Podľa čoho si vyberáte čaj?

marton_popradske
Moderátor
1. dec 2019

Dajte nám vedieť podľa čoho si vyberáte čaj. Je to obal, zloženie, alebo niečo iné? Naj komentáru pošleme naše tri nové čajíky Mistral. Krásnu nedeľu.

chocolate_cake
1. dec 2019

Urcite podla chuti. Ja mam rada vyraznu chut. Mistral som ochutnala prvykrat minulu zimu na dovolenke v Tatrach, ked nam casnik na tacke doniesol asi 6 druhov. Deti isli hned po mackovi a melone 🙂 A bol vyraznejsi, nez ten, ktory sme kupovali dovtedy uz roky. Odvtedy kupujeme len Mistral, hoci je trochu drahsi nez vacsina cajov.

lujzamisko
1. dec 2019

Ja podľa toho na aký mám práve chuť. Pokiaľ teda nejde o čajík pri chorobe. Ak ide o chorobu vyberám podľa toho čo obsahuje. Ktoré bylinky sú obsiahnuté aby mali najlepší efekt

jankaajanko
1. dec 2019

No ja vyberam caje podla toho komu kupujem tak tomu kupujem taky aky ma rad a ja sebe kupujem podla toho na aky mam chut a ake su vseliake nove tak ich nakupim lebo chcem vyskusat a muz nadava ze mame tolko potvaranych ze nevie kedy sa pominaju a aja neboj to sa minie🤣🤣🤣😭

igiana
1. dec 2019

Čaj si kupujem vždy kvalitný, na cenu nepozerám, ak si chcem práve vychutnať len jeho vôňu a chuť - vtedy ma zaujme obal, na ktorom zvyčajne vidim hlavnú zložku a dostanem naň chuť (a zároveň som zaťažená na pekné škatuľky 😂, ako dieťa som ich zbierala), alebo podľa toho, či chcem riešiť nejaký svoj zdravotný problém, vtedy obal nehrá až takú podstatnú rolu, ale kvalita a zloženie.

shilou
1. dec 2019

U nas cajik je stale na striedacku iny. Manzel si nosi caj do prace v termoske, starsia dcerka zase do skoly. Takze sa vari viackrat denne. Caj sa vari nielen do prace a skoly, ale aj cez vikendy, sviatky, oslavy, ci je leto a ci zima. Takze kupujem stale a hlavne vela. Taktiez ak su tie boxy a namiesane rozne druhy. Ktory zachuti najviac, tie kupim velke balenie. Detom najviac jahodove, malinove, mix ovocnych zmesi. Ja teraz som prisla na chut zazvorovym s citronom🙂 Aj ked pojdeme si s kamoskami sadnut, vyhraje to caj🙂) Caj je caj...darmo. Alebo je to striedacka...caj a za nim kava🙂) Viem, niekto si da odstup, mne to chuti aj tak, jedno za druhym. Caj rozohreje, kava skludni a clovek sa dokonale uvolni a zrelaxuje. V lete si zberame rozne bylinky, nieco pestujeme u mami. Taktiez peceny caj🙂

weisovameggy4444
1. dec 2019

Čaj si vyberám podľa toho na aký mám chuť. Mám rada výrazne a aromatické čaje napr. zázvorový. Taktiež ma zaujme pekné balenie. Cena nie je prvoradá ale kvalita.

optame
1. dec 2019

Podla chuti a zlozenia. Ja mam rada ovocne caje 😏

janka273
1. dec 2019

@marton_popradske my si caj vyberame podla zlozenia ( musi byt 100% prirodny,nesmie obsahovat farbiva) a podla toho na co by mal sluzit : ci na priedusky,moc.cesty,hrdlo atd. Na jar si z vlastnej zahradky susime matu,mat.dusku,alchimilku,tymian,medovku,rakytnik,rozmarin,levandulu,veroniku atd.a pripravujeme si caj.zmes,ktoru vyuzivame cez zimn.obdobie...ale samozrejme i kupujeme caj.

