Uspávanie 5-mesačného bábätka

31. aug 2024

Ahojte, ako uspavate svoje babatka ? Naša ma skoro 5 mesiacov a už odmieta na rukách, v zavinovačke, fitlopta, prechádzanie. Kočík neznáša, v nosiči spáva jeden spanok cez deň keď sme na prechádzke - doma v ňom nezaspi. Inak začala spávať na posteli so mnou - občas jej jemne spievam, hladkam, kojim, niekedy nič lebo to nezabera…ale aj tak jej strašne dlho trva kym zaspi, veľa mrnčí, akoby sa “trápila” lebo sa furt mrvi, zatvara - otvara oči a je mi to ľúto. Nejaké rady ako ju uspať aby sme toto nemuseli absolvovať každý spánok? Snažim sa ju davať spať keď vidim že je unavená od 1,15h do 2h dlhšie nevydrží

Ďakujem za odpovede a prípadne rady

miimss
31. aug 2024

Ak spí v postelí mohli by ešte pomôcť zatemnovacie závesy. Tma pomoha vytvárať melatonín. U nás to pomohlo.

lienka.7
31. aug 2024

Doslova od príchodu z pôrodnice spavali v postieľke. Žiadne nosiče, fitlopty ani nič iné... neskôr, keď im išli zúbky, tak boli pri mne v posteli, aby sa upokojili, potom šli do postieľky.
Staršia bola priam ukážková, mladsia potom sa snažila vymýšľať, ale nepovolila som. Sedela som pri postielke a hľadkala ju aj 40 min. Inak pri prvej mi veľmi pomáhal taky ten hrajúci Mickey, ktorý premietal hviezdičky na stenu. Mala rada najmä zelenú. To ju zaujalo a potom zaspinkala.

ina2405
31. aug 2024

Ja uspávam kojením, ale to asi počuť nechceš lebo to robíš Asi 15 minút pije a popritom zaspí. Ja si vyložím nohy, pustím audioknihu z mobilu a počúvame obaja. V noci si len cucne a spí ďalej. Ale nie vždy je to 15 min. a niekedy sa opakovane budí...sú aj také dni.

lienka.7
31. aug 2024

Ešte dodám, ze pri zaspavani na posteli mojej pomáhalo, keď som ju tak rukou objala... aby ma cítila. A zároveň sa nemohla mrvit. Dodnes ma rada a vyžaduje si také objatie, ako keď bola bábätko 🥰 za mna hlavne vydržať treba... nič iné.

autor
31. aug 2024

@miimss to máme a nepomaha

ina2405
31. aug 2024

Skús naozaj pustiť niečo upokojujúce, čo bude počúvať popri kojení. Moje aj staršie deti aj neskôr radi zaspávali pri rozprávkach.

miskamisiq
31. aug 2024

Ja som malého uspavala tak, že som mala detskú perinku na kolenách, on na nej lezal, trosku som mykala kolenom a zaspal do 5 minut.
Keď ma to prestalo bavit okolo roka ležala som pri ňom (bolel ma chrbát) . Zaspatie trvalo aj hodinu, dobre ze salto nespravil pri zaspávani. Vydržala som a začal zaspávať do 15 minút.
Ľutujem, že som neucila na postieľku od začiatku 🙂

autor
31. aug 2024

@lienka.7 aj naša spávala v postielke..teda uspala som ju na rukách pripadne fitlopte a dala ju tam ale mala spankova regresiu a bola aj 3 hodiny hore a nie spať bolo to hrozné…je dosť kontaktná od malička…skusim pozriet toho mickeyho

lienka.7
31. aug 2024

@autorka my sme mali toto... len s mickey mousom... hralo to tuším 15 minút v kuse😁 rôzne farby tam boli... zelená, modrá, červená, žltá... aj striedanie
Ak si z BA, pokojne darujem 🙂

ivangeline
31. aug 2024

Ukladáš skoro, 2h bdenia je ok. Aj viac. Skôr chce podnety. Rozhovor. Blízkosť. Grg či prd. Jedlo. Potom je jedno, ako budeš uspavat, nebude sa toľko brániť.. ;D

autor
31. aug 2024

Veľmi pekne ďakujem za rady 🙏

autor
31. aug 2024

@ivangeline hm a čo mám s ňou robiť keď už po hodine strašne mrnčí, červené obočie a je taká nesvoja ? Ked sa zobudi sa potulime, nakojim ju, prebalim a ideme na podložku sa hrať a cvičiť, potom zas nakojiť a spinkať. Kľudne som otvorená aj inym radam…