Podľa čoho si v obchode vyberáte čaj?

marton_popradske
Moderátor
5. nov 2020

Podľa čoho si v obchode vyberáte čaj? Dajte nám vedieť, a my jednej z Vás pošleme celý rad bylinných čajíkov MISTRAL. Viete o tom, že naše bylinné čajíky MISTRAL sú príroda sama o sebe? Všetky totiž obsahujú špeciálne byliny určené na podporu funkcie, ktorú by mali prinášať. Všetky sú navyše výbornými čajovými zmesami s príjemnou chuťou. Jednoducho na zdravie. Krásny štvrtok ešte.

veronikaa006
5. nov 2020

mám rada bylinkové čaje. V obchode stále hľadám nejakú novú kombináciu byliniek, ktorú som ešte nemala 🙂

hederamonstera
5. nov 2020

Podla obalu. Cim krajsi dizajn, tym viac ma nadchne - a potom uz len podla skusenosti - ktore mi nechutili, tak tie uz nikdy nekupujem - staci mi niekedy 1-2 prichute z tej rady znacky a neskusim ani ostatne.

nelca0510
5. nov 2020

@marton_popradske ja vyberiem podľa toho, aký som nemala ešte a aj podľa nálady🙂

simsalabim
5. nov 2020

@marton_popradske vyberam caj bez ibisteka - teda ten ovocny. Strasne mi ibistek nechuti 🤷‍♀️

h2
5. nov 2020

Podľa príchute. Mám rada ovocno-korenisté, ideálne nejaký citrusovo zázvorovo škoricový.
Bylinkové čaje nekupujem, chodím si bylinky zbierať. Čierny čaj mi veľmi chutí, ale nemôžem ho piť, mám po ňom kŕče v bruchu.

andrea0710
5. nov 2020

Podľa zloženia, príchute.Obal samozrejme tiež láka a dosť dôležité je,aby boli jednotlivé čaje samostatne balené, prípadne aspoň ako piramídky v uzatvárateľnom sáčku.Uz v podstate kupujeme roky tie isté osvedčené značky,akurát striedame príchute a ochutnávame novinky. Niektoré čaje majú síce krásny obal,ale to je asi tak všetko ,čo je na nich dobré a tie môžu mať novinky, ani ich neregistrujeme, nekupujeme,keď s nimi nemáme dobrú skúsenosť.

luna116
5. nov 2020

@marton_popradske ja vyberám čaje podľa D-testu. Osobne mám radšej bylinkové ako ovocné. A ak ovocné, tak s čo najmenším alebo žiadnym podielom červeného ibišteka. Podľa obalu sa nikdy neriadim.

victoria021
5. nov 2020

Ja vyberám čajík v prvom rade podľa toho akú zmes byliniek a načo by som chcela...... ci na imunitu, detox, kašeľ, žalúdok......... ale klamala by som keby som nepriznala ze obal je prvé čo ma uputa😉 A CENA????...... V dnešných nelahkych finančných časoch je to tiež pre mnohé mamičky, ako aj pre moju maminu dôchodkyňu dôležitá vec. Ja však pri cajoch túto otázku neriesim alebo lepšie povedané nemusím riešiť, čiže kúpim si kvalitnejší........ Sú čaje ktoré by som si už druhý krát nekúpila ale sú čaje ku ktorým sa rada vraciam. A viete čo naposledy pri nákupe skončilo v košíku keď som nakupovala s mojou dcérkou???? Jasne ze vás teda lepšie povedané Dorotkovy čaj aj s CD, takže........ aj toto je jedna z veci, ktorá pri nákupe rozhoduje🙈😉Darček pre naše ratolesti, ktoré na nás zazmurkaju hodia ocka a je to v kosiku🙈😉

mskorica
5. nov 2020

@marton_popradske Obal robí naozaj svoje a keď ma zaujme vezmem si ho ale čítam etiketu o zložení. Mám rada neprichutene a nearomatizovane čaje. Žiaľ je ich menej na trhu. Dcéra má špeciálnu diétu kde kopec prídavných látok a éčok a aróm jej škodí tak aj preto.

elenajezova
5. nov 2020

Ja si vyberám hlavne zelený čaj a podla príchute. Najradšej mám pomarančový.

marton_popradske
autorModerátor
5. nov 2020

@veronikaa006 správna voľba bude Mistral. Skúste 🙂

marton_popradske
autorModerátor
5. nov 2020

@elenajezova zelený mám rád aj ja.

marton_popradske
autorModerátor
5. nov 2020

@victoria021 áno to je náš čajík jahoda malina 🙂

marton_popradske
autorModerátor
5. nov 2020

@luna116 čo je D-test?

marton_popradske
autorModerátor
5. nov 2020

@nelca0510 podľa nálady často aj ja 🙂

86488648
5. nov 2020

@marton_popradske ...vyberam podľa kvality zloženia a chuti,zdravia a v poslednom rade aj podľa obalu...

