Spánok 9-mesačného bábätka

adri_333
22. máj 2024

Uz si neviem rady... a neviem ci to mam vobec riesit, ci je to normalne?
Moj syn ma 9m a v noci spi iba 9 hodin.... od 20.00-5.23 ..presne v ten isty cas vstava uz mesiac. Mne nepride normalne ze tak malo spi, douspat sa neda ani kebyze na hlavu sa postavim.
Je mozne ze tak malo spanku mu staci?
Cez den ide spat okolo 11 na 30-60 minut, zase, ked sa zobudi uz ho nedouspim. Vcera dokonca zaspal az pred 12stou! Skoro 7 hodin bol hore.
Druhy spanok ma poobede od druhej do stvrtej.
Hladny nie je, v izbe je tma ale raz ked je hore tak uz je hore a nedokazem ho uz douspat. Spankove navyky mame od narodenia tie iste.

Myslite ze tak malo spanku mat je normalne u tak maleho babatka?
Mozno by som ho mala uz ucit na jeden spanok... neviem...
Dakujem za kazdy koment ❤️

P.S. prosim nedoporucujte mi lepsi spanok babetiek, pisala som na fb do skupiny a jedine co mi doporucili je zaplatit 130eur .... akoze v dnesnej dobe drahych potravin a inflacie urcite nemam 130eur na spankove poradenstvo 🙃👌

pribinak
22. máj 2024

Pokial sa v noci casto nebudí, tak mu to kľudne stačí. Niektoré bábätka proste nepotrebujú toľko vyspavat cez deň ak sa v noci dobre vyspia

Že spánkové poradenstvo za 130 eur 🙈🙈🙈🙈🙈by som sa hanbila ako pes toľko prnazi pýtať dokopy za nič

aliaray1
22. máj 2024

@adri_333 ahoj, v noci krmis? Nasej predlzovalo spanok, ked som ju dokojila/dala UM (espumisan), pomasirovala brusko a prebalila, spala ako poleno. Inak ale ano, niektore deti to mavaju a veru, aj horsie, cim ta ale nechcem ukludnit🙈

biglovemom
22. máj 2024

Ked je dieta inak spokojne neries.

lula3108
22. máj 2024

Mne tiez takto malo spava a zistila som ze cim menej spi cez den tak tym menej spi potom v noci a skoro sa rano budi. Preto ma stale dva spanky a obidva minimalne hodinu, potom v noci potiahne aspon tych 11 hodin (s jednym zobudenim na kojenie). Ak spi menej tak tiez vie byt uz pred 5 hore a aj sa vic budi.

adri_333
autor
22. máj 2024

@aliaray1 praveze uz vobec nepije mlieko v noci... spi jak drevo tych 9 hodin, jedine na cumlik sa zobudi 1-3x za noc ale to hned ako dostane cumplik spi dalej

adri_333
autor
22. máj 2024

@lula3108 ja by som velmi rada skusila mu dopriat viacej spanku cez den, len problem je, ze ked on sa raz zobudi ja ho uz nedokazem douspat... nahodou nieco buchne vo vedlajsom byte a on uz je hore, alebo nahodou ked sme v kociku a je hluch na ulici tak uz je hore a douspat sa uz neda :( takze ma spanku kolko chce, ale stale mi to pride malo ...

aliaray1
22. máj 2024

@adri_333 aj nasa spala ako drevo, ale napriek tomu sme jej dali, v spanku sa napila a aj sme ju prebalili a vdaka tomu spala dlhsie.

angeli121212
22. máj 2024

@adri_333 no môj má rok a pol a až teraz vydrží bez mlieka v noci aj to nie každú noc ale teda spí od osmej do šiestej a cez deň má jeden spánok.. vravíš že spí ako drevo ale na cumeľ sa zobudí neskusiš mu namiesto cumľa dať mlieko? 9 mesačne dieťa môže byť úplne kľudne v noci hladné aj dospeli su občas po 9 hodinach spanku hladní

hederamonstera
22. máj 2024

Ja som vzdy dala mlieko v tych rannych hodinach a pekne este potiahli

adri_333
autor
22. máj 2024

@hederamonstera ja ked mu dam tak vypije mozno 10ml a nezaspi tak ci tak

adri_333
autor
22. máj 2024

@angeli121212 praveze som skusala mu dat mlieko ked sa zobudi, trochu cucol a bol dalej hore 🙃

hederamonstera
22. máj 2024

@adri_333 no tak jedine sa zmierit s tym, ze mas ranne vtaca a vydrzat to

angeli121212
22. máj 2024

@adri_333 aj v noci ? Či kedy vypluva ten cumlik? Vravela si že v noci mu date tri krat cumlik ono nad ránom keď je už napoly hore to už nemusi fungovať ale mimo všetkého ak je dieťa spokojné netrápila by som sa

adri_333
autor
22. máj 2024

@angeli121212 neskusala som mu dat v noci lebo som v tom nevidela zmysel kedze nadranom mi skoro nic nevypije tak mi pride kontraproduktivne mu davat uprostred noci, na zaklade toho ako papa som presvedcena ze hlad nie je dovodom jeho skoreho ranneho vstavania

adri_333
autor
22. máj 2024

@hederamonstera by som sa s tym aj zmierila ale najviac ma trapi ta otazka ci je to dost spanku pre tak male dieta 😅 lebo mne ako dospelej by bolo 9 hodin spanku akurat (kebyze mozem spat kolko chcem) a nie 9m babatku 😅

zuzuliennka1
22. máj 2024

@adri_333 urcite nemusis stresovat, je to v poriadku. To je len taky mytus ze babatka potrebuju spat 12 h, realne ziadne tolko nespi v noci. 9mesacne 9h v noci je ok, ved spi este cez den, a poobede dokonca dve hodiny.

angeli121212
22. máj 2024

@adri_333 tak ked v tom nevidíš zmysel už sa len zmieriť so spánkom drobca.. ak je dieťa spokojné a napreduje moc by som sa netrápila,potreba spanku je u detí rôzna nie je pravda že každé musí vyspávať

bubuzu
22. máj 2024

Moja má osem mesiacov a spi podobne.vecer zaspáva o deviatej, zobudí sa asi tri krát na mlieko a ako kedy, o 5.30-6.30 je hore. Potom cez deň má dva spánky, asi hodinové, max. dvojhodinové. Mne to nepríde málo, je spokojná, oddýchnutá. Pre mňa je to trochu zázrak po synovi, ktorý bol v noci omnoho viackrát hore a sám napr. neposlala -len v kočíku, najlepšie v pohybe. Čiže, ja sa práve naopak vytešujem, ako dobre spí.