Strach z tmy 8-ročného chlapca

lenveronika
1. aug 2024

Ahojte skúste poradiť ci je tento môj prípad už na odbornú pomoc … chlapec bude mať 8 rokov si každú noc výzaduje aby som ho uspávala lebo sa boji tmy … svetlo zapnuté dvere otvorené brat vedľa neho a stále sa boji …. Keď ho uspim a idem do spálne ktorá je hneď vedľa tak za 15 min je pri mne … tv či hry ma v obmedzenom časovom limite …. Boji sa byt dokonca aj vonku keď je tma a dokonca v byte keď je ešte len šero už vtedy sa boji ísť čo i len na wc …. Už neviem ako naňho , ani po dobrom ani po zlom ani vyhrážky …

pribinak
1. aug 2024

@lenveronika čo tak skúsiť psychologickú? 8 ročný je už dosť veľký aby sa bál len tak bez príčiny

felycity
1. aug 2024

dieťa sa inak pozerá na tmu ako my, nie nadarmo sa hovorí, že noc má svoju moc, aj nám dospelým ak máme problém , obavy tak sa nám zdá v noci že sú väčšie ako ked sa na ne pozeráme cez deň. Dieťa vníma aj inak priestor( všetko je veľké, v tme začne pracovať fantázia, predstavy, možno niečo počul ..), má pociz úzkosti, rozprávali ste sa o tom, aké má pocity, čo by mu mohlo pomôcť. pri rodičovi sa dokáže uvoľniť, je to jeho záchranný bod a napätie sa znižuje, možno nejaký rozprávaním o tom, o pocitoch by ste to časom dokázali znížiť, chce to ale trpezlivosť, pochopenie,pomáť mu prekonávať seba krok po kroku ( ale asi ak to ste už vyskúšali) možno nejeku hračku alebo tvoje tričko ,a by ťa cítil by pomohlo...ak to však už výrazne obmedzuje váš život , môžete skúsiť psychologa

lenveronika
autor
1. aug 2024

@felycity on vie aj hodinku vystrájať plakať a keď k nemu ľahnem tak za 1 minútu spí … dala som prec všetky rušivé elementy na ktoré ma upozornil ale nič …

lenuska9999
1. aug 2024

@lenveronika píšeš, že tv a hry ma v obmedzenom časovom limite. Tie hry pozerá na mobile alebo tablete ? Máš aj prehľad o tom , čo pozerá ? Či nevidel nejaké strašidelne video a teraz sa boji.

cukroska
1. aug 2024

@lenveronika Môžem Ťa ubezpečiť,ze s toho vyrastie. Chce to len trpezlivosť a trochu hp pochopiť. Nebudem ano rozpisovať ani som nikdy nemala potrebu to riešiť tu na Mk,ale vyrastie. Deti majú trochu iný pohľad na tieto veci a nesmieme zabúdať,že každé je iné a svojské. O pár rokov sa natom zasmejete a ešte ti bufe veľa vecí chýbať.

cukroska
1. aug 2024

@pribinak príčina sa u detí nájde vždy a práve u starších je tá predstavivosť úplne iná akp u menších detí.

suzitok
2. aug 2024

Ja som minule videla rozprávku pre 7 ročných a normálne som sa bála čo tam ukazovali 😀 Behali tam duchovia v plachte a strašili deti, scény, že mi chvíľami tuhla krv, ešte aj umocňované hudbou, ktorá hrotila dojem...a môj 9 ročný potom tiež vymýšľa, že je v skrini bubák a bojí sa...podľa mňa ich to prejde, ja mám dvoch starších a tiež ich to prešlo

lenveronika
autor
2. aug 2024

@lenuska9999 ono to začalo ako mali pred 2 rokmi noc v škôlke odvtedy sa boji … sledujem stále čo pozerajú či v tv alebo tablete

lenveronika
autor
2. aug 2024

@pribinak dostala som termin v pondelok tak som zvedavá

lenveronika
autor
2. aug 2024

@cukroska ďakujem za povzbudivé slova

pribinak
2. aug 2024

@lenveronika tak držím palce

stanulienkat
2. aug 2024

Je este maly. Daj tomu cas. Kup nejake male hrackarske svetielko do izby.

cukroska
2. aug 2024

@lenveronika držím palce. Viem to z vlastných skúseností. Tiež som veľa krát to nezvládla ,lebo to trvalo diho. Ale potom som si predstavila akp sa dieťa cíti tak sme to vzdali a nechali tak kým sám nepríde nato,že sa báť nemusí a že sme tu atď..
Dokonca spával buď so mnou,alebo s mužom a to sme robili na dvanástky všetci traja aj nočné teda aj syn.A x razí prišiel do izby ako duch v nocí a ľahol si na zem ku mme. Tak sme to riešili tak,že proste žiadne nútenie krik,ale jednoducho som išla spať do detskej ja alebo opačne.
A naozaj predtým bol zvyknutý, a nebál sa.
Až neskôr a tak chodil spať k starkej aj keď bol starší. Bývame len cez chodbu.
Ale my sme si zvykli .A prišlo to potom samo a prestal .A podotýkam,že spával aj zaspával ako malý sám a v pohode vždy. Aj v detskej skoro začal a v pohode. Ale on to mal aj z filmov a kadejakých somarin..Ale prešlo to a dnes sa natom zasmejene.

lenveronika
autor
2. aug 2024

@cukroska máme 3 deti on je najstarší a také caviky robi keď človek už chce mať trochu kľudu … segrin malý to robi tiež a ma už 13 🙈… dúfam že do 13 zvladne už sám zaspávať …. Až som fakt zvedavá ako sa k tomu vyjadrí psychológ , v pondelok tsm ideme

cukroska
2. aug 2024

@lenveronika Tak deti sú rôzne a každé iné..prajem pevné nervy. Všetko raz prejde😊