Unavená z uspávania dieťaťa

5. júl 2024

Ahojte, mam 2 deti, prveho syna s ktorym sme tiez presli zlym zaspavanim a aj zlym spanim v noci, spanim len na prsniku , uz vyrastol bude mat 3 roky a konecne jeho spanok neriesim, ale mame uz aj druhu dcerku a fakt uz ma vycerpava to ako stale potrebuje inak zaspavať. Som unavena z toho jej plaču , vkuse je umrnčaná. Bude mat 5 mesiacov, zuby nevidim zeby isli , ale to vkuse len mrnči, a plače a vrieska. Ja viem že to prejde a vsetko je len obdobie, len sa potrebujem vyrozpravať. Raz zaspi pri kojeni ked lezime, raz zaspi na fitlopte, lebo place ked lezime tak sa s nou postavim a uz ju teda nosim, no je to kazdy den dookola to iste a uz ma to unavuje. Nebude mi vobec chybat toto obdobie, nikde nemozeme ist lebo nikdy neviem ako si bude slečna priať zaspavat. Chodime len k babkam na dvor lebo viem ze mozem ist aj dnu do izby aj ju tam nakojim atd, a proste jak vidim kamosky ze chodia aj so starsimi detmi same vsade a tahaju aj tie mladsie deti a ze im zaspia kde len chcu hocijak proste. Kebyze nemam muza tak som nahrata, aspon on s nim chodi po vonku lebo ja som len doma s malou zavreta lebo sa jej nic nepaci a len reve a ked vstane tak mam pocit ze o 10 minut zas chce spat bo je urevana . No ja neviem uz… vobec mi toto mini obdobie nebude chybat, tesim sa na vek ked uz bude mat maximalne 2 spanky denne hoc v sportiaku vonku , a bude sa dat nejak naplanovat ten den ze niekam pojdeme aj … ma to niekto podobne ?

hradnapani
5. júl 2024

uplne ti rozumiem, s obomi som si tym takto presla. Obaja do 3 rokov. Je to vycerpavajuce, ale casom na to ako tak zabudnes v zmysle tych neprijemnych pocitov.

kitycat
5. júl 2024

No tak je madam fajnova. A co nositko?

autor
5. júl 2024

@kitycat ako sem tam ju dam do nosiča ked ja mam energiu, inak nato vobec nemam chut ju este po tom čo je na rukach skoro cele bdele okno este ju vlacit v nosici dalsiu hodinu nech spi. Ako fakt nato nemam energiu dakedy

autor
5. júl 2024

@hradnapani no ved starši toho spanok uz neriesim, zaspi na obed abo dakedy nespi vobec a vecer tiez zaspi normalne jak clovek uz ked to mam tak povedat proste, a vedela som ze zas ma čaka toto “domace vazenie” s druhym dietatom , len som uz znova z toho unavena

svetlonos
5. júl 2024

A co by urobila keby ju uspavas výlučne len kojenim? V tom jej malom veku si nevypytala ani futloptu ani zaspávať na rukach pri chôdzi. Nas mladší cez vianoce 6 mesačný chodil týždeň spávať o 3 ráno 🙈 Starsi zase o 4-5 vstaval...
A zubov stále nebolo. Odmietla som nosenie. Supla som ho na podložku a hral sa. Starsieho nosil muz par x v nosici koli zubom a očkovaniu ale max mesiac za celé toto kojenecké obdobie.
Ona je ešte mala ale už vie co je rutina.
Ci by ti plakala 2 hodiny v kuse? Nemáva aj koliky alebo reflux?

autor
5. júl 2024

@svetlonos ved som uspavala vylucne kojenim od narodenia, pripadne denne spanky v hojdavaku aj kocik, ale kocik odmieta, iba ked ju uspim na rukach a tak polozim do kocika… zrazu zacala pri kojeni ked sa naje pusti prsnik a zacne plakat vrieskat a nechce proste takto. Aj ju polozim ze ci nezaspi sama, sem tam zaspi na nocny takto, ale inak vyzaduje hojdanie pripadne fitlopta

beata_k
5. júl 2024

Skus cumlik.

