Uspávanie 3-ročného dieťaťa

16. jún 2023

Toto už nazývam zúfalstvo. Pomoc!!! Každé uspávanie je neskutočne zdĺhavé a komplikované. Som taká nás.... a vytočená, že si hovorím, kedy konečne to dieťa vyrastie! Len kvôli tomu debilnemu uspávaniu. Kým bola kojena (2r), vždy to prebehlo do 5min a bolo vybavené, ale od kedy nekojim, je to neustály boj. Ráno vstáva o 7. Na obed ju ukladám od 13tej....niekedy do 15tej. Áno!!! 2hod. Lebo poobede spat MUSI. Potrebuje to. Keď nezaspi na obed, večer zaspí už o 18tej kdekoľvek. A to od 17tej je protivna. Zaspí o 18tej q o 1 ráno sa zobudí vyspata. Takže poobede musí spat, hoc zaspí o 15tej na jednu hodinu. Večer potom uspavame niekedy do pol noci. A to ani nehovorím, že niekedy inak ako na rukách ani nezaspi. Doslova sa dieťa spánku bráni. Kope, dvíha zadok, rozpráva sa, spieva si, napriek tomu, že je očividne

autor
16. jún 2023

Unavená a už zivala aj čuchala si očí

autor
16. jún 2023

Rituály ako sprcha, zuby, rozprávka u nás funguje prakticky od narodenia.
Ja to ani neviem opísať.... vždy skúšam niečo nové a raz to zaberie, raz nie. A potom znovu. Ja už mám kŕče keď sa blíži čas spánku

poslednepogo
16. jún 2023

Náš bude mať 3 v septembri, cez deň spí tak isto ako váš, večer tak 20:30 postel, 21:00 spí, ale musíme tam ja alebo muž ležať s ním

autor
16. jún 2023

Ešte dodám, až 2hod neuspavam bežne. Väčšinou to vzdam po hodine, ale večer a noc je potom peklo.

autor
16. jún 2023

@poslednepogo tak spala ked zaspavala na prsníku. Odvtedy akoby nebola schopná zaspať. Tiež pri nej ležím. Niekedy sa s muzom striedame a ak je už fakt veľa hodín, zaspí na rukách. Na rukách väčšinou zaspí rýchlo, ale neexistuje uspavat 15kg dieťa na rukách!!!

tosomja
16. jún 2023

Môj má 3 roky, ráno vstáva o 7hod, od 9tej sme vonku do 12tej, behá, hra sa, skáče, na odrážadlo atď ..prídeme, umyje sa, naje a o 12,30hod leží a takých 5 minút spí ako zabitý aj do 16tej. Večer o 21hod už sám ide spať. Lebo dlhšie nevydrží. Väčšinou o 20,30hod ležia a sú ticho.
Nehrozí, aby sa mi v noci zobudili a chceli sa hrať. Od narodenia som sa "robila že spím" v noci. Nikdy som k nim nevstala, keď som nemusela. Spia so mnou na posteli. Keď sa aj zobudili, sadli, videli, že nereaguje, ľahli a spali ďalej.

juliet86
16. jún 2023

chapem aka si z toho vytocena.. keby si s nou zacala chodit na gymnastiku alebo plavanie alebo bicykel kazde dopoludnie? keby si ju rano budila uz o siestej? keby si ju skusala uspat ze vzdy naplanujes cestu autom/kocikom okolo 14tej? keby si skusila hacku alebo hojdaciu siet? dalsia moznost je bymysliet na poobedie aktivitu ktoru miluje napr hernu alebo vodu a proste ju udrzat hore v tom kritickom case cca 16 00 az 18 00 a vecierku mat o 19 00. je to len obdobie drzim palc.enech je rychlo za vami

