Spánok 9-dňového bábätka

21. jún 2023

ahojte, ako to je prosim...mam 9 dňové babatko a spi mi maximálne hodinu, potom sa zacne mykať, trhať az sa zobudí...je to normálne? V zavinovačke jej je teplo

matullienka
21. jún 2023

Namiesto zavinovačky skús ulitku, alebo len rúčky zavinut do plienky tesne k telu aby sa bábätko nimi nerušilo

danielahamar
21. jún 2023

Hodina denne nie je ok, treba prísť nato, čo bude ok. Možno žiadna perina a hlavne neprehrievat

ropucha6
21. jún 2023

Mozno nejaky tenky vak pozri, musis poskusat.

autor
21. jún 2023

@danielahamar Nie hodina denne, ale hodinu dlhe spánky...doktorka mi vravi, ze ma spat 3 hodiny...no neexist, lebo po necelej hodine so sebou zacne šiť a mykať a zobudí sa na to

svokrinjazykmonika
21. jún 2023

Je to normálne, každé bábätko spí inak a môže sa to kedykoľvek zmeniť. Kojíš alebo je na UM? Lebo UM je ťažšie, tak to zvykne deti "vypnúť" aj na 3 hoďky. Materské mliečko môže pýtať častejšie, alebo ani nie mliečko ale len ten prsník. Ten nie je len na kŕmenie ale aj od bolesti a na upokojenie a tak rôzne. A zavinovačky som ja ani nikdy nepoužívala. Teraz je veď hic, si predstav že si v niečom zabalená. V kočíku dlhšie nepospí? A v nosiči? Alebo si skús ľahnúť s bábätkom na prsníku a možno pospí aj dlhšie.

maryetta
21. jún 2023

@danielahamar moj prvy spal max 40minut denne. To bolo ine zufalstvo.
Ako inac relativne spokojny. Az neskor prisli koliky. Este si dokazal podriemkat na prsniku. To bolo vsetko. Ja som ozaj az plakala ked kamosky svoje po 3-4-5 hodinach isli budit. A ja som mohla robit aj nemozne a nebude spat.
Potom druha dcerka uz dokazala mat ze 2-3spanky po 40-50minut. Ale nikdy to neboli dlhe spanky.
Jedine moj treti. Ale to uz ked spal viac ako hodinu uz som ho chodila kontrolovat ze co tolko spi 😂😂😂

janage
21. jún 2023

Ťa uteším😊. Moje dieťa prerevalo deň noc od narodenia asi do roka. Spánky cca 20-30min raz sa pamätám, že 4 hodiny. 5 hodín vkuse prespala jednorazovo 2 ročná v noci Jeden jediny krát.
Tiež som bola vymenovaná z tabuliek a info ako to zle vplýva na mozog.
K veci. Dieťa je vysoko nadpriemerne inteligentné, ako ja hovorím jediný mozog čo utrpel je ten môj😉
Bábätko je ešte malinkaté, daj mu čas.
Ak dr.vidi problém, nech ti ponúkne konkrétne riešenia, vypise vymenny listok na odborne vysetrenia. Nie všeobecnú vetu, že spí malo a má spať toľko a toľko.

danielahamar
21. jún 2023

@maryetta mne práve tretí nespal vôbec, teda podľa mojich predstáv a hlavne načo som bola naučena pri starsich😭. Malý ma 2.5r a možno 5 dní v mesiaci čo spi už konečne aj celú noc.

autor
21. jún 2023

@svokrinjazykmonika zial sme na UM...ju vypne, ked vypije flasku, akurat, ze to vypnutie ma velmi kratke trvanie

autor
21. jún 2023

https://www.babetkovo.sk/ergobaby-zavinovaka-sw... myslíte, ze toto by pomohlo? Zavinut ju...vyzera to byt tenke

maryetta
21. jún 2023

@danielahamar moji prespali celu noc ked mali zubky. Teda cca 2roky.
Nastastie okolo roka-kedy zacali chodit sa im spanok upravil. A dokazali cez obed pospat 1-2hodky. Tento treti uz ma 2r8m a napr dnes spal takmer 4hodky cez obed. Je ale pravda ze v noci sa budil.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz