Veľmi slabý spánok 10-mesačného dieťaťa

5. mar 2024

Ahojte, asi sa chcem len vyrozprávať a možno zistiť že v tom niesom sama.
Dcéra (10m) je od začiatku veľmi slabá v spánku, od štyroch mesiacov spi dva krát denne pol hodinu, ani o sekundu viac, v poslednej dobe sa nám spánok ešte viac zhoršil a ja už nevládzem, každé uspávanie trvá minimálne trištvrte hodinu a viac, posledne tri týždne nespí ani v noci, každú polhodinu/hodinu je hore, niekedy sa zobudí len na kŕmenie, niekedy ju musím aj v noci hodinu uspávať. Zaspi len pri natriasani na rukách, zaspavala aj pri kojeni, aj pri tapkani ale to už nefunguje.
Som nervózna, unavená, ubolena, v noci pospim rozkuskovane 2-3 hodiny, momentálne má dcéra separačnu úzkosť ak sa vzdialil plače takže celý deň som pri nej. Muž pomáha ako sa dá aj uspaval doteraz ale dcéra ho začala odmietať. Je na tom niekto podobne? Alebo mali ste niekto takéto dieťa a prešlo to?

sonka333
5. mar 2024

asi ťa nepotešim ale môj syn to bola čistá katastrofa...este horšie než u vás a trvalo to donedávna...piatok oslávi 3 roky a len pred mesiacom začal spať tak ako sa patrí ☹hlavne čím skôr odstaviť od dojčenia....u nás to bolo tak zle že som prestala veriť že príde deň kedy sa večer vyspím...a to bola každá noc rovnaká ....den čo deň...noc či noc a trvalo to takmer 3roky...držím palce nech u vás je to iné...a nech sa to zmení čím skôr k lepšiemu...✊

ivangeline
5. mar 2024

Nemala som taky extrem ale dcera nebola dobry spac. U nas sa to meszi 8 az 10m zacalo zlepsovat. V noci len 6x hore. Od 13m spala len 1 denny spanok. Odkedy som nedojcila a odisla z izby,uspaval manzel... Budila sa len 2x. A od 2r bola v inej izbe v postielke s flasou... Sa budila len obcasne raz.. Cim sme boli vzdialenejsi,tym lepsie spala!! :D