titla
16. jún 2023

My sme mali tiez velky problem s uspavanim, ked som odstavila syna. Mal 13m a teda boli to boje. Dovtedy som ho uspavala na prsniku a potom ako stratil ten svoj ritual, nevedel sa ukludnit, vrtel sa v tej postielke, prehadzoval, no... Trvalo mu mu niekolko mesiacov, kym si znova nasiel svoj uspavaci ritual, a to je zmolenie ucha - mojho. To sa uspvanie zredukovalo na 30m poobede a hodinu vecer. Akurat casom to mi ucho nie zmolil ale trhal, sklbal, kmasal. Ja uz som take nervy mala, ked som pri nom lezala, trpela a cakala, kym konecne zaspi... ja viem, najdu sa zeny, co povedia, ze toto by si nedali, ale kto nema take dieta nepochopi. Teraz ma skoro 4 a je to lepsie. Usi nam stale zmoli, ale uz to nie je bolestive - necha si vysvetlit. Na obed zaspi pomerne rychlo, ale vecer to je narocnejsi proces. Akonahle lahne, tak musi cikat, pit a xy veci, pozname... ale potom uz pekne lezi, zmoli ucho, avsak stale mu trva dost dlho kym zaspi. Vacsinou s muzom zadriemem pri nom, kym zaspi.

rebrambora
16. jún 2023

Tu je krasne vidiet nevyhoda uspavania krmenim a nosenim.
Nuz skus asi rady hore. Nejak ju extremne unavit. 3-rocna este nepochopi, ked jej to nejak primerane vysvetlis jej veku a charakteru? Ja by som si takto nechala skakat po hlave.
Maminka ale hlavne ty ostan pokojna, aj ked je to ťažké, mala vnima aj tvoju nervozitu. Niesi jedina na tomto svete s takymto problemom. To bude dobre, drzim palce. Ostan hlavne konzistentna a kludna.

autor
16. jún 2023

@rebrambora jaaaj pomoc, ved ani ja si nechcem nechať skákať po hlave, ale ako??? Viem, už by som robila veľa vecí úplne inak. Pri uspavani som robila chybu za chybou. Najprv uspávanie na prsníku, potom hojdanie v kočíku, nosenie v nosiči... áno! Nech je to ponaučenie pre budúce mamičky.
Ona je už pri tom uspávani sama taka znechutená,že mi začne robiť prieky. Akoby bola sama z toho nervózna, že nevie coso sebou. Vysvetliť si dá skoro všetko, až na toto.

autor
16. jún 2023

@tosomja závidím!
V noci sa budí len vtedy, ak vynechá obedny spánok

autor
16. jún 2023

@juliet86 ja jej ten spánok určite nechcem zrušiť q udržiavať ju nasilu hore. Hojdacie siete nie sú riesenie. Aj to sme už mali.
Von sme stále, aj keď prší. Fungujeme outdoorovo, ešte aj jeme von ak nie sú mrazy a búrka. Na bicykli môže jazdiť aj celé poobedie, a aj tak sa bráni zaspať. Tu nie je problém, že nie je unavená. Vidno na nej že je. Ziva, šuchá si oči, .... vyčerpaná je určite
Napríklad v aute zaspí rýchlo. Tu ide vyslovene o problém, že sa tomu spánku vedome bráni.

autor
16. jún 2023

@titla 😂 to som sa teraz zasmiala. Toto pochopí naozaj len ten, kto to zažil. Ona si zvykne zmochliť ucho, ale našťastie jej vlastné 😂
Ale tiež sme už na ňu kričali, lebo ho mala stále červené

mimi3008
16. jún 2023

Je to velmi podobne, ako to bolo u nas pri starsom. Dojceny 20 mesiacov, pri dojceni zaspavanie cez obed bezproblemove do 10 min az na par vynimiek. Potom to zacalo, nebol nauceny lahnut si, zavriet ocka a zaspat, cumlik uz davno nepouzival. Poobedne uspavanie trvalo tristvrte hodinu, hodinu, hodinu a pol, parkrat, ked to trvalo este dlhsie som to aj vzdala a cez obed proste nespal. Vecerne zaspavanie postupne trvalo cim dalej, tym dlhsie. Aj hodinu-dve, bezne este o 22:00-22:30 nespal, hoc sme lezali cca od 20.30 v posteli. Ked mal 2,5 roka, poobedny spanok sme zrusili az na par vynimiek, ked je chory, ale ked bol este mensi a velmi skoro rano vstal. Teraz ma 3 a tristvrte roka. Vecer zaspi vacsinou do 10 minut. Ale zo zaciatku to tiez nebolo take ruzove, ako aj ty pises,napr. o 17tej zaspal na gauci, na koberci pri hre, tak sme ho nechali pospat napr.hodinku, vecer potom zaspaval zas dlho a neskoro. Tiez bol najprv podvecer uz bez toho poobedneho spanku mrzuty. Za par tyzdnov sa ale na novy rezim prestavil a teraz je to v pohode, len trebalo vydrzat. Od septembra ide do skolky a ja sa skor bojim, co bude vecer doma, ked im tam nahodou bude spavat cez obed. Ale tak snad bude zo skolky chodit unaveny a vecer nebude problem

