Zhoršené zaspávanie na nočný spánok

3. jún 2024

Ahojte, poradňa so spankovou poradkyňou je žiaľ uzavretá tak zakladám diskusiu možno mi pomôžete 🙂 Dcerka mala rok, o pár dni bude mat rok aj 1 mesiac.
Je to presne 5 nocí (vratane dnesnej) od kedy sa zhorsilo nočné zaspávanie a ja netuším prečo a netuším ani čo robiť 😀 nič sme nezmenili v našom bežnom dennom režime. Rano sa zobúdza o 6:30, prvy spanok ma o 10tej - 40 minút, druhý spanok ma o pol 3 a ten trva hodinu a pol. Cca 19:20 ju ideme okupat, potom sa vždy veľmi na posteli jaší, dostane UM a lezime spolu aby zaspala. Do teraz nebol probelm, dopila mliecko a do 10 minút spala jak dudek 😃 teraz posledné dni nie a nie zaspať, mrvi sa krúti, vstáva, stvornozkuje po posteli hore dole akoby nebola vôbec unavená. Potom zacne byt nervozna, veľa ziva a následne zaspi o pol 9. Mam jej skrátiť ten druhý denný spanok ? Na jeden spanok ešte pripravena určite nie je.
Večierku jej posúvať nechcem, som na ňu sama muz je vela v práci a rodinu mame vyše 600 km ďaleko tak budem úprimná ze sa teším keď večer zaspinka a ja mam konečne chcilu času pre seba 😃

kati301
3. jún 2024

No všetky moznosti čo robiť si zrušila 😂 nasa ma rok a 4mes, má jeden spánok a bdelý čas v pohode vydrží 5-5,5hod. Podľa mna ju moc skoro uspavas keď vstáva o pol 4. Nasa tiež vstáva o pol 4 max a uspavat sa išla teraz.. a aj to je plna života stále 😃 okrem toho našej dosť vadi svetlo, teda že je tak dlho plus aj teplo začína byt..

autor
3. jún 2024

@kati301 nooo tak asi jedine to že sa jej predĺžil bdelý čas a je to na ňu skoro, tým pádom mi vychadza len skrátiť druhý spanok aby sa z neho zobudila o pol hodku skôr 😃
Áno prvé čo mi napadlo svetlo a hneď na tretí deň sme montovali závesy 😂 ale nepomohlo a teplo doma nemáme

kati301
3. jún 2024

No buď to alebo skúsiť prejsť na ten jeden spánok..prečo myslíš že nie je pripravená? Napríklad nasa má jeden dve, dve a pol hod dlhy spánok. Zobúdza sa o 7 cca, chodi spat medzi 12-13 a keď sa nezobudí sama budím ju ja o 15:30.

len_nig
3. jún 2024

Podľa mňa bude tiež pripravená už na jeden spánok, takto isto to presne začínalo aj u nás 😊

ivangeline
3. jún 2024

Chodíte von? Je teplo. Vždy keď sa dá, tak pred ideme von. Ráno je naj vstať ešte pred pol 7, potom spí medzi pol 10 až 10. Do pol 12 je hore. A ideme von. Potom o 15tej spí. Rôzne. 45min alebo zas aj hodinu a pol. A zas ideme von. O 20tej spí. Max pol h sa ukladá. Takže za mňa.. choďte von, viac podnetov a aktivít, viac chodenia po slnku. ;D Moj sa v noci ešte raz budí na mlieko a nad ranom sa dosť prehadzuje. Ale jeden spánok bude mať až po lete… skôr jedine, že by ozaj nezaspal… ale on zaspí…

autor
3. jún 2024

@kati301 pretože na ten prvý spanok po 3, max 3 a pol hodinach od ranného vstávania je riadne unavená, ziva, sucha si oci a keď ju necham tak už potom je nervozna a z toho spanku sa sama budí po 40 max 50 minútach

beata_k
3. jún 2024

Ten spanok u deti sa meni. Ja by som jej posunula nocny spanok ( chapem ta, ale skor ci neskor bude chodit spat neskor). Ked bude pripravena na jeden denny spanok tak jej opat posunies nocny spanok na skorsi cas.

autor
3. jún 2024

@ivangeline vonku sme takmer nonstop 😃 keď je zle počasie chodíme do kutikov, raz do týždňa mame skupinové cvicenie baby balance, raz plávanie a raz montessori aktivity 😅 jedine to, že ešte sama nechodí, len okolo nabytkov

veronikaszabova
3. jún 2024

U nas sa zlepsilo zaspavanie aj nocny spanok, ked som zaviedla len 1 spanok ( o 11tej ide spat. Spinka 2 az 3 hodiny) - jeden spanok ma od 11m, teraz ma14m. Podla mna ju davas skoro spat vecer, ked ma este ten poobedny spanok.

anavixy
3. jún 2024

Ako sa pise v prvom komente. Ty presne vies co by pomohlo, len to nechces urobit. 🙂 Urcite teda aspon skratit druhy spanok, to by mohlo pomoct (nezabudni, ze ten prechod pri zmene par dni trva). Ja osobne by som len ukladala neskor, vecierka o pol deviatej je za mna uplne idealny cas (tiez som sama s dietatom). Vlastne ani to uspavanie netrva az tak dlho, ako tu mnohe zvyknu pisat, ze uspavaju dve hodiny…

zorkahorka
3. jún 2024

Na 2 spanky ti nezaspava az tak neskoro... podla mna pol 9 je to ok pri vasom rezime. priprav sa na to, ze cim bude starsia, tym bude uspsvanie trvat dlhsie. Postupne prejdi na 1 spanok. Bude to trochu komplikovane, ale ustali sa to

theanak
3. jún 2024

Nemôže to byť regresia? Ak náhodou dcérka začala chodiť, alebo sa na to chystá tak sa zvyčajne spánok na pár dní až týždňov zhorší. Na jeden spánok sa odporúča až okolo 15 mesiacov, ale samozrejme, záleží od dieťaťa. U nás sme to mali rovnako, dcéra mala čosi po roku a v tom čase ako začínala chodiť, tak odmietala zaspávať na druhý spánok a večer tiež dlho zaspávala. Ale prešlo to. Ja som jej skrátila prvý spánok na 20-30 min. a druhý mala max. 1,5h. Ak zaspala na prvý neskôr, tak som ju nechala spať a mala len jeden spánok a takto sme to striedali. Na jednom sme od cca. 14 mesiacov.