Spánok 5-mesačnej dcérky v záklone

bett00
1. aug 2024

5-mesačná dcérka zaspáva na boku so záklonom hlavy. Nepríde mi to ako moc prirodzená poloha. Riešiť to s fyzio alebo čo by ste mi poradili?

chrobak7
1. aug 2024

@bett00 Najlepšie s vyháňačom diabla.

Preboha, však ju nechaj spať v polohe, ktorá jej vyhovuje. Snáď jej nechceš dávať na noc nejaké ortézy, ktoré ju búdu držať vo vzpriamenej polohe?

petronellla87
1. aug 2024

@bett00 aj moja dvojmesačna tak niekedy spí 😃 keď máš obavy spomeň to na najbližšej poradni pediatricke

danyelia
1. aug 2024

@bett00 Joj, keby si videla polohy, v akých spia moje deti...pokrútení ako akrobati v cirkuse, hore nohami, polka tela na zemi, nohy roztiahnuté, ruky zaľahnuté 😃 Neriešila by som...

egonsk
1. aug 2024

@bett00 moja ex niekedy spala s hlavou tak zahnutou dozadu, ze aj fakir by jej zavidel. Krk ju nebolel a jej to bolo vpohode, takze niektori ludia maju zrejme ohybnejsie stavce.

miriamzba
1. aug 2024

Aj moja rocna tak začala nedávno zaspavat. Nerobí to často, zato syn tak spal stále. Podla vysetreni fyzio aj neurologa sú úplne ok.

jarnajar
1. aug 2024

Sleduj ju ako postupuje vo vývine. Vyššie sú veľmi vtipní, ale pravdaže to môže naznačovať problém. Svalové napätie. A aj vôbec nemusí. Moja staršia tak spávala a fyzio problémov sa u nej ukázalo až až. Našťastie odstrániteľné cvičením. Pravdepodobne to u vás bude OK, ale všímaj si ju a uvidíš v nasledujúcich mesiacoch

terry658
1. aug 2024

@bett00 kukni kiss syndrom. Moja prvorodená ho mala.

dismonika
1. aug 2024

Dobre, že si robíš starosti. Ja mám 9 ročnú dcéru, ktorá má menší problém pohybového aparátu a práve na toto sa ma dr. pýtala, či mi dcéra nespala prehnutá dozadu - spala. Ja som v tom problém nevidela, a bol. Radšej spomenúť doktorke, možno to nakoniec vo vašom prípade nič nebude.

dismonika
1. aug 2024

@terry658 presne kiss syndróm - my sme to už nevedeli zvrátiť, prišlo sa na to neskoro.

terry658
1. aug 2024

@dismonika moja doktorka to tiež prehliadala. Tak ja som zobrala malú k fyzioterapeutke a rozhýbali sme ju. Ale aj tak má dyslexiu,dysortografiu a dyspraxiu. A tiež má poruchu auditívnej diferenciácie. Našťastie všetko toto sa dá kompenzovať.

dismonika
1. aug 2024

@terry658 presne, aj u nás dysfázia + ešte autizmus. Všetko to spolu súvisí

bett00
autor
1. aug 2024

@dismonika ďakujem za odporučenie tohto pomenovania diagnózy, s ktorou máte skúsenosť. Čo to som si prečítala a veľmi často sa ako príznak pripisuje že dieťatko je nepokoj, precitlivenosť a problémy so spánkom….Naša malá je naopak veľmi kľudné dieťa. Určite budem kontaktovať fyzioterapeuta pre vlastný pokoj a budem dúfať v to najlepšie🥰

dismonika
1. aug 2024

@bett00 držím palce 😉

terry658
2. aug 2024

@bett00 naša pri tej diagnóze bola veľmi plačlivá,nespavá, podráždená. Bolo to s ňou veľmi ťažké.