Spánok 5,5-mešačného bábätka

26. sep 2024

Ahojte, mame problém so zaspávaním večer. Ráno vstáva medzi 6-7, niekedy aj o 5. Väčšinou je hore tak 1,5-2,5 ako kedy. Spi väčšinou len 45minutovky. Občas dá ale jeden dlhší na 1,2h. Lenže sa mi ju nedarí uspať keď sa zobudí napríklad o 15:30-16:00 tak chodíme do nosiča kde zaspí tak pred 18 a spi 30minut. Prídeme domov, pohrame sa a okupeme. Po hodine strašne plače je červená tak ju nakojim v posteli a myslím že zaspí lenže ona akoby chytila druhý dych. Tak sa ideme s nou ešte potulit, kecame, je na brušku keď sa blíži ku 2 hodinám dám ju znova a ona nič. Mrnči červená a nechce spať. Zaspí tak do 3 hodín aj viac potiahne…Kde robím chybu? Zaspáva okolo 21. Ked sme skúšali zrušiť ten spánok v nosiči tak sme veľmi bojovali a zaspala skôr okolo 19 lenže sa zobudila v noci o 3 a bola ďalšie 2 hodiny hore čo nechcela spať. Keď dáme spať okolo 20-21 väčšinou je pred pól nocou hore, potom nejak okolo 2-3 potom niečo pred 5 a to buď zaspí do 6-7 alebo ostane hore. Lenže je to večer strašný boj…som zúfalá už veľakrát skúšam všetko - spievať, hladkať, mojkať, kojiť, len tak lezkat vedľa nej, držať za ruku…

kikusenka1
26. sep 2024

Moja dcéra spala od 4 mesiacov len raz denne cca hodinu a v noci sa budila cca 3x a bola hore vyše hodiny.