Koľko mliečka sa u vás vypije?

janka_rajo
22. okt 2016

Koľko mliečka vaše deti vypijú denne? A koľko si ho doprajete vy? U nás ide mliečko prúdom, Adelka pije ráno vanilkové, pol na pol s polotučným, ja do kávy, s cereáliami a mm si kúpi v obchode radšej krabicu mlieka ako vodu 🙂 Ako je to u vás?

emilia25
22. okt 2016

U nas tak 50l za mesiac.vzdy kupujeme cele balenie plnotucneho pre malu a pre nas 1.5 percentne takze 2 litre denne idu hoci jako a chalani tak isto rano kakao najmladsi ten si da aj vtedy ked vidi muza miesto piva pit mlieko pri veceri obede.a to si da chuda hrcek a za chvilu si musi naliat dalsi lebo syn plus sem tam ja a ma po mlieku tak dalsi hrncek.do kavy to je tak isto u nas normalka vypijeme 3 kavy denne.

tyelde
22. okt 2016

Možno tak 2-3 litre do varenia, inak ho nepoužívame 🙂

sardinka336
22. okt 2016

No aj 4 litre....do kavy, na musli a rozne ,,chrumky,, do mlieka, do kaší ....občas kakao. Kupujeme tak narazovo cele baly mlieka tuším po 10 je to balene 🙂

katkahs
22. okt 2016

U nas sa mlieko vobec nepije, max do varenia. Deti som 2 roky kojila, potom uz nemali potrebu pit mlieko. Skor papaju jogurty a syry. Ja osobne mlieko nemusim, doteraz si pamatam ako ma nutili v skolke ho pit. Nasilu som sa napila, naplo ma a vsetko som vyvratila aj s predoslym obedom. Odvtedy ma nenutili 🙂

janka_rajo
autor
22. okt 2016

@katkahs hm, tak to zvacsa byva, deti by sa nemali nutit do nicoho - mava to skor opacny efekt... ja som ako mala neznasala teple mlieko 🙂 brrrrrrrr 🙂 ale studene mi nikdy nevadilo 🙂

jajkakk
22. okt 2016

U nás je to denne 2 litre, ale čerstvé od kravičky, ktoré si nájdem každé ráno pred dverami 🙂 (zlatý to život na dedine 😀 ). Ale ak ideme do mesta na nákupy, vždy si vyberú aj acidko alebo nejaké ochutené mliečko 🙂

tintini
22. okt 2016

My sme traja a ked zaratam aj kasu,puding,do kavy a len tak na pitie,tak aj dva litre a viac 🙂 Mame velmi radi mlieko 🙂 Taku chut som dostala,ze si idem do salky naliat 😀

tortelinka
22. okt 2016

u nás na pitie žiadne, ani mi ani deti mlieko nepijú, ale robíme na raňajky kaše, tam dávam čerstvé kozie

jaselena
22. okt 2016

Dcérka a ja vypijeme tak pohár denne a manžel chodí v noci vyjedeť sušienky s mliekom. 😄 Vypije cca 0.5l za deň 😊

jajamalka
22. okt 2016

U nás je veľká spotreba mlieka, dcéra (4,5r) pravidelne pije ráno pohár mlieka a syn (19M) stiahne v noci 2x250ml. Nie sme z toho nočného pitia nejak nadšení, ale žiadne problémy z toho nemá a časom ho to hádam prejde. 😝

bianca
22. okt 2016

u nas denne cca liter.Podla toho ci sa zapojim do spotreby ja alebo nie. Plus acidofilne mlieka,takze pomerne dost

cevrik5
22. okt 2016

U nas sa vypije tak skoro liter v priemere denne. Ale ja som najvacsi pijan. Muz asi dva deci, dcerka ciste mliecko len deci, ochutene dva deci a aj to mliecko vyhradne len studene. Ja vypijem akekolvek mnam! Aj teraz mam salku za sebou a po dcerke este musim dopit lebo uz spi 😀

dankaa78
22. okt 2016

Jemine...no mlieko je u nas nutnost.Najmladsi clen vypije cca 600 ml,starsia 400 a ja s tatom cca 400ml.Takze doost😀

minulin
23. okt 2016

@janka_rajo kedy ako.. niekedy aj pol litra, niekedy nic...

sibalka21
23. okt 2016

aj 2 litre denne, cela rodina pijeme, vratane maleho 15mesacneho drobca ;)

anka2015
23. okt 2016

My ho pijeme na litre, akurát nie to trvanlivé - teda vodu zafarbenú na bielo. Kupujeme čerstvé mlieko, plnotučné a snažíme sa kupovať slovenské 🙂