaj , nachystám nejakú maškrtu, zapnem telku, popozerám čo nové na mk 😀, čítam knihu, zacvičím si, alebo robím všakovaké ručné výrobky a dekorácie, skrátka na čo mám chuť 🙂 zvyšok dňa je u nás frmol zase až do večera..

259monika
16. okt 2018

Mám syna rok a pol je to poriadne šidlo takže voľnú chvíľku pre seba mám len keď spinká 😍ale keď spinká je mi tak smutno také ticho príde do nášho bytu 😉najradšej mám voľné chvíľky s mojou rodinou pri dobrej kávičke alebo fantastickom cajiku😍😍😍keď je nás plný dom 😍čo by sme robili bez rodiny 😍takže cajiky do zásoby by veľmi potešili😍😍😍🤗celú rodinku😍takže relaxujem snimi a pri nich😍

skatulienka_sk
16. okt 2018

Ja si tú chvíľku pre seba teda nachádzam aj viackrát za deň, pri každej šálke čaju ju mám. chytím šálku do dlaní (mám studené ruky, ale žeravé srdce 🙂 ), pomaličky vdychujem jeho vôňu, hladím do diaľky a len tak relaxujem. A večer milujem pri ňom čítať knihy. Práve mi začína vhodné obdobie na kombináciu kniha a čaj. Tešííím sa. Muž o niečo menej 😝 .

jankaajanko
16. okt 2018
pooppy142
16. okt 2018

Voľné chvíle využívam nie len pre seba, ale patria i mojím najbližším❤️ keď sa takáto chvíľa nájde, najradšej ju využívam tak, že pečiem rôzne koláče, zákusky, či dezerty😁😀veľmi ma to baví, napĺňa radosťou, dodáva mi to energiu a takto najradšej aj relaxujem.. Doma v kuchyni 😉a keď nepečiem, tak väčšinou varím, alebo zas upratujem 😀a baví ma to, je to pre mňa najlepší relax 😊

kofoluska
16. okt 2018

Ak mam pri tom nasom 5rocnom sidle a pracovnom zhone cas na seba, sadnem pred telku so salkou caju v ruke. Obvykle Jogi ayurveda alebo cierny s kardamonom, ak mam chut na ovocny, tak Mistral jablko-skorica. To je taky bezny pracovny tyzden.
A ked mam naozaj cas iba sama pre seba a viac menej neobmedzeny, beriem fotak, sadam do auta a idem niekam do hor. Tento tyzden netrpezlivo sledujem vyvin pocasia a ak sa nepokazi, v piatok mierim smer Fusch am Grossglocknerstrasse a v sobotu/nedelu si uzijem samotnu Grossglockner Hochalpenstrasse. 🙂

podkovickaa
16. okt 2018

Travenie volnych chvil posledne dva mesiace.
Pridem z prace,pripravim si jedlo(vela jedla)caj,nieco na maskrtenie a hodim vonave vankusiky naplnene levandulou do mikrovlny ,aby sa zahriali.
Nalozim si jedlo na stol nech sa najblizsie 3 hodiny nepohnem,oblozim si vankusikami bolavy chrbat a citam Modreho konika,lebo akukolvek temu zadam do googlu,vzdy mi to vyhodi Modreho konika😂 (verim,ze konik je najvetsi vyhladavac a nie google)
Okrem rad co s mojim chrbtom hladam co na zlepsenie spermiji.🤐(nic nezabera )
Po 3 hodinach mam chaos v hlave,nahrievam opat vankusiky a presuvam si ich pod hlavu,lebo z tolkych informacii z MK ma akosi aj hlava zacne pobolievat.
Cez vikend kona necitam,tak chodim na cely den do prirody na prechadzky a spalujem kalorie ktore sa na mna nalepili cez tyzden.Pribalim si jablcko a v tomto pocasi uz aj vela vonaveho caju bez cukru.
Akokolvek travite svoje dni,hlavne budte s priatelmi,rodinou a majte zabavu😀

maryon1
16. okt 2018

@marton_popradske v poslednej dobe sa mi parkrat podarilo "uchmatnut" si chvilku len pre seba.... stravila som ju nie vo vani, pri prijemnej voni sviecok,ci s horucim cajom v ruke zabalena do hrubej deky na terase, ale v konskom sedle...boli sme si s manzelom zajazdit na blizkej farme...kedysi,ked sme este nemali deti,sme chodievali castejsie, toto bolo take pripomenutie si cias minulych... jazdu na 🐴🐴🐴 odporucam kazdemu...uzasny relax pre mna...krasna jesenna priroda k tomu... a samozrejme, muz, ktoreho lubim po mojom boku ❤

cilkau
16. okt 2018

ked je chladno ráno alebo večer si spravím čaj pri relaxiis knihou a sviečkach 🙂👍🍀📓🌞🎁