curcuma
1. dec 2019

Čaj pijem pre chuť, takže uprednostňujem určite kvalitu, nech si ho naozaj vychutnám. Záleží aj od toho či som zdravá, alebo chorá. Ak ma skolí choroba, čaj popradský zázvor s bazou jednoznačne pomáha ☺️. No keď sme zdraví, tak čaj z čerstvej mäty je ten pravý 😉.

onmaria
1. dec 2019

@marton_popradske
1. Postavím sa pred regál s čajmi
2. Vytipujem si zopár cajikov, pričom má samozrejme osloví aj pútavý obal
3. A keď sa neviem rozhodnúť, tak ide na rad stará známa.."ere bere koza s..e medzi dvere von"..vylucovacia metóda 😂😂😂
4. A ak som s deťmi, tak vyhráva jahodový s mackom a melónový
5. Minimálne dva/tri si vždy berieme domov 😉

86488648
1. dec 2019

@marton_popradske na prvom mieste urcite podla chuti,potom sa zaujimam o zlozenie( kvalita) a v poslednom rade je to obal(tvar,farba,styl pisma,obrazok)...

gabika53
1. dec 2019

@marton_popradske podľa zloženia, ovocné konktrétne Mistral sú u nás veľmi často, bylinkové podľa potreby, lipový na nachladnutie, medovka večer🙃

kikuska555
1. dec 2019

Ja si davam velmi pozor na zlozenie 🙂 casto ocenim aj ak je napisany sposob spracovania plodov pretoze to vie dost chut ovplyvnit. Dalsi bod vo vybere cajov je u mna resp v nasej rodinke sposob pouzitia teda naco ho potrebujem, ak niekto kasle tak siahnem po prieduskovom caji, atd. Dalej to musi byt povscsine overena znacka, a nakoniec podla obalu :D to teda vacsinou dcera, kde je obrazok zvieratka alebo farebny obal tak uz je v kosiku.
Muz hra dokonca s nasou dcerou slepu babu v obchode 😂 zavre jej okale zatoci a ktory caj chyti ten ide s nami 🤷

menoruze
1. dec 2019

@marton_popradske Ako prve pozeram zlozenie a povod caju - z akej oblasti je, ale samozrejme ma zaujme aj krasny dizajn obalu, a ked ho otvorim, aj vona caju. Kedze caj vnimam vsetkymi zmyslami, vsetky komponenty su dolezite. Co ma odradza, su rozne pridavne latky, konzervanty alebo umele aromy. A vyberam si aj podla nalad🌷y tak, aby lahodil mojej dusi a telu.

lpolak
1. dec 2019

CAJ je u nas DENNE, RANO, PO OBEDE a NA VECER aj viackrat, takze vyberame, podla nasadenia 🚀, co treba od rana vybavit a obrnit sa proti virusom nieco na imunitu,detom do skoly do termosky, po obede namiesto sladkeho nieco ovocne🍉🍒 a na vecer nieco aromatickejsie a upokojujuce, hlavne MISTRAL je uzasne vyrazny a vonave, preto ci na liecenie alebo vytvorenie pohody, jednoducho MISTRAL je vitaz, Takze na dalsom mieste je obal, ktory zaujme najma deti a podla nich uz len vyberieme podla zlozenia, ale vacsinou neodchadzam s menej ako dvomi krabickami cajikov, 🛒👍👍👍

jachin
1. dec 2019

Netradičná chuť, v papierových sackoch, bez kofeínu

blondi2
1. dec 2019

Ja vyberám čaj podľa zloženia, musí byť 100% prírodný, bez umelých aróm. Na cenu nepozerám. V zime pijeme veľa bylinkových čajov a ja osobne denne pijem aj zazvorovy a zelený. Na zelený si obzvlášť potrpím, pijem iba sypaný.

evulienkaslx
1. dec 2019

Keď ma páli záha, dám si mätu,
bylinkový, keď nechcem ukázať sa svetu,
zázvorový, keď ma v hrdle škriabe,
ovocný, keď všetkým okolo mňa hrabe,
urologický, keď pri cikaní ma štípe,
čierny, keď moje dieťa stále ziape,
kotvičník, keď môj muž nechce byť sám,
každý deň si aspoň jeden čajík vychutnám!

