Synček chodí neskoro spinkať

annalechmanova
22. jún 2024

Ahojte, chcela by som poprosiť o radu. Syn 2,3r zaspáva veľmi neskoro o 23:30 alebo 00:00.. skôr vôbec nechce ma energie ma rozdávanie ale nieje uplakaný chce sa proste hrať. Ráno vstávame o 07:00. Na obed tiež nechce vôbec spat ak áno tak max. polhodina.. som už zúfalá, vyskúšali sme všetko..pred spaním niekoľko hodín neje nič sladké, nepozerá tv.. chodíme stale von je vybehaný tak ja uz neviem ako ho uspať

anjelicek26
22. jún 2024

No modlit sa, ze toto skolka zmeni - ten pobyt tam deti intenzivne unavi po psychickej aj fyzickej stranke...alebo nezmeni, lebo tam bude spat dlhsie na obed a bude ti skakat po hlave do jednej ako sestrin syn... prajem pevne nervy, ich vykupila az skola a kruzky, kazdy den intenzivne sport...

abdn16
22. jún 2024

Hmm, radu pre teba nemam, ale odporucam hlavne nestresovat.
Ja som ako dieta bola od mala taky nespavec. To si este sama ako skolkarka pamatam, ze ked ma dali do postele o 8, potisku som tam trpela aj dve tri hodiny. A naokolo cela rodina stresovala, ze nespim, ze nevyrastiem a ja som sa potom ako dieta bala, ked som pocula ich rozhovory...
A vraj od mojich 6 mesiacov moja mama nepoznala co je to poobedny spanok. 😅
Zostalo mi to doteraz, spavam malo.

deti95060810
22. jún 2024

syn nemal obedný spánok od 18 m...
v mš nespal nikdy.

isis234
23. jún 2024

Sme rôzni.. (aj deti) . Synovci nezaspali skôr ako 21.30 -22 hod. Neterky o 20 hod. v posteli. Zatiahli závesy na oknách.
Tiež sa mi nechcelo spať v škôlke. Počúvala som, čo sa rozprávajú učiteľky. Oči zatvorené. Lebo sa občas prechádzali a kontrolovali nás. Tešila sa do školy. Lebo na obed sa nemusí spať.
Skús dať také hry, pri ktorých musí viac rozmýšľať

andreatytler
23. jún 2024

@annalechmanova A o kolkej zacinas uspavat?

evkamotka
23. jún 2024

Moje deti v dvoch rokoch vstavali 4.30. masaker pre mna, ale tym padom okolo osmej vecer zaspali. Asi ked viac spanku nepotrebuje tak s tým viac nenacarujes. Iba ze by si mu to zrana posunula ak sa ti chce. Podla mna robis vsetko dobre, len si vychytala take dieta. Moze sa to casom zmenit ako vyssie spominaju skolku.

tinalia
23. jún 2024

Vyskusaj spankovu poradkynu. Asi by som skusala presunut ranne vstavanie na skorsi cas, ale len tak po 15-30min, nie narazovo.

zuzkaa1991
23. jún 2024

@annalechmanova aj moja by vydzala hore ale u nas boll aj je striktny rezim...uz je vacsia 6r ale aj ked bola mensia som zavelila a isli sme do postele najneskôr pool9 vo vasoom veku ci chcela ci niie musella potichučky lezat to robíme aj teraz kedze cez den spi len v skolke a je masaker vecer uspať 🤦‍♀️ale skrarka ľahnúť zatahnut zavesy a ticho lezat ;)

kacena4
23. jún 2024

z coho si zufala? proste ma taky biorytmus a rezim. aj moj mal dnes ma 22 a zaspava po 02.00 nikdy skor ani ked rano vstava o 5tej do skoly. proste tak je nastaveny. držím palceky

zorkahorka
23. jún 2024

A aky ste mali rezim doteraz? Vzdy zaspaval o pol noci?
Ja sa snazim detom dodrzovat rezim od ich narodenia a oplaca sa mi to. Plus minus spia v tom istom case.
Volny rezim maju na vyletoch