hederamonstera
5. júl 2024

Uplne ta chapem, musis to len vydrzat, vies vdaka prvemu, ze to je obdobie a raz to peklo skonci. Skus to prijat, ze teraz to takto je, nebudes z toho tak na nervy. Netrap sa, ze nelietas so starsim kade tade, este mate vela rokov pred sebou na taketo aktivity. Toto je oproti tomu kratucke obdobie.
Ps ani mne nechyba babatkovske obdobie, aj ked mam este 13m, ale uz sa tesim, ked bude mat len 1 spanok.

janica_
5. júl 2024

Nema nejaku diagnozu? KiSS syndrom je vyluceny?

sisska96
6. júl 2024

No neviem ostatní ako riešia. Mne jedna baba odporúčala neuspávať bábätko na rukách, prsníku a pod, ale iba dať ho do postieľke, byť vedľa neho a zvykne si na ten spôsob. A fakt fungovalo pri oboch a aj u nej. Žiadne dlhé uspávanie, trápenie.

margotka17
6. júl 2024

Skús ju dať a brusko a skriiabkat po chrbatiku Bude cítiť, ze si pri nej a skriakanie by ju malo uspať.

dariaaa
6. júl 2024

Prave to,že ju uspavas na prsníku je zle.Dieta potrebuje polohu na zaspanie,miesto.Prsnik je na krmenie.V ten moment keď ho ukladas,je hore.Mala som tento problém zo začiatku a povedala som dosť.Polozila do postieľky,moju ruku na tváričku a druhou som držala ruku.Potrebuje cítiť matku.Chvilku to trvalo,ale ta ruka na tvári ukludnila a spal ako dudok.Alebo dat do kociara aj ked ste doma,oblozit,aby citilo akoby zababusenie a povozit,,,.

autor
6. júl 2024

@margotka17 na brusku hned dviha hlavu

autor
6. júl 2024

@janica_ je zdrava, je sikovna, robi vsetko tak ako ma robiť, nezaostava v nicom tak neverim zeby nejaky kiss syndrom mala

autor
6. júl 2024

@sisska96 jaj no tak to by bol dalsi rev… y

janica_
6. júl 2024

A precitala si si o com ten syndrom je? Kamoskina mala je zdrave a sikovne dietko, ale velmi sa natrapila kym nedosla na toto a pomohlo par navstev fyzioterapeuta.

autor
6. júl 2024

@janica_ ano precitala, mozem vyskusat fyzio nehovorim ze nie

janica_
6. júl 2024

Krcna chrbtica je mrcha, dospeli maju z nej migreny, male babatka “koliky”. Ak je vsetko ok a naozaj si nevies rady tak preverenie za to stoji. Vela stastia nech uz mate po tomto obdobi

libusak
7. júl 2024

Fuha, mas to tazke. Ja som nikdy malu neuspavala, lebo ma pred tymto varovali.
Kazdopadne. Mozno je umrncana, lebo si "na nervy". Potrebovala by si vypnut, zrelaxovat a oddychnut si. Nema ti kto na par dni pomoct? 😊🤔

autor
8. júl 2024

@libusak ahoj, viem ze take deti existuju co ich netreba uspavať, to zavidim 😂 a pomoc jasneze mam pomoc ale ved vies ze to “gro” všetkeho ajtak musi robit mama ako to uspávanie. Ponosi a zabavi sem tam aj babka dedo ale potom jak je plač sa predáva dieťa naspat matke predsa nie 🤦🏼‍♀️ takze z tohto neviem oddychnut

xyara
11. júl 2024

U nás je to úplne ako cez kopirák... S prvým sme sa riadne natrápili, všetci mi sľubovali, že druhé bude lepšie a bum, je to ešte horšie 🤯🤯🤯 druhé má 2,5 mesiaca a už som z toho na psychiatriu, že neviem ísť von ani nakúpiť, nieto niekam vypnúť... Úplne súhlasím, že mi toto obdobie nebude chýbať (to zrejme hovoria ženy, ktoré si takéto dieťa nezažili) a čakám, kedy bude mať už aspoň jeden rok 😭 teraz je to samé kojenie, uspávanie a náš sa zobudí, keď od neho odídem alebo ho prestaneme hojdať, takže ani kým spí, nič nestihnem porobiť... Nemať pomoc, tak už som dávno na psychiatrii... Kto nezažil, nepochopí... A nie, takéto deti nestačí položiť, nech sa naučia zaspať samé, budú revať kľudne do vyčerpania, proste každé dieťa je iné... Ja ešte poslednú záchranu vidím v osteodynamike, už sme objednaní... A keď toto nepomôže, tak už len svätená voda...