danielaj
1. dec 2019

Vyberám si podľa zloženia. Čaj pijeme po celý rok, takže ich kupujem stále. V lete ovocné a bylinkove, aj na studeno,v zime skôr zimné s chuťou citróna, pomaranča, škorice... bylinkove nekupujem, zbierame ich sami, a niektoré aj pestujem doma. S cajom začínam aj končím každý deň, je to moja "droga".

abby11
1. dec 2019

Bylinky mám sušené v zásobe a doma ich miešam podľa aktuálnej chuti, tak kupujem len ovocné čaje. A podľa čoho si vyberám? Lákajú ma novinky, ktoré rada na sebe otestujem. Aktuálny TOP je u mňa kombinácia slivka a jazmín, a v predvianočnom období vianočne ladené kombinácie škorice a pomaranča.

sperka
1. dec 2019

@marton_popradske vyberám si podľa toho na čo má môj jazýček chuť 😋😉 čiže podľa chuti, ľúbim biely, bylinkový

drdrdr
1. dec 2019

Pocitovo 😍 niekedy mi dušu pohladí čisto bylinkový, inokedy mám chuť na vyraznu farbu a chuť ovocia 😊 sem tam mi čaj vyberú aj moje oči, keď je obal mimoriadne vydarený a pútavý, z času na čas neodolám novinkám, ale väčšinou sa aj tak vrátim k overenej a vyskusanej klasike, ako je napríklad aj Mistral😍

spageta85
1. dec 2019

Vyberám si čajík podľa toho na aký mám chuť najviac mám rada ovocné čaje a nebudem klamať aj obal musí zaujať ...keď však trafil dobrý čajík rada sa k nemu vraciam a len ťažko potom spekulujem nad inou značkou a Mistral nesklamal...dovtedy som pila čaje bez chuti ako voda len..až raz u nás v cukrárni mi doniesli čaj zn.mistral no bola som milo prekvapená top čaj lepšie som nepila zatiaľ!

eny1
1. dec 2019

Ja si vyberám podľa toho ak je nový tak hneď skušam alebo poprípade,ktorý sme už doma dávnejšie nemali, mistral čaje pekne voňajú a chutia.častejšie píjeme v chladnom období

cilkau
1. dec 2019

podľa chuti,vône,zloženie,obalu,🌜🙂

cilkau
1. dec 2019

podľa chuti,vône,zloženie,obalu,bylinkové alebo ovocné čaje 🌜🙂

danicka27
1. dec 2019

@marton_popradske vyberam si kvalitny caj s dlhorocnou tradiciou a ten ma nikdy nesklamal, vyberam si podla zlozenia a podla cerstvosti...tiez podla toho ako su v nom pridane aromy, farbiva a primesy...

matinka
1. dec 2019

Ja pijem denne niekolko cajov.... rano vzdy siahnem po zelenom caji (pure, sencha, mango, jasmin alebo grepova prichut), asi o 9tej dalsi zeleny, po obede bylinkovy na pretravenie a poobede napr.pu-ehr, detox, nieco ine bylinkove. Cierne caje milujem v obdobi visnoc a ovocne kombinujem s bylinkovymi v case choroby - a nielen ja, ale cela nasa rodina - sme proste cajikomaniaci 🤩. A ked mozem trosicku zalobbovat - prosim prihovorte sa za prichut greentea+grep a mata+jablko 🥰. Dakujem krasne a dufam, ze Mistral cajiky tu budu aj niekdy nabuduce 😊.

mimuska125
1. dec 2019

@marton_popradske tak vždy záujme prv obal a potom citam samozrejme zloženie 😁

bibi252
1. dec 2019

U nás doma jedine podľa zloženie🙂 nakupujem obal pre krásu ale obsah pre zdravie. A čím menej obalu tak ešte lepšie🙂