tosomja
16. jún 2023

Tak nedovol spať od 18tej. Potiahni do 19,30h. Choďte kľudne aj von aj večer, hoci len pred dom, bytovku. Do obchodu. Zabaviť. A doobeda asi máte málo aktivít, keď sa jej nechce spať. Nie každé dieťa potrebuje. Aby som uspavala dve hodiny, to radšej nech sa hrá a ja si porobim čo treba, a potom neskôr vonku.

zuzanna1317
16. jún 2023

Ahoj, skús ju uložiť tak, ako majú režim malé deti v škôlke. O 11.15 obed a následne si s ňou ľahnúť. O 13tej, tobôž o 15 tej je veľmi neskoro dávať spať. O 18.00-18.30 si dajte večeru, potom buďte ešte vonku kľudne do 19.00-19.30, a potom večerné rituály a ísť si ľahnúť o 20.30. Je zbytočné uspávať ju skôr. Zvykne si a do 21.00 zaspí. Tiež som to teraz riešila s najmladším. Žiadne na ruky. Ležať, nech sa kľudne stavia na hlavu, robí mostíky, mrví sa, ale je v posteli, ticho, kľud a vydržať. O pár minút ju vypne. Pri posteli pohárik s vodou, keby bola smädná. A pripadne aj nočník, ale už žiadne behačky, vymyslacky. Zvykne si a bude dobre. Držím palce 🍀

mimi3008
16. jún 2023

@tosomja Ja som mala aj pri starsom stale vela aktivit, vkuse nonstop, program, vylery, odrazadlo, prechadzky, ihriska, pri zlom pocasi navstevy a nepomahalo nam to. Aj som videla, ze je unaveny, ale proste bevedel si iba tak, bez toho dojcenia lahnut, vklude lezat a zaspat

autor
16. jún 2023

@mimi3008 presne tak. Tam je problém podla mna v hlave. Nechce spať, chce sa ešte hrať, hoc telo aj hlava sú unavené. A rušiť obecný spánok určite nebudem, ak vidím, že je unavená. Ani ju nemienim trápiť a naťahovať jej čas len aby vydržala do siedmej. Veď to je týranie 🙈

autor
16. jún 2023

@zuzanna1317 môžem skúsiť ešte dať ju spať skôr. Niekedy mám pocit že už už zaspáva pri stole a v posteli chyti druhý dych.

mimi3008
16. jún 2023

Ale to podla mna tyranie nie je, ma 3 roky a zvykne si, mne sa to videlo ako mensie zlo nez to, ze 2 rocne dieta chodi vecer spat kolo 22-23. No ty si mama a najlepsie si dieta poznas a vies, co je prenho najlepsie. Je to len moj nazor

kris_tin257
16. jún 2023

Jejda koľko kriku vyhrážania nervov a plaču trvalo kým som malého naučila že keď ho uložím do postele má ležať a spať 🙈 od dva a pol roka ale tak funguje, uložím ho dám mu pusu zavriem dvere a on do pol hodiny sam zaspí... Ale teda bola to fuška ho tak naučiť

zuzanna1317
16. jún 2023

Ja mám troch chalanov 6,4,2-ročných, náročné deti, dojčené takmer do 2 rokov, vymyselníci, vyjednávači, ale už spávajú všetci traja spolu v detskej, každý vo svojej posteli. Ukladáme ich s mužom naraz, ležíme medzi nimi, 2 krátke rozprávky, a potom už ticho, kým nezaspia. Netreba ustupovať, unavení sú, fyziologické potreby uspokojené, tak len počkať, vydržať, kým ich "vypne"

tosomja
16. jún 2023

Aké týranie? A Týranie nie je uspavat 2 hodiny nasilu, aj keď nechce?

autor
16. jún 2023

@tosomja keby nechcelo, tak mi od 17tej nepada na hubu. A nedovolit zaspat dieťaťu, len aby som mala ja skôr kľud?

@zuzanna1317 naozaj budem musieť raznejšie

lely1234
16. jún 2023

@tosomja úplne to isté máme aj my. Ale chce to od začiatku proste zaviesť režim keď prechádzal na jeden spánok obedny proste som s ním každý deň ležala kým nezaspal a robila sa že spím a zo začiatku to trvalo aj 30 min. Postupne sa to skracovalo a teraz má 3 poviem že sa ide spať na obed oblečie sa do pyžama ľahne a do 5 min ko. To isté večer. Ja vravím jediné treba mať režim a nebude dieťa treba hodiny uspavat 🙂 a to som mala dieťa ku ktorému som musela aj v noci vstávať a uspavat ho. Len to treba vydržať a ono to príde. Teraz mám druhé a so spánok absolútny problém nemáme keďže už viem ako na to 🙂

lely1234
16. jún 2023

Podľa mňa tam bol problém.to dojčenie keďže aktivít má dosť 🙂 vôbec to nepíšem v zlom len ako radu, trebárs budúce bábätko skúste postupne ak zavediete prikrm vynechávať kojenie. Pekne zsa odnauci od cici a nebude na Tom ,,závislá,, 🙂 a hlavne nekojte bábätko akože ho uspavate. 🙂 Skúste proste aj keď máte nervy chápem to na obed o 12 30 každý jeden deň už so s ňou ľahnúť trošku sa porozprávať a povedať že mamka jenunavena už sa musí spat a robte sa že spite nepovolte. U nás to zabralo a od roka a 2 mesiacoch na obed 3 hodiny pospal. Večer o 20 30 nejaká knižka sme pokecali že čo robil cez deň a o 21 KO 🙂 ale musím byť pri ňom

lilizzachy
16. jún 2023

Skús ju budiť skôr napr. o 6 ísť s ňou von unaviť ju riadne a spat okolo 12 13 Max do 14. Skús ju hladkať spievat, nejaký nový uspavaci rituál dookola skúšaj ale stále to isté nech si to spojí so spaním. Inak neostáva nič iné ako vydržať do škôlky. Nám odkedy chodí do škôlky moja malá má pekný režim, vstavame o 6 spia od 12 do 14 a potom večer mi zaspí okolo 8. Predtým to bola tiež katastrofa. Držím palce a prajem pevné nervy 😉

tosomja
16. jún 2023

@lely1234 keď je doma priateľ, to koniec režimu. Nechcú spať, nechcú jesť, nič. Tisíckrát mu vysvetľujem, že ja nemienim byť hore do nocí, a potom sa ešte aj jemu venovať 😃 pri ňom nevedia spať. Musím ho poslať sa osprchovať, najesť, alebo hocičo, nech rýchlo uspim deti.

basska_b
16. jún 2023

Moja ma 5 rokov a obedny spanok nema od 2.5 roka. Uz roky u nej plati, v podstate od odstavenia v 16 mesiacoch, ze zaspi po 45minutach lezania v tme. Jr jedno, ci ide spat o 19, o 20, o 21... Proste ja len len lezim a kukam na hodinky, prejde 45 min a ona zaberie. Ja neviem, ja by som tvoje dieta uz do obedneho nenutila... Bude to mozno 2 tyzdne trvat, kym si zvykne,ano, bude protivna, bude vecer unavena, ale zaspi za 5 minut a potom pospi tu noc. Zober ju von, nadopuj cukrom, jedlom, zmrzkou... da to.

autor
16. jún 2023

@basska_b to bol vtip, však?????