Uspávanie 4-mesačného bábätka

lucka27375
7. jún 2023

Ahojte, ako uspavate svoje 4 mesačné bábätka? Naša dcérka väčšinou na rukách lebo inak nevedela zaspať samozrejme niekedy musime pustit aj fen ale už mi začína byť ťažšia a neviem aký spôsob bude najlepší

patka06
7. jún 2023

Od narodenia, nakŕmila, prebalila a uložila do postieľky, pustila som kolotoč nad postieľkou, pokiaľ dohral dcéra spala.
Snažila som sa dodržiavať rovnaký rituál pred spánkom, nikdy som neuspávala na rukách, v našej posteli ...a pod.
Dcéra si prirodzene spojila postieľku s jej spánkom, nedávala som ju tam v inom čase, len tak.

ivangeline
7. jún 2023

Nosic. Sumenie. Do cca 8 az 10m..zavisi..postupne skladala skor,pomojkala. Potom uz rovno na posteli spolu.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rebrambora
7. jún 2023

Presne ako pise dama v prvom komentari.
U nas takisto ani krmenie ani nosenie neboli nikdy spojene so spankom. Samozrejme, ze sme sa mojkali, ale rezim musel byt dodrzany. Nakrmit, odgrgnut, postielka.
V 4. mesiaci som obe presunula do vlastnej izby. Nikdy nebol problem a ani truc.

elinosar
7. jún 2023

Na prsniku v naruci ale sedim pri tom, cez den, pripadne i v noci tiez v lehatku a potom len prenesiem do postielky. Kedysi aj na prsniku v lahu ale to je najhorsia moznost pre mna

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katesocka
7. jún 2023

Moja spí vo veľkej postieli v hniezde, položím ju do hniezda, zapnem monitor dychu, zapnem malú lampicku, ľahnem vedľa nej a držím za ruku, občas jej spievam a ona zaspí. Väčšinou to trvá tak 5 minút, výnimočne dlhšie. V piatok bude mať 5 mesiacov. Ale boli dni, keď som ju uspávala aj na rukách, našťastie si zvykla už takto. Zaspáva tak aj cez deň.

marianarem
7. jún 2023

@lucka27375 Ja som ukladala tak ako pisu niektore baby nado mnou, ze od narodenia sam v postielke, ritual, rovnaky cas atd. Ale ti, u ktorych to takto zostalo do dospelosti dietata, mali podla mna proste stastie 🙂 U nas aj tak prislo obdobie prave okolo tych 3-4 mesiacov, ze jednoducho v tej postielke sam nevedel zaspat aj velmi velmi dlho. A na rukach zaspal rychlo. Bolo to fyzicky narocne, no rychlo som zistila, ze mu staci aj to, ked len spolu lezime a mam ho prituleneho. U vas to nefunguje? My sme takto fungovali asi 6 tyzdnov a potom jedneho dna zase nevedel zaspat pri mne a stale sa osival. Dala som ho do postielky a tam hned vytuhol. Odvtedy spal sam v postielke. Az donedavna. Ma 3.5r a asi pred mesiacom zacal uplne odmietat samostatne spanie a opat len s niekym. Takze ono sa to niekedy moze ozaj zo dna na den zmenit hociktorym smerom.

svokrinjazykmonika
7. jún 2023

@lucka27375 na prsníku a keď sa jej tak nedalo zaspať tak buď na ruky, nosič, kočík... Mne teda malá v živote tak nezaspala že dám do postieľky a spí.

lucka27375
autor
8. jún 2023

@patka06 kolotoč nemáme.. a keby ho teraz kupime neviem či by to zabralo takto od 4 mesiaca veľmi dobrý prístup ste zvolili .. chcela by som to aj ja zmeniť, ak sa bude dať bola by som veľmi rada..

lucka27375
autor
8. jún 2023

@ivangeline nespalo babatko zvlášť v postelielke ?

patka06
8. jún 2023

@lucka27375 na kolotoč už bude neskoro, my sme ho mali do pol roka, potom ho už dcéra ťahala a bála som sa, že na ňu padne.
Zvolila by som skôr nejaké to uspávacie zvieratko, nejakú hračku, ktorú bude mať len na spinkanie. Postupne prechádzať z uspávania na rukách s hračkou, na uspávanie v postieľke s hračkou a ty ostaneš vedľa /ak treba/ , nakoniec nechať pri zaspávaní iba hračku.

lucka27375
autor
8. jún 2023

@rebrambora trochu ľutujem že som to nezaviedla skôr aj ja.. len neviem ako to zmeniť teraz lebo keď to tak spravím tak je nepokojna spat nechce a vykruca sa, plače..

lucka27375
autor
8. jún 2023

@elinosar no ja už nekojím..

lucka27375
autor
8. jún 2023

@elizabet173 len ako to zmeniť.. mrzí ma že sme to tak robili že sme ju automaticky uspavali na rukách ale ona inak nevedela zaspať..

lucka27375
autor
8. jún 2023

@katesocka hádam sa to aj u nás zmení..

betulinka1
8. jún 2023

@lucka27375 chce ta citit. Skus si ju dat na ruky a sadnut si. Postupne skúšaj dat lahnut a budes pri nej jej šepkať alebo spievať tíško. Ved je este malinká. Chapem, ze po celom dni mas dost ale ked to prijimes ako to je a nebudes bojovať, tak to bude pre obe lepsie.

lucka27375
autor
8. jún 2023

@marianarem nie u nás to nefunguje práveže u nás koľkokrát aj trvá kým zaspí aj na tých rukách.. a to ju ukladáme spať okolo pol 9 večer snazime sa cca rovnako.. neviem no rada by som to zmenila len neviem ako :/ keď ju dám do postielky tak spať nechce..

lucka27375
autor
8. jún 2023

@svokrinjazykmonika no nekojím už takže keď jej večer aj dávam UM síce očka zatvára trosku ale keď ju chcem opatrne preniesť zobudí sa a už plače a vrtí sa

marianarem
8. jún 2023

@lucka27375 Tak mozno este v nosici, aby boli aspon ruky volne.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz