Veľmi silný Morov reflex u 5-mesačného

mischumischu
5. sep 2024

Ahojte,idem si po radu.Mame maleho nezbednika,ktory musi byt na kazdy spanok zavinuty do plienocky ci do ulitky.Ma velmj silny morov reflex a budi sa na to.Najlepsie spi v nosici alebo ked ho drzim.Vzdy musim byt pri nom ked spi,lebo si vyslobodi ruky a reve.Bez ulitky ci plienky nespi ani 10 minut.Co robit?Ako ho od toho odnaucit?

andreatytler
5. sep 2024

@mischumischu 5 mesacny by uz mal mat morov reflex pomaly integrovany a teda by sa nemal prejavovat. Tento reflex sa integruje medzi 2-4 mesiacom. Ak ma 5 mesacne dieta stale silny morov reflex, ja by som sa isla poradit s lekarom, alebo fyzioterpeutetom, lebo ak sa tento reflex neintegruje, mozu by z toho problemy. Su na to specialne cvicenia ktore pomahaju na integraciu.

mischumischu
autor
6. sep 2024

@andreatytler dakujem,fyzio povedala ze do 6 mesiacov by sa mal integrovat,mne sa to ale nezda ze nevie spat bez zavinutia sam

andreatytler
6. sep 2024

@mischumischu Tak ak to mate odlsedovane na Fyzio tak cakajte este ten mesiac. My sme cvicili na integraciu morovho reflexu asi od 6 mesiaca. Trvalo to asi 6 mesiacov to integrovat. Moj syn nemal problem spat.
Ja by som zacala s integraciou uz teraz aby sa mu zlepsil ten spanok.
Inac som pocula zaujimavu teoriu ze Morov reflex vlastne chrani dietatko pred syndromom nahlej smrti. Ze novorodenci by nemali spat hlboko a dlho lebo a tak ich tento reflex naschval casto budi, ale ked uz chudak vobec nemoze spat tak by som s tym zacala nieco robit. Ved sa uz zacne pretacat (ak uz nezacal) a vtedy ho nemozes zavynut.
Este som pocula ze deti oducaju od zavynovacky postupne tak ze najskor len jedna ruka vonku a ked sa na to nauci, tak potom obe. Skusili ste tak?

mamatroch
6. sep 2024

@mischumischu ten isty problem som mala s dcerkou - spavala v ulitke do svojich 9 mesiacov. Syn do 10-tich. Obaja su (dcera 12 r., syn 5) doteraz take tie kontaktne typy, co maju radi tulenie sa, telesnu blizkost, plysaka v ruke alebo aspon zakrutenie do periny... Skratka to potrebuju. Ulitky robia aj vacsie, ked tak lepsie spi, tak mu ju dopraj.