vikap
5. nov 2020

Ahojte.Pravdupovediac,čajov kupujem v obchode pomenej a to z dovodu,ze si zbieram bylinky z čistej lúky,ale,nenazbieram tam zelený a čierny,ktorý pije staršia dcéra a najmladšia dcérka nevypije iný ako červený🙂je jej uplne jedno,ci je baza s černicou,alebo čierna ríbezľa s pomarančom,len nech je červený.Takže čo sa tejto témy týka,ja to mám zariadené takto😉

hettinka
5. nov 2020

Chut, značka, cena... občas siahnem po novinke.

katka2505
5. nov 2020

Ja si vyberám čaje podľa chuti.Mám rada ovocné a rovnako aj bylinkové čaje a preto ma v obchode osloví ponuka,ktorú nájdem.Vždy rada vyskúšam nejakú novú chuť,ktorú som ešte nepila.

cilkau
5. nov 2020

Podľa vône chuti obalu bylinkové ovocné 🍵🍊🍋🥭🍎🍐🥥🍓🍍😀

victoria021
5. nov 2020

@marton_popradske hej vás ale pre nás Dorotkovy😉a mohol by mať aj na obale ze detský čajík od Dorotky🤪a co by bolo iné........ pre deti taky smejko a tanculienka na obale a myslím, že......... bolo by vypredaneeeeee🙈🤪🙈🤪Alebo nejaký detský čajík s vymalovankou ako to napr. býva pri jogurtoch Monte... mini vymaľovanka, kde by si deti krabičku mohli sami domalovat🤔Mne sa veľmi páčia teda rada obdaruvam mojich blízkych cajikom ako pozornosť len tak a keď tým čajom môžem aj niečo povedať teda Ďakujem, a keby tam bolo pole na do písanie textu. Zákazník by si dopísal.......co by potreboval🤔. Nie len kvetmi, čokoládou ale aj cajikom sa dá niečo vyjadriť a spraviť radosť 😉😉

lpolak
5. nov 2020

@marton_popradske čaje sú u nás denne, vyberáme a kupujeme podľa nielen nalady ale hlavne funkčnosti, či potrebujeme podporiť priedušky, zastavit nachladnutie, utíšiť kašeľ, alebo posilniť imunitu, samozrejmosťou je tak pokryť pitný režim, keďže sme 5 členná rodina a sem tam sa podarí aj nejaka navšteva od príbuzných či sviatok, tak v takom prípade spotreba stúpa a výber závisí aj od tohu, komu ho ideme darovať, takže FUNKČNOSŤ čaju je na 1.mieste👍👍👍

luna116
5. nov 2020

@marton_popradske dtest je nezávislý spotrebiteľský test výrobkov. Výsledky sú aj v rovnomennej relácii na STV. /dtest.sk/

ckatka
5. nov 2020

Čaje si objednávam z overeneho čajového eshopu priamo zo.zdroja (Čína, Japonsko, Taiwan...).
Teple bylinkové a ovocné nápoje v obchode vyberám podľa...hm...veľa robí obal to je pravda. Ale hlavne podľa zloženia...dosť čítam zloženie...aby to nebolo 90% jablko ibistek a zbytok nejake bylinkové smietky. (Pre návštevy) 😂
Papier znesie všeličo...ale z obchodovych mam ja osobne najradšej obyčajný pigi čaj s medom a citrónom. (Resp netehotna s bielym vínom a cukrom) 😂 Keď sa pigi čaj luhuje predpísaných 30-40 sekúnd...je prekvapivo veľmi lahodný.
A potom ešte mám rada také tie pekne balenia kde dostanem čaj a šáločku alebo konvicku (lebo u nás to je spotrebný tovar 🤦‍♀️)

marton_popradske
autorModerátor
5. nov 2020

@victoria021 skúšali sme raz osloviť nemenovaných detských umelcov, ale nechceli ísť do toho.

marton_popradske
autorModerátor
5. nov 2020

@ckatka pozrite na konvičky v našom e-shope na www.popradske.sk možno si vyberiete.

sisaka
5. nov 2020

Všetky čaje sa snažím kupovať len v bio kvalite, keďže ich pijem denne je pre mna dôležité, aby v nich neboli pesticídy a iné chemikálie,taktiež sa snažím uprednostňovať sypané čaje pred tými vo vrecuškach, keďže aj vrecúška sú často krat toxické a obsahujú karcinogény 🙁 Posledné, čo ma trápi pri vybere je obal

kristina.jo
5. nov 2020

Ja ako prve pozriem, ci v zlozeni nie je sladke drievko...😝 (to mi velmi vadi...)

marecek1
5. nov 2020

@marton_popradske podľa čoho kupujem čaje? Ja som verný zákazník. Pokiaľ mám nejakú značku a jej výrobky rada /vo Vašom prípade kávy ci caje/, tak kupujem tie, s ktorými som dlhodobo spokojná, a necítim potrebu vyskúšať iného výrobcu. Pokiaľ prichádza "moja značka" na trh s novinkami, je to len bonus navyše, že je široký výber, a človek si nájde čaj presne podľa svojej chuti, či chuti členov svojej rodiny 😉