Ukladanie novorodenca

tatiana234
25. aug 2023

Ahojte chcela by spm sa poradiť každý mi hovori inak
Ako ste ukladali novorodenca. Mame antirefluxny vankúšik aj Vankúš na prelezanie hlavičky nevoem co hneď od narodenia používať. Maličkú chcem dávať do zavinovacky ale neviem ci teda vyvysit pod hlavičkou kvôli grckaniu alebo radšej hlavičku natočiť na bok. Tiež sa bojím aj zloženia hlavičky veľa ľudí okolo nás s tým mali problém

Ďakujem

janababana
25. aug 2023

@tatiana234 ahoj, nasa skusenost: my sme podlozili knihami tu stranu postielky, kde mala hlavicku. Vankus proti prelezaniu sme nemali, ak som videla ze preferuje jednu stranu otacala som kolko sa dalo na druhu stranu. Prelezanu hlavku nema (ono sa to casom vyrovna). A ak som sa bala grcnutia, mierne som ju v zavinovacke oprela o bok postielky, ale ozaj len vymimocne

domka222
25. aug 2023

Ja som deti dávala na antirefluxný vankúš a polohovala na bok. Dcéra tak ale nechcela moc bývať a veru riešili sme zležanie hlavičky

anavixy
25. aug 2023

Vankus na prelezanie hlavicky je uplne zbytocny, je to len marketingovy tah, to ti musi povedat kazdy fyzioterapeut. Treba dieta davat na brusko, treba ho mat aj na rukach, v nosici, aby stale nelezalo, pripadne otacat hlavicku, ale to zvladne aj same. Nemusi byt ani na boku a urcite nesmie byt na brusku, dolezite je ako travi dobu bdenia (hlavne neskor, hlavicka je makka, najprv moze byt capata a postupne sa vytvaruje). Navyse hlavicka nemusi byt prelezana len vzadu ale aj na boku..
Pri refluxe sa vyvysuju nohy postielky alebo sa dava klin pod matrac. Nikdy nevyvysuj len hlavicku dietata, treba zdvihnut cely trup! Ale to si sa mozno len zle vyjadrila.
Kedze este ani nevies ci bude mat dieta reflux, zbytocne riesis dopredu… niektore deti ani negrckaju, niektore vygrcnu raz za cas aj na kline aj bez klinu, ked bude mat reflux, klin to zmierni ale tiez to neznamena, ze grckat nebude, pri refluxe ale vyvysit urcite treba, inak to potrebne nie je.
Osobne by som ti poradila odlozit aj zavinovacku. Dieta ju nepotrebuje, ak sa bavime teraz o lete tak fakt nepotrebuje, budes potom riesit potnicky a vyrazky a nvm co, ani paperova, zbytocne budes prehlbovat spanok babatka a oddalovat dobu dojcenia. Zavinovacku pouzi ked si chce dieta podrzat niekto kto nema skusenost alebo sa proste boji, ale nie matka a otec. Pripadne si kup ulitku.

nikpa
25. aug 2023

@tatiana234 ak ma reflux tak antirefluxny vankúš, ak má železnú hlavičku tak ten druhý alebo len na rovnom a často polohovať. Keď nemá nič tak nič, len zabaliť do perinky a nie že nevieš čo hneď od narodenia používať. Veď podľa potreby...