majocka24
16. okt 2018

ked mám čas pre seba tak si urobím popradský čajík alebo kávičku a čítam knihu alebo pripravujem plány detom ked sa zobudia čo budeme robiť radi tvoríme chodíme doprírody no bez detí si už ten čas sama neužívam radšej s nimi 🙂

cupakabricka
16. okt 2018

Dobrý deň. Ja mám málokedy chvíľku pre seba ale už keď všetci doma zalahnu tak si urobím pred spánkom čajík. Momentálne doma máme žihľavovy harmancekovy a materinu dusku 😀 práve teraz mm aj izabelka aj náš hafan chrapu a ja relaxujem 😀 tentokrát pri poobednej kávičke ;) na večer si dám skvely PU erh 🙂

greta123
16. okt 2018

Ja pestujem levanduľu v záhrade, suším ju, dávam do skríň, na stoly do vázičiek, do spálne, jej vôňa je nádherná. Obdarujem ňou rodinu aj priateľov. Varím z nej sirup a pridávam ju aj do cukru, ktorý používam na pečenie, či do zmrzliny. Tiež je výborná aj do kúpeľa, ktorý upokojí a výborne sa pri ňom relaxuje. A samozrejme čajík i limonáda z levandule, spolu s citrónom sú vynikajúce. Čajík v zime a limonáda osvieži v lete😍🙂😀

zuzanatl
16. okt 2018

Mam dve deti a popritom sa staram o svoju leziacu starku a pritom este zahrada dom . Vela casu na oddych a relax nemam ale ked si ho najdem vylozim si nohy urobim si cajik alebo kavu a pocuvam hudbu. Ale mojim relaxom je aj zahrada kde som velmi rada. A ked si uz potrebujem naozaj oddychnut tak sa s celou rodinkou vyberieme do Čičmán kde vladne pokoj a klud a tam to mam naozaj rada. Sadnem si na zahradu a len tak si uzivam den. Krasny den a tyzden prajem

cadulka2908
16. okt 2018

Sice je ta chvilka vzacna ale vylozim si nohy na gauc a v rukach kava alebo caj vo svojej oblubenej salke...

suf
16. okt 2018

Najradšej mám, keď si sadnem, dám si niečo hrozne nezdravé, teplý čaj a Ťažký týždeň s JG. ale takých chvíľ je málo😊

marecek1
16. okt 2018

@marton_popradske rada relaxujem v mojej zahrade... pestujem vela ruzi,kvetov,byliniek,rada sa cez zahradu prechadzam, kludne aj s cajikom ci kavou v ruke, vdychujem tu kraaaasne vonu... ruze,bylinky,zboznujem medovku ci levandulu, zanechavaju krasnu vonu na rukach.... levandulu susim,a davam do platennych vrecusok, robievala to tak moja starka, tieto vrecuska davala do skrini s oblecenim proti moliam.
No a vacsinou nezostanem len pri prechadzke a kochani sa krasou rastlin, zoberiem motycku,noznice,okopavam,striham, vzdy odchadzam s kyticou kvetov,ktore dam vna kuchyni do vazy. To su take moje chvilky, pokoj/relax,I ked obcas taky aktivny 🌺🌻🌼🌷🌹🌸

sperka
16. okt 2018

@marton_popradske Dobrý deň, chvíľka pre seba je veľmi, veľmi zriedkavá. Pri malých deťoch je ťažko si ju vychutnať. Áno, rada si ju vychutnávam s čajíkom a dobrou knihou - v zimnom období,
v lete samozrejme aktívne napr.: zbožňujem bicyklovanie a plávanie.

s1m.one
16. okt 2018

Hola! caje mistral som zaregistrovala uz velmi davno, bolo to hlavne pocas studentskych cias 😅 (ozaj krane spomienky 😉) co sa tyka casu pre seba, asi si ho kradnem, ked studujem spanielcinu 💃

lucik194
16. okt 2018

svoje volne chvilky si vychutnavam dvomi sposobmi prvym je ze obujem tenisky na behanie a vybehnem do vinohradov behat a druhy sposob je ze pustim si na telefone poriadnu seversku kriminalku a "zacnem sa bat"

nelly761
16. okt 2018

Kedze uz som v kazdodennom beznom kolobehu deti-praca, tak moc chvilok pre seba nemam. Ale vzdy ked sa da tak cez vikend rano kym vsetci este spia, naskocim na kolieskove korcule a to je iba moja 🔝🔝🔝🔝 chvilka ❤

onmaria
16. okt 2018

Ja veľa tých"chvilok pre mňa" nemám,nakoľko mám doma tri malé deti,aleeeeeeee..dnes večer ju budem mať,maaam totiž narodeniny! 👍 Takže chvíľka pre mňa bude vyložené nohy,kapucinko a zmrzlina 😉